Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

xAH7Jz0.png

 

Dual blady dostaną chyba power upa bo to ulubiona broń jednego z głównych projektantów MH i jednego z najlepszych wymiataczy. 

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników,

 

Mam zapytanie dot w/w gry. Nigdy nie miałem styczność z MH ale wiele o niej słyszałem. Wiem, że gra opiera się na grindzie i questach, a gameplaye które oglądałem na ps4 wyglądają zajebiście. I moje pytanie brzmi:

Jak wygląda tutaj system umiejętności? Czy od samego początku, grając daną bronią, mam dostęp do wszystkich ataków czy wraz z levelem, odblokowuje się nowe? Czy w ogóle są tu jakieś skille?

I jeszcze jedno pytanie: Jeśli wybiorę jakąś broń, to moja postać będzie rozwijać się tylko i wyłącznie pod tą broń? Czy nie ma to znaczenia, nie ma żadnych punktów i w każdej chwili mogę zmienić na coś innego?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Shinjiro napisał:

Jak wygląda tutaj system umiejętności? Czy od samego początku, grając daną bronią, mam dostęp do wszystkich ataków czy wraz z levelem, odblokowuje się nowe? Czy w ogóle są tu jakieś skille?

Teoretycznie tak, od początku masz dostęp do wszystkich ataków. Ale w nowej części na 3ds wprowadzili tzw. Artsy, specjalne ataki "skille" którę odpala się co jakiś czas. Nie jest jasne dla mnie czy w tej części też je dadzą. A i nie zdobywa się ich grindując jakąś broń, tylko trzeba spełnić inne warunki (jakiś quest, czy zabicie specjalnego potwora)

3 godziny temu, Shinjiro napisał:

I jeszcze jedno pytanie: Jeśli wybiorę jakąś broń, to moja postać będzie rozwijać się tylko i wyłącznie pod tą broń? Czy nie ma to znaczenia, nie ma żadnych punktów i w każdej chwili mogę zmienić na coś innego?

Możesz zmieniać bronie dowolnie i w każdej chwili, postać w MH nie leveluje, ubierasz tylko lepszy eq. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tu jedyne różnice między postaciami wynikają z ekwipunku? Nie ma klas jako takich? Dziwnie brzmi, ale kwestia wykonania.

Serię znam tylko z nazwy, ale jeżeli tylko da się w jakiś sposób leczyć innych, to biorę w ciemno na premierę :) Wygląda to przemiodnie.

Kilka szybkich pytań (w sumie chodzi o poprzedniczki, bo o nadchodzącej części pewnie niewiele wiadomo konkretnie):

-czy jest crafting (w sumie japońszyzna, powinien być :P)

-czy skoro skille wynikają z broni, to czy pancerze także można modyfikować i czy mają jakieś efekty poza obroną

-czy skoro od początku mamy dostęp do wszystkich ataków i nie ma rozwoju postaci, to czy bronie się od siebie różnią tylko zestawem ataków? czy są bronie lepsze i gorsze czy jest to bardziej kwestia preferencji

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karaluch69

O widzisz, pięknie.

Dzięki :)

Czyli wygląda na to, że to jest to, czego oczekiwałem jak debil po pewnej grze na D z cyfrą w nazwie, i nie mówię o diablo :24_stuck_out_tongue:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu ma byc open beta, przekonamy sie na wlasnej skorze czego sie spodziewac. Czaje sie na ten tytul pomimo ze nie gralem w zadna z odslon serii, ale nie do konca przekonuja mnie ruchy postaci, slamazarne ciosy itd. Kumam ze te miecze swoje waza itd ... ale nie wyglada to zbyt dobrze. Licze jednak na to, ze w momencie gdy wezme pada w rece i sam zaczne sterowac postacia przestanie mi to przeszkadzac... tak jak debilnie kolyszace sie drzewa na wietrze w Wiedzminie 3 :rofl:

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, czacha79 napisał:

 Czaje sie na ten tytul pomimo ze nie gralem w zadna z odslon serii,

Mam to samo. Od dawien dawna chciałem sprawdzić z czym ten Monster Hunter się je, ale nigdy nie było go na platformie, którą w danej chwili posiadałem. Nic to, czekamy do bety i wszystko będzie jasne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunting Horn w 17:40 wygląda jak coś dla mnie, broń która gra melodie do wzmacniania innych, ale można nią też pierdzielnąć, czad :24_stuck_out_tongue:

Ogólnie to wszystkie te bronie wyglądają równie zarąbiście co absurdalnie :24_stuck_out_tongue: 

No i jeszcze mają być domy i możliwość łapania małych zwierzątek do domu... Jak ja kocham takie rzeczy XD

Zdecydowanie biorę to na premierę :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spoileruje sobie ani potworów, ani broni, ani tez setów. Potem mniejsza frajda z grania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępne rodzaje broni to chyba raczej ogólna informacja o grze a nie spoiler. Z tego co gdzieś mówił, to broni samych w sobie jest mnóstwo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 graczy, myślę że kupię zaraz po premierze może znajdzie się ktoś do wspólnej gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, manoszek napisał:

4 graczy, myślę że kupię zaraz po premierze może znajdzie się ktoś do wspólnej gry.

Z Tobą?

Zapomnij

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.11.2017 o 09:12, xavris napisał:

-czy jest crafting (w sumie japońszyzna, powinien być :P)

To esencja tej gry i jeden z głównych celów ;) Raj dla rzemieślników. 

W dniu 7.11.2017 o 09:12, xavris napisał:

-czy skoro skille wynikają z broni, to czy pancerze także można modyfikować i czy mają jakieś efekty poza obroną

skille wyciągasz głównie ze zbroi, pancerze mają (nie wszystkie) sloty, z których możesz wyciągnąć kolejne skille. mają efekty po za obroną, są też ofensywne. 

 

W dniu 7.11.2017 o 09:12, xavris napisał:

-czy skoro od początku mamy dostęp do wszystkich ataków i nie ma rozwoju postaci, to czy bronie się od siebie różnią tylko zestawem ataków? czy są bronie lepsze i gorsze czy jest to bardziej kwestia preferencji

można zaryzykować że nie ma lepszych i gorszych typów, wszystko zależy od umiejętności huntera

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bid32

Dzięki za odpowiedzi. Szkoda, że zapomniałem napisać, że już to wszystko wypatrzyłem i wysłuchałem na filmikach tego gościa co się pojawiał wyżej :)

Tym niemniej dzięki :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie preload do bety 08-12 a całość ma wystartować 09-12 koło 18:00 i potrwa 3 dni. Do zassania 5,1gb. Dostępne będą 3 questy=3 potworasy do upolowania i za wykonanie wszystkich będzie można odblokować malowanie twarzy i jakieś itemki w pełnej wersji (potiony, składniki etc.). Ma być również dostępna miejscówka treningowa. Wymagany jest plus i nic poza tym.

Edytowane przez Karaluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, trzeba będzie zobaczyć  jak to się prezentuje na ps4, bo na psp wyrwało mi sporo czasu z życiorysu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna moja obawa to, żeby ta gra nie była monotonna i powtarzalna. Wygląda fajnie, ale jak mam bić po raz setny tą samą kopie dinozaura to będzie coś nie halo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest Toukiden że non stop nawalasz to samo,  Monster to Monster tutaj zawsze było miodnie i nudą nigdy nie wiało.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądam filmów, nie śledzę, ale interesuje mnie ten tytuł... Jak dadzą sensowny co-op, to wspólne polowania na UBER bestie może być bardzo przyjemne :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na Wasze opinie z bety, bo niestety będę w tym czasie w delegacji :/

Zwłaszcza od osób, które nie miały z serią styczności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xavris od osób które grały to na bank Ci tytuł polecą, a od tych co nie grały też na bank Ci tytuł polecą :22_stuck_out_tongue_winking_eye: ( chyba że kolejny zgon powoduje u nich frustrację i otwarcie zwieracza, to te osoby tytuł zbesztają )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca też wiadomo, jak mocno Capcom "zwesternizuje" MHW. Sporo pisano w prasie branżowej o tym, że chcą uprościć tę odsłonę, żeby była bardziej przystępna dla szerszego grona graczy z EU i US.  Mi to nie przeszkadza, oby tylko nie przesadzili. Mogę się założyć, że "elitarni weterani" serii będą buczeć, że to nie to samo, że "dumbed down" i itp. niezależnie od stopnia uproszczeń. Trzeba spojrzeć jednak prawdzie w oczy i przy całej wspaniałości MH przyznać, że niektóre rozwiązania są dość archaiczne i od lat nic się nie zmienia. Czas na lekki powiew świeżości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×