Skocz do zawartości
Patricko

Metro Exodus

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i tak się zastanawiam, czy my gramy w tę samą grę. Grafa jest ok, ale ja nie jestem graficznym onanistą jak niektórzy powyżej, spadki fps są sporadyczne, na pewno nie takie jak w Wiedźminie 3 na premierze. Lag w strzelaniu, nie wiem, nie czuję nic takiego, może dlatego że ammo ciągle mało i więcej się skradam i ubijam po cichu nożem lub po prostu spieprzam przed mutantami. Mam za sobą ok 6h grania i ani jednej zwiechy gry czy konsoli (prosiak). Gra mi się bardzo dobrze, klimat post apo jest zajebisty, nie to co różowe gówno w nowym FC tfuu. Nie wiem czy to kwestia Waszego nastawienia, że tak jedziecie po tej grze, ale ja grając w poprzednie Metra, nie oczekiwałem po Exodusie mesjasza, lecz fajnego survivalu w post apo, i taką grę otrzymałem. Tyle. Wracam do zwiedzania rosyjskich pustkowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KOMARZYSKO napisał:

Czytam i tak się zastanawiam, czy my gramy w tę samą grę. Grafa jest ok, ale ja nie jestem graficznym onanistą jak niektórzy powyżej, spadki fps są sporadyczne, na pewno nie takie jak w Wiedźminie 3 na premierze. Lag w strzelaniu, nie wiem, nie czuję nic takiego, może dlatego że ammo ciągle mało i więcej się skradam i ubijam po cichu nożem lub po prostu spieprzam przed mutantami. Mam za sobą ok 6h grania i ani jednej zwiechy gry czy konsoli (prosiak). Gra mi się bardzo dobrze, klimat post apo jest zajebisty, nie to co różowe gówno w nowym FC tfuu. Nie wiem czy to kwestia Waszego nastawienia, że tak jedziecie po tej grze, ale ja grając w poprzednie Metra, nie oczekiwałem po Exodusie mesjasza, lecz fajnego survivalu w post apo, i taką grę otrzymałem. Tyle. Wracam do zwiedzania rosyjskich pustkowi.

Nie chodzi o to że jedziemy po grze tylko to są sytuacje które zauważyem w czasie grania.Gra bardzo mi się podoba i poprzednie części przechodziłem kilka razy bo jestem fanem uniwersum Metro.Oglądnij materiał Digitalfoundry na ten temat to zobaczysz o czym mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem ze stwierdzeniem, że jedziecie po tej grze :) mnie te drobne błędy nie przeszkadzają się dobrze bawić, gra nie jest zbugowana w taki sposób ze uniemożliwia normalne granie.
A materiałów DF nigdy nie oglądam, bo szkoda mi na to czasu. Poza tym, wg mnie DF bardziej szkodzi niż pomaga, potem przez pół wątku o grze, czytam o fps, rozdziałkach i innych technikaliach. Wolę sobie pograć i samemu ocenić. Niech każdy robi jak chce.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pudelku jest kod na dynamiczny motyw polecam ;)

@KOMARZYSKOpopieram, porównania tylko tworzą nie potrzebne spiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

No może przesadziłem ze stwierdzeniem, że jedziecie po tej grze :) mnie te drobne błędy nie przeszkadzają się dobrze bawić, gra nie jest zbugowana w taki sposób ze uniemożliwia normalne granie.
A materiałów DF nigdy nie oglądam, bo szkoda mi na to czasu. Poza tym, wg mnie DF bardziej szkodzi niż pomaga, potem przez pół wątku o grze, czytam o fps, rozdziałkach i innych technikaliach. Wolę sobie pograć i samemu ocenić. Niech każdy robi jak chce.

Tylko z grami jest tak, że jeden będzie miał problemy a drugi nie. To, że komuś chodzi git to fajnie, no ale większość ma jakieś problemy, które z niczego się nie wzięły.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem gierkę i ściągam patcha z rosyjskim dubbingiem.
Zaraz zobaczymy czy cebula argentyńska dobrze smakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kolos28 napisał:

Właśnie odpaliłem gierkę i ściągam patcha z rosyjskim dubbingiem.
Zaraz zobaczymy czy cebula argentyńska dobrze smakuje emoji16.png

Smakuje dobrze tylko przypalona w niektórych miejscach:4_joy:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut gry i kolejny freez. Tym razem w menuXD Klimat się wylewa z ekranu, ale bez patcha się nie obejdzie. Jeśli gra robi takie cyrki. Podobno najlepiej śmiga na zwykłym XO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Smakuje dobrze tylko przypalona w niektórych miejscach:4_joy:
Długo nie pogralem bo musiałem włączyć obiecane Mario Odyssey na Switch ale początek na koxie bez problemów technicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pograłem chwilkę i jestem pozytywnie zaskoczony. Kolejny raz gra udowodniła mi, że trzeba zagrać bo YT nie jest w stanie oddać klimatu a tutaj jest naprawdę gęsty!
Graficznie na XOX jest ślicznie, audio super, można w opcjach nawet włączyć Dolby Atmos. Konsola się nie dusi, działa cichutko a bugów jak dotąd nie uświadczyłem. Gram z rosyjskim dubbingiem ale chyba zmienię na angielski gdyż bardziej będę mógł skupić się na grze słuchając a nie czytając dialogi.

Dobre te cebule z Argentyny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj Kolosie, ruskie gawari robi ze 50% klimatu w grze :) dzisiaj skończyłem pierwszą "piaskownicę" wylizując ją do cna i nadal jestem zachwycony tą grą. Spadki fps, czasem się zdarzają, natomiast nie uświadczyłem ani jednej zwiechy przez ponad 10 h grania. Cisnę dalej, bo wypadałoby skończyć story, przed premierą Anthem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nasz bohater to niemowa, jak dla mnie to traci na tym, inni towarzysze gadają jak szaleni aż się prosi żeby z nimi porozmawiać. Nawet z dziewczyną nie chce pogadać, chociaż tutaj to ona cały czas mówi a on tylko słucha to jeszcze jestem w stanie zrozumieć ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, manoszek napisał:

Szkoda że nasz bohater to niemowa, jak dla mnie to traci na tym, inni towarzysze gadają jak szaleni aż się prosi żeby z nimi porozmawiać. Nawet z dziewczyną nie chce pogadać, chociaż tutaj to ona cały czas mówi a on tylko słucha to jeszcze jestem w stanie zrozumieć ;)

No dokładnie mógłby chociaż przytaknąć że słucha uważnie żony hehehehehehe:good:Wczoraj grałem ok 8 h i faktycznie żadnej zwiechy nie uświadczyłem na XOX.Zaczynam przygodę na pustyni i zapowiada się ciekawie.......

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Nie zmieniaj Kolosie, ruskie gawari robi ze 50% klimatu w grze.


Ja wiem to KOMARKU ale angielski dubbing jest z rosyjskim akcentem a więc nie jest źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem Wołgę, i ruszam dalej bardzo dobra gra chce się do niej jak najszybciej wrócić. Na normalnym poziomie trudności fajnie jest wszystko zbalansowane, surowców nie ma za wiele więc trzeba uważać, jednak skradanie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem jak na razie, amunicje zostawiam sobie na potwory, eksploracja przypomniała mi jak grałem w Fallouta 4, ale jednak Metro pod tym względem daje mi więcej radości, szczególniej przydaje się plecak z możliwością wytwarzania podstawowych przedmiotów.

Cóż po pracy pewnie ruszę dalej, czuję że to będzie podróż w jedna stronę :1_grinning:

dodam że na zwykłym ps4 gra wygląda ładnie chociaż nie jest to dl;a mnie najważniejsze, działa płynnie tego się bałem że może być ciężko ale daje radę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolga byla swietna, nastepny Caspian to klimat zywcem wyjety z Mad Maxa. Juz sie nie moge doczekac kolejnej miejscowki. Chyba najlepsze postapo w jakie gralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fabularnie jak to wygląda? W ogóle to te gry to nie jest egranizacja książek no nie? Chyba tylko pierwsza taka była, a reszta to już odrębne historie Artyoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabularnie to tak jakby wariacja na temat kontynuacji 2035. Gdzieś czytałem że przy Exodusie pomagał nawet Glukhovsky. Gierka warta zagrania, nawet mimo tych kilku bolączek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale w tym roku mamy tłuste premiery. Najpierw RE 2, teraz Metro a za chwile Sekiro! Do tego spoglądam na Days Gone...

A, że to wątek o Metro to muszę to powtórzyć - co za klimat! Na prawdę jest to mocny tytuł.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KOMARZYSKO napisał:

Gdzieś czytałem że przy Exodusie pomagał nawet Glukhovsky

O ile kojarze pisał znaczące (nie chce powiedzieć, że całość, ale nei wiem jaką część) fragmenty w każdej części.

A pytając o fabułę to faktycznie niezbyt to sprecyzowałem, ale głównie chodziło mi o to, czy fabuła w samej grze jest ok. Odpowiedziałeś na pytanie dodatkowe, za co oczywiście również dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wołdze w jednym z budynków leżała na stoliku książka Metro 2035:1_grinning: Szkoda że nie można było podnieść :31_neutral_face:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, manoszek napisał:

W Wołdze w jednym z budynków leżała na stoliku książka Metro 2035:1_grinning: Szkoda że nie można było podnieść :31_neutral_face:

https://www.empik.com/metro-trylogia-wersja-limitowada-exodus-glukhovsky-dmitry,p1222143489,ksiazka-p?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiAzKnjBRDPARIsAKxfTRCZC1a1-kIfLJ4fercgH3y51OQ7XVo4ICTEwnSNz5LfrRQ3aD5FoswaAn_pEALw_wcB

Na stolikach w empikach będą niedługo leżeć takie :) Może nawet i bym wziął, bo podobno 2035 jest znowu całkiem dobra, ale raz że 2034 jest ponoć mocno średnia a dwa, co znacznie bardziej istotne, 2033 mam z autografem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×