Skocz do zawartości
Patricko

Need for Speed Payback

Rekomendowane odpowiedzi

Ja grałem na XOX. I wygląda świetnie. Coś tam się czasem doczyta w oddali tylko. Jeżdżenie bardzo fajne, nawet dojechanie na misję sprawia przyjemność. Wyścigi bardzo dobrze oznakowane, bramy widoczne i trudno zgubić trasę. Model jazdy uproszczony, nie ma znaczenia jakim autem jedziesz po jakiej nawierzchni, po prostu ciszniesz gaz i nitro na maxa. Fabuła mocno oskryptowana, np uciekam przed policją konigsegiem prawie 400 a tu nagle sedan mnie dochodzi :) wszystko dość wolno się odblokowuje po 4 h miałem dwa lekko ulepszone samochody i to z takiej półki że w realnym świecie mógłbym sobie je kupić, choć akurat to nie wada, bo nie lubię mieć superfur za miliony po 30 min grania. Za pełną cenę nie polcam ale za jakieś grosze czy ea/origin access fajnie będzie pojeździć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No karty są tak zjebane w późniejszej fazie grania, że szok, a nie daj ktoś myśli o platynie...

Losowość kart i ich losowość w sklepie, powodują że ten mechanizm to gówno do kwadratu.
Najgorsze jest jednak to, że każde auto trzeba levelować od jego początku. O ile taki Koenigsegg ma już prawie, że max, tak znaleziony wrak trzeba jechać wręcz od samego początku. Możemy kupować karty, które są overprice, albo je losować, albo najdłuższa droga, czyli jeździć i wygrywać w wyścigach.

 

Gra sama w sobie jest fajna, nie jest cudowna, nie jest słaba, ale mogłaby być znacznie lepsza gdyby nie te zjebane loot boxy i pchanie wszystko pod nie.

Pod koniec gry, gdy przechodzimy do ostatniego etapu wyścigów czuć wręcz spory skok w poziomie trudności i bez zrobionego auta nic nie ugramy, a tutaj wiadomo, albo karty, albo męczenie w kółko tego samego wyścigu, żeby coś ufarmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patricko

 

No czyli ogolnie masz takie same wrazenia jak ja po trialu.

 

Gra jest ocenowo jak dla mnie moze byc (takie 6/10) bo dla jednego teksty bede tylko pretekstem do smiechu a inny strzeli facepalm... Minusem sa tez oskryptowane akcje wykonane conajwyzej srednio - ciecie, cut scenka, ciecie i masz kontrole.

 

Jesli chodzi o system to tak:

- 1 losowa karta za wycig  - bez gwarancji poziomu - przynajmniej jak gralem w triala to owszem nie dostawalem kompletnych kup ale woz z kartami o wartosciach od 4 (stock) do 8 potrafil dostac za przejechany wyscig cokolwiek od 4 do 8 poziomu karty - oczywiscie czesto tam gdzie mialem juz czesc poziomu 8 zaintstalowana dostawalem karte 6. 1500cr lub wymienic na token losowania.

- sklepy losowosc kart i ich zmiana co 30 minut - objechalem 3 sklepy w poszukiwaniu czesci i dupa...

- losowosc w sklepach a wiec cos na ksztalt jednorekiego bandyty - za kazde 3 tokeny losowania dostajemy 1 losowanie mozemy wybrac producenta i typ czesci a potem to juz tylko sie modlic zeby cos logiczego wypadlo szansa ciut wieksza nizli ze sklepow czy z wyscigow ale dalej kolejna losowosc.

 

Multi dodane na sile, po co tam jest to nie wiem, szybki wyscig i mecze rankingowe. Garaz wspolny z singlem wiec jesli ktos kupil za $$ od groma lootboxow no to ma przewage.

 

Ogolnie wrzucenie mechaniki i projektowanie gry pod mechanike kart jak w jakiejs grze mobilnej dla mnie obnizylo ocene do przecietniaka. (5/10) cos w co moze zagram w ramach EA/Origin Access.

 

Przewiduje z nastepnym NFS bedzie jak ze SW BF2 - wyjada z tym ze nas posluchali ze teraz bedzie gra jaka chcielismy ze rezygnuja z systemu kart, ze bedzie miala glebszy tuning mechaniczny, ze dodadza np jakis tam deszcz i ze teraz w singlu bedzie mozna ustawic sobie pore dnia i pogode w wyscigu co bedzie przekladalo sie na inne zarobki. 

A potem wrzuca jeszcze bardziej zaawansowany system zbieractwa czesci (uszczelki, bezpieczniki, przekazniki, i tona tona innych) ktore to w grupach po 3 lub 4 beda pozwalaly na podniesienie poziomu jednej z 6 czesci (silnik, ecu, turbo, skrzynia biegow, kola, nitro). Tutaj kazda czesc bedzie mozna upgradegowac 3x (do 3 gwiazdek) jesli juz to mamy bedziemy potrzebowac specjalnych czesci Upgrade Kit. Ktora mozna wygrac w specjalnych eventach dostepnych tylko o okreslonych porach (np, engine upgrade kit w poniedzialek, a tubo we wtorek itd). Pojedyncze czesci  beda  losowe za wygrany wyscig oczywiscie z loot boxow, bedzie dzienna darmowa dawka loot boxow i jeden loot box z tych lepszych darmowy raz w tygodniu. Cala reszta to farmienie od samego poczatku lub plac, plac plac.......

Ale ja to juz gdzies chyba widzialem a no wlasnie w NFS No Limits na mobile.

 

I jesli ktos powie mi ze platnosci nie przeszkadzaja bo przeciez mozna grac i bez tego..... naprawde polecam zagrac w NFS No Limits - tak mozna grac mozna spedzic 100 lub 1000h (zaraz ktos powie co za gracz narzeka ze gra dluga) grajac nie placac ale to nie jest fun bo w tej grze nie chodzi o sciganie sie a o to mikro zarzadzanie systemem lootu i optymalizacje jego zdobywania przez grind do porzygu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ma wyjsc patch poprawiajacy nieco balans rozgrywki:

https://www.reddit.com/r/needforspeed/comments/7dmi59/progression_updates_rolling_out/

 

Jeszcze jeden argument za tym zeby nie kupowac gier poki ich nie polataja.

 

Dla mnie NFS Payback i tak zyskal miano ograc w EA Access. Sorry EA too little to late....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ograłem grę i nie mam zamiaru jej ruszać do momentu jakiegoś darmowego DLC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Patricko napisał:

Ja ograłem grę i nie mam zamiaru jej ruszać do momentu jakiegoś darmowego DLC. 

 

a zapowiadali darmowe DLC? bo jak nie to mysle mozesz poczekac....

 

Tyle ze zmiany z tego co widze to tylko rep i $$ wczesniejsze to rotacja czesci w sklepach co 10 minut zamiast 30.

Dalej zostal zwalony system kart.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem gierkę po taniości, ogram i pogonię z niewielką stratą, tak więc i to DLC chętnie obadam, choć to pewnie kilka samochodów na krzyż, na które i tak trzeba nafarmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bartek_Red napisał:

Kupiłem gierkę po taniości, ogram i pogonię z niewielką stratą, tak więc i to DLC chętnie obadam, choć to pewnie kilka samochodów na krzyż, na które i tak trzeba nafarmić.

 

Zmienili pare rzeczy jesli chodzi o samochody (co tam dodadza tez w aktualizacji zwiazanej z dodatkiem). Ale za same wyzwania Speedcross trzeba panie placic NFS:Payback mial zapowiedzianego jakiegos sezon passa i ten dodatek jest platny no chyba ze masz edycje deluxe.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to w takim razie podziękował :Gmoch: Kupiłem zwykłą wersję, nie mam zamiaru dopłacać do tej zabawy. Myślałem, że obrali drogę jak przy SW Battlefront 2, czyli lootboxy, a dodatki gratis. No nic, ogram to co jest na płycie i poleci do żyda czym prędzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_Red

No bo ta gra idealnie wpasowuje sie w Twoje podejscie (jak i paru innych uzytkownikow tego forum). Czyli ograc po taniosci.

Ze ja mam nadmiar gier w kolejce to poczekam az gra bedzie w EA Access i wtedy ogram.

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, po tym całym hejcie na tą grę bałem się zaryzykować i tyle czasu żyłem w przekonaniu, że ta gra to dno!

Kłamstwo kłamstwo kłamstwo!

Ta gra jest genialna, jest to mój pierwszy NFS na PS4. Obecnie ogrywam tą genialną grę na prosiaku i wszystko mi się podoba.

Od klimatu, który przypomina szybkich i wściekłych po grafikę, muzykę oraz tuning.

Dawno nie grałem w zupełny arcade ale to daje tyle fanu, że sam się nie spodziewałem. Misję główne, wyzwania, wraki - kurcze to jest dobre strasznie!

Modyfikację aut również cieszą oko a te wizualne to już najbardziej. Dosłownie chcę się takimi brykami lansować.

Twórcy zapowiedzi multiplayer więc będzie super. Ogólnie jest tryb online ale jeszcze nie próbowałem wiec nie wiem co i jak.

Aha, nie słuchajcie, że karty niszczą tą grę bo po update jest bardzo łatwo zdobywać potrzebne rzeczy do ulepszeń jak i samą kasę na nowe bryki!

 

Z moje strony to gra jest godna polecenia

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, update był, coś tam poprawił i jest "cudownie"... To, że na premierę ludzie byli w ciemnej dupie i żeby zrobić jakikolwiek samochód na maksa to musieli grindować jak głupi kilka początkowych wyścigów... Zresztą wątpię, żeby teraz było inaczej... System maksowania aut jest zyebany u podstawy, bo jesteśmy skazani na losowość kart i kropka. Jedyna rada to usunięcie kart i przywrócenie normalnego tuningu z normalnymi częściami za normalną kasę. Owszem, jak ktoś chce tylko przejść fabułę to pewnie nie musi się tym przejmować. Ale jak kogoś interesuje 100% to jednak sprawa wygląda trochę inaczej bo potrzebuje minimum 2 auta zrobione na maksa. Robienie wraku od 0 do 399 to droga przez mękę.

Co do tuningu wizualnego to został żywcem przeniesiony z NFS z 2015, nie ma tu kompletnie nic nowego poza kilkoma częściami związanymi z daną kategorią auta.

Jak już pisałem, na pewno jest to najlepsza część na tą generację, mamy w końcu jakąś fabułę która nie powoduje wymiotów, a świat jest naprawdę fajny, a do tego kilka różnych kategorii samochodów, jednak niedosyt spowodowany idiotycznymi kartami pozostaje. Królem arcade wciąż jest dla mnie DriveClub, a jak wyjdzie remaster Burnouta to wszystkie NFSy z tej generacji mogą się schować niestety. Dzieło Criteriona to lata świetlne od produkcji Ghostów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kolos28
Fajnie że się tobie podoba, ale system losowego upgrade to jest coś żywcem brane z mobile to samo powodowało że tye crew nie miało za bardzo tożsamości.
Lubisz karty i takie zabawy polecam NFS no limits na mobile choć tam jest to posunięte do absurdu.
Grałem 10h w triala. Co moim zdaniem daje jakieś pojęcie o tejże dla mnie obecnie najlepszym arcade jest forza horizon 3.
Fabuła? Z tekstami w stylu "jesteśmy żołnierzami podziemia jesteśmy zablokowanym drążkiem" lub przechwalanie się wielkością jąder.
Do tego fakt że te oskryptowane akcje może i widowiskowe ale wybijają z rytmu zabierają kontrolę a czasami skrypt się odpali i widać że np nasz wóz był po prawej teraz jest po lewej od celu... Może się to tobie podobać ja uznałem to za przeciętność
Czy ogram tego NFS? Tak jak będzie za 5$ w Access.
Multi? Żartujesz sobie chyba że chcesz w to grać nie wiem co zmienili ale w trialu to była żenada zepchnij albo giń no i ten balans gdzie ludzie wydający siano na losowe karty mają je dopasione wcześniej, match making dno wozy od 133 do 399 w jednym wyścigu.

Super że gra trafiła w twoje gusta ale pisanie ze to świetna gra to chyba raczej chcesz zrobić przeciwwagę dla negatywnych opinii. Ukończ i zagraj w multi i zobaczymy czy twoja opinia ulegnie zmianie.

I nie zrozum mnie źle super że gra tobie podeszła, ja też broniłem the crew już po patchach i dodatku wild run. Grało się w to całkiem ok teren robił wrażenie ale nie była to gra więcej niż dobra do której serce straciłem po 80h i tym jak wygrindowalem upgrade jednej fury na maksa

Za to Forza horizon mogę grać non stop I nie czuje nudy.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj a przekonasz się, że karty łatwo się zdobywa. Można je wymieniać itp. Co chwile dostaje podstawowe skrzynki z których wypada sporo kasy oraz dodatkowych kart do wykorzystania w losowaniu tych potrzebnych do modyfikacji. Także nie wiem o co tyle szumu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zagraj a przekonasz się, że karty łatwo się zdobywa. Można je wymieniać itp. Co chwile dostaje podstawowe skrzynki z których wypada sporo kasy oraz dodatkowych kart do wykorzystania w losowaniu tych potrzebnych do modyfikacji. Także nie wiem o co tyle szumu
No jak nie wiesz i nie rozumiesz to bez obrazy ale już nie zrozumiesz.
Grałem i jak pisałem w mojej opinii ogram jak będzie w Access za 5$

System kart to najbardziej spierniczony mobilny system progresji

Ja od scigalki arcade oczekuje old school czyli gram zarabiam i kupuję co chce (modyfikacje kosmetyczne lub części)

Przenoszenie mobilnych systemów do gier za pełną cenę to jest moim zło.

I powiedz mi po co mam grać w NFS który niczym mnie nie porwał (10h pograłem) skoro mogę mieć lepszy fun w fh3 :)


Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nowe kolory dymu z palonych opon.

Kto normalny wymyśla takie rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka kolorów dymu i jakieś marne punkty. Event na miarę EA. A to jeszcze exclusiv dla EA Access. Ależ się czuję dopieszczony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, malpka napisał:

I nowe kolory dymu z palonych opon.

Kto normalny wymyśla takie rzeczy?

 

EA....

ale oni to sa popierniczeni :24_stuck_out_tongue:

 

4 godziny temu, pablos_PRO napisał:

Kilka kolorów dymu i jakieś marne punkty. Event na miarę EA. A to jeszcze exclusiv dla EA Access. Ależ się czuję dopieszczony 

 

Powtorze sie i daje rade tym co jeszcze gry nie maja. Ograc ja EA wrzuci to do Access - 5$ za miesiac, ogra sie NFS i pewnie mozna cos jeszcze sprobowac z tego co maja w ofercie.

 

podpisano Sknera.

 

I pamietajmy You cannot spell stEAl without EA :1_grinning:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie mam problem z porzuconym autem BMW E30. Nie ma go :( znam lokalizację parking w lewym rogu mapy byłem i nie ma... Gra zaktualizowana wersja 1.10

Miał ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też tak kiedyś...
Nic nie poradziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to co już się nie zdobędzie tego auta?? Czy pojawi się ponownie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem, aż tyle nie gram w tą grę.
Ostatnio zdobyłem sobie wóz policyjny.
Możliwe, że za jakiś czas pojawią się te wozy raz jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×