Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Kamillo napisał:

Fajnie, że macie tyle czasu na granie, ja od premiery mam 12 godz., więc sprzedaje bo brak czasu na tego typu gry.

 

Osobiście nawet jeśli miałbym mało czasu to i tak grę bym trzymał, bo na spokojnie możesz grać swoim własnym tempem.

Tutaj w gruncie rzeczy nie ma żadnych wyścigów. No chyba że sama fabuła/rozgrywka też Ci nie podchodzi to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przez pierwszą część gry biegałem głównie w co-op, teraz coraz częściej biegam solo w grupie za często polowania kończą się porażką.
Nawet jak biegam w grupie to ustawiam ilość graczy na 2, mniejszy chaos i mniejsza szansa na położenie misji.
Granie w 2 to niestety najgorsza opcja, bo gra dostosowuje poziom do multi i nie ma znaczenia wtedy czy jest 2 czy 4, czyli w 2 najtrudniej, a w 4 najłatwiej. Mimo wszystko gram głównie solo, wg mnie najszybsza i najlepsza opcja.
Szkoda, że tak to zrobili, wg mnie powinno się dostosowywać do ilości graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wyjaśniało czemu Xeno'jiiva za drugim razem zabrała tyle czasu, bo tylko we 2 ją robiliśmy i zeszło prawie 40 minut :)

Mimo wszystko nadal Kirin i Kushala Daora sprawiły mi najwięcej problemów, zobaczymy jak będzie przy Tempered.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 

@shemaforash @Patricko

Z tego co ktoś tu już wcześniej pisał, nie zależnie od ilości graczy w multi potworek ma 2.5x HP więcej.

Nie mówię że jestem pro graczem bo bardzo mi do tego daleko ale nadal uważam że jak się trafią na flarze jakieś pizdy to lepiej klepać mobki we 2 z kotami.

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem żebym się pod taki obiadek nie podłączył :24_stuck_out_tongue: padłbym na zawał, ale szczęśliwy :24_stuck_out_tongue:

I tak... Kwestia grania w multi jest trochę dziwna. Też uważam że HP powinno się skalować do liczby graczy. No i powtórzę się, ale limit omdleń jest kijowy :/ też mógłby się dostosowywać do ilości osób. Albo wywalić go całkiem i dać surowsze ramy czasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te augmenty to nic innego jak lepsze jewele do dekoracji? Czy ja czegoś nie rozumiem? Z bossów tempered mamy materiały do tej babki co miesza w kotle i tam losujemy niby lepsze wersje, tak? Elderów tempered jeszcze bić nie mogę, bo tam chyba też lecą inne materiały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Augmenty to się pojawiają później, sam jeszcze nie mam. Dla pancerzy podnoszą max poziom ulepszenia, a dla broni np mogą dodawać zgodność.

To coś innego niż klejnoty i dekoracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, bo pojawił mi się ten cały tutorial, ale był tak cienko napisany, że nic z niego nie było wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W zależności od "rzadkości" naszego gearu mamy też inną liczbę augmentów które możemy w dany gear "włożyć"

Broń/Armor o rzadkości 8 - pomarańczowy można augmentować tylko raz.

Broń/Armor o rzadkości 7 - fioletowy można augmentować dwa razy.

Broń/Armor o rzadkości 6 - ciemny niebieski? można augmentować trzy razy.

O niższych ludzie nie piszą więc nie wiem czy dalej też jest +1 augment czy się może zatrzymuje na 3.

Pod tym względem fajnie jest to zrobione, bo faktycznie nie zawsze gear o najwyższej rzadkości będzie faktycznie najlepszy.

Daje to duże pole manewru do eksperymentowania z potencjalnie słabszym gearem.

 

Właśnie te materiały (kryształy) które nam dropią z potworów w wersji tempered są potrzebne do augmentacji, także radzę nie marnować wszystkich na losowanie dekoracji.

Na reddicie krąży właśnie klika tematów gdzie ludzie nauczeni na własnych błędach przestrzegają innych żeby te kryształy sobie zostawiać.

 

 

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Nóżka napisał:

Pod tym względem fajnie jest to zrobione, bo faktycznie nie zawsze gear o najwyższej rzadkości będzie faktycznie najlepszy.

Daje to duże pole manewru do eksperymentowania z potencjalnie słabszym gearem.

 

Właśnie te materiały (kryształy) które nam dropią z potworów w wersji tempered są potrzebne do augmentacji, także radzę nie marnować wszystkich na losowanie dekoracji.

Na reddicie krąży właśnie klika tematów gdzie ludzie nauczeni na własnych błędach przestrzegają innych żeby te kryształy sobie zostawiać.

To fakt. A przede wszystkim ludzie piszą, żeby sobie odpuścić robienie u kotłowej baby tych pierwszych losowych dekoracji. W sumie wypada tam sam stolec, więc szkoda kamieni i posiadanych dekoracji. Dużo bardziej się opłaca farmić obecny event, którego nazwy nie pamiętam... Jedyny na HR, gdzie musimy ubić jagrasa, wielkiego gyrosa i dodododo. Zrobienie tego trwa czasami mniej niż 3 minuty jak jest dobry skład, wypada czasami nawet 5-6 dekoracji, do tego jak cała ekipa ma płaszcze bandyty to nie nadąża się ze zbieraniem złotych itemków... W sumie na obecnym etapie z kasą nie mam co robić :24_stuck_out_tongue:

A że ulepszać bardziej można sprzęt niższego rzędu nie wiedziałem. W sumie tak jak piszesz, dobra sprawa. Te legendarne pancerze wcale nie są aż tak rewelacyjne. Pancerz z nerga, który pasuje chyba do każdej broni walącej, a reszta bardzo sytuacyjna. Mi brakuje możliwości zmiany wyglądu elementów pancerza na inny (nie zmiany w ogóle wyglądu na jakiegoś ptysia ze street fightera), bo czasami fajnie by było coś założyć, ale #fashionhunter i nie da rady bo wstyd :PP 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, xavris napisał:

To fakt. A przede wszystkim ludzie piszą, żeby sobie odpuścić robienie u kotłowej baby tych pierwszych losowych dekoracji. W sumie wypada tam sam stolec, więc szkoda kamieni i posiadanych dekoracji. Dużo bardziej się opłaca farmić obecny event, którego nazwy nie pamiętam... Jedyny na HR, gdzie musimy ubić jagrasa, wielkiego gyrosa i dodododo. Zrobienie tego trwa czasami mniej niż 3 minuty jak jest dobry skład, wypada czasami nawet 5-6 dekoracji, do tego jak cała ekipa ma płaszcze bandyty to nie nadąża się ze zbieraniem złotych itemków... W sumie na obecnym etapie z kasą nie mam co robić :24_stuck_out_tongue:

A że ulepszać bardziej można sprzęt niższego rzędu nie wiedziałem. W sumie tak jak piszesz, dobra sprawa. Te legendarne pancerze wcale nie są aż tak rewelacyjne. Pancerz z nerga, który pasuje chyba do każdej broni walącej, a reszta bardzo sytuacyjna. Mi brakuje możliwości zmiany wyglądu elementów pancerza na inny (nie zmiany w ogóle wyglądu na jakiegoś ptysia ze street fightera), bo czasami fajnie by było coś założyć, ale #fashionhunter i nie da rady bo wstyd :PP 

Ja tam się nie przejmuje wyglądem postaci i każdą część zbroi mam z innej parafii :24_stuck_out_tongue: Ważne żeby skille pod GS mi pasowały czyli focus +3, critical draw +3 i weakness exploit +3. Jak będę miał jakieś sensowne dekoracje to może będę chodził w zbroi z jednego potworka, ale na razie trzeba mieszać... Udało mi się zhonować cześć zbroi i te z rare 8 mogą mieć 90 defa, rare 7 mają 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie obecnie złożyłem set Nergigante + opaska na oko.
Bardzo mi pasują skille. Kot też w nim chodzi.

Generalnie podoba mi się bardzo jego zachowanie w naturalnym środowisku jak nie walczy.
Taki koleżsmok.
Nic tylko dualami za uchem podrapać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No opaska na oko to chyba pasuje do każdej jednej broni, łącznie z dystansowymi.

Ja do switch axe noszę też generalnie nerga, ale spodnie mam z kuszali dla wydłużenia uników, żeby ułatwić bieganie z mieczem na wierzchu :24_stuck_out_tongue:

A kotek biega w pancerzu z zoraha, bo tylko w nim wygląda jak mój kot :24_stuck_out_tongue: 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też używam opaski, reszta to mieszanka, Dober, Nergigante i Kaiser, daje mi to Attack+7 i Weakness Exploit+3.

Do pełnego builda sporo brakuje, może w końcu z potworków na wyższym poziomie polecą dekoracje któych potrzebuję.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciule... Takie rzeczy mogę godzinami oglądać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybszy sposób na level? Z tego co widzę to chyba Xeno, bo jestem na 44 i chce szybko do 49 dobić, ubić Kirin i zabrać się za prawdziwy end game :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Patricko napisał:

Najszybszy sposób na level? Z tego co widzę to chyba Xeno, bo jestem na 44 i chce szybko do 49 dobić, ubić Kirin i zabrać się za prawdziwy end game :)

 

Xeno w sumie mega prosty boss, odrobinę uwagi trzeba i biegać pod łapami i yebać po kończynach, jak się unosi dawać dyla i tyle... We 4 w coopie to w ogóle często głupieje, chce raz tego a raz tego yebnąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Patricko napisał:

Najszybszy sposób na level? Z tego co widzę to chyba Xeno, bo jestem na 44 i chce szybko do 49 dobić, ubić Kirin i zabrać się za prawdziwy end game :)

Chyba nergigante. Głównie dlatego, że ma mega uniwersalny armor i w zasadzie bronie z jego elemtow też są praktycznie najlepsze. Połączenie grindu xp z grindem materiałów :)

Ewentualnie śledztwa na tempered monsters wymagajace 30poziomu łowcy.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ależ mnie się ekipa trafiła....

Yebany grał trochę chyba co?

Ale Tempered padały, fuck! 943613bb9ec92e55a80fc032e3e34262.jpg

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj trafiłem na typa który miał HR 147... Oczywiście w nicku krzaczki więc to wszystko tłumaczy, ale i tak wciąż nie mam pojęcia JAK KURWA?!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 14, mogę teraz zadać pytanie jak żyć? :ExHPnhn:

 

i co ja robiłem przez 60h gry? Bardzo dobrze się bawiłem:good:

Edytowane przez manoszek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, manoszek napisał:

Mam 14, mogę teraz zadać pytanie jak żyć? :ExHPnhn:

 

i co ja robiłem przez 60h gry? Bardzo dobrze się bawiłem:good:

Ubijesz w końcu ostatniego bossa, dostaneisz z automatu 29. Później ubijemy 2 wku**ione bombowce B-52 i będziesz miał ~40 :24_stuck_out_tongue:

Ale później to już się trzeba męczyć:P

 

A chińsko-koreańsko-japońskich ptysiów na >100 poziomie jest w sumie całkiem sporo. Najwyższy jaki widziałem miał zdaje się 133, ale jestem prawie pewien, że są gdzieś azjaci z 200 poziomem :24_stuck_out_tongue:

Swoją drogą, szkoda, że poziom sam w sobie nic nie daje. Nawet jakby dodawało jeden punkt życia i wytrzymałości nawet co 2-3 poziomy to by nie był jakiś mega dopał, a człowiekowi by było milej, że jego postać sama w sobie jest silniejsza, a nie tylko przez dostęp do lepszych pancerzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xavris dziś wieczorem bierzemy się do roboty, skończyło się beztroskie bieganie za miodkiem i ziołami trzeba wziąć się i skończyć fabułę, mam nadzieję że mogę na Ciebie liczyć:1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, manoszek napisał:

@xavris dziś wieczorem bierzemy się do roboty, skończyło się beztroskie bieganie za miodkiem i ziołami trzeba wziąć się i skończyć fabułę, mam nadzieję że mogę na Ciebie liczyć:1_grinning:

Będę na pewno, tylko nie wiem o której i ile, ale jak się uda to wystarczająco długo, żeby ubić kilka złych smoków :24_stuck_out_tongue: A miodek i zioła są zbyt ważne, żeby za nimi nie biegać:P

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. W weekend zaczynam swoją przygodę z MH, macie może jakieś rady dla początkujących? Na co zwracać na początku uwagę i czy warto grać z randomami? Wiecie będę miał niski lvl, więc nikt nie będzie chciał mnie zabierać na łowy ;ddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×