Skocz do zawartości
Patricko

Metro Exodus

Rekomendowane odpowiedzi

Panie manoszku wincy filmów.

Proszę bardzo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj pograłem ze 2h. Niby stare dobre Metro ale najbardziej co przeszkadza to brak płynności (gram na Pro). Ja nie wiem czy ta gra utrzymuje wogóle 30fps. Jak jest trochę dymu to dropy są masakrystyczne. Drugi problem to jest mega lag przy celowaniu jak niegdyś w Killzone 3. Ciężko się podnosi rzeczy są mało widoczne i często trzeba dobrze wcelować by móc cokolwiek podnieść ale to do poprawy w patchu. Ogólnie klimat świetny grafa bardzo ładna ale granie w 20 klatka to narazie katorga a ustawień graficznych nie ma żadnych.

Tytuł będzie na pewno świetny ale trzeba czekać na patche.

Edytowane przez wojcik_dan
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanie tą grą małe a jak jest to opinie na necie średnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem bo nie każdy gra na ps4.
Główne zarzuty to lag, modele postaci jak z poprzedniej generacji, fatalny eng dub. misję poboczne. Fabuła również z tego co wyczytałem nie jest jakoś fajnie poprowadzona choć ogólnie jest znośnie.
Plusy to klimat, grafika.

Ogólnie jak oglądam urywki gameplay na YT to coś mnie odpycha od tej produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojcik_danjak wypada eksploracja?  można sobie pozwolić na trochę swobody czy jednak bardziej liniowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, manoszek napisał:

@wojcik_danjak wypada eksploracja?  można sobie pozwolić na trochę swobody czy jednak bardziej liniowo.

Jeszcze za dużo nie zobaczyłem. Ale już na początku( po jakiejś 1h) jest motyw ze zwiedzaniem podobny do GoW z łódką więc liniowo nie będzie ale pewnie i tak w jakiś ograniczony sposób.

Edytowane przez wojcik_dan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no Wojcik, ja tam laga nie odczuwam. Mega wkrętka z klimatem, fajny survival, zbieractwo, crafting, mało zasobów, trza rozkminiać czy przekradać się obok wroga czy też walczyć. Tak powinien wyglądać nowy Fallout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KOMARZYSKO napisał:

Ej no Wojcik, ja tam laga nie odczuwam. Mega wkrętka z klimatem, fajny survival, zbieractwo, crafting, mało zasobów, trza rozkminiać czy przekradać się obok wroga czy też walczyć. Tak powinien wyglądać nowy Fallout.

No to nie wiem ale dużo ludzi pisze o problemie z lagiem. Nie masz to dobrze u mnie on psuję całe strzelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gra solidnie dostaje po dupie na metacriticu. Nigdy się nie sugeruję jakoś specjalnie ocena tam, ale user score daje jakiś ogólny pogląd sytuacji.

Ciekawa sprawa. Nie grałem do tej pory w żadne  metro, ale Metro 2033 to jedna z moich ulubionych książek, miałem nawet wielką przyjemność  zdobyć autograf i zamienić kilka słów z Dimitrijem. kontynuacji nie czytalem, bo podobno były słabsze i nie chciałem się rozczarować. Kiedyś na pewno będę chciał nadrobić tą serię gierek i trochę mnie niepokoi, że jej zwieńczenie jest słabo oceniane również za fabułę.

Nie chcę się uprzedzać, ale daje trochę do myślenia. Premierowo nie wziąłem, bo i nie czekałem. Najwyraźniej postąpiłem słusznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No kur ma. 1 godzina gry, a już dwa razy tak zcieło, że wyłączyć musiałem i od nowa. Loading save też długi. Ta gra tak po tyłku dostaje, że masakra. Pierwszy raz od 5 lat jakaś gra mi tak freezuje. 

2 godzina gry. Pierniczenie się dźwięku. Reset konsoli pomógł.

Edytowane przez mikelsgrom1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając Xboxa można mieć za stówkę z argentyńskiego store. Dostaje się jeszcze w gratisie metro 2033.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że w porę anulowałem preorder na Aurora editon :obama: No cóż, będę monitorował sytuację, pewnie naprawią grę patch'ami, a w międzyczasie zdąży polecieć z ceny. Co śmieszne, wszędzie można poczytać o problemach technicznych, a recenzenci oczywiście zachwyceni i ocenki 80-90% :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chui. Gra na obu mocniejszych wersjach konsol potrafi chrupnąc do 20 fps xdddddddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez Apex'a zapomnialem ze to juz premiera, ale czytam wasze komentarze i mi sie smutno robi. No nic, za pol roku dadza w plusie to sie obada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zamiast skupić się na optymalizacji i zostawić 1080p. bądź minimalnie wyżej to nie... Musi być 4k.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockstar pokazał, ze jak się chce, to da się zrobić płynne natywne 4K. Ba, i to nawet w otwartym świecie. 

 

Tutaj Ukraińcy myśleli, ze tez dadzą, a tu zonk, nawet w korytarzowe grze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewno brak umiejętności wychodzi w tej grze ale podobno grafika (nie licząc modeli postaci, mimiki itp.) jest wyjątkowo szczegółowa i piękna.

Dziś się przekonam bo kupiłem za grosze w Argentyńskim Store. (Kupuje się na swoim koncie tylko w tamtejszym sklepie. Gra jest przypisana do naszego konta i ściągamy ją z polskiego MS Store).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko grafika w rdr2 jest również szczegółowa i piękna. Po prostu zwyczajnie nie ta liga co rockstar 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w metro jest bardziej szczegółowa z efektami cząstkowymi. W RDR2 jest bardziej naturalna. Zresztą oprócz jednego większego miasta w RDR2 jest przewaga malych miasteczek oraz pustych terenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co by nie pisać, to grafika w Metro wymiata. Wczoraj miałem dość, ale dzisiaj przysiądę i skupię się ( mam nadzieję jak gra pozwoli ) na samej rozgrywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

No kur ma. 1 godzina gry, a już dwa razy tak zcieło, że wyłączyć musiałem i od nowa. Loading save też długi. Ta gra tak po tyłku dostaje, że masakra. Pierwszy raz od 5 lat jakaś gra mi tak freezuje. 

2 godzina gry. Pierniczenie się dźwięku. Reset konsoli pomógł.

No kolego miałem bardzo podobnie,po godzinie gry 2 razy freeze i reset konsoli.Potem przez 5 min brak dzwięku i znowu reset i tak kilka razy w ciągu 4 godzin.Gram na XOX.

Dla mnie bardzo słabo wyglada Artem...........zrobili z niego kompletną niemowę,wszyscy gadają a ten milczy jak jebany pień.:down:

9 godzin temu, Kolos28 napisał:

Mając Xboxa można mieć za stówkę z argentyńskiego store. Dostaje się jeszcze w gratisie metro 2033.

Tak zrobiłem więc wielkiego wydatku nie było dokładnie 130 zł za wersję gold:good:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja kupiłem wersję zwykłą za stówkę.

 

 

Niestety gra nie warta pełnej ceny. Możliwe, że cebula z Argentyny też okaże się zadroga.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolos napisz mi proszę w mejlu jak ogarnąć te cebule. Z góry dzięki

 

mpluto@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×