Skocz do zawartości
Patricko

Need for Speed Payback

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla informacji. Od paru dni 5 porzuconych aut które były do zebrania jedynie na ulicach są dostępne w salonach samochodowych i można je normalnie zakupić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam za free w ramach darmowego triala Origin Access na PC. (30% completed - jesli chodzi o kariere)
sprawy techniczne dla PC:
- brak locka na 30fps jest denerwujacy bo frame rate skacze od niskich 30 (sporadycznie drop ponizej) do plynnych 60fps. Otwarte tereny 60fps, tunel drop do 40fps, wyjazd z tunelu 60fps to samo tyczy sie niektorych miejsc w miescie. 
- graficznie na medium szalu nie robi, ale nie odrzuca. 

Model jazdy arcade pelna geba i jakos taki dajacy malo satysfacji. 
Gram po ang (na moje szczescie) ale teksty sa takie ze bywa ze nic tylko zgrzytac zebami. 
model usprawnien mechanicznych z kartami - nie podoba sie. Wole old school kupowanie czesci.

No gra jest sredniakiem, i nawet fakt ze ogrywam za damke nie podnosi jej oceny. Cos na kompletne odmozdzenie, lub jak w moim wypadku darmo dali to gram skoncze i zapomne :D
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukonczone misje fabularne, caloaciowy postep (wkliczajacy wszystkie inne aktywnosci) 50%.

Osobnik odpowiedzialny za offroad powinnien wioslowac przez ocean. Masa porazek zanim nie wpadlem na to ze te skromne opcje tunningu (zmiana kata nachylenia kol, oraz wysokosci zawieszenia, sztywnoaci zawieszenia i balansu przyczepnosci) ma kolosalne znaczenie i z auta ktore slizgalo sie jak po lodzie udalo zrobic mi sie cos co bylo o tyle o ile do kontrolowania.

 

Ocena koncowa przecietniak z plusem bo pare eventow nawet siadlo. 5+/10

 

Jako fan czy moze ex-fan tej serii musze powiedziec ze to co ogralem nie przekonalo mnie. Offroad moim zdaniem zbedny szczegolnie z taka a nie inna fizyka jazdy (toz od bardziej arcadowych dirt - 3, showdown przez the crew - widac ze mozna bylo to ogarnac lepiej).

policja jakby nie istniala. Stacje benzynowe nie maja wiekszego znaczenia bo nasz woz nie ulega zbytnim zniszczeniom. (np w HP 2010 dostalismy po tylku stacja to byl must zeby moc kontynuowac). Tak samo dziwny pomysl z wyscigami w dragsterach.

 

Po trialu mialem sporo siana do tego wpadlo mi nie wiem skad masa dropow wiec nie oczulem ze musze grindowac (pod sam koniec ciut brakowalo, ale udawalo sie zarobic przechodzac kolejne misje). Niemniej sklepy z losowa zawartocia to porazka. Mam kupe siana i chce czesc - wbijam kupuje moze 2 ktore podbijaja statsy wozu i czekam az sie nowe pojawia.... bo tak....

 

Troche mi smutno ze ta seria oferuje coraz mniej, dla mnie. .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do gry aby wreszcie to badziewie ukończyć i wywalić z dysku ale to jest tak zjebana gra że to nie jest grywalne :)

Grałem na premierę i było średnio ale od tego czasu trochę wyścigów wyszło (choćby Horizon 4) i teraz gra jest niegrywalna.

 

Napisze co mnie wkurza:

-źle zaprojektowana mapa (więcej do driftu (którego nie lubię niż do normalnych aut) i off rołdu, ciągłe obijanie się od pobocza szybkim autem bo co chwile zakręt, wszędzie daleko)

-mapa jest brzydka, pusta, martwa i nudna

-model jazdy to dno

-słabe kamery

-debilne głosy, fabuła i cała otoczka

-brak zmiany auta w dowolnym momencie tylko marnacja czasu na dojazdy do garażu

-muzyka to dno (choć słucham wszystkiego tak tu nie mogę tego znieść :D )

-beznadziejne misje np te z dostarczeniem walizek

-pościgi policyjne efektowne ale bezużyteczne, słabe, beznadziejne itd

 

To po 30 minutach powrotu do gry :D

Nie dam rady tego gówna ukończyć a co gorsze następca zapowiada się na powtórkę z rozrywki. Uważam że nie powinni korzystać z nazwy Need For Speed bo ją zabijają :(

 

Edytowane przez helganin
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwości, czy EA już nie zabiło Need for Speed. Do 2005 roku faktycznie logo NFS na okładce sprawiało, że można było być pewnym super gry, bo Porsche 2000, Undergroundy czy Most Wanted wszystkie trzymały poziom. Ale później już z jakością było różnie, a od Most Wanted 2005 minęło już 14 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą :P 

Był świetny Shift od Slightly Mad Studios
Był genialny NFS 2010 od Criterion

Był dobry Rivals od Ghost Games

No ale po drodze było sporo średnich i słabych NFSów. No i mamy beznadziejną odnogę NFSów od 2015 przez Payback i zapowiedziany HEAT z młodzieżową fabułą i brakiem pomysłu na siebie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie twierdzę, że od 2005 roku wychodzą z NFSów same crapy :P Chodziło mi o to bardziej, że tak jak kiedyś seria była gwarantem odpowiedniej jakości i miała renomę, tak teraz jest po prostu tasiemcem, w którym w nowej odsłonie może się pojawić coś dobrego, a równie dobrze może wyjść kicha.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shift to miał z NFS tyle wspólnego co młotek z chlebem. Może dlatego był taki dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2019 o 12:15, WahaczPL napisał:

Ja mam wątpliwości, czy EA już nie zabiło Need for Speed. Do 2005 roku faktycznie logo NFS na okładce sprawiało, że można było być pewnym super gry, bo Porsche 2000, Undergroundy czy Most Wanted wszystkie trzymały poziom. Ale później już z jakością było różnie, a od Most Wanted 2005 minęło już 14 lat...

akurat Porsche 2000 mimo iz bardzo dobry byl spin offem.

Wielu sie odbilo bo chcialo arcade jak w poprzednikach a tutaj niespodzianka i model jazdy byl bardziej wymagajacy, a i miales testy na placu manewrowym ze slupkami.

 

zgodze sie tez ze po 2005 wychodzily dobre NFS ale wychodzily takie coraz rzadziej. Shift to spin off taki ze shift 2 juz nie mial NFS w tytule. A inne byly lepsze lub gorsze ale conajwyzej dobre z plusem w mojej opinii...

2015 mnie odrzucil.

Payback - jak pisalem powyzej przecietniak z plusem

Heat - to EA i boje sie ze cos spiernicza. Poki co  wiemy ze bedzie lokowanie produktow adidasa.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebuję, niech się coś dzieje na forumku :P

Odpaliłem wczoraj na trochę, przejecałem kilka wyścigów. Ogólnie całkiem przyjemnie się jeździ i ładnie to wygląda. Ale...

Po wuja ktoś tą pseudohistorię wstawiał w ogóle do tej gry ja się pytam. Tak bez sensu, dialogi na poziomie ukrytej prawdy a polski dubbing to jest kurwa dramat, za który reżysera (o ile w ogóle ktoś tego pilnował) powinno się powiesić. A oczywiście nie da się go wyłączyć bez zmiany języka konsoli, bo i po co dawać taką opcję...

Druga rzecz, która jest z dupy to rozbudowa samochodu jak z gry na komórki. A z tego co kojarzę, to teraz jest po patchu i tak dobrze, więc nie chcę chyba nawet wiedzieć jak to wyglądało wcześniej.

No ale jak pisałem jeździ się na prawdę fajnie, także trochę się pobawię, starając się wyłączyć części mózgu odpowiedzialne za słuchanie dialogów. Nie miałem z serią kontaktu od underground, które uwielbiałem i widzę, że chyba niewiele straciłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten NFS to taka tania zrzynka z Forzy Horizon, no i jak przedmówca wspomniał te filmiki fabularne to żenuła na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no serio...jakby z tej gry wyciąć całkiem historię i wszystko co z nią związane (jakieś pseudozaczepki przed wyścigiem, bezsensowne teksty w trakcie jazdy) to by była duużo lepsza gra.

Najlepiej, jakby zostawili listę wyścigów i by się wybierało z listy co się chce robić :P Nawet ta dziwna i bezsensowna rozbudowa samochodów z komórek jest do przełknięcia (kto na to kurwa wpadł to nie wiem, tylko księgowy mógł - jadę do mechanika wymienić opony, mechanik rzuca kością i montuje mi nowy rozrząd...).

Jeżeli wszystkie kolejne nfs tak wyglądały to seria do zaorania, a szkoda bo to zawsze były bardzo przyjemne wyścigi, które nie były aż tak arcade'owe ani tym bardziej nie siliły się na bycie symulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjemne wyscigi to dla mnie Forza Horizon 3 i 4.

Payback ogrywalem na premiere jak i po tym jak juz poprawili balans i wierz mi @xavrisze teraz to nie jest ta sama gra co wczesniej.

Gdzie byles pchany w strone platnosci albo robiles szacunek ktory wyscig mozna przejechac najszybciej i ile kart mozesz farmic w godzine.

Po tym jak gra trafila do EA Play (wtedy jeszcze EA Access) byla juz pozbawiona grindu jesli tylko nie chcialo sie posiadac sporej ilosci wozow tylko skupic na paru i te rozwijac w formie caRPG - i tak ten system uwazam za zjepsuty po calosci - czy to to w The Crew czy to w NFS Payback.

I przyklad ktory podales ma wiele sensu. Losowy loot zamiast wymiany czesci jakie chcemy to jest porazka.

Nawet pomijajac fabule gra dla mnie jest przecietna nie oferuje nic gralem w to jakies 20 pare godzin, ukonczylem i wywalilem w cholere zeby wrocic do FH.

No ale to tylko moja opinia.

Heat jest ciut lepszy, ale ja jestem skrzywiony przez forze i jako exFan NFS (a jestem z seria od czesci 1 i pominalem moze pare gier) jakos juz chyba ta seria mnie nie zachwyci niczym.

 

milego grania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platynował to ktoś bo mam problem z jedna trofką? Gre przeszedłem i zabrałem się za krążących kierowców, ale jednego nie ma na mapie:/ Wildcard gdziś zniknął i nie wiem czy to bug czy czegoś nie zrobiłem.

Edytowane przez krzyzak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×