Skocz do zawartości
Patricko

Anthem

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.02.2019 o 13:17, pablos_83 napisał:

BioWare dokonał rzeczy niebywałej

Jak tak czytam i słucham o tej grze, to dokonali czegoś jeszcze bardziej niemożliwego. Zrobili gre, przy której destiny 2 to arcydzieło shootera mmo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xavris napisał:

Jak tak czytam i słucham o tej grze, to dokonali czegoś jeszcze bardziej niemożliwego. Zrobili gre, przy której destiny 2 to arcydzieło shootera mmo :P

Na chwile obecna D2 Forsaken to chyba jednak najlepszy shooter mmo .. stety badz niestety ;) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiesz, zestawiając parówkę, kotlet sojowy i pasztet z biedronki to mimo wszystko najwięcej mięsa jest w parówce.

Zdecydowanie Destiny 2 jest najlepszą grą w tym gatunku (edit. w sumie nie jest, jeśli zaliczyć do tego gatunku borderlands. Nieco inne gry, jednak o bardzo podobnych założeniach, kwestia podejścia).

Problem podstawowy z anthem jest taki, że gdyby chcieli to zjedliby takie destiny na śniadanie. Ale albo nie chcieli, albo naciski ze strony wydawcy sprawili, że nie mieli czasu. Obawiam się jednak, że większość zła nie jest w przypadku anthem winą EA.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris

Ja obstawiam problemy z produkcja.

6 lat na litosc! toz patrzac nawet na indyki ktore ludzie robia w 2lata i jakie one maja walory produkcji oraz jak sie kleja jesli chodzi o swiat to 6lat to masa czasu. 

Wiemy ze ME:Andromeda miala mase problemow - od zmian koncepcji, po zmiane silnika, po zmiany na stanowiskach kierowniczych. 

 

Jesli chodzi o Anthem wydaje mi sie ze zamysl byl inny nieco, mozliwe ze mocniej nastawiony na monetyzacje ale po porazce SW BF2 trzeba bylo to przebudowac, byl tweet od dyrektora produkcji tego cyrku jak stawiaja na fabule ze Drew (nazwiska nie pamietam) od ME mial sie tym zajac. Dzien nastepny przynosi info ze Drew juz nie pracuje w BioWare... mysle ze to wszystko plus proba ogarniecia frostbite przyczynialo sie do tego ze proces produkcyjny byl bolesny. 

 

Gra jesli dobrze pamietam przelozona byla raz i powiedziano ze wiecej przekladania daty wydania nie bedzie. Wiec zakladam ze wtedy wzieto co juz bylo, zszyto to w kupe i wyszedl FranekStein. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ewidentnie ta gra przeszła przez jakieś piekło produkcji, ale tak jak pisałem jak dla mnie to bioware spieprzyło sprawę. EA spieprzyło o tyle, że to w ogóle wydali, ale jak przyszło co do czego to pewnie już było po ptokach i trzeba było pakować płyty w pudełka.

Dzisiaj do kanapeczki oglądałem jeszcze jakiś filmik gdzie gość opowiadał, że w grze ewidentnie widać jak została pocięta i poprzerabiana historia. Jakieś motywy typu, że poznajemy jakąś postać w misji fabularnej a później robimy inną misję i ta postać rozmawia z nami tak, jakby nas wcześniej nie poznała i tego typu kwiatki.

Zaraz pewnie pojawią się głosy oburzenia, że w dupie byłem i gówno widziałem i nie o historię tu chodzi. A ja od razu z góry odpowiem, że takiego wała, bo w grze od jednego z najważniejszych i najbardziej zasłużonych twórców RPG właśnie historii się wymaga. 

I jeszcze ten loot, gdzie są same reskiny broni z totalnie losowymi statami (również, co mnie rozwaliło, możliwe bonusy typu zwiększone obrażenia o 0% przez 0 sekund, konkret) i nie ma żadnego unikatowego modelu z unikatowymi zdolnościami to jest jakaś porażka. Nawet padaczne destiny tutaj ogarnęło sprawę całkiem nieźle. Jeśli, jak ktoś tu pisał, andromeda była robiona przez studentów, to anthem poza projektem świata który jest absolutnie prześliczny i lataniem, które wydaje się dawać mase frajdy, robili chyba praktykanci z technikum gastronomicznego.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris Ja akurat moge kupic wytlumaczenie ze looter shooter nie musi grzeszyc historia. 

Ale wtedy wszystkie inne elementy musza nadrabiac. Chocby struktura misji, jesli te beda glownie fetch questami przeplatanymi horda. innymi slowy mozna wplatac tam mini fabulki, ktore lacza sie z jakas majaczaca glowna osia fabularna.

 

Tutaj wierz mi probowalem choc troche fabularnie doswiadczyc tej gry ale no moze ktos bedzie mial wiecej szczescia. Czesc postaci pierniczy o czyms o czym nie mam zielonego pojecia, owszem moge szukac stron kodeksu i pozniej czytac godzine o co biegalo ale to raczej nie jest dobry sposob podawania tresci. Swiat gry moze byc obcy z poczatku ale powinnien zaprosic gracza i sprawic by ten poczul sie w nim zajomo i dobrze.  

 

Widzisz ja gralem i zgadzam sie z masa osob ktore gre krytykuja. Wole tych co robia to bez krzyku, bez proby zarobku na wyswietleniach po prostu motywuja co im subiektywnie w grze sie nie kleilo. Ba nawet zaznaczaja ze jesli ktos sie dobrze bawi to swietnie dla niego ale powinnien zrozumiec ze nie wszyscy podzielaja entuzjam (SkillUp).

 

Mialem wczoraj sprawdzic to po patchu, ale zabraklo mi sil. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zalezy pojawianie sie schematow do craftowania w kuzni?
Chodzi mi o to ze wchodze do kuzni i dla mojego Storma chcialbym sobie zrobic lepsza wersje "Burzy lodu".
Niestety w zakladce, w ktorej "buduje sie" umiejetnosci nie mam tego skilla. Grajac mialem tam jakis jeden inny, teraz mam ze 3 inne (skad sie one tam wziely? - nie wiem)
Czy gdzies da sie kupic/wydropic schematy? A moze trzeba najpierw "rozebrac" okreslona liczbe umiejetnosci by schemat pojawil sie w kuzni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzegladaj wyzwania, tam masz czesto schematy jako nagrody za dane wyzwanie. Lepszej jakosci schematy tez dostajesz za odblokowanie danych wyzwan.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha, ile udało Ci się wyciagnąć lighta/powera na postaci? Na masterworkach max power to 45, czy da się więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:FailFish:
 
Wspaniale dopracowana i mega przetestowana gra. Dobrze, że kontrola jakości robi swoje. Gdyby gra była za darmo to bym się wkurzył, ale za 60€ to spoko, bogowie z Bioware wiedzą co robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde mnie zastanawia czy EA nie widzi korelacji?

Gry z trialami 10h nie byly sukcesami.

Ale pewnie podbily sprzedaz EA/Origin Access.

 

Anthem - pewnie dostali wiecej siana od ludzi z PC i Access Premier ale ci ludzie zaplaca 1/4 ceny wycisna gre przez miesiac i zapomna wroca moze do niej a moze nie.

I znow bedzie ta sama sytuacja zwyzka w sprzedazy abo (zarowno Basic jak i Premier) ale sprzedaz moze na tym ucierpiec.

 

Moze nie musi... ale gry od EA poki co cierpialy na tych trialach...

 

Z tego co wiem to chyba tylko FH4 ktora day 1 dostepna byla w abo sprzedawala sie dobrze na premiere jak i wypadla dobrze w zestawieniach rocznych mimo iz wyszla pod koniec roku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, KOMARZYSKO napisał:

Czacha, ile udało Ci się wyciagnąć lighta/powera na postaci? Na masterworkach max power to 45, czy da się więcej?

Narazie najwiecej co zdobylem to sprzet na 45. Nie wiem ile maja legendy?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Narazie najwiecej co zdobylem to sprzet na 45. Nie wiem ile maja legendy?
Max u legendy u mnie to 47


Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Żeby nie było, że tylko bezpodstawnie hejtuje

Całkiem spory krok w dobrą stronę. Jeśli dalej to tak pójdzie i ogarną tą grę jako tako z wielką przyjemnością ją kupie i sprawdzę.

Edit. Żeby nie było za słodko dodam, że to padaka straszliwa, ze musieli to w ogóle zmieniać i nie było tak od początku :p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze wzorem innych zmieszanych przez opinię publiczną gier AAA z ostatnich miesięcy cena zleci do 140 zł po miesiącu, to naprawdę będzie przyjemna gierka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co grają w tego mesjasza... Uważajcie bo po ostatnim patchu podobno jest jakiś bug, który doprowadza konsolę do przegrzania i w konsekwencji samowyłączenia. :obama: Dobra ta gierka, aż się PS4 poci na jej widok.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Nóżka napisał:

Dla tych co grają w tego mesjasza... 

Pohamuj entuzjazm, nikt o tej grze nigdy nie napisal ze jest mesjaszem :smart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czacha79 napisał:

Pohamuj entuzjazm, nikt o tej grze nigdy nie napisal ze jest mesjaszem :smart:

Z calym szacunkiem ale prasa ostro rozpisywala sie...

mowi cos tobie projekt Dylan? 

 

Cytat

"Casey Hudson, executive producer on the main trilogy, would start a new team at BioWare Edmonton to work on a brand new intellectual property, which they gave the code-name Dylan. (That new IP’s code-name, a source said, came because Hudson and team wanted to make the Bob Dylan of video games — one that would be referenced for years to come.)"

 

“Dylan” would later be given the title Anthem and a huge reveal at Microsoft E3 conference.

Moze Dylan to nie mesjasz, ale "Dylan of video games" brzmi dumnie.

 

Niestety mimo iz wielu z nas nie wierzy w to co pisza np. Producenci wykonawczy na social mediach to trzeba rozdzielic nasza niewiare w to ze cos zostalo powiedziane i pozniej jesli nie zostalo sprostowane rozliczac z tego studia. 

 

Cytat

Casey Hudson:

Story will always be an important part of every BioWare game. Drew has wrapped up his work on the project, but Anthem’s Lead Writers and their teams continue to do amazing work developing the world, story, and characters.

No faktycznie Drew Karpyshyn odszedl w trakcie produkcji. Niemniej pan Hudson powiedzial co powiedzial. 

 

I jak pisalem jesli komus gra sie podoba to grac. 

Ale wazne jest glownie dla firm zeby pozycjonowaly swoje gry odpowiednio. Bo przehajpowanie konczy sie z reguly zle.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tylko kto w dzisiejszych czasach wierzy w jakiekolwiek zapewnienia? Wszyscy na okolo sciemniaja, od dilerow dopalaczy przez producentow gier po  rząd ;) 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, czacha79 napisał:

No dobra, tylko kto w dzisiejszych czasach wierzy w jakiekolwiek zapewnienia? Wszyscy na okolo sciemniaja, od dilerow dopalaczy przez producentow gier po  rząd ;) 

 

Tu nie chodzi o wiare czy nie wiare. 

Tu chodzi o proste rozliczenie z tego co bylo mowione. 

Dilerzy i rzad to zupelnie nie ta liga. 

 

Jesli UBI pokazuje piekne Watch Dogs po czym wychodzi gra wygladajaca wcale nie lepiej na PS4 nizli GTA V na PS3 to co potulnie kulimy uszy po sobie, no raczej nie. Jesli ktos obiecuje wielki nieskonczony wrzechwiat i online play a wychodzi NMS to trzeba mowic o tym ze chyba ktos to kogos w balona robi. 

 

Przyzwolenie na ujowizne i jej tolerowanie moze doprowadzic do akceptacji takiego stanu rzeczy. (w sumie branzy gier juz to sie stalo moim zdaniem w dosc duzym stopniu). 

 

Jesli ktos mowi A a potem sie okazuje ze bylo to xyz to masz prawo byc wkurzony taka sytuacja bo zostales zrobiony w konia. Dla mnie to az tak proste. 

 

:)

 

I po raz kolejny milego grania :)

 

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czacha79 napisał:

No dobra, tylko kto w dzisiejszych czasach wierzy w jakiekolwiek zapewnienia?

Gdyby nikt nie wierzył w jakiekolwiek zapewnienia, to nikt nie kupowałby nic na premierę, nie mówiąc już o preorderach.

Rozumiem co masz na myśli, że na wszystko trzeba patrzeć przez palce, ale jednocześnie anthem to ten sam zbuk co NMS (watch dogs to inna sprawa, ono było po prostu brzydsza, tutaj mamy problemy z zawartością). 

Nie chcę tu znowu jechać po grze, bo sam wiele razy pisałem że NMS to było walenie w dupę ludzi, którzy je kupili a ja się przy nim doskonale bawiłem. Stąd mam pełną świadomość, że można się w niej świetnie bawić jednak trzeba przyznać, że jest ona bardzo, bardzo niedoskonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MagEllan napisał:

 

Tu nie chodzi o wiare czy nie wiare. 

Tu chodzi o proste rozliczenie z tego co bylo mowione. 

Dilerzy i rzad to zupelnie nie ta liga. 

 

Jesli UBI pokazuje piekne Watch Dogs po czym wychodzi gra wygladajaca wcale nie lepiej na PS4 nizli GTA V na PS3 to co potulnie kulimy uszy po sobie, no raczej nie. Jesli ktos obiecuje wielki nieskonczony wrzechwiat i online play a wychodzi NMS to trzeba mowic o tym ze chyba ktos to kogos w balona robi. 

 

Przyzwolenie na ujowizne i jej tolerowanie moze doprowadzic do akceptacji takiego stanu rzeczy. (w sumie branzy gier juz to sie stalo moim zdaniem w dosc duzym stopniu). 

 

Jesli ktos mowi A a potem sie okazuje ze bylo to xyz to masz prawo byc wkurzony taka sytuacja bo zostales zrobiony w konia. Dla mnie to az tak proste. 

 

:)

 

I po raz kolejny milego grania :)

 

 

No jasne ze masz racje, ale ja totalnie nie wiem co mowia dev’i bo ich nie sledze - szkoda mi na to czasu ;) Czasem sprawdze twittera, poprzegladam portale .. niech inni sprawiedliwi rozliczaja ;) 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×