Skocz do zawartości
Elliot778

Wiedźmin (Netflix)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

I jak  tam wrażenia  ? Ja się jaram niesamowicie i moim zdaniem dobra decyzja Baginskiego żeby zrobić z tego jednak serial zamiast filmu z ograniczonym budżetem ;)

Ciekawe czy to oznacza że zaczynaja prace od początku, czy jednak już coś tam maja

Edytowane przez Elliot778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok temat jest, teraz zapraszamy malkontentów i opiniotwórczych  prorokow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucić okiem, pewnie rzucę, ale nigdy nie przepadałem za fantasy. Nawet Gry o Tron nie oglądam. 

 

Pytanie tylko jak to będzie wyglądało. Netflix ma swoje oddziały w wielu krajach, stąd oryginalne produkcje zarówno z Ameryki, jak i Francji, czy Brazylii. Po takim dziele science fiction jak "3%" nie czuć wielkiego budżetu, więc nie napalajcie się zbytnio. 

 

Do pierwszego materiału, chociażby krótkiego teasera i tak za wiele nie można powiedzieć, więc nie wiem za bardzo co tu można dodać poza "jaram się/nie jaram się"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Grecky napisał:

Rzucić okiem, pewnie rzucę, ale nigdy nie przepadałem za fantasy. Nawet Gry o Tron nie oglądam. 

 

Pytanie tylko jak to będzie wyglądało. Netflix ma swoje oddziały w wielu krajach, stąd oryginalne produkcje zarówno z Ameryki, jak i Francji, czy Brazylii. Po takim dziele science fiction jak "3%" nie czuć wielkiego budżetu, więc nie napalajcie się zbytnio. 

 

Do pierwszego materiału, chociażby krótkiego teasera i tak za wiele nie można powiedzieć, więc nie wiem za bardzo co tu można dodać poza "jaram się/nie jaram się"

To ma być produkcja międzynarodowa z tego co mówił Baginski jeszcze na etapie Wiedzmin Film więc tutaj pewnie nic się nie zmieniło .

Zresztą Netflix wie co robi , nie kupiło jakiejś tam marki Fantasy tylko Wiedzmina , oni są świadomi tego jak dużym sukcesem była gra i jak duże kokosy zabiło na tym CDP .

Z tego co można już wyczytać w Internecie to Baginski ma w gruncie rzeczy wolna rękę i to cieszy .

Do tego Sapkowski nie będzie gadać glupot jak przy grze bo też będzie pracować przy serialu .

Połączenie Baginski+Platige+Netflix to się nie może nie udać .

Wystarczy zobaczyć na jakość materiałów jakie Platige z Baginskim zrobiło dla Allegro za ułamek tego co tutaj zostanie przeznaczone na jeden odcinek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sLk napisał:

Podobno jedna z kandydatek do roli Yennefer.

Tylko Grażka Wolszczak <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wolalem Yenn od Triss:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serial będzie raczej niskobudżetowy jak na warunki Netflixa więc gwiazd nawet z drugiej półki nie ma się co spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pablos_83 napisał:

Serial będzie raczej niskobudżetowy jak na warunki Netflixa więc gwiazd nawet z drugiej półki nie ma się co spodziewać.

Często te ich netflixowe aktory robią na mnie lepsze wrażenie niż niejedna gwiazda, więc mi to bardzo odpowiada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie fake czy nie fake

 

image.thumb.png.8608be78d963e10b5d6bd513006ec2a8.png

 

Jesli ktos by sie pytal a o co chodzi...

to prosze o to: Definition of BAME - black, Asian, and minority ethnic (used to refer to members of non-white communities in the UK).

 

A mnie interesuje jesli to mialo by okazac sie prawda co na to pan Andrzej Sapkowski....

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

A mnie interesuje jesli to mialo by okazac sie prawda co na to pan Andrzej Sapkowski....

 

Sapkowski powiedział, ze multikulti w serialu będzie uhonorowaniem jego intencji jako pisarza. Cały artykuł jest dostępny pod tym adresem: https://kotaku.com/netflix-witcher-writer-tries-to-smooth-unfounded-racial-1825960625

 

A co do tematu to śmieszy mnie fakt, że kolor skóry może mieć dla kogoś tak duże znaczenie. Dla mnie cała obsada może składać się z czarnoskórych aktorów. Ważne, żeby dobrze odegrali swoje role. Morgan Freeman zagrał rudego Irlandczyka w "Skazani na Shawshank" w latach 90' i jakoś nikt nie płakał z tego powodu. A wiesz dlaczego? Bo to świetny aktor.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapkowskiemu jesli tylko kasy wystarczy na wódę to on nawet powie, że geralt od początku miał być czarną kobietą po zmianie płci, tylko że w redakcji nie przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, redo napisał:

 

Sapkowski powiedział, ze multikulti w serialu będzie uhonorowaniem jego intencji jako pisarza. Cały artykuł jest dostępny pod tym adresem: https://kotaku.com/netflix-witcher-writer-tries-to-smooth-unfounded-racial-1825960625

 

A co do tematu to śmieszy mnie fakt, że kolor skóry może mieć dla kogoś tak duże znaczenie. Dla mnie cała obsada może składać się z czarnoskórych aktorów. Ważne, żeby dobrze odegrali swoje role. Morgan Freeman zagrał rudego Irlandczyka w "Skazani na Shawshank" w latach 90' i jakoś nikt nie płakał z tego powodu. A wiesz dlaczego? Bo to świetny aktor.

 

Dla niektorych ma dla niektorych nie ma.

W artykule ktory cytujesz masz dokladnie podane zrodlo problemu. Czyli to co wczesniej napisal Polygon przy premierze W3.

 

Cytat

“all humans are white and every other being is non-human.”

“That’s not exactly friendly or inclusive of people of color. A game can include a diverse variety of monsters, but not a diverse variety of skin colors or races for humans?”

Tego typu pismiennictwo czesto obecnie spotykane jeszcze przed premiera gry - moim zdaniem zwyczajnie to chec wplyniecia na tworcow.

Po premierze to moim zdaniem krytyka z dupy.

 

Jak dla mnie moga nawet z Wiedzmina i geja zrobic, Ciri moze byc Azjatka a Vesemir moze byc afroamerykaninem. Nie dbam o to. Niemniej nie wydaje mi sie zeby pasowalo to szczegolnie do chat krytych strzecha i settingu.

Tu chodzi o fakt ze jesli teraz nie wlaczysz mniejszosci to ludzie krzycza rasista, zly czlowiek, tak nie mozna. A to jak pisalem jest wplywaniem na wolnosc tworcza.

 

I pamietaj ze trzeba byc politycznie poprawnym :P:P:P

db9aca69bad5fe1cb90d1e9d4750d90d--really

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już na starcie zapowiedzieli że to będzie ich wizja Wiedźmina. Nie dociera do nich że 90% potencjalnej widowni to ludzie chcący zobaczyć ekranizacje Dzikiego Gonu. A w zamian zamiast chat krytych strzechą możemy dostać kryte eternitem.

Bardziej czekam na Narcos i Dark. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, malpka napisał:

A w zamian zamiast chat krytych strzechą możemy dostać kryte eternitem.

Eternit też jest bardzo słowiański, także luz :)

gorzej jak to będą domy lepione z kupy a w tle będzie piasek, kozy, pojedyncze liche krzaczki i więcej piasku :p

 

aXx5pn6_700b.jpg

ale jako Jaskra wolałbym Terry'ego Crewsa :p

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

Tu chodzi o fakt ze jesli teraz nie wlaczysz mniejszosci to ludzie krzycza rasista, zly czlowiek, tak nie mozna. A to jak pisalem jest wplywaniem na wolnosc tworcza.

 

A jak włączysz tak jak w tym przypadku, to druga strona krzyczy, że to koniec świata białego człowieka i cywilizacja upada. I to również jest wpływaniem na wolność twórczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, redo napisał:

 

A jak włączysz tak jak w tym przypadku, to druga strona krzyczy, że to koniec świata białego człowieka i cywilizacja upada. I to również jest wpływaniem na wolność twórczą.

 

Masz racje to jest bardzo waska lina po ktorej sie stąpa i ta nazywa sie wyważeniem.

 

Zadam pytania

Czy uwazasz ze zarzuty Plygonu co do Dzikiego Gonu byly zasadne? (zdaje sie ze ktos jeszcze krytykowal Geralta za bycie kobieciarzem)

Czy uwazasz artykuly ktore jakies pare miesiecy temu pisaly w tonie albo RDR2 bedzie mialo reprezentacje kobiet epoki albo nie bedzie dobra gra, za opinie czy raczej wywieranie nacisku (te same strony recenzuja tez gry)?

Czy uwazasz czepianie sie 3 zdan z prezentacji nowego Dooma - za zasadne?

Jak bardzo poczules sie obrazony zartem "did you assumed their gender", za ktory CDP przepraszal?

 

Co do wolnosci tworczej - nie mam nic przeciwko niej, ba sam nawet gralem w gre stworzona w calosci przez SJWs (ROM 2064). Ale tutaj nie bylo materialu zrodlowego w postaci sagi. Wiec mogli puscic wodze fantazji.

Jesli Sapkowski powie ze to OK, luz. Ale mysle ze wielu fanow moze byc zawiedzionych tylko tyle.

 

Nie masz choc czasami poczucia ze cos jest po prostu na sile, a nie wydaje sie to byc przejawem wolnosci tworczej?

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat się skończy jeśli Amazon da czarnego we Władcy Pierścieni. A jest to możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, malpka napisał:

Świat się skończy jeśli Amazon da czarnego we Władcy Pierścieni. A jest to możliwe.

 

Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Ból dupy polskich rasistów będzie słyszalny za oceanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro transseksualną postać ma grać transseksualny aktor to żądam żeby elfy i krasnoludy grali aktorzy którzy są elfami i krasnoludami :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, redo napisał:

 

Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Ból dupy polskich rasistów będzie słyszalny za oceanem.

Po takim stwierdzeniu widze ze trzeba z Toba ostroznie

coz' you're a snowflake, I would not like to cause a meltdown.

:P:P:P

 

I zanim sprobojesz nazwac mnie rasista, homofobem, transofobem, i ogolnie przypiszesz mi fobie o ktorych istnieniu nie mialem pojecia.

 

Chce zauwazyc ze co innego wolnosc tworcza a co innego poprawnosc polityczna jesli tego nie rozrozniasz (jak pisalem nie mam nic przeciwko grom takim jak ROM 2064 - ba sam nawet gralem), to mowi sie trudno

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, redo napisał:

 

Mam nadzieję, że będzie ich jak najwięcej. Ból dupy polskich rasistów będzie słyszalny za oceanem.

 

Jesteś tak mały i żałosny w swojej wypowiedzi że szkoda mojego czasu by ci odpowiedzieć.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malpka napisał:

 

Jesteś tak mały i żałosny w swojej wypowiedzi że szkoda mojego czasu by ci odpowiedzieć.

 

Jak nie chcesz, to nie odpowiadaj. Nie będę cię do niczego zmuszał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, malpka napisał:

 

Jesteś tak mały i żałosny w swojej wypowiedzi że szkoda mojego czasu by ci odpowiedzieć.

Dales sie podpuscic.

 

Zauwaz ze kolega @redo  nie odpowiedzial na pytania ktore mu zadalem.

Wyraznie albo nie chce dyskutowac albo okopal sie juz w swoim okopie i bedzie podpuszczal, bo uwaza to za zabawne.

 

Wszystkim zycze wiecej luzu....

 

@redo

I jeszcze jedno pamietasz pewnie z fizyki - akcja tworzy reakcje. To co widzisz i dyskusje o SJW to reakcja tych ktorzy uwazaja ze to zaszlo za daleko, ze nagle ktos im zaczyna srac na wycieraczke.

 

Masz ostani Przyklad z PAX i RIOT games.

Najlepsze jest to ze czesc z osob ktore krytykuja zainstniala sytuacje robia to albo merytorycznie lub koszmarnie przesmiewczo (bo jak rece opadaja to mozna sie tylko glosno smiac - w mysl zasady pluj na smietnik tego swiata, zdrowym smiechem brud wymiataj).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, teraz odpowiem na twoje pytania:

 

1. Nie, twórcy mają prawo umieszczać w swoim dziele takie postacie jakie im się podobają. Zarzuty odnośnie tego, że w ich produkcji jest za mało albo za dużo postaci o danym kolorze skóry są dla mnie absurdalne.

2. Też uważam to za idiotyczne. To nie płeć czy kolor skóry określają czy dana gra będzie dobra. Jest o wiele więcej ważniejszych czynników, które składają się na jakość. Mało tego, gra wcale nie musi mieć fabuły i dobrze napisanych bohaterów, żeby była dobra. Dla mnie liczy się przede wszystkim dopracowana i wciągająca rozgrywka.

3. Nie znam tematu.

4. Uważam, że to lekka przesada, bo wpis raczej nie miał na celu nikogo obrazić. Niektórzy wzięli go chyba za bardzo do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×