Skocz do zawartości
Bartek_Red

Wolfenstein 2: The New Colossus

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze 3 godzinki za mną, jak ja uwielbiam ta serię ale widzę że w temacie cisza, mam zastrzeżenie do napisów a konkretnie ich rozmiaru strasznie mała czcionka granie na TV to mało co widać jak jeszcze zlewa się za tłem, można to jakoś powiększyć ?

Wymieniałem w dobrej cenie teraz żałuję że nie brałem po premierze i tak długo czekałem, ale MH  zabrał mi trochę czasu i potem GoW inne pierdoły, ale teraz mam czas aby oddać się bez ograniczeń mordowaniu Nazistów.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta jak wejść do bunkra w misji na Manhattanie? Tzn tej po zakończeniu fabuły i polowaniu na uberdowódców. 5dfc22915cebd5148774063d893320ba.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka imo startu do 1 nie ma , fabularnie to jest jakiś absurd . Poziom trudności upierdliwy ( grałem poziom wyżej niż normal ) dobrze że quick load szybki  . Wiedziałem że nie będzie powtórki z 1 jeżeli chodzi o lokacje ale no tamten zamek , szpital , akcja rozgrywająca się w Szczecinie w przyszłości to wszystko pamiętam mimo SF był mega klimat , tutaj mamy jakaś chujoze rodem z tych nowych wytycznych dla gier aaa od iluminatów xd . Za 29 można ograć , gierka w 4k wygląda nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jedynkę nie grałem ale właśnie zamówiłem combo The New Order + The Old Blood. Zobaczymy.
Tym czasem jest zniżka na season pass do Wolfa 2 za 59 zeta zawierającego 3 DLC. Opyla się?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie po kilku dniach trochę bardziej przychylnie patrzę na dwójkę , jest po prostu inna klimatem . Za to gameplay w drugiej połowie naprawde daję radę , muza dobrze daje dynamika prawie doom :) po prostu klimat mi nie siadł do końca a jedynka dla mnie mały mesjasz był , jak najbardziej moźna zagrać przy obecnych cenach ( teraz gram w Mafie 3 tu dopiero bym mógłbym wypluć żale hihi , ale że gra w plusie nic nie piszę bo powiedzą źe sie znowu czepiam ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2ka jest na liscie zakupowej, zmiana klimatu juz w demie delikatnie daje sie wyczuc i chyba tworcy nie trafili w to czego oczekiwali gracze, 1ka byla stonowana fabularnie, i do tego rzez gameplay a 2ka mam wrazenie ze sili sie na dowcip i to niezbyt wysokich lotow. 

@Danielski_82 1Ka dla mnie byla bardzo dobra z plusem, jesli singlowa gra o wyrzynaniu zatrzymala mnie na tyle zebym w niej platyne wbil (no dobra ta jest latwa), oraz zebym przeszedl ja 3 i pol raza pod rzad (1 przejscie z wyborem jeden, chapter select dozbieranie znajdziek, 2 przejscie z innym wyborem + znjadzki no i 3cie czyli 999 Mode). 

Co do M3 a idz pan... placisz za plusa, a nawet zebys gre darmo dostal jak grales mozesz miec opinie negatywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie nie mam z plusa M3 , poźyczył mi ziomek na koksa :) A że akurat na ps4 jest w abonamencie , głupio się pruć .

Ogólnie tak nierównej gry to ja dawno nie widziałem xd a dopiero 3 dystrykty za mną xd https://xboxdvr.com/gamer/louisthegreat82/videos . 

 

 

Wolfa 2 cieżko opisac bez spoilerów , no jest zmiana klimatu ale imo druga połowa gry jest ok jeżeli chodzi o tempo , zagrać na pewno warto bo obecnie ta gra jest naprawdę tania a jednak to stary dobry singiel , tak samo jak Dishonored 2 od tego wydawcy (Evil 2 i Prey przede mną czekałem na łatki 4k ) 

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak klimat W2 może komuś nie podchodzić. Schizolska muza w tle i nagłe ataki (głównie tych jebanych psów) niejednokrotnie przyprawiły mnie o gęsią skórkę. Co ciekawe, to na początku gry najczęściej ginąłem. Później było łatwiej? Albo może po prostu się przyzwyczaiłem do sterowania i ogólnie mechaniki gry - to mój pierwszy FPS w życiu, który przeszedłem cały. Wiem, że krótki, ale ograłem i na pewno pyknę jeszcze raz na wyższym poziomie trudności. DLC pewnie też zakupie a poprzednie części już do mnie idą.
No i w przyszłym roku nowa odsłona. Dla mnie spoko.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaxxon

Zapodalem sobie pare spoilerow. Klimat czy tez atmosfera to subiektywne i trochu nieuchwytne pojecie to co ty opisujesz to raczej gameplay. 

To ze mordowanie w Wolfie daje satysfakcje to oczywiste bo tutaj mechaniki nie zmienily sie od jedynki. 

Bardziej chodzi o to ze w 1ce fabula nie probowala na sile upychac marnej jakosci zartow, ze jesli jakis sie pojawil to mial sens. A w 2ce to mocno spartolili i to juz widac bylo na trailerach. Porownasz sobie Frau Angel z 2ki do tej z jedynki to pewnie zrozumiesz co mam na mysli. 

Co do gry z poczatku jestes panie kaleka z polowa punktow HP pozniej rozwijasz postac i dlatego poczatek gry jest trudniejszy nizli pozniejsze etapy. 

Ogram wolfa2, ale ze mam tone gier do ogrania ktore juz za dlugo leza (a nie byly kupowane za grosze w bundlach - bo te to moga lezec) to pewnie nastapi to dopiero w roku przyszlym.

 

@Danielski_82 M3 nie jest nierowna, jest przecietna. Jedynym elementem ktory wybil sie nieco bylo DLC znaki czasu czy cos w ten desen. Ale reszta to powtarzalnosc ktora nawet nie dawala funu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ograsz wszystkie części to będziesz miał lepszy przegląd sytuacji. Moim zdanie jedynka była bardziej mroczna i ten klimat bardzo dobrze wpasował się w grę, w dwójce jest inaczej ale czy gorzej? myślę że nowi bohaterowie potrzebowali nowego środowiska i zachowania wszystko to razem pasuję idealnie, jest to jak najbardziej udana kontynuacja i pozostaję czekać na kolejne przygody.

@MagEllan nie wbijam platyn, ale nawet bym nie śnił o wbiciu takiej platyny:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, manoszek napisał:

 

@MagEllan nie wbijam platyn, ale nawet bym nie śnił o wbiciu takiej platyny:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja tez nie wbijam ale w jedynce ta byla tak prosta a gra tak przyjemna ze az sie prosilo :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pierwsza część była lepsza, to mogę zacierać rączki. Choć jeśli bardziej mroczna to chyba będzie hardkorowo bo tak jak pisałem wcześniej, panzerhund czy SS man z granatnikiem powodowali że mało się nie posrałem jak atakowali znienacka. Wolf 2 jednak wydaje mi się dość prostą grą w porównaniu z Battlefield 1 (która ogrywam równolegle) ale jakoś daje większą satysfakcję. Może dlatego że zazwyczaj jest dużo broni ,którą można się wyżyć. Humor faktycznie jest średnich lotów. Chociaż jak czorny zapina tłustą niemkę na urodzinach Błaszkowicza to spoko;) ale ogólnie nie jestem fanem humoru w takich produkcjach .
Szkoda również, że Adolfa nie można ubić na końcu i że po zakończeniu fabuły, mamy trochę monotonne tropienie SS manow. Tzn samo tropienie jest w porządku, ale zbieranie kart szyfrujaych do enigmy, potem ustawianie wzorów.. takie sztuczne wydłużanie. Ale nie narzekam. Tym bardziej że gra kosztuje małe pieniądze.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie o sposób dotarcia do bunkra na Manhattanie (screen dałem gdzieś wyżej). I jak sabotować taśmy? Podchodzę do nich, celownik robi się czerwony ale niczym nie mogę ich zniszczyć.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zgodnie z przewidywaniami usiadlem do wolfa.

Korzystajac  XGP PC.

dotarlem na NYC.

I powiem ze jest lepiej nizli sie spodziewalem, siekanie dalej daje mase funu.

poziomy tez wydaja sie byc fajnie skonstuowane, niby korytarz a jednak na tyle szeroki i z odnogami ze mozna troche sie pokrecic np za znajdzkami.

 

Jak bedzie fabularnie okaze sie z czasem ale bez wiekszych spoilerow niestety moim zdaniem Tworcy przesadzili z laczeniem ciezszych klimatow (komentarze Blazko, reprezentujace jakim zniszonym i zdewastowanym czlowiekiem jest po wydarzeniach z prologu), stoja w mocnej opozycji do zachowan niektorych postaci (general Engel z prologu). To tego niektore zapiski - ja rozumiem zamysl tworcow mialy pokazac ze nie wazne po ktorej jestes stronie jestes czlowiekiem i chcesz przetwac pieklo wojny, ale jakos tak sobie mi to podeszlo.

 

No ale strzela sie bardzo przyjemnie. Choc 50HP faktycznie jesli nie jestesmy uwazni z samego poczatku szybko schodzi, dobrze ze pancerz mozna dobic do 200 punktow.

A i dowodcy, ja rozumiem ze Wolf1 dostal krytyke za skradanie, ze proste ze nie wymagajace. Ale tutaj juz przesadzili i to ostro, bo wbijajac na rambo walczymy z chordami wrogow, a czasami ciezko przekrasc sie 100m kiedy masz patrol 3 wojakow i do tego jeszcze drona i za chiny nie wiesz gdzie poza odlegloscia moze byc dowodca.

 

Niemniej mimo narzekania jak do tej pory bawie sie bardzo dobrze, bede pewnie mial mala przerwe z racji ktorkiego urlopu ale pozniej oj bede gral jak dzik.

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobilem do polowy gry.

I kurde jak wolfa The New Order zaliczylem 3 pelne przejscia i za kazdym bawilem sie dobrze.

Tak tutaj mam bardzo mieszane odczucia. Nie lezy mi to jak powaga miesza sie z zatem i niedorzecznoscia. W jedynce bylo to z tego co pamietam jednak ciut bardziej stonowane. Tutaj to juz poplyneli ostro.

Walka jest jaka byla czyli miesista, krawawa i dajaca satysfakcje. Choc poziom w sądzie dal mi po tylku.

z jednej gra trzyma przy ekranie, i czlek w wsiaka,  drugiej drapie sie po glowie odnosnie coniektorych decyzji tworcow.

No nic to skoncze to bedzie mozna wystawic ocene.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The New Order bylo dla mnie objawieniem bardzo dobra gra z plusem. 

Nawet splatynowalem (co u mnie zdarza sie sporadycznie). 3 pelne przejscia gry i bawilem sie swietnie. OK przyznam gdzies w 2/3 3ciego przejscia wdarlo sie male znuzenie ale to wina ze przejscia robilem pod rzad z marszu.

Usiadlem do the new colossus, pogralem, zostawilem pogralem w cos innego wrocilem, pograalem zostawilem wrocilem i w koncu skonczylem. Gra jest nierowna. Bardzo nierowna, rzecz by mozna ze ja zmeczylem. 


Gra nie jest zla, ale po prostu pare rzeczy mi nie siadlo.

 

  • Raz - balans miedzy smieszkowaniem a powaga.
  • Dwa - fabularnie mam odczucie ze jednak The new order byl lepszy, bardziej spojny.
  • Trzy - zapychacze jak zlecenia na uber commando w tych samych lokacjach w ktorych juz bylismy. Ktorych to zlecen nawet nie chce mi sie robic.
  • Cztery - dowodcy, w TNO bylo to wywazone jakos lepiej, bylo ich mniej i czulo sie ze ma sie wybor (skradanie lub rambo style). Tutaj napackali ich od groma, i nawet jesli czlek chce sie w grze ktora ma byc strzelanka postradac to bywa ze przy przejsciu z lokacji do lokacji nie zauwazymy jednego wroga ktory szczal za murkiem i od razu alarm i 2 dowodcow posyla sie niekonczace hordy wrogow.


Te elementy czynia dla mnie TNC gra slabsza od TNO.

 

Na tyle mocno odczuwalem te elementy ze fun ktory ze strzelania jest na wysokim poziomie jakos nie wyciagnal tej produkcji w gore. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od drugiej części i czytałem, że dla większości pierwsza część była lepsza, więc zacząłem ogrywać pierwszą część (teraz ostatni rozdział) i ja niestety zaliczam się do tych, którym lepiej podeszła właśnie druga część. Choć z ww. zarzutami co do tej gry, mogę się częściowo zgodzić.
Teraz będzie mnie czekać dodatek do jedynki, i jak już ją ogram to akurat YB będzie w lepszej cenie pudełkowej.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×