Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy jest to skill, który koniecznie warto mieć w swoim armorze chyba, że na każdego potwora chodzicie z inna bronią na której element ma on weakness'a. Ja na razie mam tylko trzy bronie i nie patrze na weaknessy. Wg. mnie lepiej jest zwiększyć atak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SnS z atakiem 254 a jak aktywuję moje pioruny to będzie dodatkowo 270 więc chyba w moim przypadku ma to jednak rację bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Karaluch69 napisał:

Mam SnS z atakiem 254 a jak aktywuję moje pioruny to będzie dodatkowo 270 więc chyba w moim przypadku ma to jednak rację bytu.

W Dual Swordach i Sword and Shield ma to jakiś sens, bo te bronie są szybkie i mają duży element damage. Z potworów, które mają weaknessa robią sieczkę, ale gorzej z tymi które maja resistance. Będziesz musiał zaopatrzyć się w kilka broni z różnymi elementami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Sponsor napisał:

W Dual Swordach i Sword and Shield ma to jakiś sens, bo te bronie są szybkie i mają duży element damage. Z potworów, które mają weaknessa robią sieczkę, ale gorzej z tymi które maja resistance. Będziesz musiał zaopatrzyć się w kilka broni z różnymi elementami

No oczywiście, że będę musiał tylko najpierw jakieś l4 na miesiąc żeby mieć czas :smart:

 

Dodam, że mój główny cel (Nerguś) nie lubi piorunów także może będzie dobrze.

Edytowane przez Karaluch69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karaluch69 napisał:

No oczywiście, że będę musiał tylko najpierw jakieś l4 na miesiąc żeby mieć czas :smart:

 

Dodam, że mój główny cel (Nerguś) nie lubi piorunów także może będzie dobrze.

Mnie też przydałoby się jakieś "eLquattro"... Ktoś z Was bawił się już w honing? Daje to trochę dodatkowych możliwości jeśli chodzi o bronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki łuk polecacie na późny początek gry (10-20h)? Jest tego sporo i zastanawiam się w którą ścieżkę iść, myśle o pulsar bow ze względu na powłoki i lightning dmg. Obecnie biegam z biednym hunters bow II. Gra wciąga, a myślałem, że po soulsach i Bb nic już mnie nie przykuje do ps4 na dłużej ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki łuk polecacie na późny początek gry (10-20h)? Jest tego sporo i zastanawiam się w którą ścieżkę iść, myśle o pulsar bow ze względu na powłoki i lightning dmg. Obecnie biegam z biednym hunters bow II. Gra wciąga, a myślałem, że po soulsach i Bb nic już mnie nie przykuje do ps4 na dłużej ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Późny początek, to masz po ogarnieciu podstawowego wątku fabularnego, a te 10-20 czy 40h to tutorial jest paniczu...

Bo co chwilę dochodzą nowe mechaniki gry...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W większości przypadków, jeśli ma się wątpliwości w kwestii broni, drzewko nergigante się sprawdza :24_stuck_out_tongue: Prowadzi do niego pierwsza od góry gałąź, ta gdzie mamy bronie metalowe i z samych rud. A na jakimś wczesnym etapie gry to brałbym coś, co ma największy damage i tyle, nie zwracałbym uwagi na żywioły.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 35h wkońcu spotkałem potworka z którym mam problem, no nic czas na upgrade armora bo set wielkego jagrasa z poczatku gry troszke przestarzały :siara:

Patrząc po skillach armora to zainteresowałem się setem z Legiany tylko mam problem bo, żadne śledztwo nie chce mi wypaść z nią zwiazane na high endzie.

Rozumiem, że za niski poziom lowcy, no nic w takim razie zostaje mi bicie jej na ekspedycji :frog:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O ile się nie mylą nowe śledztwa się pojawiają przy zbieraniu śladów potworów. Polataj trochę, powalcz z legianą w ekspedycji, albo podłącz się pod czyjąś flarę z tablicy i na pewno Ci wpadnie. A jeżeli ciągle nosisz set z jagrasa z low ranka, to po drodze możesz zrobić też jeszcze jeden mega tani a całkiem dobry na początek set. 2 elemety z wielkiego jagrasa z hr (na pewno hełm i chyba pas), 2 elemty kościane (klata i rękawice) i spodnie ze stopu. Ulepszyć ile się da i można jakoś tam w miarę sobie biegać. Wszystko w wersji alfa oprócz spodni, gdzie wrzucasz ulepszenie ataku.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Diablos... co za ku.... jeb... Sorki musiałem odreagować :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2018 o 14:56, Patricko napisał:

Tia XD Ja właśnie ubiłem Nergigante po jakiś 10 próbach (minimum). Naprawdę warto mieć na kocie ten item co kradnie materiały z potworów, dzięki temu mogłem zrobić sobie pas od Nerga i było czuć różnice... Jednak idealna znajomość każdego jego ataku to podstawa, bez tego ani rusz. Nawet w pułapkę z dziurą się nie łapie... Jeszcze mam spory problem z unikiem jak idzie w górę... Wtedy praktycznie nie da się uciec jak mamy wyciągnięta broń, bo zanim w ogóle ją schowamy to już mamy wjazd. Muszę jeszcze go pofarmić na łeb i broń... Będzie ciężko :)

Podasz mi nazwe tego itemu do kradniecia itemów na Kocie ?:D gram w angielskiej wersji od wczoraj, bo poddałem się z Polską i w sumie probuje sie odnaleźć, a o tym itemie jeszcze nie słyszałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Fuviks napisał:

Podasz mi nazwe tego itemu do kradniecia itemów na Kocie ?:D gram w angielskiej wersji od wczoraj, bo poddałem się z Polską i w sumie probuje sie odnaleźć, a o tym itemie jeszcze nie słyszałem

Plunderblade/ ostrze łupieżcy. Do zdobycia w tej gnijącej krainie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KOMARZYSKO napisał:

Czarny Diablos... co za ku.... jeb... Sorki musiałem odreagować :1_grinning:

Nie jest taki zły, jeśli grasz ciężka kuszą to trochę pofarmisz oba diablosy bo z ich drzewka jest najmocniejsza kusza, ale w miarę szybko idzie z ogarniętymi ludźmi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z zupełnie innej beczki. Ja rozumiem, że MHW to pochłaniacz czasu i gra z ogromną zawartością. Myślicie jednak, że ktoś, kto może poświęcić na granie 5-10h tygodniowo, ma szansę na  odczuwalny progres? Mocno uogólniając, czy jest szansa czerpać radość z tego tytułu, jeżeli nie można mu poświęcić kilkunastu-kilkudziesięciu godzin tygodniowo? Na podstawie poprzednich części przypuszczam, że można, ale wolę się upewnić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zawsze będzie z kim pograć, nie ma tu żadnej rywalizacji, więc to czy ktoś spędzi w grze milion godzin czy 100 to mu daje przewagę nad grą, nie nad innym graczem (chyba że pojawi się pvp, ale chyba niekoniecznie).

Grać w tak dobrą grę zawsze warto. Poznać fabułę (taka głupkowata, ale jest :) ) zobaczyć nowe potwory, pobawić się różnymi broniami.

W sumie jak ze wszystkim, kwestia podejścia. Ale w tej grze jest co robić jak się gra 10h tygodniowo i jak się gra 50h tygodniowo. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówili może coś o jakimś patchu poprawiającym online? Wczoraj prawie godzinę próbowałem dołączyć do lobby kumpla i cały czas error... W końcu daliśmy spokój. Z randomami mam tak, że średnio do co trzeciej flary uda mi się dołączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przez ostatnie 2 dni taki problem, że nie mogę dołączyć do dowolnej sesji (to pierwsze od góry wyszukiwanie), ale jak przejdę do filtrów i ustawię cokolwiek, to już dołącza bez problemu. Pewnie będą coś z tym działać.

Z flarami nie mam problemów. Może Cię nie dołącza, bo ludzie Cię ubiegli i już nie ma miejsca? Na takiego nerga to się zawsze milion ludzi czai, łącznie ze mną :24_stuck_out_tongue:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można przecie założyć forumową sesję online, nazwać ją pss mh czy cuś i pododawac sie do niej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, xavris napisał:

Ja mam przez ostatnie 2 dni taki problem, że nie mogę dołączyć do dowolnej sesji (to pierwsze od góry wyszukiwanie), ale jak przejdę do filtrów i ustawię cokolwiek, to już dołącza bez problemu. Pewnie będą coś z tym działać.

Z flarami nie mam problemów. Może Cię nie dołącza, bo ludzie Cię ubiegli i już nie ma miejsca? Na takiego nerga to się zawsze milion ludzi czai, łącznie ze mną :24_stuck_out_tongue:

Nie wiem czy to przez to, że tak dużo ludzi gra czy jak... Jak będziesz chciał bić nerga to jestem chętny. Raz próbowałem do Ciebie dołączyć to wywaliło mi, że nie jestem członkiem squadu :38_worried:

Edytowane przez Sponsor
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za oknami zima za oknami mróz... Ktoś paczka?6309c9a7f9c24d628e4d663682498f86.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda jak kolejny potwór z dlc... Siliconos albo coś.

I to są zwykłe plugawe donuty a nie pączki panie majster.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nergigant jest w sumie silny to muszę przyznać, ale większym problemem u mnie jest to, że bijemy zazwyczaj już 30 minutę go i ludzie w Party mi się wywalają, przez co nie mogę go ukończyć, a samemu mi się nie chcę grać XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kolega ubilismy nerga 3 razy, dzis wieczorem pewnie dalej go pofarmimy. Jesli ktoś ma ochote to przygarniemy ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj z kolega ubilismy nerga 3 razy, dzis wieczorem pewnie dalej go pofarmimy. Jesli ktoś ma ochote to przygarniemy
A ty grasz nad podkąsoli PS4?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×