Skocz do zawartości
Patricko

Anthem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

O poprawili z tym hubem, teraz da sie normalnie wyjsc. Loadingi sa znacznie szybsze. Gameplay fajny, combo combo i do przodu :)

Koles rozkminia bzdurny hejt na Anthem i ciezko z nim sie nie zgodzic. Najwiecej syfu robia jutuberzy ktorzy jada po calosci bo tylko ten negatywny content prynosi im odtworzenia,... a reszta debili* dla funu chodzi i powtarza co uslyszeli nawet nie sprawdzajac samemu. 

 

debili* - mam na mysli anonimowe komentarze w sieci, ot tyle zeby cos pocisnac bez zastanowienia

 

 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka i  latanie bardzo przyjemne, tylko grając w demo ciagle wywalalo, teraz juz dziala wszytko dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakim sprzęcie grasz?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z moimi przewidywaniami gra spolaryzowala graczy. Kazda rzecz o ktorej mowia tak zwani malkontenci jest torpedowana z Gebelsowskim podejsciem do komunikacji. 

Przyklad: 

A: To jest looter shooter chyba nie spodziewales sie fabuly. 

B: spojrz na te tweety od BioWare i te newsy mowiace ze fabula jest wazna dla nich, sami ustawili takie oczekiwania.

A: Twitty srity, i potem jeden z drugim nie gral a tylko powiela te negatywne opinie 

Toz to dyskuja z pupy. 

 

Wracajac do samej gry, jak pisalem gralem i moja ocena to: Nie kupuje/100. 

 

Zastosuje tutaj porownanie, zeby wyjasnic oczywista oczywistosc. 

 

Zaluzmy ze 100 osob zostalo zaproszonych do nowej restauracji na posilek. Kazda z tych 100 osob dostala ta sama potawe. 

Jedni byli zadowoleni, jedni zachwyceni, a inni uznali ja za przecietna, a czesc nawet miala zgage i niestarawnosc. 

To moze sie zdarzyc. Tak samo jest z ocenianiem gier. 

Wielu gralo i opowiadalo o swoich doswiadczeniach, nie obierajac innym tego ze gra moze sie podobac. Wypunktowali co im sie nie podoba i dlaczego. 

Idealnie z moimi wlasnymi odczuciami pokrywa sie opinia niejakiego SkillUp

 

 

Spoiler

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, MagEllan napisał:

Zgodnie z moimi przewidywaniami gra spolaryzowala graczy.

No wiesz, tu nie ma filozofii :P Każda gra polaryzuje graczy, czy to anthem, czy to fallout 76, czy to rdr 2. Zauważyć jednak należy, że najbardziej polaryzują gry z obu końców skali, goty sroty i dziadostwa, co też nie jest żadnym zaskoczeniem.

Ja żeby znowu nie wychodzić na bezpodstawnego hejtera nie będę się więcej wypowadać, napisałem już dość. Dodam tylko dla dziejowej sprawiedliwości, że mając do wyboru anthem albo fallouta 76 wybrałbym anthem :P

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Ale nie az tak TLOU - to wiekszosc zachwytow i paru takich jak ja ktorzy uwazaja gre za dobra nawet z plusem ale nie wybitna. Wiec wszyscy sa na pozytywnej czesci skali. 

GOTY - GoW podobie malo spotkalem opinii ze to przecietna gra, wiele ze dobra ale nie relewelacyjna oraz oczywiscie te ktore twierdza ze to masterpiece. 

Ale tutaj mamy doczynienia z eskremami jesli chodzi o polaryzacje i o to mi chodzilo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to pierwsza taka gra na rynku, gracze już wiedzą co chcą, szkoda że twórcy nie do końca dają radę. jak poprawią techniczne aspekty i dodadzą ciekawy endgame to coś z tego będzie, ale może to być za późno,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthem na pewni nie zdobedzie tytulu gry roku, ale to nie znaczy ze jest crapem jak w niektorych relacjach mozna przeczytac lub uslyszec. To spoko gra gdzies tak w przedziale oceny 8 .. zobaczymy co bedzie za 20 czy 70h grania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha, dla Ciebie chyba wszyscy, którzy mają opinię odmienną od Twojej to albo owieczki, które ślepo podążają za falą opinie albo debile. Trochę przykro się to czyta, bo mam wrażenie że wciąż zapominasz o tym, że każdego z nas kręcą w grach (i nie tylko) inne rzeczy i każdy ma prawo podzielić się swoim zdaniem, które może totalnie odbiegać od Twojego.

 

Dla przykładu, przy RDR2 które Cię wynudziło, bo gra stawiała na imersję i autentyczny klimat dzikiego zachodu gdzie podróże z punktu A do punktu B trochę zajmowały, a nie zapierdzielanie do przodu na pałę i szybką rozgrywkę, ciągłą akcję itp. nie mogłeś znieść tego, że zdecydowana większość ludzi była grą zachwycona i pomimo jej pewnych błędów (oczywiście że jakieś miała) zbierała masę pozytywnych opinii. Spamowałeś temat i przy każdej możliwej okazji wbijałeś szpilę tym, którym gra się podobała pisząc że nie dostrzegają jej wad, bo podążają za falą zachwytów.

 

W przypadku Anthem stajesz po przeciwnej stronie i niczym Strażnik Teksasu bronisz gry za wszelką cenę przed tymi, którzy po niej jadą za liczne wpadki jakie przydarzyły się podczas "ekskluzywnego" VIP Dema, Loadingi które przyprawiają o wylew z wkurwienia, czy dosyć słabo wyglądający jak na chwilę obecną kontent (latanie sprawia przyjemność, grafika jest ładna choć wciąż zostaliśmy zrobieni w wała jeśli porównać ją do zapowiedzi i już aż takiego efektu wow nie ma, ale poza tym w tej grze nie ma obecnie nic poza lataniem i strzelaniem do mobków o słabym AI i zbieraniem itemków, bo fauła ssie pałke) i ponownie wyzywasz ludzi, których opinia różni się od Twojej.

 

Nie wiem czy chcesz za wszelką cenę być hipsterem gejmingu, czy o co chodzi, ale no to że większość ma pewne zdanie, odmienne od Twojego, nie znaczy że każdy z nich to bezmózga owca niemająca własnego zdania, która po prostu podąża za trendem z filmików YouTube. Szczerze nie wierzę też, że YouTuberzy, czy portale które recenzują gry, specjalnie hejtują grę żeby podążać za falą/modą, bo właśnie te kontrastowe recenzje, które oceniają inaczej niż większość, są często oglądane/czytane przez bardzo dużą ilość ludzi, właśnie z ciekawości dlaczego dana osoba uważa inaczej. Doszukujesz się tu jakiegoś spisku, którego zwyczajnie nie ma.

 

I żeby nie było, sam się tą grą interesowałem i mimo wszystko wciąż interesuję, licząc na to że ją poprawią, bo brakuje mi MMO shootera, które wciągnęłoby mnie tak jak kiedyś pierwsze Destiny (bo 2 była szrotem). Na chwilę obecną niestety nie zamierzam wydawać na nią pieniędzy, chociażby ze względu na słabo rozwiązane loadingi (to, że je trochę skrócili mnie jeszcze nie satysfakcjonuje, bo wciąż ładowania jest podobno sporo a w dzisiejszych czasach to dla mnie trochę żart) ale jeśli w którymś momencie, ogarną to co powinni, to na pewno po nią sięgnę.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Nóżka no też się chciałem odnieść do tego, że zostałem pośrednio uznany za debila, ale swierdziłem, że to nie ma żadnego sensu, bo przecież jestem zwykłym fanbojem r* i hejtuje wszystko w oparciu o to, co mi ktoś powie. Szacun, że Tobie się chciało i nie ma tu ani jednego nawet półbrzydkiego słowa :)

Przywracasz mi wiarę w Bydgoszcz.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Nóżka Niestety problemow jest sporo (gralem w 10h trial).

Dla mnie decyzja kontrowersyjna jest niemozliwosc zmiany loadout nigdzie poza kuznia. 

I rozumiem czemu chcieli to wprowadzic w wielu grach takie rozwiazanie ma sens - przygotuj sie na walke i potem zostajesz z tym co wybrales. Wybrales zle - no to teraz placz. 

Tyle ze tutaj mialem wrazenie ze to dziala. w takich borderlands2 fun dawala zmiana broni i wyprobowwanie roznych w zaleznosci od tego co sie dzialo z kim sie walczylo. 

Loot byl przyjemny ale i przytlaczajacy bo bylo go tyle ze czesto trzeba bylo wyrzucac bronie ktore zawsze mozna bylo za grosze sprzedac, lub schowac w schochwku na pozniej. 

Loadingi - juz za duzo o nich pisalem. 

 

Ale jak pisalem wczesniej i wielokrotnie w tym do Czachy - liczy sie tylko jedno czy my dobrze bawimy sie z danym tytulem - a opinia innych co mnie to obchodzi.

Moge sie zapoznac i jesli sie nie zgadzam to informuje ze uwazam inaczej.

A na koncu niechaj kazdy gra w co lubi, na czym lubi :)

A tymczasem patrzac na Internet mam wrazenie ze ludzie skacza sobie do oczy o kawalek kodu. Problemy pierwszego swiata. 

Zebym mial tylko takie problemy w zyciu jak to czy gra mi sie spodoba czy nie oraz czy ktos moze ja skrytykuje lub moze ja skrytykuje cos co zostalo goraco przyjete i zrobi sie z tego gowno burza to tak jakbym nie mial zadnych problemow. 

  

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niepotrzebnie odnosicie to tak personalnie - szanuje opinie osob ktore graly i tak jak @MagEllansa w stanie sensownie napisac co im nie pasuje. Wystarczy jednak zerknac na YT czy PPE i poczytac komentarze w stylu "mam nadzieje ze EA dostanie raka" albo piszac o totalnym crapie co jest bzdurą - bzdurą niezaprzeczalną. Bo co innego gra sie nie podoba, a co innego pisac o crapie w przypadku tytulu ktory crapem nie jest.  I to nie kwestia gustu, bo np. takiego RDR2 crapem nigdy nie nazwalem, jedynie mnie zanudzil. 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, czacha79 napisał:

tytulu ktory crapem nie jest

Zapomniałeś dopisać "moim zdaniem".

W zasadzie ta sama dystkusja była prowadzona w temacie F76, więc to serio nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No jesli Anthem nazywasz crapem to chyba powinienes sprzedac konsole i zamiast grac zacznij czytac ksiazki albo paść owce ;) To nie jest gra idealna, ale crap??? Nie mam zamiaru walczyc za ten tytul, bo nie jest godzien - nie to co FO76 :P :P :P ... ale proponuje zwiekszyc dawke lekow, albo je zmienic :D Moja jak widac dizalaja :jaro:

 

W dobie patostrimerów w sieci najlepiej sprzedaje sie hejt. A hejt podobnie jak hajp udziela sie bardzo latwo, czego przykladow nie trzeba szukac daleko ;) Znowu - to nie jest nic osobistego i nie pisze tego pod czyimkolwiek adresem.

 

 

Nie lubie niesprawiedliwosci ale nie twierdze tez ze posiadam monopol na sprawiedliwosc. Jednak obserwujac niczym nieuzasadniona tone hejtu w sieci padam na cyce.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, xavris napisał:

Zapomniałeś dopisać "moim zdaniem".

W zasadzie ta sama dystkusja była prowadzona w temacie F76, więc to serio nie ma sensu.

Jesli uwazasz ze jest crapem tez powinnies napisac "moim zdaniem"

I nie zrozum mnie zle nie mam nic do tego jesli ktos nazwe ta gre crapem.

Ale mimo jak widziales moich negatywnych opinii tak bym jej nie ocenil. 

To taki przecietniak sporo rzeczy robi tak se, czesc zle i pare ok. 

Moja ocene juz znasz :)

 

@czacha79 normalnie zatoczylismy kolo i znow sie powtarzam. Biorac pod uwage ze jestesmy ten sam rocznik to Internety znasz nie od dzis. Masa trolli jasniniowych ludzi bez zadnej opinii ktorzy klepia zeby klepac - Zdychaj EA to sa osobniki ktore nalezy ignorowac. Albo ktos potrafi przedstawic argumenty dla ktorych dany tytul mu nie pasuje (choc czasem te siegaja wiekszego poziomu abstrakcji - jak np ludzie pisza ze gra A to przezycie emocjonalne, ja tego po prostu nie doswiadczylem - tego nie zmierzysz i nie zwazysz, czasem sa to rzeczy mierzalne ilosc i dlugosc loadingow, lub tyczace sie rozwiazan technicznych - dajmy na to rozmieszczenia checkpointow - i nie pisze tu o Anthem a ogolnie), albo ktos nie dba o dyskusje i argumenty i rzuca "I love this game", "I hate this game". Jedyne co sie liczy to jak dobrze sie bawimy. Co do burzy przyznam ze poprzedni post w ktorym uzyles slowa debil, zbyt malo opisal kogo masz na mysli dopiero twoje pozniejsze wyjasnienie rzucilo wiecej swiatla na to o kim tak naprawde mowimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt emocjonalnie do wszystkiego podchodze, pewnie przewkitam :beata:

Na PPE gra dostala 7.0. Nadmienie tylko, ze Destiny dostalo 7.5 podobnie jak The Division - tez 7.5.... wiec jesli ktos sie dobrze bawil w Destiny czy w The Division to rownie dobrze powinien sie bawic przy Anthem.

 

Oczywiscie po miesiacu orania po 6h dziennie nastapi kres i pewnie ja tez wyleje swoje zale odgrazajac sie, ze juz nigdy nie kupie tej gry ... a po roku wydadza dodatek w cenie gry i znowu to kupie i bede gral ze znajomymi przez kolejne cudowne 200h czego sobie i wam zycze ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BioWare dokonał rzeczy niebywałej . zrobił gorzej ocenianą gry od Andromedy, którą podobno robili studenci i klepacze mapek do multi 

 

brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Było dużo szumu a wyszło jak zawsze :1_grinning: ciekawe co będzie z BioWare jak gra nie odniesie sukcesu, ale dobrze im tak, bo singli się już nie opłaca robić to lepiej zrobić taka kupę bez pomysłu.

Dodam że ograłem Inkwizycje i Andromedę, chętnie bym pograł w singla od nich.

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co okreslaja mianem sukcesu - oceny czy sprzedaz? Bo jednak Destiny czy Division nie mialy duzo wyzszych ocen, a chyba calkiem niezle im poszlo ze drugie czesci wyplynely, a i o trzecim Destiny sa juz od paru miechow pogloski ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba to jasne że dla EA liczy się tylko sukces finansowy. Fifa od zawsze jest sukcesem pomimo user score w granicach 1,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie skreslalbym BioWare na starcie, bo oceny ocenami, a sprzedaz i tak pojdzie w milionach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, czacha79 napisał:

Ciekawe co okreslaja mianem sukcesu - oceny czy sprzedaz? Bo jednak Destiny czy Division nie mialy duzo wyzszych ocen, a chyba calkiem niezle im poszlo ze drugie czesci wyplynely, a i o trzecim Destiny sa juz od paru miechow pogloski ... 

The Division to ciekawy przypadek. Jak i inne gry od UBI. 

Co by nie mowic o UBI i ubi-game (formule z malymi zmianami powielanej wielokrotnie) to jednak trzeba im oddac ze jesli chodzi o: The Division, For Honor, GR wildlands, R6 Siege to wspierali te gry, probowali rozwijac, nie porzucali juz na poczatku i w wielu wypadkach udawalo im sie podbic liczbe graczy i nawet ich utrzymac. 

 

EA czesciej stosuje polityke - nie pyklo, to won! Zamiast zastanowic sie co mozna zmienic i jak mozna sie wybronic i moze odwrocic sytuacje. 

Robia moim zdaniem minimum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni mają politykę nie pykło to do ea access. zawsze jest to jakieś rozwiązanie.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×