Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spójrzcie na to z pozytywnej strony. Nie musicie grać, a i tak wiecie, jak to wszystko wygląda, o czym jest i jak się skończy. Kolejny ukończony tytuł, całkowicie za darmo :smart:

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marudzenie dla marudzenia. Kazdy COD czy BF to ten sam kotlet, zmienia sie tylko historyjka Jesli ktos nie lubi grac w sandboxy to nie powinien tykac sie gier pokroju FarCry ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Far Cry bardzo przypomina Ghost Recon Wildlands a wiec coś tam nowego względem poprzednich widać
Do tego świetny świat, ścieżka dźwiękowa, łowienie ryb... Możemy udać się nie tylko na ryby ale możemy iść na polowanie.

A tak serio to znajdzie się sporo plusów w świecie gry względem poprzedniczek..
Dzika przyroda tętni życiem bardziej w naturalny sposob. Destrukcja otoczenia robi naprawdę robotę. Jest spora losowosc w świecie gry. Npc potrafi przez przypadek skrzywdzić swoich kompanów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_Red

No panie porownanie do Yakuzy?

Tak Yakuza to przez lata mapa tej samej dzielni, ale tam historia moze wciagnac a questy poboczne moga rozbawic.

Zgodze sie ze ubigame ma formule i ze to sie sprzedaje. Skoro sie sprzedaje to znaczy nie trzeba nic zmieniac. w AC zmienili to i owo bo im formula sie powoli wyczerpywala.

W WD2 dodali nowe zabawki co zmienilo i pozytywnie wplynelo na rozgrywke (choc jakiekolwiek story lezalo i kwiczalo) ale zabawki ktore byly wystarczaly zeby sie nie nudzic.

Tyle ze formula ubi game wielu sie przejadla. I spoko rozumiem ze komus to moze dawac fun. Tyle ze majac tony recek i innych opinii ja moge stwierdzic ze no zwyczajnie tego nie kupuje.

Problemem wielu gier jest to ze robiac to samo w kolo Macieju dla czesci graczy w tym mnie staja sie po prostu nudne. Musi byc cos co zacheci do grania.

RDR czy GTA V mialy fajna historie i nawet jesli pominac aspekt piaskownicy fajnie sie w to gralo (choc RDR ocenilem jedynie dobrze bo pod koniec bylem nieco zmeczony, oczko wyzej wypadlo w mojej ocenie GTA V). Gry oceniamy bardzo indywidualnie, i w jednej serii czy grze powtarzalnosc przeszkadza mniej a w innej bardziej.

Wiec nie chodzi tutaj o zdziwienie a o zwykla opinie - acha far cry powtorka z rozrywki dziekuje ale nie. Olewam to i zagram w cos innego.

Mam wrazenie ostanio ze spora czesc gier to klony i to srednio wykonane. Kola nie wynajduje sie na nowo i mozna laczyc elementy znane z innych gier dodac cos od siebie i odniesc sukces (patrz Horizon: ZD).

I nie wiem, ale jesli lepiej bawie sie w indykach (i to wcale nie rewelacyjnych, acz po prostu dobrze zrobionych) takich jak Don't Starve, Rebel Galaxy, Dungeons 2 czy The Grey Goo nizli w duzych tripleA tytulach to - moze mi sie one przejadly, moze branza zjada wlasny ogon, a moze po prostu brakuje nieco bardziej odwaznego podejscia i zrobienia czegos innego nizli pewniak ktory sie sprzeda.

 

(dla rownowagi dodam ze na rynku drobiu oprocz oryginalnych pomyslow sa tez klony i kopie klonow, a takze masa badziewia i syfu przez ktory latwo przeoczyc te ciekawsze pozycje)

Edytowane przez MagEllan
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kolos28 napisał:

Nowy Far Cry bardzo przypomina Ghost Recon Wildlands a wiec coś tam nowego względem poprzednich widać emoji16.png

Rzeczywiscie troche jest podobny, ale jednoczesnie jest duzo bardziej ograniczony - juz nawet nie mowie o rozmiarze mapy, ale samo latanie samolotem jest tak ograniczone ze az sie wierzyc nie chce ze w 2018 wypuszczaja cos w stylu "fly-by-wire" .. nawet beczki zrobic nie mozesz... ;) Jeszcze nie latalem helikopterem, ale podejrzewam ze tez juz slabiej niz w GRW. Niby swoboda ale czujesz ze cos cie sztucznie ogranicza.

 

Klimat FC5 mi sie bardzo podoba, pogralem kilka godzin - muza jest na wypasie, tak samo miejscowki i klimat. Ale czuje ze jest znacznie bardziej arcade'owy od Ghost Recon Wildlands ktory przeciez w falach hejtu dostawal wlasnie za arcade ;) Mam nadzieje ze zbyt szybko mi sie nie znudzi ;) A jak sie znudzi to wroce do Ghost Recona :1_grinning:

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę i muszę powiedzieć, że pierwsze odczucia dość pozytywne. Zobaczymy jak szybko wejdzie nudny grind... W każdym razie oprawa audio i video jest naprawdę spoko.
Niestety silnik daje już dupy na wielu płaszczyznach, przed wszystkim razi kolizja tekstur, lewitujące przedmioty, brak cieni, a AI przeciwników to śmiech na sali, ciężko to w ogóle nazwać jakąkolwiek inteligencją.

Dostajemy fajnego Far Cry'a, ale nic poza tym. Dobra gra jako odskocznia od bardziej hardkorowych tytułów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

Przejrzalem sporo materialow mowiacych o ekonomii gry. 

I teraz tak w NFS Payback (przed patchami i zmianami) jesli ukonczyles gre majac tylko pare wozow to nie czules grindu do porzygu. 

Z FC5 jest podobnie - jesli ograniczysz sie do paru broni, paru pojazdow i da sie skonczy gre. Ale zeby zarobic na to co chcesz to trzeba grindowac (alternatywnie mozna zaplacic). 

 

Majac to na uwadze, to ja wracam do grania w indyki.....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrico

Może i sztuczna inteligencja jest w FC na niskim poziomie ale zaufaj, że jakbyś bronił obozu i ktoś by zaczął z ukrycia Ciebie i Twoich ziomków atakować to też byście byli ogłupieni. Z resztą to tylko gra, która ma dawać fun a jakby każdy z przeciwników się poukrywal to szybko by gra się znudziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kolos28 napisał:

@Patrico

Może i sztuczna inteligencja jest w FC na niskim poziomie ale zaufaj, że jakbyś bronił obozu i ktoś by zaczął z ukrycia Ciebie i Twoich ziomków atakować to też byście byli ogłupieni. Z resztą to tylko gra, która ma dawać fun a jakby każdy z przeciwników się poukrywal to szybko by gra się znudziła.

Od grania z chaotycznymi debilami jest multi, a singlu ja np lubię nieco wyzwania i jak przeciwnik nie biegnie na mnie machając i pokazując palcem na głowę :24_stuck_out_tongue:

Ogram jak będzie w orzeszkach z biedry, na filmikach wygląda jak kolejny reskin. Nie twierdzę, że to źle, bardzo mi się podobały fc3 i primal i lubię asasyny (które w sumie też są reskinami), ale nie są to gry, które powinno się brać na premierę.

Swoją drogą, masz chyba jakąś większą wiedzę w kwestii bronienia obozu przed najeźdźcami :PP 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, xavris napisał:

Swoją drogą, masz chyba jakąś większą wiedzę w kwestii bronienia obozu przed najeźdźcami :PP 

 

Niezdobyty i dziewiczy obóz, niczym Tajlandka po zmroku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris
Masz rację ale nie zapominajmy, że Ci ludzie mają wyprane mózgi przez fabryczne ugrupowanie (coś w rodzaju kamikaze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chce kod na dodatkowa zawartość?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, bartas504 napisał:

Ktoś chce kod na dodatkowa zawartość?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

skoro rozdajesz.... :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez jodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro rozdajesz.... :24_stuck_out_tongue:
Poszlo Pw. Masz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiecie może gdzie pozyskać wszystkie przedmioty ze złotej edycji?

 

/edit

Już wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masaka jakas , brak mapy na ekranie brak info ile mamy broni brak info o zdrowiu , mam wszystko włączone a i tak brakuje mi tego.

najgorsi są przeciwnicy ktorzy ciagle sie pojawiaja i sa bardzo agresywni.

Edytowane przez Mastachaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
masaka jakas , brak mapy na ekranie brak info ile mamy broni brak info o zdrowiu , mam wszystko włączone a i tak brakuje mi tego.
najgorsi są przeciwnicy ktorzy ciagle sie pojawiaja i sa bardzo agresywni.
Czyli powtórka z fc2 gdzie po odbiciu obozu, wystarczyło odejść na dwa metry odwrócić się i moby się respily, ależ to wkurwiające było.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie az tak ale dosc podobnie , jedziesz ulica jadą wrogowie , strzelasz do nich lub cie zabija chyba ze uciekniesz , jezeli zaczynasz walczyc pojawiaja sie kolejni , lipa straszna

nie pamietam zeby w 3-4 tak bylo

 

w 2 grałem tak dawno ze nie pamietam.

 

ogolnie jak narazie gra mnie nie porwała i 3 do pięt nie dostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego kupi się na wyprzedaży i ogra jak będzie sezon ogórkowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2018 o 23:01, MagEllan napisał:Red

No panie porownanie do Yakuzy?

 

Nie porównywałem tych gier, a jedynie sposób ich powstawania. Zarówno Sega, jak i Ubisoft nie silą się, aby kolejne części ich flagowych serii były rewolucyjne.

 

Pograłem kilka godzin w FC5 i o ile świat bardzo mi się podoba (w końcu jakieś mini miasteczka, a nie ciągle dzicz :24_stuck_out_tongue: ), o tyle nadmierne potyczki z wrogami potrafią być irytujące. Bez kitu, kogoś w Ubi tutaj poniosło. Nie da się spokojnie przejechać samochodem 200 metrów, ponieważ co chwilę napotykamy przeciwników. Jedyna metoda, to poruszanie się z dala od ulic, lub śmigłowcem. Niech to poprawią w jakimś patch'u, bo jest to męczące. I mega minus za strzelanie. Nie wiem, może tylko ja mam takie odczucia, ale w każdej części czuję, jakbym strzelał do kartonów. Trafianie we wrogów jest słabo realizowane, to samo było w 3ce i 4ce. W innych FPSach "czuć" jak serie dosłownie siadają w przeciwniku, w Far Cry jak zawsze bieda pod tym względem.

 

PS. Jazda czymś takim i masakrowanie wszystkiego wbudowanymi karabinami maszynowymi, coś pięknego :obama:

 

1511700_970294999703195_7954556706505060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co grają, uważajcie na autosave bo też bywa zabójczy... :zygmunt:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie CO-OP. Gdzieś wyczytałem na jednym forum, że nie opłaca się przechodzić  gry w coop bo później i tak trzeba drugi raz przechodzić samemu. Ktoś może mi to wyjaśnić ? (nie zalicza trrofków, misji w kampanii czy jak?)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progres misji zalicza tylko hostowi. Poebane to na maxa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KOMARZYSKO napisał:

Progres misji zalicza tylko hostowi. Poebane to na maxa.

 

22 godziny temu, szuldi82 napisał:

Czyli powtórka z fc2 gdzie po odbiciu obozu, wystarczyło odejść na dwa metry odwrócić się i moby się respily, ależ to wkurwiające było.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

 

Cały hype na FC5 mi przeszedł. No nic, kiedyś się w to zagra jak będą dodawać do chipsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Cały hype na FC5 mi przeszedł. No nic, kiedyś się w to zagra jak będą dodawać do chipsów.

Ja tam odpuszczam totalnie, chyba że będzie w plusie albo za 20 zł na promocji. Nie mam już tyle czasu i nerwów co kiedyś żeby pierdolić się z ciągle odradzającymi się mobami.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×