Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z grą wieloosobową. Powoli kończę samouczek w tej grze, mam trzeci poziom i teraz jest zadanie fabularne (niestety tylko takie zadanie dostępne) aby ubić Puki Pukiel (czy jakoś tak? Taki bazyliszek z wyglądu). Mam już trzeci lvl i gra nie może mi dobrać graczy. Wyszukuje sesje na czterech i ciągle czekam i czekam i nikt nie loguje się do mojej gry. Zależy mi na tym by gracze byli na ten sam poziom, aby nie ubijali mi wszystkiego po drodze, toteż w filtrach wszystko zaznaczyłem tak jak należy. Ale nadal gra ciągle szuka i szuka i nie może znaleźć. Na domiar złego gra przerzuca mnie na tryb offline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni mogą dołączać dopiero jak obejrzysz filmik w misji. Poza tym najlepiej po rozpoczęciu odpalić flarę alarmowa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2 podejściach do tego wydarzenia zebrałem 4 różne złote korony, więc nie.
Ale za duże czy małe? Bo to różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duże. za małe sa tylko złote.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, xavris napisał:

Inni mogą dołączać dopiero jak obejrzysz filmik w misji. Poza tym najlepiej po rozpoczęciu odpalić flarę alarmowa.

 

Własnie teraz tak zrobiłem. Dołączył do mnie jakiś koks, który nie wyglądał jakby był początkującym graczem (czy da się to gdzieś zmienić aby do mojej sesji podczas wystrzelenia flar dołączali do mnie łowcy z podobnym poziomem?).

 

 I Jeszcze jedno pytanie. Chodzę po mieście, przeglądam tablice ogłoszeń i na razie są dostępne TYLKO zadania fabularne. Brak zleceń , łowów opcjonalnych itp. póki co. Kiedy to się zmieni? Mam dopiero trzeci lvl, i od początku jadę same fabularki.

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje fabularne odblokowują nowe rzeczy, a nawet przejście fabuły nie odblokowuje wszystkiego.

A co do flar to chyba się nie da ustawić niczego, flara to flara. Pomagają Ci tez gracze z innych sesji, więc nie masz na to wpływu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xavris napisał:

Misje fabularne odblokowują nowe rzeczy, a nawet przejście fabuły nie odblokowuje wszystkiego.

A co do flar to chyba się nie da ustawić niczego, flara to flara. Pomagają Ci tez gracze z innych sesji, więc nie masz na to wpływu.

 

22 minuty temu, Kentucky napisał:

 

Własnie teraz tak zrobiłem. Dołączył do mnie jakiś koks, który nie wyglądał jakby był początkującym graczem (czy da się to gdzieś zmienić aby do mojej sesji podczas wystrzelenia flar dołączali do mnie łowcy z podobnym poziomem?).

 

Panowie, na początku odpalając grę TWORZYCIE sesję online tak??

 

I tam można tylko wybrać czy mają to być zaawansowani gracze czy nowicjusze... (i to tam m.in. można ustawić kilka rzeczy...)

 

Ale o ile się nie mylę to pewnie ma średni wpływ na rozgrywkę :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki Twoja sesja ma wpływ na flary, do których przychodzą gracze z innych sesji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, xavris napisał:

Ale jaki Twoja sesja ma wpływ na flary, do których przychodzą gracze z innych sesji? 

 

Tworzysz swoją sesję, która ma jakieś tam wytyczne, od wartości poziomu innych graczy którzy mogą dołączyć, po wiadomość powitalną dla nich :24_stuck_out_tongue: (więc TWOJA właśnie sesja ma chyba wręcz 100% wpływ na to... Gdy włączysz niski poziom, to inni gracze z wysokim nawet twojej flary nie zobaczą... A taki ma wpływ :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Tworzysz swoją sesję, która ma jakieś tam wytyczne, od wartości poziomu innych graczy którzy mogą dołączyć, po wiadomość powitalną dla nich :24_stuck_out_tongue: (więc TWOJA właśnie sesja ma chyba wręcz 100% wpływ na to... Gdy włączysz niski poziom, to inni gracze z wysokim nawet twojej flary nie zobaczą... A taki ma wpływ :P)

Nie, ustawione parametry mają wpływ tylko na to kto będzie mógł do twojej sesji dołączyć podczas pobytu w safe zone. Po odpaleniu zadania one juz nie maja znaczenia, tak jakby zadanie bylo nowa sesja bez zadnhch ustawien. 

 

Ja zawsze tworze sesje z naciskiem na wspolny jezyk a do zadan i tak kitajce dołączają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ClareS napisał:

Nie, ustawione parametry mają wpływ tylko na to kto będzie mógł do twojej sesji dołączyć podczas pobytu w safe zone. Po odpaleniu zadania one juz nie maja znaczenia, tak jakby zadanie bylo nowa sesja bez zadnhch ustawien. 

 

Ja zawsze tworze sesje z naciskiem na wspolny jezyk a do zadan i tak kitajce dołączają. 

Właśnie to próbowałem powiedzieć, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra xD wziąłem jakieś opcjonalne zadanie do kucharza na drugi poziom , w którym za zadanie mam ubić kilka stworków. Sam jakoś nie chcę tam wyruszać, bo po drodze chciałbym coś większego ubić. Wziąłem zadanie z tablicy i oczywiście czekam, aż gracze do mnie dołączą. Czekam i czekam tak 10 minut. Szczerze mówiąc zaczyna mnie to już powoli irytować...

 

To nie jest misja fabularna, to zadanie poboczne, a nikogo mi nie może wyszukać do niego. Eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kentucky napisał:

Dobra xD wziąłem jakieś opcjonalne zadanie do kucharza na drugi poziom , w którym za zadanie mam ubić kilka stworków. Sam jakoś nie chcę tam wyruszać, bo po drodze chciałbym coś większego ubić. Wziąłem zadanie z tablicy i oczywiście czekam, aż gracze do mnie dołączą. Czekam i czekam tak 10 minut. Szczerze mówiąc zaczyna mnie to już powoli irytować...

 

To nie jest misja fabularna, to zadanie poboczne, a nikogo mi nie może wyszukać do niego. Eh.

Włączasz misje wystrzeliwujesz flarę i zaraz będzie wiara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej zaczyna mnie to wnerwiać. Gram w grę nastawioną na co-op a cały czas biegam solo... Przykład: wziąłem opcjonalny quest, który polega na zbieraniu grzybków, przy okazji tego questa wytropiłem ogromną bestię Ranthlos, którą bardzo chciałbym ubić. Wystrzeliwuje flarę, czekam, czekam, czekam i nic. Nikt nie przyjdzie. Wnerwia mnie to , bo chcę ubić ogromną bestie a sam nie dam rady, ale żaden gracz nie przyjdzie do współpracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ej zaczyna mnie to wnerwiać. Gram w grę nastawioną na co-op a cały czas biegam solo... Przykład: wziąłem opcjonalny quest, który polega na zbieraniu grzybków, przy okazji tego questa wytropiłem ogromną bestię Ranthlos, którą bardzo chciałbym ubić. Wystrzeliwuje flarę, czekam, czekam, czekam i nic. Nikt nie przyjdzie. Wnerwia mnie to , bo chcę ubić ogromną bestie a sam nie dam rady, ale żaden gracz nie przyjdzie do współpracy...
Stary bo robisz źle... Piszą Tobie dobrze...

Odpalasz I NIE CZEKASZ NA WIARĘ, tylko odpalasz misję i STRZELASZ FLARĄ a na 100% ktoś dołączy...

Jak chcesz robić tak jak teraz to nigdy nie nie doczekasz...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kentucky a co za problem zagadać do jednego z nas, przecie pomożemy. No chyba ze wolisz grać z randomami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już pisałem :24_stuck_out_tongue: wyślij zaproszenie, dodam Cię do oddziału, ktoś przeważnie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kentucky napisał:

Ej zaczyna mnie to wnerwiać. Gram w grę nastawioną na co-op a cały czas biegam solo... Przykład: wziąłem opcjonalny quest, który polega na zbieraniu grzybków, przy okazji tego questa wytropiłem ogromną bestię Ranthlos, którą bardzo chciałbym ubić. Wystrzeliwuje flarę, czekam, czekam, czekam i nic. Nikt nie przyjdzie. Wnerwia mnie to , bo chcę ubić ogromną bestie a sam nie dam rady, ale żaden gracz nie przyjdzie do współpracy...

Jak wybierzesz misje na ubicie jakiegoś większego potworka, a nie zbieranie grzybków to po wystrzeleniu flary raz dwa ktoś dołączy. Także nie bij potworków jak twoim zadaniem jest zebranie jakiś itemków bo poprostu szkoda czas tracić na ubicie jakiegoś skoro praktycznie nie ma z tego zysku.

BTW nie pchaj się tak szybko na Rathalosa bo raz dwa się od niego odbijesz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu, a jacyś dzicy prawdopodobnie Azjaci powbijali platyny.

Wniosek jest prosty,są ludzie którzy opanowali życie bez snu i żywienie się jedynie słońcem, ewentualnie jakieś srogie piguły i kroplówka :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2018 o 17:09, SephiroT napisał:
W dniu 16.02.2018 o 15:39, DigitalMan_PL napisał:
Hmmmmm...

Aqua/water sac/bag.....

 

OK, od teraz sam sobie szukasz co z czego leci.

 

Ale po co szukac? Dodajesz do listy zyczen item ktory chcesz scrafic, odpalasz liste i masz jak byk napisane gdzie znalezc dany skladnik :jaro:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś myśli o zmianie oręża to polecam IG. W tym szaleństwie jest metoda.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak panowie łowcy, ktoś coś doradzi??

 

Jaki setting proponujecie pod Łuk? I jaki łuk?

 

Myślałem nad czymś takim: 

 

 

Lub nad czymś takim:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam w tej grze jakieś 120-130 h. Chyba tylko overwatch i wiedźmin mają u mnie więcej na liczniki, więc to o czymś świadczy. A wieśka pewnie jeszcze przegoni, do overwatcha jeszcze daleko, więc raczej jest bezpieczny. 

Gra jest genialna, rozbudowana, ładna i arcyprzyjemna. Ale jest w niej kilka rzeczy, które mnie denerwują, w sumie coraz bardziej:

- niby można wyłączyć filmiki w kantynie i warsztacie, ale i tak traci się trochę czasu. koty są śmieszne, ale ile można :/ szkoda że nie ma w opcjach możliwości automatycznego omijania tego.

- śledztwa, dwie rzeczy. Robisz śledztwo na zabicie starszego smoka. Walczysz z jedną z najpotężniejszych istot na świecie, uciąłeś mu ogon i dostałeś nowe śledztwo? Ch*j, będziesz zabijał hornetaury... Chciałeś nowe śledztwo na smoka? Dupa! To jest mega słabe... a Druga rzecz, że nie można (albo nie odkryłem jak) usuwać kilku śledztw na raz...

- szkoda, że nie można zapisywać schematu ustawień menu kołowych... przy zmianie menu trzeba zapisywać razem z zestawem przedmiotów, żeby je zapamiętało. Trochę męczące i upierdliwe.

- i chyba najgorsze. Robisz sobie zbroję z jakiegoś złodupnego kutasiarza, nergiganta czy innego dziada. Wyglądasz jak człowiek czołg z kolcami. Masz maksymalnie zaugmentowany i ulepszony pancerz. Idziesz w teren i byle pierdzący ogonem zielony kurczak zahacza Cie końcówką skrzydła, powala Cie na ziemie i ogłusza... No trochę biednie to wygląda... Co prawda spuszcza mu się taki łomot, że przeważnie nie zdąży się za bardzo ruszyć, ale i tak to denerwuje. Szkoda że obrona wpływa tylko na redukcję obrażeń :/

- tak samo szkoda, że poziom łowcy nic nie daje. Wiem, że tak przyjęli, że postać rozwija się pancerzami, ale byłoby miło, jakby poziom sam w sobie dawał jakieś, nawet drobne, bonusy.

Chyba tyle tak z pamięci... Żadna z tych rzeczy nie jest w stanie mnie do gry zniechęcić ani sprawić, że przestanę w nią grać. Jak już to przez to, że po 300h mi się znudzi :24_stuck_out_tongue: Póki co 9/10 i nie mogę się doczekać, kiedy znowu zagram :24_stuck_out_tongue:

Tym niemniej, są to jakieś upierdliwe rzeczy, ale najprawdopodobniej nigdy się to nie zmieni.

 

 

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×