Skocz do zawartości
pablos_83

Cities: Skylines

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że to tylko czasowa wyłączność Xboxa... Chętnie zagrałbym na PS4, bo mój komp nie podoła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czasowa jak Elite Dangerous czyli moje wnuki dopiero zagrają.

Czy do oficjeli w MS dotrze kiedyś w końcu fakt że muszą wydawać porządne exy by nawiązać walkę z Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest dobre. Pierwsze posiedzenie,  nie wiadomo kiedy minęło 5 godzin,  z żoną wyrywaliśmy sobie pada. Najchętniej by się pograło do rana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie sprawdzałem, ale też obadam :) Strategii na konsolę jak na lekarstwo :38_worried:

 

No i właśnie w kwietniu Cities w GP wchodzi, więc jak ktoś chce ograć to można na trialu, albo odbębnić te 25-29 zł i grać w opór przez miesiąc :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przyglądam tej gierce ale na ps4 gdzie 169 zł za podstawkę to sporo zwłaszcza, że dużo tracimy nie mając dodatków a wersja premium to koszt 289 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatki z season pass to takie utrudniacze. Jak ktoś zje zęby na podstawce to po 200h może sobie kupić dodatki.

W niczym nie są niezbędne do normalnej zabawy

 

https://psprices.com/region-pl/game/1722280/cities-skylines-playstationr4-edition

Na ps4 polować na zwykłą , Xboty mogą się cieszyć dobrodziejstwem Xbox game pass

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zależy jak na to spojrzeć, moim zdaniem warto mieć dodatki w takiej grze by cieszyła długo długo.
Póki co zaczynam zabawę w Surviving Mars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moim wykształceniem ogarnąłem grę ekonomicznie w takim stopniu że mam tyle kasy że mogę ją tylko rozdawać.

Podatki prawie na zero, wszystko za darmo. 

 

Za to miasto nie chce się rozwijać stanęło na 38000 i zero popytu na mieszkania, handel i fabryki

 

Dodatkowo gra potrafi mocno się przyciąć. Konsola nie wyrabia, może to wina że nie ma patcha enhanced

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jak to w ostatnich grach Paradoxu ma absolutnie rakowe podejście do DLC.

 

Odblokowanie prawie wszystkiego w podstawce dość szybko idzie (przy czym podstawka na xboxie zawiera już 2 dodatki)

A wszystko ciekawsze jest w DLC . Począwszy że w podstawce nie mamy czegoś tak oczywistego jak oczyszczalne ścieków i wszystkie kloaki ładujemy rurą wprost do rzeki.

Kolejne miasto i znowu sram kasą , jednocześnie bez większej satysfakcji zabudowuję kolejne obszary a jedyne wyzwanie to walka z korkami.

Ekonomicznie gra jest nudna, praktycznie niczym nie rożni się od grania na cheatach z nieograniczoną gotówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie proszę: brać z DLC czy podstawkę? 144zł za Premium wygląda sympatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/cities-skylines-console-edition-14-05-18-patch-notes.1097766/

 

Wjechał patch, na xboxie nawet jest to enhanced choć  na oko tego nie widać. choć możliwe że nie będzie przycinać w deszczu.

Gra się raczej tak samo, jedyna zauważalna zmiana to stacje radiowe.

 

Zbudowałem sobie kolejne miasto i cały czas mam problem, że ta gra jest ekonomicznie za łatwa, na wszystko starcza kasy nawet przy niewysokich podatkach.

Jedyna trudność to ujarzmienie korków. W sumie słabo jak na symulator miasta gdzie w realnym świecie  cały czas jest się na minusie, walczy z deficytem a inwestycje to zaciskanie pasa.

Inne gry paradoxu są w tej kwestii bardziej satysfakcjonujące 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pablos_PRO paniczu zerkasz na całą sprawę ze złej strony, dostrzeż prawdę :) To nie gra jest taka łatwa TYLKO ty jesteś taki pro ;)

 

A swoją drogą tyle razy chciałem to odpalić, ale po twoich postach mi przechodzi, bo albo wychodzi, że gra jest piekielnie grywalna a ja aż tyle czasu nie mam, albo z drugiej strony jest mega łatwa, a ja bym oczekiwał wyzwania jak w jakimś dobrym tycoonie/simcity...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim SimCity moje miasta ciągle plajtowały.

Bo, kochany Digi, w tycoonach właśnie chodzi o to by były grywalne i w miarę łatwe. Nie każdy nazywa się Gronkiewicz-Waltz. Aczkolwiek nie rozumiem dlaczego w C:S nie zaimplementowano żadnego tutoriala. Gdy odpaliłem grę i zobaczyłem że muszę wszystko sam ogarnąć to raptownie przeszła mi ochota na granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest raczej intuicyjne.  Ja zęby zjadłem na sim city i tu wszystko wydawało się znajome.  Ale tak szczerze to szkoda czasu mi w to grać,  mnóstwo czasu to zajmuje a nie ma nic ekscytującego. Dochodzę do tych kilkudziesięciu tysięcy i nie jara mnie wkładać kilkadziesiat godzin by bylo 200k. Kolejne odblokowania to głównie ozdoby bez znaczenia dla gameplayu. Ciekawe rzeczy są w dlc, jak katastrofy czy mróz.  Choć kazać sobie za to płacić to zwykle skurrrrstwo

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Za wersję z SP w dałem 130 w promo więc się opłaciło. Mam na razie w grach dosyć ustawicznego strzelania i mordowania wszystkiego co mam na ekranie. Oglądałem trochę filmów na YT i na prawdę fajnie to wygląda. Splatynuję U2 na PS3 i siądę do C:S. Czas na coś spokojniejszego.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie grać a w dwa dni 20h nabiłem. Weszli mi na ambicję bo dostałem epidemii chorób i nie byłem w stanie opanować. Postawiłem 50 szpitali i nic nie dało. Postanowiłem zabić pół populacji ale nie pomogło :) Klucz to nie budówac budynków mieszkalnych przy drogach szerszych niż 1pasmowe. Mieszkańcy chorują tylko od hałasu i zanieczyszczeń. Gdy to się wyeliminuje to wystarczy 1 mała przychodnia na całą mapę 

 

edit: z tego co widzę w SP i tak nie ma green cities a ten dodatek najbardziej by mnie interesował.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam w imieniu żony która gra nałogowo w zasadzie. Mianowicie jak ustanawiać przepisy ale dla poszczególnych dzielnic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem. ja umiem tylko nazwę nadać. może to coś jeszcze nie zaimplementowane z wersji pc.

 

chciałem np zrobić zakaz ciężarówek w dziennicy mieszkalnej ale też nie umiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to już któreś podejście gram i zawsze to samo. KORKI i co mnie dobija to: brak odbioru śmieci, trupy. Wartość gruntu też nie rośnie - co ja robię źle? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmieci i trupy to trzeba rozwiązać przed tym jak zacznie się problem, bo potem jest to nie do opanowania.

Trzeba postawić odpowiednią ilość wysypisk/spalarni i krematoriów. wykorzystać podział na dzień i noc i na noc dać max , na dzień połowę. Wtedy śmieciarki jeżdzą w nocy i nie stoją w korkach

 

 

Gdy zacznie się problem to już zawsze jest za późno. ja wybiłem pół miasta a i tak nic to nie dało. Jedyny sposób to zapobiegać.

Ludzie umierają głównie od hałasu więc pierwsza zasada to nie stawieć żadnych budynków mieszkalnych przy drogach szerszych niż 1 pas.

przy drogach 2 i więcej pasmowych albo budynki handlowe a mieszkalne odsunięte. wtedy nikt nie choruje i wystarczy 1 mała przychodnia na miasto

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×