Skocz do zawartości
Patricko

Life is Strange: Before the Storm

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma czym się jarać. Sukcesu pierwszej części już nie powtórzą. 2 sezon TWD uczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to czekałem :banderas:

 

Szkoda, że ponownie w odcinkach, ale cóż, co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Za ten prequel odpowiada chyba inna ekipa? Niech utrzyma poziom i wystarczy, będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, redo napisał:

Nie ma czym się jarać. Sukcesu pierwszej części już nie powtórzą. 2 sezon TWD uczy.

 chyba Ci się gry pomyliły kolego... 

Dla mnie bomba, w LiS zdobyłem platynkę i bawiłem się wyśmienicie przechodząc 2 razy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakoś podjarany tą zapowiedzią. Czuję, że to bardziej skok na kase, tym bardziej jak ma to robić jakaś inna ekipa. Nie będzie sukcesu tak jak jedynka

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszmy się, że uniwersum nie jest martwe i widzą w tym kasę. Jak wyjdzie to się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby za bardzo tego uniwersum nie wydoili ;) Zresztą można już zrobić preordera i do wyboru są dwie wersje - pełna i specjalna. Niby różnica niewielka, ale...

Clipboard02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieje, że nie zrobią kolejnej części. Jednak kasa musi się zgadzać. No trudno. Ciężko być w dzisiejszych czasach idealistą. Na premierę jednak nie kupię. Poczekam na jakiś humble bumble :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem nadzieje, że nie zrobią kolejnej części. Jednak kasa musi się zgadzać. No trudno. Ciężko być w dzisiejszych czasach idealistą. Na premierę jednak nie kupię. Poczekam na jakiś humble bumble :24_stuck_out_tongue:

 

Obstawiam ze skoro studio pracuje nad vampyr to pewnie wydawca czyli square enix rzucił sianem zeby jednak zrobić cos wiecej i troche podoic uniwersum.

 

Tez średnio mi to leży.

@kloose - czyli całość krótsza (3 epizody) i jeszcze specjalny w deluxie tylko?

 

W takim razie zrobię pewnie podobnie jak kill poczekam aż ostro zjedzie z ceny, ogram głowie z dwóch powodów sentyment do postaci a takze chęć wyrobienia własnej opinii na temat tego co zmajstrowali.

 

Obawiam sie jednak ze ten prequel moze pozostawić niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całość krótsza, ale też i nikt nie obiecywał nie wiadomo czego. To tylko prequel, a nie LiS 2.

 

Ja dla odmiany, kupie sobie tego deluxa. Szkoda życia na wieczne czekanie i smęcenie bo drogo, bo może będzie w Plusie, bo może jeszcze zrobią promo i będą dopłacać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kloose napisał:

No całość krótsza, ale też i nikt nie obiecywał nie wiadomo czego. To tylko prequel, a nie LiS 2.

 

Ja dla odmiany, kupie sobie tego deluxa. Szkoda życia na wieczne czekanie i smęcenie bo drogo, bo może będzie w Plusie, bo może jeszcze zrobią promo i będą dopłacać...

 

Tu nie chodzi o smecenie, raczej o brak wiary w produkt. 

 

LiS to chcialem i w pudelku kupic, ale mialem inne tytuly do ogrania, wiec wzialem na jakiejs promocji jak akurat mialem mniej biezacych pozycji na PS4 do ogrania, na plusa leje bo czekanie az cos bedzie w plusie to predzej osiwiec mozna.

 

Druga kwestia nie lubie, nie cierpie wrecz odcinkowego modelu dystrybucji i jesli taka gre kupuje to tylko jako caly sezon (LiS byl tu malym wyjatkiem bo z Humble wzialem Ep1 za 1$ traktujac jako patne demo i juz po ep1 wiedzialem ze chce calosc). 

 

Oczywiscie jak wiadomo to jest li tylko moja opinia. Jak ktos chce brac na premiere prosze bardzo jego wybor. 

 

Po prostu mam zbyt wiele obaw, ze nie siadzie, ze cos spierd..., ze bedzie to nijakie. 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze gry nie robi dontnod tylko jakieś deck nine, wiec zdaje sie to potwierdzać ze to enixowy skok na kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja osobiście sprawdzę. Tylko poczekam aż wyjdą najpierw wszystkie odcinki ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2017 o 20:06, Patricko napisał:

Ogra się jak będzie w Plusie, hue hue emoji1.png

Dlugo bedziesz czekal a i tak deluxa z dodatkowym epizodem nie dadza.

 

Ogra sie jak bedzie jakas promocja na PC w bundlu czy inne przeceny - najtansza opcja bylo 55pln za cyfraka deluxe w preorderze - licze ze szybko spadnie z ceny :1_grinning::1_grinning:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACG dal recke ep1 i jest mocno zawiedziony, a to byl koles ktory LiS wychwalal pod niebiosa

 

W skrocie: grafa wypada gorzej, bywa nieplynnie, mniej gry w grze, tanczaca postac zachowuje sie raczej jaby ja mrowki oblazly taka jakosc animacji, calosc wypada slabiej. Ja wiem ze to niby tylko ep1 ale to w sumie 1/3 gry (nie liczac kijowej praktyki dodatkowy epizod w deluxie)

Plynnosc moze poprawia, ale zakladam ze scenariusz ma juz dosc mocny zarys i tylko jest szlifowany na kolejne epizody a nie pisany na kolanie. Grafy tez raczej nie zmienia miedzy epizodami bo to wybijalo by z rytmu.

Fuck Square Enix za ten skok na kase.

 

I jeszcze jedno maja wszystkie grafiki wszystko przygotowane i kod LiS dzialajacy na UE3 ktos kto wpadl na pomysl zeby zastapic to Unity powinnien dostac chloste.

 

Podtrzymuje to co pisalem wczesniej - wersje w deluxe w bundlu za 5$ kupie zeby sam ograc i ocenic. Ale wiecej kasy nie dam.

 

Spoiler

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem cały epizod, więc naskrobię, co myślę.

Nie jest tak źle, jak można wywnioskować z posta powyżej ;) Zmiana silnika nie wyszła wcale na gorsze, charakterystyczny styl został w pełni utrzymany. Szczerze, to nawet bym się nie skapnął, gdybym nie wiedział, że to Unity. Nie uświadczyłem spadków animacji, a i grafiki nie oceniam gorzej, niż w LiS. Wspomniana tańcząca postać, to kilka sekund z otwierającej sceny, widziałem w grach gorsze animacje :1_grinning:

Jeśli chodzi o zawiązanie fabuły, to jest słabo. Czułem się, jakby twórcy nie mieli pomysłu, od czego zacząć epizod. Scena otwierająca jest mega cienka i nie pasuje do reszty, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Life is Strange intrygowało od samego początku, szybko oddając w nasze ręce moc cofania czasu. Tutaj tego ficzera nie ma, a i jakiegokolwiek innego magnesu przyciągającego uwagę również brakuje.

W Before the Storm mamy całą masę smaczków i nawiązań do pierwowzoru i to było jedyne, co dawało mi nadzieję, że nie będzie klapy. Jak ktoś dokładnie ograł przygody Max, niejednokrotnie przypomni sobie coś podczas rozgrywki w tej produkcji. Czy była klapa? Uważam, że nie. Po pierwszej beznadziejnej godzinie, dalej było już tylko lepiej. Z całą pewnością nie jest to poziom poprzedniczki, ale daje nadzieję na dobry content w dwóch kolejnych epizodach. Tylko, że...no właśnie, zostają tylko dwa epizody. Jeśli będą się rozkręcały równie wolno co pierszy, to bieda. No nic, zobaczymy.

6+/10. Jeśli usiadłbym do tej gry, nie znając pierwowzoru, dałbym 5/10, bo nie ma tu nic ciekawego dla nowych graczy, niestety. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż jeśli całość będzie prezentowała taki poziom, to ze spokojem możecie czekać, aż wyląduje w Plusie.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bartek_Red
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartek_Red napisał:

6+/10. Jeśli usiadłbym do tej gry, nie znając pierwowzoru, dałbym 5/10, bo nie ma tu nic ciekawego dla nowych graczy, niestety. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, iż jeśli całość będzie prezentowała taki poziom, to ze spokojem możecie czekać, aż wyląduje w Plusie.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

 

6+ to w mojej skali gra ktorej brakuje do bycia dobra. 

Jesli calosc opiera sie na nawiazaniach i spojrzeniu li tylko z innej perpektywy to dosc slabo. 

Sam zaznaczasz ze otwarcie nie jest najlepsze. 

 

Co wiecej ostanie zdanie mniej wiecej pokrywa sie z moja opinia - ograc po taniosci. Nie bede czekal na Plusa (bo sie moge niedoczekac) kupie jak bedzie po taniosci. Glownie zeby moc samemu ocenic. 

 

milego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to, że na chwilę obecną zdobycie platyny jest możliwe tylko dla posiadaczy edycji Deluxe. Jest złoty puchar za ukończenie dodatkowego epizodu. Gracze się burzą i słusznie. Square Enix i twórcy zarzekają się, że to wypadek i gapiostwo, ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć. Lista trofeów ma zostać naprawiona przy okazji wydania kolejnego epizodu.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bartek_Red napisał:

Najśmieszniejsze jest to, że na chwilę obecną zdobycie platyny jest możliwe tylko dla posiadaczy edycji Deluxe. 
 

 

Juz pisalem ze epizod dodatkowy przy 3 w sumie w deluxe to dick move i skok na kase - dla mnie to byla lampka ostrzegawcza.

Pewnie naprawia, ale obawiam sie ze ten dodatkowy ep. bedzie wazny dla calosci i po prostu planowali 4ry ep ale ktos pomyslal zarobmy wiecej i przerzucmy jeden do deluxa. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem drugi epizod i dobra wiadomość jest taka, że poziom poszedł w górę. Klimat jest już dużo lepszy, aczkolwiek fabuła rozkręca się wciąż wolno, myślałem, że akcja nabierze rozpędu po końcówce pierwszego epizodu. Najbardziej szkoda, że całościowo jest bardzo krótko. Epizod zajął mi 2 godziny z małym hakiem, a i tak starałem się dokładnie zwiedzać lokacje/ rozmawiać z napotkanymi postaciami. Dwa epizody razem oceniam na 7/10, co oznacza grę dobrą, nic więcej.

 

Mam też wrażenie, że przy Before the Storm, twórcy poszli mocno na łatwiznę, zbliżając grę do tych od Telltale Games. Niby możemy zmieniać pewne kwestie, ale nie odczułem, aby miało to jakiś wpływ na fabułę. W pierwszej części było to zrealizowane o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co oczekiwać fabuły, bo gra to w większości fan service. Sporo nawiązań do oryginału, przedstawienie Rachel i przede wszystkim więcej Chloe.

Wbrew moim obawom, całość wypada bardzo dobrze, momentami nawet lepiej od oryginału. Nieco lepiej wykonane animacje i mimika postaci, fabuła skupia się na postaciach, bez zbędnych wizji i tornad oraz ciekawsza protagonistka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bartek_Red napisał:

Ograłem drugi epizod i dobra wiadomość jest taka, że poziom poszedł w górę. Klimat jest już dużo lepszy, aczkolwiek fabuła rozkręca się wciąż wolno, myślałem, że akcja nabierze rozpędu po końcówce pierwszego epizodu. Najbardziej szkoda, że całościowo jest bardzo krótko. Epizod zajął mi 2 godziny z małym hakiem, a i tak starałem się dokładnie zwiedzać lokacje/ rozmawiać z napotkanymi postaciami. Dwa epizody razem oceniam na 7/10, co oznacza grę dobrą, nic więcej.

 

Mam też wrażenie, że przy Before the Storm, twórcy poszli mocno na łatwiznę, zbliżając grę do tych od Telltale Games. Niby możemy zmieniać pewne kwestie, ale nie odczułem, aby miało to jakiś wpływ na fabułę. W pierwszej części było to zrealizowane o niebo lepiej.

 

Podaj jakis punkt odniesienia, np ile orientacyjnie Tobie oryginalny LiS zajal jesli chodzi o przejscie?

Drugi ep 2h i jesli dokladnie probowales wykorzystac wszystko co oferuje to srednio powiem. LiS wydluzalo cofanie czasu i rozminy gracza ta czy inna odpowiedz ale mimo wszystko z tego co pamietam calosc zajela mi prawie 15h i tak lizalem sciany zagladalem w kazdy kąt.

 

Pamietaj ze to inne Dev Studio tworzy te gre, moja opinia (wielokrotnie wyglaszana w tym watku) SquareEnix ma prawa do marki i chcial ja wydoic bo LiS okazal sie sukcesem.

 

Mimo iz liniowe gry sa w mijeszosci akurat moim zdaniem LiS (ten oryginalny) pokazal ze da sie. Gra byla sprzedawana taniej, w odcinkach ale dla tych co tego nie lubia pozniej i w calosci oferowala dobra historie, ciekawy swiat i miala dobra cene, dlugosc rozgrywki tez byla OK. Wiec czego chiec wiecej?

 

Patrzac na Twoje opinie jakos nie zaluje decyzji ktora podjąłem przed premiera. Czyli kupic w bundlu deluxe z dodatkowym epizodem za nie wiecej nizli pare $$.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MagEllan napisał:

Drugi ep 2h i jesli dokladnie probowales wykorzystac wszystko co oferuje to srednio powiem. LiS wydluzalo cofanie czasu i rozminy gracza ta czy inna odpowiedz ale mimo wszystko z tego co pamietam calosc zajela mi prawie 15h i tak lizalem sciany zagladalem w kazdy kąt.

Mi oryginał zajął ok 12h, a BTS póki co 3h na odcinek. Widać każdy gra swoim tempem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, danken000 napisał:

Mi oryginał zajął ok 12h, a BTS póki co 3h na odcinek. Widać każdy gra swoim tempem.

Zgaza sie, kazdy swoim tempem, dlatego sie zapytalem zeby miec jakis punkt odniesienia. 

milego grania 

:)

No i czekam na jakies opinie o calosci. (nie zwyklem kupowac gier odcinkowych przed ukazaniem sie wydania zawierajacego wszystkie odcinki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×