Skocz do zawartości
Elliot778

Wiedźmin (Netflix)

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, redo napisał:

Bardzo proszę, teraz odpowiem na twoje pytania:

 

1. Nie, twórcy mają prawo umieszczać w swoim dziele takie postacie jakie im się podobają. Zarzuty odnośnie tego, że w ich produkcji jest za mało albo za dużo postaci o danym kolorze skóry są dla mnie absurdalne.

2. Też uważam to za idiotyczne. To nie płeć czy kolor skóry określają czy dana gra będzie dobra. Jest o wiele więcej ważniejszych czynników, które składają się na jakość. Mało tego, gra wcale nie musi mieć fabuły i dobrze napisanych bohaterów, żeby była dobra. Dla mnie liczy się przede wszystkim dopracowana i wciągająca rozgrywka.

3. Nie znam tematu.

4. Uważam, że to lekka przesada, bo wpis raczej nie miał na celu nikogo obrazić. Niektórzy wzięli go chyba za bardzo do siebie.

 

2 nie odpowiedziales na pytanie ktore brzmialo - czy to jest wywieranie nacisku.

 

No i widzisz tutaj dochodzimy do sedna sprawy...

pojawia sie coraz wiecej absurdow (jak chocby drama z PAX) i to akcja rodzi reakcje.

Przez to ze ludzie doswiadczyli "meltdown" z tytulu tego co CP2077 zamiescil na tweeterze rozgorzala dyskusja - i wiekszosc bronila CDP, twierdzac dokladnie to co napisales - moze i slaby zart ale zeby drzec szaty, kruszyc kopie i robic z tego drame....

 

I ostatnie na ktore nie odpowiedziales:

Cytat

Nie masz choc czasami poczucia ze cos jest po prostu na sile, a nie wydaje sie to byc przejawem wolnosci tworczej?

 

 

Czasami sie zgadzamy czasami nie. Luz.

 

A Twoje odpowiedzi poki co pokazuja ze wcale nie roznimy sie tak mocno w osadach. Tyle ze jesli mi sie cos nie podoba, lub jesli to silne odczucie niepodoba serdecznie to najpewniej to skomentuje. 

I tak wlasnie robia ludzie ktorzy maja poczucie ze umieszczenie danej postaci czy motywu w grze/filmie wydaje sie byc robione pod poprawnosc polityczna.   

 

 

Milego wieczoru

:)

 

Post z ogloszeniem - BAME Ciri wkleilem tylko po to zeby rozruszac ten watek ;)

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41316522_2130325933885563_22459137499846

A tak na poważnie - jako Yennefer to widziałbym Lauren German ;) Tak mi świta, że ładnie by się wcieliła w jej rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból dupy o fakeowy casting to jest jedna z lepszych rzeczy w internecie od kilku dni xD I kto tu jest snowflakem? Chyba nasza internetowa husaria, która się mało nie zesra jak ktoś coś tylko o Polsce wspomni.
Zapomnieli, że to serial na podstawie KSIĄŻKI a nie gry (chociaż akurat lubię jak się Sapek wkurza o to) a już lecą rycerze herbu cebula bronić polskich wartości z których AUTOR ma polew i do których mało kiedy się odnosi w ogóle. W ogóle czytał ktoś te książki ze zrozumieniem?
Imiona bohaterów, potwory, legendy, mity itd. są inspirowane w większości niesłowiańską kulturą. Gdzieś latała nawet niezłą wyliczanka motywów i ich źródeł.
Też mam wyobrażenie Ciri mniej więcej jak z gry, ale chciałbym mieć takie problemy w życiu, żeby się z pianą na ustach rzucać do "wycieków" na temat castingu do serialu. Serio, przeczytajcie to sobie - rzekomy wyciek na temat obsadzenia jednej z ról w serialu xD

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@The_Siemek

Gdzie Ty masz piane? co sie unosisz? 

 

Kogo obsadza to obsadza. Widac moj trolling odniosl tutaj spodziewany efekt. :Coolface:

 

Zadam proste pytanie - czy uwazasz ze polityczna poprawnosc nie wpycha sie w media? 

Jesli uwazasz ze jednak tak, to czy tobie to przeszkadza, lub gdzie postawilbys granice? 

Jesli uwazasz ze nie ma problemu, po prostu roznimy sie opinia i tyle. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jakiekolwiek fora/grupy czy nawet fejsa. Po prostu amba kompletna :)
Dlatego się zdziwiłem, że nawet tutaj się ten temat przyciągnął, bo raczej spokojnie było.

Uważam, że z tym samym ludzie mieli problemy w 90 latach (zarzuty do gier, muzyków i filmów), ale teraz jedni i drudzy czekają, żeby dać się sprowokować, uciec do swojej grupy poglądowej i tam razem się użalać nad sobą. Do nas po prostu dociera ledwo lekka bryza z nad burzliwego oceanu SJW vs alt-right z USA i tylko dzięki cherrypickingowi dochodzi do eskalacji takich problemów, bo wypływają tylko najbardziej skrajne/idiotyczne a przez to najgłośniejsze. Żadna z tych rzeczy NIE ZMIENIA nic w moim życiu - nawet jakby Ciri była fioletowa a Geralt miał 3 nogi.
Mnie już mniej bawi to ciągle udawanie, że ktoś kogoś "trolluje" a po prostu jest debilem albo jest na "17-tej warstwie ironii a normiki i plebs nie rozumieją". Obu stron to dotyczy (czy ile tych stron jest, bo już nie nadążam) i już nawet nie wierzę, że jakieś argumenty są kogokolwiek do czegokolwiek przekonać a jak słyszę "polityczna poprawność", "multikulti" to mi się śmiać chce. Jak ktoś nie nadąża za tym, że świat się zmienia to polecam wyszukać gifa "the future is now old man".

Serial obejrzę i tak. Teraz to już nawet z czystej ciekawości. Jak będzie słaby to napiszę "łoo panie ale gówno" a jak nie to pewnie sobie niecierpliwie będę czekał na drugi sezon.
 

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@The_Siemek

Zarzucasz mi udawanie i nazywasz debilem?

Powinszowac. 

 

Jesli uwazasz ze to glownie USA - to spojrz kolego na Europe.

 

Moze kiedys, polityczna poprawnosc zacznie wplywac na twoje zycie. Wtedy pogadamy. 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem XD?
Przecież pisałem ogólnie o sytuacji a nie o Tobie...
:FailFish:


Poza tym jak ta "polityczna poprawność" wpływa na Twoje życie? Jesteś prześladowany xD?

BTW niezły się oftop zrobił. Dajcie znać jak coś tu będzie na temat serialu a nie uczuć i emocji.

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, The_Siemek napisał:

Poza tym jak ta "polityczna poprawność" wpływa na Twoje życie? Jesteś prześladowany xD?

Jesli uwazasz ze przesladowanie to jedyna forma i jest to dla ciebie takie smieszne (xD) to mi ciebie zal...

Wykluczenie wystarczy - podobne do tego co mialo miejsce na PAX, biletowana impreza ale tylko dla wybranych. 

Bo to wlasnie jest rownosc plci... no men allowed. 

Powinszowac 

(tfu splunalem na mysl o politycznej poprawosci)

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fringilla Vigo jest czarna. Jeszcze chwila z faktycznie Kopernik była kobietą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam :axk28y:?

Dupy nie popękały od politycznej poprawności :21ozlae:?

Ciri ma wszystkie kolory tęczy, ale porusza się tak szybko, że widać tylko biały. 

 

Trochę młoda ta aktorka do roli Yennefer. Niby magią się odmłodziła, ale nie widzę w niej potencjału na femme fatale. 

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada rodem z serialu TVN. Po za Cavillem nie znam żadnego aktora/aktorki. Sam Cavill też nie jest aktorem z górnej półki. Autentycznie nie znam żadnego filmu lub serialu w którym swoją kreacją zwalił mnie z nóg. Facet po prostu jest na ekranie jak dowolny z braci Mroczek.

Szczerze to bardziej czekam na kolejne Narcos i Dark. Wiedźmin jawi mi się jak, nie przymierzając, Willow 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Tudorach dawał radę. No nie jest to Jack Nicholson, ale też Sapkowski to nie Shakespeare. 

Z no-nameowych castingów zazwyczaj dawali radę coś ciekawego zrobić, ale fakt oprócz Supermana to kompletnie nie znam obsady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielu seriali Netflixa kompletnie nikogo się nie zna i w większości jest ok. Chyba że ktoś cały dzień ogląda filmy i seriale, w tym irańskie nieme dramaty gospodarcze, no to wtedy zna wszystkich aktorów :)

co do Cavilla, to jaki by nie był, porównywać go do Mroczków zwyczajnie nie wypada :(

 

suchar na koniec - Fringilla Vigo? Ta czarnodziejka?

badum tsss

 

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xavris napisał:

Z wielu seriali Netflixa kompletnie nikogo się nie zna i w większości jest ok. 

 

Z jednej strony mamy Altered Carbon i drewnianego Pinokia co nosił niewidzialne krzesła pod pachami a z drugiej Stranger Thing i powrót z aktorskiego niebytu Wynony Ryder.

Nie widzę Cavilla jako Geralta. Facet ma paraliż twarzy. Poza tym nie bez przyczyny odpadł z przesłuchań m.in. Bonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Mi gościu w altered carbon. Nie ma co wyrokować, dopóki się nie zobaczy go w akcji.

Jak wyszło, że Ledger ma grać jokera też cały świat płakał, a później mu było głupio :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fringilla Vigo z tego co pamietam byla nilfgardka (czarni) wiec netflix wziął to dosłownie:D

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy odłożyli na czarną godzinę 60 baniek dla ASa na wypadek gdyby serial jakimś cudem odniósł sukces.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za młoda Yen , czuję wręcz absmak . Rozumiem że chcą mieć pole na kilka sezonów ale dla mnie lekka przesada , zupełnie inaczej widzę ta postać .... Zimna wyrachowana suka lat 21 ??? Ja nie wiem co ten Netflix ostatnio ja odpadam ..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszz kurła  :donald:Ależ obsada, szykuje się hicior. Obstawiam mocną konkurencję dla Kronik Shannary i Młodego Merlina :banderas:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na obsadę to akurat w tym przypadku  nie dziwię się Sapkowskiemu, że nie chciał mieć nic wspólnego z produkcją :vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, hacker25 napisał:

 

 

 

Wygląda jak stryj Legolasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×