Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Karaluch69 napisał:

Możesz zawsze odpalić swobodną eksplorację danej mapy bez limitu czasu i wyznaczonego celu w postaci potwora. Zbierania, łowienia i łapania w siatkę będziesz miał do woli.

 

PS. Nie wiem czy już było wspominane, ale podczas zbierania surowców można trzymać wciśnięte :circle: i wtedy z automatu hunter zbierze całość zamiast naciskać kilkukrotnie. Ot takie małe ułatwienie.

Warto wspomnieć, że przytrzymanie O dotyczy wszystkiego, co podnosimy kilka razy z jednego miejsca - minerałów, kości oraz tych różnych dynksów dających punkty badań, jak np kaktusy.

I na tej samej zasadzie można na zakończenie misji przytrzymać X, żeby szybciej zebrać wszystkie nagrody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w końcu przerzucam się na online, bo wątek fabularny w High Rank jest słaby. Bardzo fajną rzeczą, która wprowadziła ta część są walki terytorialne miedzy potworami. Dwa diablosy zderzające się głowami i ja gdzieś pośrodku... What a feeling :-D A tak w ogóle macie jakieś swoje ulubione potworki do ubijania? Mój zawsze był i będzie Rathalos. Spamowanie go flashami jak tylko poderwie się do lotu zawsze robiło mi ogromną frajdę :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Patricko napisał:

Nowy pokój, nowe życie :1_grinning:
d63658530371f8d8debdb337b1d752b8.jpg


@Patricko
Ty już fabułę zrobiłeś? co to za secik? wygląda na kozaku mocno :1_grinning: 
 

7 godzin temu, czacha79 napisał:

Juz myslalem ze zaczynam ogarniac ktore itemy chce tworzyc, wiekszosc poulepszalem, az tu nagle skonczyl sie watek fabularny (chyba?) i doszly przedmioty z wyszszego poziomu trudnosci w roznych odmianach, nowe-stare potwory .......... no kurde .. a juz bylo tak pieknie, teraz znowu rozkminy :rofl:

No i co radzicie? Olac te nowe i dofarmic stare? Chyba szkoda czasu, bo nowe maja znacznie lepsze statystyki ... pytanie czy ze starym sprzetem da sie cos zrobic tym nowym bossom :rofl:


Przetestuj, ale ja wychodzę z założenia, że jak odblokowaleś lepszy tier, to możesz nowe itemki juz upgrade'ować niż kombinować ze starymi. 

2 godziny temu, princ18 napisał:

Do tych co graja na pro i testowali rozne ustawienia, jest sense zmieniac na "nacisk na klatki"? Gram na grafice, gra chodzi plynie i zastanawiam sie czy moze byc jeszcze lepiej? 

Ja gram na PRO i używam klatek, na moje oko jest to jakieś 45 klatek średnio, bo 60 to na bank nie ma :1_grinning: teksttury sie troche rozmywaja i zasięg renderowania jest mniejszy, ale to nie przeszkadza jak zależy ci na lepszym tajmingu to imo lepiej te parę klatek wrzucić, bo grafika w końcu się "opatrzy" a jak zachowasz "bezpieczną" odległość, to ci to nie będzie przeszkadzać :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fuviks napisał:


@Patricko
Ty już fabułę zrobiłeś? co to za secik? wygląda na kozaku mocno :1_grinning: 

Set z legiany. Ten taki smoko-króliko-nietoperz z koralowej krainy, który był na trailerze.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xavris napisał:

Set z legiany. Ten taki smoko-króliko-nietoperz z koralowej krainy, który był na trailerze.

Ale sueg :1_grinning: dopiero dotarłem do tej krainy, jak ja żałuję, że nie mam już 16 lat i nie mogę grać 24/7 :1_grinning: jestem na etapie odnajdywania bazy w tej Rafie Koralowej, wiecie może czy te 60h fabuły co ktoś tam wyżej wymienił, to prawda? 
Bo się nastawiałem na jakieś 10h i myślałem, że wtedy już będzie End Game'owo

Edytowane przez Fuviks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Fuviks napisał:

Ale sueg :1_grinning: dopiero dotarłem do tej krainy, jak ja żałuję, że nie mam już 16 lat i nie mogę grać 24/7 :1_grinning: jestem na etapie odnajdywania bazy w tej Rafie Koralowej, wiecie może czy te 60h fabuły co ktoś tam wyżej wymienił, to prawda? 
Bo się nastawiałem na jakieś 10h i myślałem, że wtedy już będzie End Game'owo

Ja mam przegrane coś około 35-40h i jeszcze nie ukończyłem wątku fabularnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8h na liczniku i wydaje mi sie, ze dopiero teraz ogarnolem co i jak dokladnie. 

Wiecie moze czy jest na necie gdzies lista wszytskich surowcow z gry i gdzie najlepiej ich szukac? 

Ulatwilo by to duzo sprawe bo te same obrazki nie mowia nic. 

 

@Fuviks

Zmienilem na klatki i jedyna roznice jak zauwazylem to wiekszy pop up. Co mi w ogole nie przeskadza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, princ18 napisał:

Ja mam 8h na liczniku i wydaje mi sie, ze dopiero teraz ogarnolem co i jak dokladnie. 

Wiecie moze czy jest na necie gdzies lista wszytskich surowcow z gry i gdzie najlepiej ich szukac? 

Ulatwilo by to duzo sprawe bo te same obrazki nie mowia nic. 

 

@Fuviks

Zmienilem na klatki i jedyna roznice jak zauwazylem to wiekszy pop up. Co mi w ogole nie przeskadza. 

Na razie nie widziałem jeszcze takiej listy surowców, ale polecam wpisać w wyszukiwarce Monster Hunter wikia. W niedalekiej przyszłości na pewno będzie tam lista itemów, a jak nie to możesz zobaczyć co dropią potworki ze starszych wersji, bo tu dropią to samo. Kiedyś też ktoś zrobił taka aplikacje na androida

 

Ja żałuje trochę, że szkoda mi bylo na PS4 Pro. Na zwykłej często mam "pokaz slajdów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, princ18 napisał:

 

@Fuviks

Zmienilem na klatki i jedyna roznice jak zauwazylem to wiekszy pop up. Co mi w ogole nie przeskadza. 

jak widzisz tylko większy pop-up to lepiej dla ciebie i zazdro :24_stuck_out_tongue: co jak co, ale na PRO nie mogę narzekać na grę bo chodzi świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak Panowie już PROsiaka chwalą, to pomyślcie co na nadkąsoli XboxOne X o boże....

BTW: ta gra ma to do siebie że myślisz że już wsio wiesz a tu jeb coś nowego

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie ludzie piszą, że jeżeli ktoś ma tv z 4K i HDR, a szczególnie trochę większy (50+ cali) to najlepsze wrażenia daje opcja rozdzielczości. Ja niestety mam taki tv ale nie mam PRO, więc sprawdzić tego nie mogę, a nie wiem czy przesiadka teraz byłaby opłacalna.

 

Nie zdziwię się jak za parę dni natknę się na wiadomość że jakiś dzieciak gdzieś znowu zginął bo od kilku dni  nie spał i grał w MH. Co ta gra robi z czasem to głowa mała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

No jak Panowie już PROsiaka chwalą, to pomyślcie co na nadkąsoli XboxOne X o boże....

BTW: ta gra ma to do siebie że myślisz że już wsio wiesz a tu jeb coś nowego emoji14.png

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Czytalem na necie, ze olali X i nie dodali nic wzgledem pro :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, princ18 napisał:

Czytalem na necie, ze olali X i nie dodali nic wzgledem pro :24_stuck_out_tongue:

ciiii, bo już nie będzie sensu w chwaleniu się, że ma się xbx :24_stuck_out_tongue:

 

20 minut temu, Nóżka napisał:

Nie zdziwię się jak za parę dni natknę się na wiadomość że jakiś dzieciak gdzieś znowu zginął bo od kilku dni  nie spał i grał w MH. 

Sam poważnie brałem pod uwagę porzucenie snu, jedzenia i pracy. Niestety w sobotę chwilę po 2 w nocy plany legły w gruzach, w niedziele rano byłem głodny, a w poniedziałek zadzwonił budzik i z przyzwyczajenia poszedłem do roboty :/ 

Tym niemniej, gra wciąga makabrycznie. W nic tak dawno nie wsiąknąłem.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakoś ostatnio bardzo mało czytam o grach itp głównie ze względu na poświęcenie się troszkę innym pasją itp, dlatego w sumie nic nie wiem o tej grze, a oglądając materiały z MHW jestem niemal przekonany, że jest to tytuł dla mnie, więc gdy tylko przyjdzie zastrzyk gotówki zakupię ten tytuł, prędzej czy później ale mam kilka pytan...

 

Jak wygląda sprawa online? W sensie przechodzi się fabułę w cooperacji z trzema innymi graczami? Czy tak jak w FF XIV mamy wielki otwarty świat do dyspozycji i tylko zaliczamy questy? I jak najlepiej zaczynać grać w sensie najpierw przechodzić fabułę samotnie, a potem ziomkami? Czy od razu online? I jak wygląda tutaj online? :1_grinning::24_stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kentucky napisał:

Panowie jakoś ostatnio bardzo mało czytam o grach itp głównie ze względu na poświęcenie się troszkę innym pasją itp, dlatego w sumie nic nie wiem o tej grze, a oglądając materiały z MHW jestem niemal przekonany, że jest to tytuł dla mnie, więc gdy tylko przyjdzie zastrzyk gotówki zakupię ten tytuł, prędzej czy później ale mam kilka pytan...

 

Jak wygląda sprawa online? W sensie przechodzi się fabułę w cooperacji z trzema innymi graczami? Czy tak jak w FF XIV mamy wielki otwarty świat do dyspozycji i tylko zaliczamy questy? I jak najlepiej zaczynać grać w sensie najpierw przechodzić fabułę samotnie, a potem ziomkami? Czy od razu online? I jak wygląda tutaj online? :1_grinning::24_stuck_out_tongue:

 

Pozdrawiam :)

Fabularne misje online są trochę męczące, bo gra nie pozwala CI razem ze znajomymi oglądać scenek początkowych. Czyli wygląda to tak, że odpalasz questa i znajomi mogą dołączyć dopiero po chwili, pod warunkiem, że widzieli oni ten przerywnik... Czyli albo rozpoczynacie razem, reszta przerywa zadanie i dołączacie do jednego z Was, albo każdy robi główne q solo.

W kwestii q pobocznych czy śledztw (takich powtarzalnych questów na zabicie albo złapanie czegoś, których są setki i chyba są generowane losowo) to już jest luzik.

Każdy q który zaczynacie trwa maksymalnie 50 minut, po których się kończy i macie wybór, albo wrócić do bazy głównej i robić inny q, albo wrócić do obozu i latać swobodnie po krainie.

Niestety rozwiązania robienia q są nieco upierdliwe, ale bez problemu się można do nich przyzwyczaić i po krótkim czasie zakładanie i dołączanie do siebie idzie bardzo sprawnie.

 

A sama gra to miód w czystej postaci. Na świeżym rogalu z masłem, popijany mlekiem :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentucky fabuła jest w formie questów które wybierasz z tablicy ogłoszeń.

Grasz sam albo z ziomkami/randomami. Jest 16 osobowy hub w którym można się spotkać.

Questów fabularnych nie da się powtarzać.

Najlepiej robić questy poboczne/dodatkowe śledztwa i łapać stwory a nie je zabijać bo wpada więcej przedmiotów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SephiroT napisał:

...łapać stwory a nie je zabijać bo wpada więcej przedmiotów.

A miałem pytać, jak łapać te duże potworasy? W zwykłą siatkę pewnie się nie da czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karaluch69 Kiedy zaczyna się wlec i ciągnie nogami po ziemi, podkładasz mu pod nogi pułapkę rażącą i kiedy jest porażony walisz mu po łbie bombami usypiającymi. Koniec :)

Działa też, kiedy potwór wróci do swojego gniazda, tylko nie w każdym gnieździe da się podłożyć pułapkę.

Jeszcze wie, że bronie dystansowe mają amunicję usypiającą, ale to co napisałem działa u każdego niezależnie od broni.

No i powinieneś mieć questa, który uczy jak łapać. Dodatkowo, każde zadanie polegające na złapaniu przy rozpoczęciu w skrzynce daje Ci pułapkę i bomby.

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwsze zlecenia, jak zabrać się do tego na czerwono? Łapka na duże potwory?
Mogę to przyjąć bez problemu czy muszę sobie coś przygotować do łapania?1d725067f164504a740eb79c77c4c9ba.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28 najlepiej przyjmij zlecenie na złapanie potwora.

Jak nie to eksploracja i pułapka elektryczna + bomba usypiająca.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ekskluzywny quest tylko dla kitajców, ale jak ktoś będzie miał fart to może dołączyć do sesji i dorwać drop.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kolos28 Pisałem przed chwilą jak łapać potwory, zerknij sobie. 

Generalnie możesz przyjąć śmiało, łapanie jest prostsze niż ubicie.

 

Tak na przyszłość dla wszystkich, kto nie wie: złapanie także liczy się jako ubicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę ubić abym miał zaliczone jako złapanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×