Skocz do zawartości
Patricko

Star Wars: Battlefront II

Rekomendowane odpowiedzi

Przed premierą filmu próbują znaleźć ludzi. Potem włączą mikrotransakcje i jakiś frajer na pewno kupi niejedną skrzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WahaczPL napisał:

Dzisiaj widziałem nowe, zafoliowane SWBF2 w MediaMarkt za 149 zł. Przyznam, że nie spodziewałem się aż tak szybkiej obniżki we wszystkich sklepach.

 

EA musi być w sporej desperacji tak tnąc cenę praktycznie w 2 tygodnie po premierze tak głośnej gry.

 

Oj kolego, a wystarczy sledzic branzunie....

Battlefront 1 tez mial ostra obnizke w okresie swiatecznym.

W wypadku BF2 to EA zrobilo prezent graczom i pisaly o tym roznej masci portale o grach na spotkaniu w pazdzierniku dla inwestorow oglosili ze w grudniu gra bedzie miala spora obnizke zeby podbic jej sprzedaz w okolicy premiery filmu jak i na swieta co mialo zapewnic EA sprzedaz na poziomie 14mln sztuk.

 

Wiec majac takie info na talerzu nie wiem kto chcialby gonic do sklepu w dniu premiery. Pomijajac juz jakosc gry - pierwsze 2 misje singla sa fajne naprawde fajne (choc spoilerowe recki mowia ze potem rownia pochyła) ogralem 2 razy i bawilem sie swietnie, ale multik z kartami? a idz pan w pieruny... (dodam nie kupilem gry a ogrywalem triala w ramach EA Access).

 

Kurs akcji EA polecial, ale po zeszlym wtorku gdzie oberwala cala masa firm z branzy technologie (EA, ACTI, Take2, MS, Apple, Nvidia, AMD i pare innych) akcje rosna EA odbilo sie od poziomu 101,8 do 108$ za akcje. Pytanie czy to tylko pump&dump czy moze zmiana trendu.

 

Patrzac po wczesne raporty sprzedazowe kopii fizycznych w porownaniu do innych gier SWBF2 sprzedaje sie slabo, owszem wiadomo teraz cyfra rzadzi (a kysz) ale jesli SWBF2 sprzedaje sie w pudelkach 5x gorzej nizli COD i chyba okolo polowe gorzej nizli poprzednik (ktory tez nie byl cieplo przyjety) no to watpie zeby EA dobilo do tych 14mln kopii chyba ze zaczna gre w styczniu za 20-10$ puszczac.

Wszystko wyjdzie w raporcie finansowym ktory opublikowany zostanie 30 stycznia 2018.

Ja prywatnie zycze zeby EA dostalo po lapach i to ostro. Ale obawiam sie ze Ultimate Team ze sportowek spokojnie nadrobi straty pozostalych gier (ME:Andromeda, NFS:P i SWBF2).

 

Cytuj

You cannot spell steal without EA

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ukończyłem fabule. Oprócz paru w miarę ciekawych misji ( raczej tych początkowych )  reszta jest jakby wrzucona na sile i jest mnóstwo zapychaczy podrobionych aby sztucznie wydłużyć rozgrywkę. Nie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwię się, że ta gierka w sklepach chodzi już po 129 zł XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja ocena wartosci tej gry - 5$ - w miesiecznym EA Access.

Wiecej nie dam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w aplikacji, przynajmniej tak bylo w jedynce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynce z poziomu gry można było wszystko sprawdzić a dwójka nie ma nawet aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była spoko, bardzo dobrze wydane 21zł :kaz: + season pass za free :smart: 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynce można było sprawdzić statystyki z poziomu gry, aplikacji i kompa. W dwójce nawet okrojonych statystyk nie można sprawdzić z poziomu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w BF2 zlikwidowali mikro transakcje przez co Multi jest wyrównany?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlikwidowali. Natomiast matchmaking jest taki, że dobór zawodników kuleje i grasz czasami z takimi oporami, że mają staty 74 kille, 60 killi, gdzie ja mam 20 :D jeśli ktoś grał od premiery to postacie ma dopakowane. Najgorsze w tej odsłonie jest to, że bardzo długo zajmuje odblokowywanie tych wszystkich kart. Rozgrywka jest miodna jeśli ktoś jest fanem star wars, ale naprawdę przegieli z tym upgradem postaci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w BF2 zlikwidowali mikro transakcje przez co Multi jest wyrównany?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Oni tylko usunęli możliwość zakupu za realną kasę, cała reszta tego gówna Pay2Win została, tyle że skrzynki kupujesz za hajs w grze, nic poza tym nie uległo zmienie. Do zaorania ta gra i ludzie odpowiedzialni za zniszczenie marki. Frajerzy nich się szykują na Anthem, tam będzie takie dojenie jakie nikomu się jeszcze nie śniło... Wróżę, że to będzie najgorsza i najbardziej chciwa gra w historii.
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego EA na PC uszczęśliwiło polskich graczy tylko polską wersją językową od której bolą zęby. W efekcie gra tanieje jak swego czasu Andromeda.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2018 o 23:56, malpka napisał:

Do tego EA na PC uszczęśliwiło polskich graczy tylko polską wersją językową od której bolą zęby. W efekcie gra tanieje jak swego czasu Andromeda.

 

EA na PC juz od jakiegos czasu tak robi...

Tlumacza sie roznica w cenie (choc ta nie zawsze jest znaczna).

Na szczescie jest autoryzowany sklep taki jak GreenManGaming (GMG) ktory sprzedaje za funty szterlingi i tam sa klucze z jezykiem ang. Co prawda w takim wypadku tracimy polska lokalizacje.

Ja optuje za wyborem - dowolna sciezka dzwiekowa i dowolne napisy.

Ale jak juz takiego nie ma to wole chyba ang wersje.

 

OFFTOPIC

Z niecierpliwoscia czekam na raport finansowy EA ktory pojawi sie 30 stycznia, akcje EA odbily sie i to ladnie, ciekaw jestem jak wypadli za rok 2017.

Bo patrzac historycznie to chyba rok gdzie wypuscili najmniej gier. Dokladnie 6. 3 sportowki (fifa, nfl, i nba live) oraz ME:Andromeda, NFS Payback i SW BF2.

Jesli sportowki zarobia mimo iz pozostale nie zostaly zbyt cieplo przyjete, no to raczej nie sadze zeby EA cos mialo zmienic.

W koncu nie ubija sie dojnej krowy i nie obcina kurze zlotych jaj.

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

OFFTOPIC

Z niecierpliwoscia czekam na raport finansowy EA ktory pojawi sie 30 stycznia, akcje EA odbily sie i to ladnie, ciekaw jestem jak wypadli za rok 2017.

 

Też jestem cholernie ciekawy. W końcu ME:Andromeda, NFS Payback i SW BF2 szału sprzedażowego nie zrobiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, malpka napisał:

Też jestem cholernie ciekawy. W końcu ME:Andromeda, NFS Payback i SW BF2 szału sprzedażowego nie zrobiły.

FIFA pewnie nadrobiła. To jedna z najlepiej sprzedających się gier zeszłego roku. Jeszcze jak do tego dojdą mikrotransakcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, danken000 napisał:

FIFA pewnie nadrobiła. To jedna z najlepiej sprzedających się gier zeszłego roku. Jeszcze jak do tego dojdą mikrotransakcje...

 

57475_1_ea-earned-1-68-billion-microtran

 

czesciowy OFFTOPIC
Powyzej masz dane historyczne wyraznie widac ze EA zarabia glownie na Live Services (w co wlicza sie transakcje, DLC, subskrybcje i tym podobne). Zarabia ponad 2x wiecej nizli na sprzedazy samych gier.
Live services sa oddzielne od rynku mobile (ktory to wrzucony jest do kupy z transakcjami na mobilkach), ale tutaj tez widac ciekawa zaleznosc rynek mobile generuje stosunkowo duzo przychodu w porownaniu do sprzdazy gier na duze platformy. 

 

FIFA jak co roku sprzedala sie znakomicie, i pewnie tona ludzi wydawala kase w FUT, do tego dochodzi NFL w US ktory tez ma ultimate team. 
Nie pamietam czy ME:Andromeda mial jakies transakcje ale EA chcialo monetyzowac zarowno NFSa jak i SW BF2. 
Pierwsze przewidywania byly ze SW BF2 mial sprzedac sie w 14mln kopii ale watpie zeby dobili do tej wartosci, i teraz samo EA mowilo ze cena samej gry bedzie obnizana zeby pobudzic sprzedaz (majac takie informacje nie wiem kto kupowal to na premiere)

I tak bylo grudzien to pasmo promocji na SW BF2.

Tyle ze raz: watpie zeby dobili do wartosci 14mln (a ANALitycy juz obnizali przewidywania 12 lub 10mln kopii) a dwa: zarowno w przypadku SW BF2 jak i NFS:Payback EA mialo nadzieje ze wplywy z transakcji przebija te ze sprzedazy samych gier.
W SE BF2 wylaczono transakcje i ich nie ma wiec kasa nie plynie, a NFS coz mogl przez te karty sprzedac sie slabiej choc tutaj zdania sa bardziej podzielone nizli w wypadku SE BF2 i wiecej osob broni tej gry. 
Wiec teraz pytanie czy gracze (w tym casuale) byli sklonni placic w FIFA, NLF i NBA Live az tyle zeby nadrobic to co EA przewidywalo zarobic na pozostalych 3 grach wydanych w 2017r. 
Ja licze na to ze jednak nie. A jak jest dowiemy sie juz 30 stycznia. 

pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem po jakimś czasie bo chciałem dokończyć level... Ja jebie jakim gównem jest ta gra to jest niepojęte... Mam nadzieje, że posypały się głowy za ten shit. Nic tu nie gra, dosłownie nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wróciłem po jakimś czasie bo chciałem dokończyć level... Ja jebie jakim gównem jest ta gra to jest niepojęte... Mam nadzieje, że posypały się głowy za ten shit. Nic tu nie gra, dosłownie nic...
A naprawili już tą trofkę za 50. level?

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niektórych niemieckich media markietach, gierkę mają za 5€. Warto za tyle brać ten niby paździerz?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×