Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Strife napisał:

Xavris od osób które grały to na bank Ci tytuł polecą, a od tych co nie grały też na bank Ci tytuł polecą :22_stuck_out_tongue_winking_eye: ( chyba że kolejny zgon powoduje u nich frustrację i otwarcie zwieracza, to te osoby tytuł zbesztają )

Dziękuję kolego złoty, ale ja jestem tą grą tak zafascynowany, że i tak ją kupię :24_stuck_out_tongue:

Chodzilo mi po prostu... A w sumie nie wiem o co :24_stuck_out_tongue: sam nie zagram to chciałbym chociaż wiedzieć jak inni reagują :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywałem dosyć długo tego Monstera na trargach WGW i jako mocno ortodoksyjny fan serii (grubo ponad 1k godzin łącząc wszystkie części w jakie grałem) mam mocno mieszane odczucia, ale raczej na plus. Tak jak pisał kolega wcześniej - nie ma co tkwić w danej formule od X lat, archaizmy nie są dobre, no chyba, że dla totalnych hardkorów. Seria ewidentnie idzie w kierunku ułatwiania rozgrywki. Pamiętam pierwszego MH z PS2, to był dopiero poziom trudności. Żmudny grind jednego bossa, bardzo powolny progress. Kto grał od początku to wie, jak BARDZO całość ułatwił wprowadzony kot. Sam fakt, że raz na jakiś czas zbierał na siebie agro to niemal niebo a ziemia jeśli chodzi o łowy. Odnośnie World - pewnie to wszystko będzie dało się wyłączyć albo ograniczyć, no ale samo szukanie potworów jest ułatwione (i przy okazji bardzo ładne wizualnie). 
Na WGW udało mi się rozwalić wszystkich bossów po kilka razy, a udostępnili 3. W momencie kiedy tłukłem niemal na perfekcie tego na hardzie, jakaś hostessa mi powiedziała, że jeszcze nikt go nie ubił tego dnia. Przyjemnie się oglądało jej opad szczeny, jak samymi efektownymi pod publiczkę ciosami go katowałem, haha. To w gruncie zaowocowało koszulką z logiem, którą później dostałem. 
Osobiście nie mogę się doczekać, nie mniej nie jestem zwolennikiem kupowania gier na premierę, no chyba, że skusi mnie edycja kolekcjonerska. Swoją drogą - chyba na dniach będzie dostępna wersja beta. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ten trailer bardzo "fajnalowy",ale nie powiem, drobny wzwód intelektualny wywołuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelazłem wszystkie trzy potworki w singlu, mam tylko dwa zarzuty, jest za łatwo i przenikanie ubranka przez bronie co mnie strasznie wkurza, reszta jest tip top. 

Jak mi żona odda tv to obadam sobie multi, ale wiem na bank że  będzie jeszcze lepiej niż w singlu. ( o ile się na debili nie trafi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale dostajesz w miarę dopasioną postać, masz sporo broni i armoru, wręcz nieskończone poty, itd. W pełnej wersji trzeba poświęcić trochę czasu, żeby dojść do takiego etapu. Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie więcej bossów, które wymagają jakiejś taktyki niż tylko stanie obok i mashowanie dwóch przycisków :)

W online gra się super, ale ten Quest ID jest do zaorania. To nie era NESa, żebym ja musiał jakieś debilne kody podawać, żeby ktoś dołączył do mnie.

Początkowa mnogość opcji mnie wręcz przeraziła, ale im dalej w las tym lepiej. Całość się spoko ogarnia.

Wiąże duże nadzieję z tą, żeby tylko nie okazała się wymuszką na kilka godzin z paroma bossami więcej. Ale o to chyba nie trzeba się martwić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden MH nie był wydmuszką i wszystkie części to gry co najmniej dobre lub świetne.

 

Oby to była dopasiona postać i bronie, bo jeśli to jest początek gry i takie coś posiadamy  od początku to jednak będzie za łatwo.

 

Na psp MH mi dawał w kość i za to uwielbiałem tę grę oby tu było tak samo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Patricko napisał:

No ale dostajesz w miarę dopasioną postać, masz sporo broni i armoru, wręcz nieskończone poty, itd. W pełnej wersji trzeba poświęcić trochę czasu, żeby dojść do takiego etapu. Mam nadzieję, że mimo wszystko będzie więcej bossów, które wymagają jakiejś taktyki niż tylko stanie obok i mashowanie dwóch przycisków :)

W zasadzie nie postać a sprzęt dopasiony. Od razu możesz cały set z tego trexa założyć. Przez pierwsze minuty ciężko mi było ogarnąć co i jak, ale z każdą kolejną sekundą było coraz lepiej. No i też myślałem na początku, że cała walka to raptem mashowanie 2 przycisków, ale potem wziąłem charge blade i całość nabrała rumieńców. Miód malina. Żyjący ekosystem jest zajebisty. W pewnym momencie przy polowaniu na trexa walczyły ze sobą 3 różne potworasy (jaszczura, trex i ten latający). Co tam się działo na tym ekranie to bańka mała. Zdecydowanie gra pozostaje na moim radarze i raczej wjedzie na premierę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez pograliśmy ekipa zrobiliśmy all questy fajnie się gra ale walka to trochę chaos póki co i tylko ciągły atak mam nadzieje ze w full wersji bd więcej wszystkiego i bd jakiś crafting przedmiotów itp tez chyba wezmę na premierę na ps4 No na xboxie raczej nie ma co liczyć na co op w ta grę trzeba grac z kimś samemu raczej szybko się znudzi.

 

aha beta chodzi ładnie zero bugow i problemów gram na amatorze są spadki chyba cały czas poniżej 30 ale gra się ok

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wyglada ładnie, ale mapa zdaje sie byc mala. Poczatowe wrazenia tak jak pisze Banan - chaos. No ale jestesmy wrzucani na gleboka wode. Nie podoba mi sie jednak sama walka z mobami, jest nudna. Naparzanie dwoch klawiszy i nawet za bardzo unikow nie trzeba robic. Rozumiem ze startujemy z dobrym sprzetem, ale mimo wszystko po tym co slyszalem o tej grze, jaka jest wymagajaca itd ... no chyba jednak nie jest ;)

 

MHW nie powalil mnie na kolana i nie oczarowal. Dam mu dzis jeszcze jedna szanse, ale spadl mi hype i presja zeby brac na premiere. Zobaczymy co dalej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie goty, to jest monster na jakiego wszyscy czekali. Koniec z chujową grafą. W 4k na pro działa płynnie w singlu i co op. W becie jest łatwo bo jest dobry sprzęt dla postaci. 

 

Pododawane nowe ciosy dla każdej broni, w trybie treningu można pouczyć się walczyć każdą bronią. 

 

Będzie goty jak skurwysin. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra to Must Have. W sumie to mój pierwszy MH (grałem kiedyś parę minut w FU na PSP ale tego nie licze), ale jest MIÓD. Przeszedłem wszystkie 3 misje solo bez problemu. Uwielbiam IG, latanie w powietrzu jest satysfakcjonujące jak cholera. Mounty (i finishery) też są super. A w multi to mi się dopiero przed chwilą udało wbić na jakiś serwer to jak ubiliśmy Diablosa to była radość niesamowita. (tylko nie wiem jak się używa emotek? ktoś podpowie?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, czacha79 napisał:

MHW nie powalil mnie na kolana i nie oczarowal. Dam mu dzis jeszcze jedna szanse, ale spadl mi hype i presja zeby brac na premiere. Zobaczymy co dalej.

 

Niestety u mnie podobnie, wyczekiwałem strasznie a gdy zagrałem to... uspokoiłem się :P Ten limit czasu na upolowanie potwora to coś co zawsze będzie? Ktoś orientuje się czy to tylko w demku było czy też jest od zawsze i będzie? Nienawidzę robić czegoś na czas bo wtedy troche na pałę się trzaska zwierza i z tropienia mniej zabawy. I też doznałem takiego wrażenia że ta gra nie przyniesie mi niczego poza dobiegnięciem do potwora, trzaskaniem go dwoma przyciskami i tyle.

 

Jednak zakupu na premiere nie będzie, poogląda się i poczyta wrażenia innych po wyjściu pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mareeku napisał:

 

Ten limit czasu na upolowanie potwora to coś co zawsze będzie? Ktoś orientuje się czy to tylko w demku było czy też jest od zawsze i będzie? Nienawidzę robić czegoś na czas bo wtedy troche na pałę się trzaska zwierza i z tropienia mniej zabawy.

Podpinam się z pytaniem do wyjadaczy serii. Czy w serii była opcja po prostu odpalenia jakiejś mapki bez brania konkretnego questu gdzie można wytłuc wszystko na mapie i pozbierać sobie surowce czy jednak zawsze musi być to na czas i polowanie na konkretnego stworasa?

 

Co młot robi rzeźnie z bańkami monsterów to nie mam pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit był zawsze ale w większości starszych części było 50 min (czasem 30) i raczej nigdy nie zwracało się na niego uwagi. Teraz w becie zmniejszyli, w pełnej ma być dłuższy. Capcom gdzieś tam mówił że będzie też free roam bo mapki są fajne i aż chciałoby się wszystko zwiedzić. Jak dla mnie to biere na premierę tym bardziej że potwierdzili że w będą nowe potwory w darmowych paczach. :D

 

Za pierwszym razem położyłem 1 moba. 2 padł za 2 razem (bo chciałem sprawdzić inną broń na daleki zasięg ale to nie dla mnie). A 3 znowu za pierwszym w jakieś 12min (te duże beczki z prochem są przegięte). Ale miód jest dopiero w multi.

Edytowane przez M4NG4N
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze raz dzisiaj odpalić ale multi. Bo chyba raz biegałem z pełnym party i troszke każdy leciał w inną stronę. Tu widać że przyda się fajna ekipa na słuchawkach bo z randomami to będzie poprostu sieka na ślepo. No jeśli to będzie limit czasu 50 min to ok. Aczkolwiek ciekawe ile zajmie trzaskanie naprawdę wielkich potworów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem trochę opinie na reddicie i generalnie wrażenia są różne, ale chyba raczej pozytywne. Straszna kicha, że akurat na ten weekend mnie wysłali na drugi koniec Polski, ale wygląda na to, że powinna mi ta gra spasować i pewnie wejdzie na premierę :)

A że z forumka raczej też będzie z kim pograć, no to już w ogóle :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zagrałem chyba z 10 misji pod rząd z tą samą ekipą. W drugiej misji położyliśmy opcjonalnego bossa w ostaniej minucie i ledwo nadążaliśmy z healowaniem. Uczę się używać itemków chociaż z połową nie wiem jeszcze co i jak. Zdecydowanie gra dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, bo w sumie nie wiem... Walka w MHW jest taka soulsborne'owa? W sensie 2-3 gongi od potworka i nara? Czy jedynym wyznacznikiem poziomu trudności jest limit czasowy?

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×