Skocz do zawartości
Perez

PSX Extreme 236

Rekomendowane odpowiedzi

PSX Extreme #236

 

cover236.jpg

 

cover236.jpg

 

Kwietniowy numer dostępny od 29.03 (środa)

Prenumerata - wysyłka 26.03 (niedziela)

 

Cytuj

Roger: Odnoszę wrażenie, że gracze są coraz bardziej rozpieszczeni. System ocen psują bowiem tak recenzenci łatwo dający złapać się na haczyk hype’u, jak i gracze, którzy produkcje oceniane na 8 traktują w kategoriach „niewartych uwagi”. Przecierałem oczy ze zdumienia, czytając, że ludzie rezygnują z kupna nowego Mass Effect, bo tytuł BioWare nie zbiera samych dziewiątek. A co z tymi na 6 i 7? Przecież nierzadko kryją się wśród nich perełki, które łatwo zignorować i pominąć. Taki los spotkał swego czasu pierwszego Niera, którego ceny, po świetnym przyjęciu Automaty, poszybowały w górę na aukcjach internetowych.

 

Miniony miesiąc znów obfitował w dobre i bardzo dobre produkcje, dzięki czemu jesteśmy świadkami znakomitego otwarcia roku. Recenzujemy takie produkcje, jak NieR: Automata, Mass Effect: Andromeda, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands czy najnowszą Zeldę. Czy to faktycznie gra na 10? Zdania w redakcji są podzielone, czego dowiecie się z obszernej recenzji. Bierzemy na warsztat praktycznie wszystkie startowe tytuły na Switcha, co wieńczy megatest konsoli przygotowany przez KILa – człowieka, który na konsolach Nintendo i testach nowych sprzętów zjadł zęby. Większym recenzjom towarzyszą jak co miesiąc teksty okołogrowe – SoQ pisze o kartelach narkotykowych i trzęsących nimi baronach, Rozbo sprawdza, jak dużo jeszcze dzieli nas od kolonizacji kosmosu, a ja (a co, pochwalę się!) tłumaczę zawiłości fabuły pierwszego Niera, która jest małym arcydziełem. 

 

W Hardkorze też ciasno. Znacie pojęcie escape roomów? To świetna rozrywka dla grupy znajomych, w dodatku bardzo mocno spokrewniona z naszym hobby. Przyglądamy się fenomenowi tych miejsc, których przybywa w ekspresowym tempie (również w Polsce), polecając najlepsze z nich. Ural, w swoim niegrzecznym stylu, spekuluje na podstawie przesłanek, jak będzie wyglądało GTA VI, a HIV próbuje odtworzyć emocje towarzyszące zakupowi nowych konsol. W temacie numeru sprawdzamy zaś technologie, z których najpewniej skorzystają konsole kolejnej generacji. A mówią Wam coś takie nazwy, jak „Joystick”, „Multimedialny Odlot” czy „Cyberia”? W Retro poczytacie o kultowych programach telewizyjnych, które przyciągały do ekranów tysiące polskich graczy, jeszcze zanim ktokolwiek słyszał o YouTubie. Owocnej lektury!  

 

PS Tak Kali tłumaczył kolejne w swojej bogatej historii spóźnienie: „Sorka, ale padł mi laptop i pisałem na ekranie 55-calowym, zgarbiony na sofie i z zadartą głową, w dodatku na klawiaturze mechanicznej (do grania idealna, ale pisanie to jak bitwa pod Verdun ;)).Około północy położyłem się na 15 minut zdrzemnąć, wyprostować plecy... i wstałem o 3:30”.

 

PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!
 
TEMATY NUMERU

Konsole 9. generacji – jaka czeka nas przyszłość? 
Nintendo Switch – test
 
CO NOWEGO

Dungeons 3
Seba Fighter
Śródziemie: Cień Wojny
Ultra Street Fighter II: The Final Challengers
Cebulak w Chicago – wizyta w NetherRealm Studios

 

RECENZJE
1-2-Switch
2Dark
Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey
Battlefield 1: Nie przejdą
Blue Rider
Danganronpa 1.2 Reload
Deus Ex: Rozłam Ludzkości – Kryminalna przeszłość 
Eekeemoo Splinters of the Dark Shard
Fast RMX 
Fl4tOut: Total Insanity
Flywrench
Gry z Neo Geo  
Human Resource Machine
LEGO Worlds
Little Inferno
Mario Sports Superstars
Mass Effect: Andromeda
New Frontier Days: Founding Pioneers
NieR: Automata
Othello
Shift Happens
Shovel Knight: Treasure Trove
Siralim 2
Snipperclips
Styx: Shards of Darkness
Super Bomberman R
The Incredible Adventures of Van Helsing: Extended Edition
The Inner World
The Legend of Zelda: Breath of the Wild
Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands
Touhou Genso Wanderer
Toukiden 2
Voez
We Are The Dwarves
World of Goo
Yo-kai Watch 2: Bony Spirits/Fleshy Souls
Ys Origin
 
HARDKOR
Poza ekranem – Nowy, wspaniały świat
Krótki król narko biznesu
O co chodzi jakby... – Nier
Kącik bijatyk
Grand Theft Auto VI – gra wyczekiwana bardziej od Chrystusa
Zapach nowości
Escape Room – granie w analogowym wydaniu
Daj mi tę moc
Kartoteka – Hidetaka Miyazaki
 
RETRO
Trzeba znać
Pegasus zone – Snow Bros.
Kult plastiku – PlayStation Analog Joystick
Historia gier wideo w Polsce (cz. XXVIII)
Tru story – Nora prowokatora!
Comix Zone – rozmowa z Achde
 
FELIETONY
Z dziennika gracza [Dżujo]
Od gracza dla graczy [Mazzi]
Savepoint [Michał Walkiewicz]
Dwóch zgryźliwych tetryków [Zooltar / Marcellus]
New Game Plus [Mielu]
Fabularna tawerna [Zax]
Okiem maniaka [Roger]
 
STAŁE RUBRYKI
Co nowego 
Ohayo Nippon
Dobre, bo polskie
Hyde Park
Graczpospolita
Region Filmowy
Listy
Głos Ludu
 
PROSIMY NIE PODAWAĆ OCEN GIER ZRECENZOWANYCH W TYM NUMERZE!

 

PRENUMERATA została wysłana w niedzielę, 26.03. W przypadku jakichkolwiek kłopotów z dostawą, opóźnień lub innych problemów - prosimy o maile na prenumerata@psxextreme.pl. Informacje o prenumeracie dostępne są również tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×