Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ja niestety przez ostatnie 3 dni nie miałem za bardzo czasu na granie bo pojawiały się obowiązki, więc trochę zostałem w tyle. (Dopiero zaliczam 3 Elder Dragons po Nergim)

To jest straszne, nie pamiętam kiedy ostatnio tak bardzo się wewnętrznie frustrowałem, że nie mogę pograć. :38_worried: To tylko chyba pokazuje jak ta gra jest dobra.

Teraz jadę jak najszybciej fabułę na solo żeby wszystkich dogonić i wtedy mam nadzieję że będzie można coś fajnie pograć online jak już wszystkie misje będą odblokowane.

 

Właśnie zauważyłem kolejną gafę z mojej strony... Po prawie 70 godzinach gry skapnąłem się że kot "Master Chef" w kantynie też daje questy, tylko żeby je dostać to trzeba tam do niego wbiec "za ladę" i z nim porozmawiać.

Od początku zastanawiało mnie, dlaczego przy kantynie też zawsze pojawiał mi się wykrzyknik ale żadnych questów nie dostawałem. Po prostu nigdy nie rozmawiałem z NPC'em tak jak w takim wypadku należy. Zawsze po prostu przez kantyne. No debil no...

 

12 minut temu, Sponsor napisał:

@Patricko ale o co te spiny? To tylko śmieszna gra o której zapomnicie po dwóch miesiącach. Nikogo nie chciałem urazić i inni koledzy pewnie też nie chcieli. Jeśli Cię uraziłem swoimi postami to przepraszam, ale nie to miałem na celu. To zwykła podnieta i sam się sobie dziwie, że tyle czasu poświęciłem już tej grze. Za gracza się nie uważam, bo ostatnio co ogrywałem to Wiedzmina 3 przez trzy miesiące, a dodatków nawet nie ruszyłem :24_stuck_out_tongue: Tak to tylko jakieś karcianki od czasu do czasu i Heroski 3. MH to poprostu moja ulubiona seria i dlatego wywołuje u mnie takie emocje i chęć dzielenia się z każdym tym co udało mi się osiągnąć. Dla tej gry kupiłem konsole i pewnie jak ogram jeszcze RDR2 to zwyczajnie ją sprzedam... A jeśli chodzi o gardzenie to ja gardzę ludźmi co sobie w swoich małych głowach wymyślili jakieś polskie obozy, a nie graczami :24_stuck_out_tongue: PEACE AND LOVE PANOWIE

 

Wracając do tematu to ktoś zna jakąś sensowną metodę żeby się dorobić? Z gotówką w grze na początku nie było problemu, ale teraz to jest jakaś padaka... 

 

Sponsor: Jeżeli masz "Bandit Mantle", to odpal sobie jakieś krótkie szybkie questy na Great Jagras, ubieraj Bandita i napierdzielaj stwora ile się da. Bandit Mantle powoduje że moby dropią takie złote świecące itemki. Te złote itemy są itemami typu "tylko na sprzedaż". Nie mają żadnego innego zastosowania w grze.  Możesz oczywiście używać tego też na innych potworach i one dropią chyba nawet cenniejsze itemy (akurat tego nie sprawdzałem i nie jestem pewny, ale wydaje mi się że powinno tak być), ale Jagras jest najłatwiejszy, najszybszy do zabicia i nie zmienia pozycji tak często. :24_stuck_out_tongue: Ja gram głównie Dual Blade'ami i naprawdę leci tego cała masa.

 

Ogólnie jeżeli mamy w pudle jakieś itemy z zółtym napisem w opisie "trade-in item" (nie wiem jak brzmi polskie tłumaczenie), to oznacza to że dany item służy tylko w celu wzbogacenia się przez sprzedaż w sklepie. Nie jest to żaden materiał do crafcenia ani nic. Aha, i tego typu itemu pojawiają się właśnie w kategorii Materiałów. Polecam wejść w opcję sprzedaży itemów, sekcję materiałów i posortować itemy. Wtedy wszystkie te itemki typowo na sprzedaż zostaną umieszczone na samym końcu naszej listy.

Edytowane przez Nóżka
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zaraz przetestuje ten sposób, ale nie wiem czy mam tą pelerynkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Sponsor napisał:

Dzięki za odpowiedź. Zaraz przetestuje ten sposób, ale nie wiem czy mam tą pelerynkę

 

Żeby ją dostać musisz:

Spoiler

 

wykonać Optional Quest na 5 gwiazdek o nazwie "Redefining the Power Couple", w którym trzeba ubić Rathiana i Rathalosa w lokacji Ancient Forest.

Po wykonanym queście idziesz pogadać z laską co sprzedaje gear w armory.

 

 

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

PoMi bandit mantle ze switch axem wyrzuca stosunkowo niewiele, ale walczyłem od czasu zdobycia tylko z latającymi bydlakami. Sprawdzę na jakimś co chodzi :)

W kwestii zarabiania to jeszcze hodowanie ziarna mocy daje parę groszy. Pełna 20slotowa skrzynka po 6:sztuk w każdym to prawie 17k.

Warto też sprawdzać śledztwa, bo można trafić no takie na zabicie kilku robali, które dają kilka ładnych tysięcy kasy a trwają minutę. No i zawsze u gościa ze statku można zamowic przedmioty na sprzedaż :)

A co do trzeciego miejsca na uprawy, to gdzieś wczoraj znalazł, że przy 7* pojawia się odpowiedni quest.

 

I jak czytam gdzie ludzie już są i co farmia to ja muszę być strasznie cienki. Nawet strach myśleć, co jest dalej.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Do usunięcia. 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Patricko napisał:

Zauważyliście, że ta gra wyzwala w niektórych syndrom małego e-penisa, który muszą sobie zwalczać chwaleniem się jacy to bossowie nie są prości, a każdy item zdobywają w mgnieniu oka? Najlepsze sety i bossowie to dla nich pestka! Nie mówię tylko o tym temacie, ale ogólnie o sytuacji w necie. Jak tylko ktoś o coś zapyta, a w szczególności o walkę z jakimś potworem, to zaraz wpada jakiś kartofel, który za wszelką cenę musi pokazać wszystkim ilu to on już bossów nie pokonał i czego to nie zdobył oraz rzecz jasna podkreślić, że walka z danym bossem to pryszcz.

Gorszy sort graczy emoji14.png Gardzę...

BTW, żeby nie było że offtop... Czy wie ktoś może czy Botanical będzie miał 3 sloty, albo nawet 4? Czy zostaniemy na 2 do końca już?
No i czy nowe eventy dają cokolwiek ciekawego, bo nie widzę sensu ich robić za bardzo. Mało hajsu, mało nagród, itd.

Pewnie do mnie pijesz po tym jak Ci wczoraj pomogłem z tym Diablosem na 4 gwiazdkach :xzibit:

 

26 godzin na liczników a gra ciągle potrafi nieźle zaskoczyć. Tłukę sobie Dżage na 6 gwiazdkach a tu jak nie wjedzie jakiś belzebub nie wiadomo skąd. Wytarł mną podłogę jakby nigdy nic i odfrunął.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia XD Ja właśnie ubiłem Nergigante po jakiś 10 próbach (minimum). Naprawdę warto mieć na kocie ten item co kradnie materiały z potworów, dzięki temu mogłem zrobić sobie pas od Nerga i było czuć różnice... Jednak idealna znajomość każdego jego ataku to podstawa, bez tego ani rusz. Nawet w pułapkę z dziurą się nie łapie... Jeszcze mam spory problem z unikiem jak idzie w górę... Wtedy praktycznie nie da się uciec jak mamy wyciągnięta broń, bo zanim w ogóle ją schowamy to już mamy wjazd. Muszę jeszcze go pofarmić na łeb i broń... Będzie ciężko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche klipow poskladanych razem z mojej przygody do tej pory:

 

 

 

Oczywiscie zdanie podtrzymuje, 10/10 i gdyby nie fakt ze Yakuza 6 wychodzi w tym roku spokojnie moglbym juz powiedziec ze to moje GOTY :24_stuck_out_tongue:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karaluch69 napisał:

Pewnie do mnie pijesz po tym jak Ci wczoraj pomogłem z tym Diablosem na 4 gwiazdkach :xzibit:

 

26 godzin na liczników a gra ciągle potrafi nieźle zaskoczyć. Tłukę sobie Dżage na 6 gwiazdkach a tu jak nie wjedzie jakiś belzebub nie wiadomo skąd. Wytarł mną podłogę jakby nigdy nic i odfrunął.

26? Ja mam 86 i ciagle zaskakuje ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Legiana gem potrzebny. Gdzie to najlepiej farmić? Ktoś coś?
No chopie proszę...

Pierwsza strona z Google po wpisaniu "Legiana gem"...

http://www.gamersheroes.com/game-guides/find-legiana-gem-monster-hunter-world/

Za każdym razem w takiej chwili mam przed oczami film IDIOKRACJA.... e4624bd1666cecc9e436bb24e4bb3b4a.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

22 godziny temu, Karaluch69 napisał:

26 godzin na liczników a gra ciągle potrafi nieźle zaskoczyć. 

 

Stary, myślałem, że pisałeś coś o CODzie :24_stuck_out_tongue: 26h.... hmmmm....

 

Po 60 zaskoczy CIebie w hooy.... A ludzie piszą, że po 100-150 dalej zaskakuje... 

 

Zresztą po 26 to ty nawet nie masz wszystkich mechanik gry odblokowanych, to o czym Ty do ku..... piszesz tutaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ pan pomocny jesteś :ziobro: Chodziło mi o konkretne questy czy investigations, które mają największą szansę na drop, ale nie ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do farmienia czegokolwiek rzadkiego to tylko investigations, najlepiej z 2 zlotymi nagrodami [wiecej niz 2 na quest nie widzialem].

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiesz skąd wziąć coś to dodajesz przedmiot na listę życzeń, wchodzisz na listę życzeń i masz tam co potrzebujesz i jest napisane gdzie tego szukać skąd to leci i czy ciężko to zdobyć czy nie 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Digi takie teksty jak "to o czym Ty do ku... Piszesz tutaj" raczej nikomu nie pomogą. Nie rozumiem po co to za bardzo. W co drugim wątku co kilka postów pada pytanie o coś, co można znaleźć w necie w 15sekund, wszystkich będziemy opieprzac?

Poza tym o monster Hunterze nie ma aż tyle konkretnych informacji, a może ktoś już ma jakiś sposób na coś. 

A idiotą to może być ktoś, kto 27 razy pyta w kółko o to samo, wtedy z czystym sumieniem można opieprzac :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Nergigante pokonany 20 razy i 0 gemów. Kolega pokonał 7 razy i dostał 2 :24_stuck_out_tongue: Nawet zbroje sobie zrobił. Swoją drogą fajnie, że można sprawdzić ile razy pokonało się danego potwora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał o trzeci slot w dziale botanicznym. Zadanie nazywa się "szpony gniewu i lodu", 7*, dostałem po obejściu ostatniej krainy i zobaczeniu tamtejszych potworków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Sponsor napisał:

Panowie Nergigante pokonany 20 razy i 0 gemów. Kolega pokonał 7 razy i dostał 2 :24_stuck_out_tongue: Nawet zbroje sobie zrobił. Swoją drogą fajnie, że można sprawdzić ile razy pokonało się danego potwora

Śledztwa z Zlora nagroda leci często 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie Nergigante pokonany 20 razy i 0 gemów. Kolega pokonał 7 razy i dostał 2 :24_stuck_out_tongue: Nawet zbroje sobie zrobił. Swoją drogą fajnie, że można sprawdzić ile razy pokonało się danego potwora
Mi poleciało już kilka, ale nie liczyłem ile razy go ubiłem. Wiem, że raz mi nawet z ogona poleciał jak lootowałem normalnie. Ogólnie to jest random, może polecieć z byle gówna, a może w ogóle nie lecieć, ale ogólnie nie miałem jeszcze problemu z niczym, wszystko w miarę szybko się farmi.

BTW.
Polecam stronę https://mhworld.kiranico.com
Świetna baza danych, która na bieżąco jest uzupełnienia.
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie same śledztwa robiliśmy. On dostał nawet gem na srebrnym, a nie złotym :) Kwestia farta... Trzeba będzie farmić dalej. Ile razy zabiliście danego potwora możecie sprawdzić w Ecological Research

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję założyć kotełowi broń która kradnie itemy, sobie odpalić opończe bandyty i jazda....

Powinno być o wiele lepiej...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrze kotka z tego co wiem może kraść gemy, ale dopiero zdaje się na którymś wyższym poziomie. Do tego trzeba uważać, bo wydaje mi się, że te przedmioty które kradnie tak ot, dostajemy na koniec misji w nagrodach, ale te które kradnie przy użyciu skilla z paska lądują na podłodze do podniesienia.

A z opończy bandyty można szybko zarobić bardzo konkretną kasę. Farmiłem Jagrasa, żeby sobie zrobić jakąś broń na początek to sprzedałem później wszystkie łuski za kilkadziesiąt tysięcy, także nieźle :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris, wycięte przedmioty przez kota znajdują się w nagrodach w osobnej zakładce. Wycięte przedmioty na sprzedaż przy użyciu pelerynki leżą na ziemi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SephiroT napisał:

@xavris, wycięte przedmioty przez kota znajdują się w nagrodach w osobnej zakładce. Wycięte przedmioty na sprzedaż przy użyciu pelerynki leżą na ziemi. 

 

O przedmiotach z płaszcza to wiem, poza tym się świecą na złoto.

A skoro wszystko co wytnie kotek dostajemy na koniec misji, to po prostu w podobnym czasie musiałem coś upierdzielić z potwora, mogło się tak zdarzyć:)

Taki jeszcze mini tip, może ktoś nie wie. W opcjach można sobie trochę kamerę oddalić, nie jakoś strasznie ale zawsze coś. Można też zmienić sterowanie przedmiotami na pasku i na kółkach (np ustawić tak, żeby używać przedmiotu po wciśnięciu R3, a nie po przytrzymaniu tylko).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×