Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

No z tego to mialem beke jak w pierwszym przerywniku nas bohater chcial sie odezwac ale cos się akurat dzialo, ze mu przerywano :1_grinning:

 

Jak walczycie to uzywacie namierzania? Jakos dziwnie to dziala, w solulsach o ile sie nie myle po namierzania ataki byly automatycznie kierowane na przeciwnika. A tu i tak trzeba mierzyc postacja w potwora. 

Edytowane przez princ18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem waszego zdziwienia takim rozwiązaniem, bo jest ono stosowane w większości wschodnich gier.  Ogólnie w serii Monster Hunter zawsze to tak wyglądało że postacie "przebąkiwały" jedno słowo i tyle. Ja osobiście wolę żeby twórcy poświęcili czas na stworzenie zajebistego gameplay'u, taki jaki tutaj mamy zaserwowany, niż na głupie przerywniki filmowe czy voice-acting. I tak cut-scenki moim zdaniem są dosyć fajne i ciekawe, nawet bez głosu naszego głównego bohatera.

 

TIP DLA ZAINTERESOWANYCH:

Jeżeli ktoś dotarł już do krainy "Rotten Valey" (nie wiem jak została przetłumaczona po naszemu, ale jest to kraina którą odkrywamy zaraz po tej koralowej) to polecam zrobić "ukryty" mini quest na chyba najbardziej wartościowy przedmiot w grze jaki możemy zdobyć dla naszego pupila. Przedmiot nazywa się "Plunderblade" i powoduje że nasz kot będzie podczas walk z potworami "kradł" z nich dla nas dodatkowe materiały, więc pomaga przyśpieszyć ulepszanie sprzętu. Tradycyjnie im wyższy level, tym więcej nasz kotek będzie dla nas w stanie tych materiałów wyfarmić.

 

Aby ten przedmiot dostać, musimy wybrać się na solo ekspedycję do Rotten Valley i mieć w ekwipunku surowe mięso. Lecimy do sektora 13, gdzie powinniśmy znaleźć małego kotka który na nasz widok ucieknie. Kiedy kotek zniknie, nasze "świetliki" powinny naprowadzić nas do pobliskiego sektora (bodajże 15) gdzie ponownie spotkamy tego samego kota. Raz jeszcze nam on ucieknie. W tym momencie musimy położyć surowe mięso na ziemi i odbiec kawałek tak aby zniknąć mu z pola widzenia. Mięso wywabi kota, który zawoła swoich towarzyszy i wtedy będziemy mogli  do nich podejść i w zamian otrzymamy omawiany item.


Jeśli ktoś woli obejrzeć filmik, to załączam:

Spoiler



 

 

  • Like 5
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawi mnie ten tytuł, a po waszych komentarzach mam coraz bardziej na MH ochotę. Jednak zastanawiam się, czy fun z gry jest jak się gra solo? Jak tam ogólnie fabuła? Niestety pracuję czasowo bardzo różnie i gra w coopie praktycznie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mikelsgrom1Już było sporo razy o tym. Solo też jest bardzo przyjemnie, a o granie z randomami czy kimś z forum też w sumie nie problem, więc jeżeli to jest Twoja główna obawa, to się nie martw.

Fabularnie jestem w połowie. Póki co nic specjalnego, ale nie o fabułę tu chodzi :24_stuck_out_tongue:

@Nóżka a później wiem że jeszcze jest quest na zabicie któryś dwóch bydlaków, za który dostaje się płaszczyk, który po użyciu sprawia, że potwory podczas ataku mogą wyrzucić różne cenne przedmioty (typowo na handel), więc to jest w sumie nieźle combo do farmienia :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam grę od premiery ale ostatnio brak czasu na granie i aż wstyd się przyznać ale mam dopiero 4h na liczniku, tak praktycznie jeszcze nic nie zrobiłem. Ogólnie to mój pierwszy kontakt z MH i staram się czasem jakiś poradnik przeczytać. Gdzieś natrafilem się na taką poradę aby po każdej misji wszystkie przedmioty z sakwy przenosić do skrzyni, możecie mi podpowiedzieć dlaczego niby tak? Przecież jak przeniesie się wszystko do skrzyni to zapewne nie będzie przedmiotów do leczenia itp. podczas kolejnej misji?

Druga sprawa to taka, że w sakwie jest również miejsce na przedmioty, które są z czerwonym krzyżykiem. Powinienem to przenieść do skrzyni? I dlaczego one są zaznaczone czerwonym krzyżykiem?

Sorrki za głupie pytania ale tak mało gram a chciałbym jak najlepiej zabrać się od początku za grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoś wszystko prócz mikstur leczniczych itp (takich, które pomogą Ci przeżyć), a resztę do skrzyni :) Podczas eksploracji czy też misji lepiej zawsze mieć miejsce na zebrane rzeczy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w skrzyni nigdy nie zabraknie miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrzyni jest dużo miejsca.

Te z krzyżykiem to takie których nie możesz obecnie użyć jak amunicja jeżeli nie grasz gunem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Patricko napisał:

Nowy pokój, nowe życie :1_grinning:
d63658530371f8d8debdb337b1d752b8.jpg

 

Bardzo szybko dostaje się jeszcze lepszy. :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę ma nie być prądu w firmie i kazali brać urlopy... Jakże mi przykro xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero jutro zagram w dalszą moją przygodę a wiec nie mam jak sprawdzić pewnej sprawy dlatego dopytać się chciałem czy misję fabularne można powtarzać i przejść drugi raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kolos28 napisał:

Dopiero jutro zagram w dalszą moją przygodę a wiec nie mam jak sprawdzić pewnej sprawy dlatego dopytać się chciałem czy misję fabularne można powtarzać i przejść drugi raz?

 

Tak i nie, misje fabularne przechodzimy generalnie tylko jeden raz i u siebie już ich później odpalić nie możemy, ale możliwa jest pomoc komuś innemu online w przejściu misji fabularnych.

W celu farmienia dostajemy multum innych questów pobocznych.

Edytowane przez Nóżka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz tylko poprzez dołączenie do kogoś, kto ją robi. Ale nie ma kompletnie takiej potrzeby, poza ewentualnie pomocą komuś.

Samemu nie można odpalić misji głównej drugi raz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w pierwszych dwóch misjach nie zbierałem wszystkiego po tych potworach. Pierwsza misja była gdzie było pełno tych maluchów a druga gdzie trzeba było trochę wytępić samic i samców a później zawalczyć z tą dużą jaszczurka - nie pamiętam nazw. W sumie jestem na początku a wiec może warto zagrać od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał milion okazji na te kilka niepotrzebnych elementów :24_stuck_out_tongue: szkoda czasu na powtarzanie.

Ta gra polega na farmieniu w kółko tych samych potworów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Kolos28 napisał:

No właśnie, w pierwszych dwóch misjach nie zbierałem wszystkiego po tych potworach. Pierwsza misja była gdzie było pełno tych maluchów a druga gdzie trzeba było trochę wytępić samic i samców a później zawalczyć z tą dużą jaszczurka - nie pamiętam nazw. W sumie jestem na początku a wiec może warto zagrać od nowa?

 

Nic się nie bój o przedmioty. Dostęp do tych lokacji będziesz miał nieograniczony, więc nic a nic Ci nie przepadnie. Powtarzanie misji fabularnych jest zbędne. :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz myslalem ze zaczynam ogarniac ktore itemy chce tworzyc, wiekszosc poulepszalem, az tu nagle skonczyl sie watek fabularny (chyba?) i doszly przedmioty z wyszszego poziomu trudnosci w roznych odmianach, nowe-stare potwory .......... no kurde .. a juz bylo tak pieknie, teraz znowu rozkminy :rofl:

No i co radzicie? Olac te nowe i dofarmic stare? Chyba szkoda czasu, bo nowe maja znacznie lepsze statystyki ... pytanie czy ze starym sprzetem da sie cos zrobic tym nowym bossom :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czacha79 napisał:

Juz myslalem ze zaczynam ogarniac ktore itemy chce tworzyc, wiekszosc poulepszalem, az tu nagle skonczyl sie watek fabularny (chyba?) i doszly przedmioty z wyszszego poziomu trudnosci w roznych odmianach, nowe-stare potwory .......... no kurde .. a juz bylo tak pieknie, teraz znowu rozkminy :rofl:

No i co radzicie? Olac te nowe i dofarmic stare? Chyba szkoda czasu, bo nowe maja znacznie lepsze statystyki ... pytanie czy ze starym sprzetem da sie cos zrobic tym nowym bossom :rofl:

 

To jeszcze nie koniec wątku fabularnego z tego co wiem (Chyba jakieś 70-80%). Ja skupiłem się mimo wszystko na nowych misjach, ale ginę teraz dużo częściej niż wcześniej. Pierwszy raz zdarzyły mi się porażki i musiałem misje przechodzić od nowa. Chyba będę musiał sobie sprawić nowy armor. :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co graja na pro i testowali rozne ustawienia, jest sense zmieniac na "nacisk na klatki"? Gram na grafice, gra chodzi plynie i zastanawiam sie czy moze byc jeszcze lepiej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kolos28 napisał:

No właśnie, w pierwszych dwóch misjach nie zbierałem wszystkiego po tych potworach. Pierwsza misja była gdzie było pełno tych maluchów a druga gdzie trzeba było trochę wytępić samic i samców a później zawalczyć z tą dużą jaszczurka - nie pamiętam nazw. W sumie jestem na początku a wiec może warto zagrać od nowa?

Możesz zawsze odpalić swobodną eksplorację danej mapy bez limitu czasu i wyznaczonego celu w postaci potwora. Zbierania, łowienia i łapania w siatkę będziesz miał do woli.

 

PS. Nie wiem czy już było wspominane, ale podczas zbierania surowców można trzymać wciśnięte :circle: i wtedy z automatu hunter zbierze całość zamiast naciskać kilkukrotnie. Ot takie małe ułatwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×