Skocz do zawartości
Patricko

Anthem

Rekomendowane odpowiedzi

eh....

spoiler to moje kolejne 2h z ta produkcja.

Spoiler

f2615135335223.56f2b9c277ccb.png

 

No wiec tak.

  • Hurra chwalmy BioWare dodali hub dla graczy. Za to: buuhuu jak to kijowo wyglada. Nie gralem w Destiny ale jesli tam jest podobnie to wspolczuje. Otoz mamy cos na ksztalt areny, w ktorej mamy opcje zmiany loadout, zajrzenia do skarbca, sprawdzienia wyzwan dziennych, tygodniowych, miesiecznych, rozpoczescia misji, kupna graficznych popierdulek dla jevelina. ludzie biegaja po tej malej przestrzeni jak szaleni nie  widac interakcji w grupie na ktora trafilem 6 osob szukalo wyjscia do Fortu.
  • To jak gra po raz pierwszy wymusza wizyte w hubie bez pytania pozostawia do zyczenia. Ot przenosi nas czy chcemy czy nie.
  • A teraz o tym jak hub jest rozwiazany - zostalem zmuszony do wizyty, widze marker przy wielkich drzwiach pogadaj z X we Froncie. Ide do drzwi zamkniete nie sa sie przejsc do Fortu bo nie i penis zlamany.  5 innych osob tez sie pod tymi drzwiami skolejkowalo. Dobra mysle sobie musi byc z tej matni jakies wyjscie. Pozwolcie ze je opisze: owszem jest, rozpocznij misje - wybieram free play - LOADING - jestem w otwartym swiecie fajnie ale chce byc w Forcie - wiec zakoncz ekspedycje - LOADING - podsumowanie misji (same zera bo nic nie robilem i nie zamierzalem robic) - o chwalnym BioWare teraz mam opcje czy chce wejsc do Fortu czy do tego pozal sie Huba, wybieram Fort - LOADING noz ja piernicze. Zamiast zrobic jeden loading miedzy hubem a fortem mamy 2 dodatkowe na Lycyfera!!!
  • Singlowcy - trzymajcie sie z dala, gra co chwile pcha was w ramiona innych graczy.
  • Story, misje kodeks - wierzcie mi staralem sie zanurzyc w to uniwersum moze i jest ciekawe ale sposob prezentacji polowe czasu pierniczenie o Szopenie a drugie pierniczenie gdzie nie znam kontekstu wiec ciezko mi sie tym zainteresowac. kodeks fajnie ale czasami sa to rzeczy zwiazane ze swiatem a czasami smieci.
  • To ile jest tutaj zapychaczy czasu to glowa mala - ja rozumiem ze z racji coopa moze nie chcieli tego rozwiazac inaczej moze ja sie nie znam ale tak mam 3 misje jako zapychacz przed kolejna fabularna - czemu nie moge pogadac z osoba A, B i C zebrac misje a potem odprawic sie na jedna z nich. Nie musze zrobic to Idz do A wybierz misje, ukoncz misje, wroc przejdz sie ze 4 minuty do osoby A pogadaj, idz 2 minuty do osoby B wez misje. I  miedzy to oczywiscie LOADINGI Zeby jeszcze ten swiat w Frocie byl jakis ozywiony ale jest on plaski, suchy i nijaki.
  • Loadingi - wspominalem o nich bo teraz na 2 godziny mialem ich 20 minut.
  • A no i udalo mi sie umrzec respawn - brak dzwieku i muzyki cisza. AAAAAA trzymajcie mnie bo nie wytrzymie!
  • W poprzedniej sesji mialem problem z muzyka ta jest w petli ale dzialala tak jakby ktos na poczatku zostawil 10s ciszy. Co daje koszmarne wrazenie leci muzyczka strzelamy jest fajnie nagle brak muzyki tylko odglosy zostaja i po 10s znow sie zalacza to samo.....

I zeby bylo jasne gra moze sie podobac ja jestem surowy w ocenach niezaleznie od gatunku ale tutaj nawet jesli uznalbym ze gameplay to cud miod i orzeszki to loadingi, i papierowosc twierdzy i jej postaci wystarczyly by zeby ciagnac ocene mocno w dol.

 

Przerwa na jedzenie i dam Anthem 3cia i ostania szanse. Choc watpie by cos sie zmienilo.

 

Moze mi ktos przypomniec czy misje w Borderlands 2 tez byly takie kijowe jak:

- idz do punktu A - zabij wszystko co sie rusza, czasami sa 3 fale wrogow, przelacz/uruchom/zbierz powtorz to jeszcze 2 razy w innych lokacjach.

- idz do punktu A - zbadaj (znaczy lataj jak powalony za radarkiem), wrogowie zabij, znajdz 12 (!!!) elementow - czytaj lataj po sporym obszarze mapy 4x bo na raz mozesz zebrac tylko 3 elementy. Wroc - wysypie sie chmara wrogow, bij bij bij zabij. Odpal costam - zbierz 6 elementow koniec.

 

Bo ja B2 zapamietalem jako strzelanie zbieranie gdzie bron moglem od razu zmienic (a nie tylko w forcie), z misjami ktore zazwyczaj polegaly na eksterminacji ale okraszone to bylo fajnym Borderlandsowym humorem postaci zapadaly w pamiec, no mialo to dla mnie wiecej sensu.

 

W trakcie misji zeby jeszcze jakis humor zeby dialogi byly dobre - ale nie sa. Suche fakty ktore tylko sprowadzaja nas do kuriera lub sprzatacza.

 

DWrEJcj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że uporządkowałeś poprzedni post bo był słabo czytelny :P

Z grubsza tak jak pisałem, kilka łatek i będzie dobrze. Za rok w EA Access ogra się skończona wersje :P

 

Destiny 1 czy 2 ma żyjący HUB a tu jest martwy i lipny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan z jednej strony Cię podziwiam, że chciało Ci się przysiąść do gry, która raczej nie należy do Twojego ulubionego gatunku i napisać grubszego posta. Ale z drugiej strony sam dobrze wiedziałeś, że to szrot, ja Cię też ostrzegałem (i wszystkich innych już dawno; ale tu nie było wielkiej filozofii), więc nawet mi Cię nie żal xD

Może następnym razem odechce Ci się życia tracić na dziadostwo :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, xavris napisał:

@MagEllan z jednej strony Cię podziwiam, że chciało Ci się przysiąść do gry, która raczej nie należy do Twojego ulubionego gatunku i napisać grubszego posta. Ale z drugiej strony sam dobrze wiedziałeś, że to szrot, ja Cię też ostrzegałem (i wszystkich innych już dawno; ale tu nie było wielkiej filozofii), więc nawet mi Cię nie żal xD

Może następnym razem odechce Ci się życia tracić na dziadostwo :p

eh wrzutka z Yakuzy Zero (polecam ta misje poboczna :) ) byla zartem.

Nic nie robilem pod przymusem.

Posty od wyrzucilem co mi lezalo na watrobie.

Gdybym czasami nie wychodzil poza strefe komfortu to bym w zyciu do Yakuze sie nie siegnal bo od 4 i 5ki sie odbilem.

Wiec wszystko w normie :)

 

I tak masz racje wiedzialem czego sie spodziewac, ale demo sremo - chcialem zobaczyc jak to to moze wypadac fabularnie na poczatku i jak wygladaja interakcje z NPC (bo tutaj demo bylo ubogie) i no coz...

Niemniej uwazam ze mozna zrobic looter-shooter ktory przyciagnie wieksza publike ktory ma tryb dla samotnika, i ktory fabularnie jest lepszy (chocby w prezentacji watku) nizli Anthem.

 

Teraz tylko czekac czy dobija do tych 5-6mln w 6tyg jak zaklada EA. Bo jak nie.... to BioWare pewnie jeszcze sie uszczupli.

 

milego grania (nie koniecznie w Anthem :P)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Teraz tylko czekac czy dobija do tych 5-6mln w 6tyg jak zaklada EA. Bo jak nie.... to BioWare pewnie jeszcze sie uszczupli.

 

 

Coś mi się wydaje, że raczej nie dobija tak szybko do 6mln. No chyba, że cena poleci na łeb na szyję, analogicznie do F76.

Większość ludzi zgodnie twierdzi, że gra wydaje się być zwyczajnie nieskończona, ale oczywiście terminy, pieniądze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Karaluch69 napisał:

Coś mi się wydaje, że raczej nie dobija tak szybko do 6mln. No chyba, że cena poleci na łeb na szyję, analogicznie do F76.

Większość ludzi zgodnie twierdzi, że gra wydaje się być zwyczajnie nieskończona, ale oczywiście terminy, pieniądze itd.

Z drugiej strony opieraja te szacunki na czyms bo zakladam ze nie siedzi tam Jonh Doe ktory je wyciaga z kapelusza albo pupy. Maja liczbe preorderow i mogli by szacowac bezpiecznie. 

 

Moim zdaniem gra nie jest niedokonczona. Jest zrobiona troche bez polotu. Shoot & Loot moze dawac fun ja go tutaj zbytnio nie znalazlem. 

Do tego dochodza loadingi ktore naprawde bola, story ktore mnie nie przekonalo, menusy przekombinowane dosc mocno, po prostu brak tu tego czegos. 

Skupienie sie na graficznych wodotryskach powoduje ze gra bywa podczas sieczki nieczytelna. 

Po prostu sporo rzeczy mozna bylo nieco lepiej wykonac. 

 

Sa tacy (patrzac na YT) co twierdza ze swietnie sie bawa - EA ma program dla ludzi ktorzy maja byc wplywowi ale oczywiscie nie bardzo da sie zweryfikowac ilu z graczy gra sie faktycznie po doba a ilu poszlo na uklad z EA. 

 

I spoko jesli komus gra bedzie sie podobac, super dla niego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MagEllan napisał:

Z drugiej strony opieraja te szacunki na czyms bo zakladam ze nie siedzi tam Jonh Doe ktory je wyciaga z kapelusza albo pupy. Maja liczbe preorderow i mogli by szacowac bezpiecznie. 

 

Moim zdaniem gra nie jest niedokonczona. Jest zrobiona troche bez polotu. Shoot & Loot moze dawac fun ja go tutaj zbytnio nie znalazlem. 

Do tego dochodza loadingi ktore naprawde bola, story ktore mnie nie przekonalo, menusy przekombinowane dosc mocno, po prostu brak tu tego czegos. 

Skupienie sie na graficznych wodotryskach powoduje ze gra bywa podczas sieczki nieczytelna. 

Po prostu sporo rzeczy mozna bylo nieco lepiej wykonac. 

 

Sa tacy (patrzac na YT) co twierdza ze swietnie sie bawa - EA ma program dla ludzi ktorzy maja byc wplywowi ale oczywiscie nie bardzo da sie zweryfikowac ilu z graczy gra sie faktycznie po doba a ilu poszlo na uklad z EA. 

 

I spoko jesli komus gra bedzie sie podobac, super dla niego. 

 

Wiadomo, że liczby musieli na czymś oprzeć a nie wzięli z sufitu. Wydaje mi się natomiast, że nikt nie pomyślał, że early access zamiast zachęcić niezdecydowanych może odnieść odwrotny skutek. Zobaczymy co będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Był taki stary jak świat skecz kabaretu Limo o ekranizacji Janko Muzykanta (https://www.youtube.com/watch?v=x1GZm_Z4-0w) i tam pada wiekopomne stwierdzenie 'spoko, szkoły przyjdą. I ja w to wierzę". No, to tu jest dokładnie to samo. Tu nie ma co specjalnie owijać w bawełnę, ta gra to skrajne dziadostwo poniżej wszelkiej krytyki, ale i tak się sprzeda i i tak w ea będą ze sprzedaży zadowoleni.

Studio odpowiedzialne za jedne z najlepszych rpgów w historii, po odejściu dwóch kluczowych gości (zupełnie przypadkiem założycieli studia), wydaniu ćwierćgniota inkwizycji i półgniota andromedy.  pod banderą jednego z najbardziej nielubianych i pazernych wydawców w historii, wydaje nudną pseudostrzelankę o zbieraniu przedmiotów. Co tu może pójść nie tak?

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Karaluch69 napisał:

Wiadomo, że liczby musieli na czymś oprzeć a nie wzięli z sufitu. Wydaje mi się natomiast, że nikt nie pomyślał, że early access zamiast zachęcić niezdecydowanych może odnieść odwrotny skutek. Zobaczymy co będzie.

Patrzac na EA wyciaganie szacunkow z pupy jest dosc powszechne. 

Natomiast wierzyc mi sie nie chce ze nie kumaja ze wczesniejszy dostep jak i platny trial 10h moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. 

Z tego powodu znikly darmowe dema!

Co wiecej oznaczalo by to ze ni jak nie ucza sie na bledach - SW BF2, ME:Andromeda, NFS Payback - wszystkie ponizej oczekiwan wszystkie mialy 10h trial. 

:) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Spoiler

 

ziomek ladnie opowiedzial to co ja probowalem opsac czyli stukture misji - chyba nie musze mowic ze ten czlek tez nie pieje z zachwytu.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, czacha79 napisał:

Że anulować mam ... ? :obama:

Absolutnie. Kup, pograj i jak Ci się będzie podobało to inni będą wiedzieć, żeby nie brać :LUL:

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Karaluch69 napisał:

Absolutnie. Kup, pograj i jak Ci się będzie podobało to inni będą wiedzieć, żeby nie brać 

Aleś to pięknie zrobił...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam sie negatywnemu nastawieniu tych wszystkich marudnych jutuberów, ktorzy nakrecaja sie wzajemnie.  Zreszta to samo robia jak jest zbyt duzy hajp na cos ... a potem okazuje sie, ze kasuje RDR2 z dysku po 2 tyg od premiery bo jest nuuudne, tylko celowo zapomnieli o tym powiedziec.

 

Pewnie w marcu Anthem bedzie chodzil juz po 119zl, ale co se w niego pogram to moje :vxoAZzf:

 

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero  skumałem, że to wychodzi teraz...  Jednak ludzie w  EA mają  ustalanie dat premier opanowane do perfekcji,   :vxoAZzf:

Czekam tylko aż wydadzą Fifę 20 i Fifę 21 w tym samym miesiącu :30vm3cw:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedza co robia - miliony osob bez skilla ktore dostaja baty w Apex (w tym ja) beda w koncu mogły sie wyżyć na idiotycznym AI w Anthem :rydzy: 

 

A masz, a masz.. truttututu .. pew pew pew ... i kto tu jest zwyciezcom ty mobie ty!?!?! :listek:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czacha79

Twoja kasa, zrobisz jak uwazasz. 

Jest grupa ktora broni tej gry. Ja rozumiem ze moze komus to sie podobac. 

 

Niemniej ja wole korzystac z ofert EA i pyknac 10h trial - bawie sie dobrze moze kupie, nie pasuje nie kupuje. 

Tyle ze ostanio po trialach to ja nie kupilem zadnej duzej gry od EA i wszystko ogrywam w Access za grosze jakies po czasie. 

 

Ale to tylko moje zdanie - i mozesz mnie wrzucic do worka z nakrecajacymi negatywny PR, tuberami luz. Tyle ze opisywalem podobnie jak oni swoje subiektywne odczucia. 

Tak wiem ze czesc YTberow wsiada do hejt train bo to lepiej sie klika. Ale co ja - taki anon w necie - mialbym ugrac na krytykowaniu gry, nikt mi za to nie placi. 

Po prostu pogodzilem sie juz z tym ze to gra ktora mi nie siada i mowie pass. 

 

Choc czytam ma byc wielki premierowy patch wiec moze z czystej ciekawosci sprawdze co sie po nim zmienilo w koncu mam jeszcze troche ponizej 5h triala (i tak trial jest pelna gra roznic nie ma, tylko jest czasowo ograniczony). 

 

Wiec podsumowuja co komu pasuje :) 

Jesli bedziesz sie dobrze bawil to swietnie dla ciebie!

milego grania

:)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank będzie się bawił równie dobrze co w F76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KOMARZYSKO napisał:

Na bank będzie się bawił równie dobrze co w F76 emoji41.png

akurat w watku F76 wlaczylem sie w dyskusje @czacha79 vs reszta forumka. I o ile nie zgadzalismy sie o tyle co mi do tego kto w jakiej grze sie dobrze bawi. Co nawet przekazalem w formie podobnej jak w poscie wyzej. 

Ze mnie mozna sie smiac ze lubie gry takie jak Opus Magnum, czy (wybrane) walking sim. Ze siegam po indyki w ktorych nic sie nie dzieje pokroju The invisible hours i bawie sie w nich lepiej nizli w tytulach AAA. Mozna mozna, tylko po co? Skoro tutaj prawda objawiona i oczywista oczywistosc: opinia jest jak pupa kazdy ma swoja. 

:)

 

milego grania (w cokolwiek grasz) :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pogralem 3h w traiala na kompie - chce to! :banderas: 

 

Chce, pomimo ze nie wiedzialem jak wyjsc z tego bzdurnego hub'a dla graczy ktorego dodali w ostatniej chwili :jaro:

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
38 minut temu, czacha79 napisał:

Pogralem 3h w traiala na kompie - chce to! :banderas: 

 

Chce, pomimo ze nie wiedzialem jak wyjsc z tego bzdurnego hub'a dla graczy ktorego dodali w ostatniej chwili :jaro:

W jednym z moich wypunktowanych postow masz opcje jak sie wydostac z pulapki zwanej hubem :) (post na gorze tej strony)

jesli pograles i chcesz to - no to wiesz co kupujesz.

milego grania

:)

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wielkich oczekiwan co do fabuły, licze po prostu na sympatyczny grind itemkow zanim nie wyjdzie The Division 2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tyż kupie  - bo trzeba zagrać by konstruktywnie się wypowiedzieć  za i przeciw  i dywizje 2 też sobie strzelę  bo jedynkę mam i mi się podoba (choć początki gry były ciężkie i mam nadzieje ze Anthem załatają naprawią i będą wspierać ) by gra sprawiała zabawę i radość .Kupię i mam nadzieje na zabawę i tyle..  Aha mam nadzieje ze Czacha79 zaprosi do sojuszu ( jeśli takowy stworzy) i razem  ku fortunie i chwale  dobrej zabawy  spędzimy czas 

Pytanko do Czachy79 kupujesz grę na premierę ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ocarz napisał:

Pytanko do Czachy79 kupujesz grę na premierę ???

Tak, preorder zlozony .. na The Division tez.

Wczoraj pierwsza misja na kompie z randomami i od razu najlepszy :qk2LI17:

 

EHKbobF.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj waj .. muszę poczekać  na swoją kopię - pogram potrenuje  niczym znany Rock.M. znany jutuber.. i będę cię gonił w grillowaniu przygody ..

dobrej zabawy życzę   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×