Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

A powiem Ci szczerze że pierwsze słyszę o takiej pelerynce, wiec pewnie jej nie mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

A powiem Ci szczerze że pierwsze słyszę o takiej pelerynce, wiec pewnie jej nie mam :)

 

No taka czerwona pelerynka, zapewnia redukcję obrażeń od ognia...

 

Ja z założoną pelerynką (+ posiłek szefa) byłem w stanie przeżyć bez problemu tej WYBUCH Teostry... (jest jeszcze pelerynka na wodę, pioruny itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wodę i pioruny to mam bo je kojarzę, muszę sprawdzić co z tą ogniową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde zaczyna się wdzierać po cichu pewne znużenie :/ Po 140 h w sumie ma prawo :24_stuck_out_tongue:

Chciałem sobie zrobić jakąś totalnie inną broń, ale nie mogę się na nic zdecydować :PZrobiłem sobie kilka na poziome 7 z nerga ale jakoś nie mam weny uczyć się od początku obsługi innego sprzętu. Dzisiaj znowu znalazłem fajny build pod SnS na medyka polowego :24_stuck_out_tongue: Niby fajne, ale nie wiem czy ~70 HR to jeszcze jest przydatne, kiedy ludzie raczej potrafią już unikać ataków.

Wy używacie jednej broni czy macie różne? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xavris napisał:

Kurde zaczyna się wdzierać po cichu pewne znużenie :/ Po 140 h w sumie ma prawo :24_stuck_out_tongue:

Chciałem sobie zrobić jakąś totalnie inną broń, ale nie mogę się na nic zdecydować :PZrobiłem sobie kilka na poziome 7 z nerga ale jakoś nie mam weny uczyć się od początku obsługi innego sprzętu. Dzisiaj znowu znalazłem fajny build pod SnS na medyka polowego :24_stuck_out_tongue: Niby fajne, ale nie wiem czy ~70 HR to jeszcze jest przydatne, kiedy ludzie raczej potrafią już unikać ataków.

Wy używacie jednej broni czy macie różne? 

Rozne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde zaczyna się wdzierać po cichu pewne znużenie :/ Po 140 h w sumie ma prawo :24_stuck_out_tongue:
Chciałem sobie zrobić jakąś totalnie inną broń, ale nie mogę się na nic zdecydować :PZrobiłem sobie kilka na poziome 7 z nerga ale jakoś nie mam weny uczyć się od początku obsługi innego sprzętu. Dzisiaj znowu znalazłem fajny build pod SnS na medyka polowego :24_stuck_out_tongue: Niby fajne, ale nie wiem czy ~70 HR to jeszcze jest przydatne, kiedy ludzie raczej potrafią już unikać ataków.
Wy używacie jednej broni czy macie różne? 
Głównie great sword z Nergiego...

Teraz na Łuk robię podjazd, tyle że z pełnym Build em nowego armor właśnie pod Dragon Piercera i DMG.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde zaczyna się wdzierać po cichu pewne znużenie :/ Po 140 h w sumie ma prawo :24_stuck_out_tongue:
Chciałem sobie zrobić jakąś totalnie inną broń, ale nie mogę się na nic zdecydować :PZrobiłem sobie kilka na poziome 7 z nerga ale jakoś nie mam weny uczyć się od początku obsługi innego sprzętu. Dzisiaj znowu znalazłem fajny build pod SnS na medyka polowego :24_stuck_out_tongue: Niby fajne, ale nie wiem czy ~70 HR to jeszcze jest przydatne, kiedy ludzie raczej potrafią już unikać ataków.
Wy używacie jednej broni czy macie różne? 
Grałem większość Switch Axe, a teraz próbuje łuk. Zrobiłem ten pomarańczowy z black Diablosa bodajże i set Nerg + Teostra + nogi z Black Diablosa. Ogólnie jest spoko, ale łuk to broń dla nupów niestety... Stoisz obok, unik strzał unik strzał, co jakoś czas DP i tak w kółko. Grając melee zawsze coś się dzieje pod potworem. Pogram jeszcze trochę tym łukiem i potem robię dużą Katane albo dual, jednak melee wymiata :)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mele, dystansowe są dla tchórzy co boją się bezpośredniego starcia ze zwierzynką :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja przygodę zacząłem właśnie w Dual Blade'ami i do momentu przejścia fabuły i odblokowania potworów Tempered grałem tylko tym jednym typem broni.

Od tamtej pory zrobiłem już sobie najbardziej polecane sety pod Heavy Bowgun (RIP  :angel:), Chargeblade który niby jest fajny ale jakoś tak zbyt powolny się trochę z nim czuję, a teraz bawię się Łukiem (Diablos + set pod non-elemental dmg).

 

Do tej pory Dual Blade chyba najbardziej mi przypasowały. Lubię szybką rozgrywkę, zwinne postacie a DB właśnie to zapewniają. W dodatku nie mają one żadnego bloku, także trzeba dobrze wyczuwać uniki a to dodaje nieco więcej emocji do każdej trudniejszej walki. Demon mode i popierdzielanie niczym Naruto jest super, a o ataku "ze ślizgu" kiedy przejeżdżamy się ostrzami po kręgosłupie potwora już nie wspomnę. Każdy taki atak przynosi ogromną satysfakcję i uśmiech na twarzy.

Jedyny minus to to, że dosyć ciężko nimi dosięgnąć żeby uderzać w niektóre miejsca, jeśli potwór jest spory (czyli praktycznie każdy), no i może też to że w 95% czasu musimy znajdować się pod samym potworem żeby zadawać dmg i mało wtedy widać (ciężko przewidzieć jaki atak potwór chce wykonać), ale to raczej bardziej wina słabej pracy kamery. Mogliby lepiej to rozwiązać.

 

Teraz mam zamiar zrobić sobie dobry set pod Insect Glaive, bo ta broń też wygląda ciekawie.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się jak dokładnie działa mechanika koron? Pamiętam, że na takim PSP baaardzo często mi one leciały, ale kompletnie nie pamiętam jakiejkolwiek zależnej formuły.
Załóżmy, że 95% szans jest na normal size, 5% to szansa na Large albo Mini i one są podzielone na 50%. Tylko teraz co zwiększa znacząco szansę na taki resp poza Eventami, gdzie idzie zdobyć 5 koron za quest? Każda opcja typu: granie solo, 15 minut, 1 zgon, 3 potwory na misji i oczywiście Invastigation? A może to zwykła fikcja i lepiej sobie farmić na arenie, bo takie latające potwory nigdzie nie uciekną?
A jeśli ta pierwsza opcja jest prawdziwa, to sprawdzi się metoda: odpalam quest -> sprawdzam wielkość potwora -> Return (nie abadon) i powtórka? Zrestartuje to jego rozmiar czy dopiero po zabiciu i ponownym postawieniu questa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra ma absurdalny system kolizji jednostek, jestem kilka metrów od celu, a ten zabija mnie "niewidzialnym' ogonem którym macha gdzieś w powietrzu i na odwrót. Skacze na mnie i zero obrażeń.

Strasznie frustrujące. Przy Nameless Kingu tak się nie wnerwiałem, w soulsach przynajmniej system jest sprawiedliwy. Opi***"*alasz się, giniesz, tutaj loteria.

Przyszła kolej na tempered, ciężko będzie solo, straszne bęcki od anji dostaje :38_worried: Też mieliście schody, żeby się przestawić ze zwykłych wersji potworów na te wzmocnione?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ta gra ma absurdalny system kolizji jednostek, jestem kilka metrów od celu, a ten zabija mnie "niewidzialnym' ogonem którym macha gdzieś w powietrzu i na odwrót. Skacze na mnie i zero obrażeń.
Strasznie frustrujące. Przy Nameless Kingu tak się nie wnerwiałem, w soulsach przynajmniej system jest sprawiedliwy. Opi***"*alasz się, giniesz, tutaj loteria.
Przyszła kolej na tempered, ciężko będzie solo, straszne bęcki od anji dostaje :38_worried: Też mieliście schody, żeby się przestawić ze zwykłych wersji potworów na te wzmocnione?
 
Zależy...

Co do systemu kolizji racja (Gran na XboxOne X)... Potwór łapie mnie w paczszcze i wypluwa i co? 1cm na HP... A przebiega obok i ponad 50% hp spada, BZDURA!

Co do Tempered, dziś ubilem 4 pod rząd bez problemu (w multi na podobnym poziomie czyli 49 lvl) w secie Nergiganta + Great Sword Nergi.... A zamiatał mną sobie dupe Balzegez...

SIC!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko że obecnie mam poziom 10 i set z początku gry. Może powinienem przyfarmić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak, tylko że obecnie mam poziom 10 i set z początku gry. Może powinienem przyfarmić
10? Nie rozumiem...

JAK MOŻESZ MIEĆ poziom 10 i mieć potwory Tempered?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te wzmocnione z zadań od 6 gwiazdek w górę z których lecą materiały+ to jeszcze nie tempered? coś chyba musiałem za dużo wypić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, erazel napisał:

a te wzmocnione z zadań od 6 gwiazdek w górę z których lecą materiały+ to jeszcze nie tempered? coś chyba musiałem za dużo wypić ;)

 

To jest dopiero tak zwany HR (High Rank). Jak ukończysz grę (fabułę) i dobijesz do lvl 29 to wtedy dopiero będziesz miał wersje tempered. :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te wzmocnione z zadań od 6 gwiazdek w górę z których lecą materiały+ to jeszcze nie tempered? coś chyba musiałem za dużo wypić
Tempered pojawią się dopiero po ukończeniu fabuły. Na karcie questa mają fioletową obwódke, a za ukończenie wpadają losowe dekoracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To jest dopiero tak zwany HR (High Rank). Jak ukończysz grę (fabułę) i dobijesz do lvl 29 to wtedy dopiero będziesz miał wersje tempered. :24_stuck_out_tongue:
Wiesz co mnie irytuje, hak ktoś wbije 3 lvl albo 10 i się dziwi... Kurwa... Tu na 60 człowieka potwory ciuraja...

Dziękuję...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, DigitalMan_PL napisał:

Wiesz co mnie irytuje, hak ktoś wbije 3 lvl albo 10 i się dziwi... Kurwa... Tu na 60 człowieka potwory ciuraja...

Dziękuję...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

W tej grze nawet i po 200 godzinach z grą można się dowiedzieć nowych rzeczy.
Dzisiaj na reddicie ktoś napisał post z poradą dla innych, że kiedy zostaniemy powaleni na ziemię (niektóre potwory mają ataki które nas obalają na parę sekund) to że leżąc na ziemi nadal możemy strzelać ze slingera.

Przydatna rzecz na end-game bo jeśli ma się flashpoda to może on nieraz uratować w ten sposób życie.

Typ odkrył to zupełnie przypadkiem, według tego co ludzie komentowali to praktycznie nikt nie miał o tym pojęcia. :awesome:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Wiesz co mnie irytuje, hak ktoś wbije 3 lvl albo 10 i się dziwi... Kurwa... Tu na 60 człowieka potwory ciuraja...

Dziękuję...


 

a wiesz co mnie irytuje? jak pseudowyjadacze wrzucają filmy z dwoma buildami postaci (gdzie jest wszystko opisane czarne na białym) i pytają się który będzie lepszy ... 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiesz co mnie irytuje? jak pseudowyjadacze wrzucają filmy z dwoma buildami postaci (gdzie jest wszystko opisane czarne na białym) i pytają się który będzie lepszy ... 
 
 
Synek luzuj majty ok?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Synek luzuj majty ok?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

majty to ci Twój chłoptaś poluzuje ;)

 

ale ok,  nie mam ochoty na takie dyskusje z przypadkowiczami, koniec ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Teraz, erazel napisał:

majty to ci Twój chłoptaś poluzuje ;)

 

ale ok,  nie mam ochoty na takie dyskusje z przypadkowiczami, koniec ot.

jakies kompleksy ? Niech ci chłopak zbada prostatę, trochę szacunku a nie zaczepiasz bez powodu zapytał się który lepszy co w tym złego ja mam 120h a tez wiele rzeczy nadal pewnie nie wiem

Edytowane przez Banan91PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem story mode.

Musze powiedzieć, że wygląd ostatniego bossa jest jednym z najlepszych w grze to walka z nim jest tak lujowa. 40 min walenia po piętach potworka :FailFish:

Rozumiem, że teraz poziom łowcy będzie wchodził za zabijanie potworków z blokadą na jakiś dwóch poziomach prawda?

No nic, czas dobić ten 49 i zobaczyć tego waszego strasznego Kirina :>

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×