Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, mackowiak napisał:

Ma ktoś jakąś porządną rozpiskę z śledztwami, questami na korony? A co do samych koron, jest na to jakiś prosty patent? Tzn. czy jest możliwe zdobycie korony na lowrankowych zadaniach i czy jest to zależne od poziomu "znajomości" potwora?

Przepatrz sobie ostatnie strony wątku, dyskutowaliśmy o tym :)

Patent na korony? Tylko śledztwa dające srebrne i złote nagrody (brązowe dodatkowo też mogą być, ale srebrne i złote muszą). Teoretycznie dodatkowe udziwnienia w postaci krótszego czasu też mogą pomóc.

Dodatkowo neidługo ma być powtórka z eventów, w których była zwiększona szansa na korony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z eventów to wpadła mi tylko korona z Anjanath za zadanie na strój Aloy, reszta niestety mnie ominęła. Te śledztwa to największe utrapienie, zarządzanie nimi to męka. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to dokładnie działa? Mam śledztwo "A" i jeśli w nim nie będę miał korony to już jest do skasowania i brać śledztwo "B" czy w ramach tego samego może się trafić zarówno mini korona jak i duża?

Sorry za głupie pytania, ale gra wciągnęła mnie na tyle, że będę walczył o platynę więc wszelka pomoc tu na forum jak i w grze mile widziana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mackowiak napisał:

Z eventów to wpadła mi tylko korona z Anjanath za zadanie na strój Aloy, reszta niestety mnie ominęła. Te śledztwa to największe utrapienie, zarządzanie nimi to męka. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to dokładnie działa? Mam śledztwo "A" i jeśli w nim nie będę miał korony to już jest do skasowania i brać śledztwo "B" czy w ramach tego samego może się trafić zarówno mini korona jak i duża?

Sorry za głupie pytania, ale gra wciągnęła mnie na tyle, że będę walczył o platynę więc wszelka pomoc tu na forum jak i w grze mile widziana :)

W sumie to nie wiem... Wydaje mi się, że może być i taka i taka i wypadnięcie dużej nie wyklucza wypadnięcia małej przy następnym podejściu. Ale nie dam sobie za to nic obciąć :24_stuck_out_tongue:

A, i bardzo ważna rzecz - pamiętaj, że do trofeum za 10 i za wszystkie duże korony liczą się tylko i wyłącznie korony złote. Brązowe i srebrne są, że tak powiem, o dupe rozbić. Małe korony są tylko złote.

I szczerze mówiąc odpusć sobie śledztwa na potwory z pierwszych trzech krain. Poczekaj na powrót eventów, bo sobie grę obrzydzisz. Mi po blisko 200 godzinach totalnie zbrzydło polowanie na korony i gra czeka, aż mi kac przejdzie lub na kolejne eventy :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś Dual Blade'ami? Potrzebowałbym jakiś dobry build. Ewentualnie coś pod Hammer. W internecie jest kilka buildów jednak fajnie gdyby ktoś podesłał jakiś swój sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mackowiak napisał:

Gra ktoś Dual Blade'ami? Potrzebowałbym jakiś dobry build. Ewentualnie coś pod Hammer. W internecie jest kilka buildów jednak fajnie gdyby ktoś podesłał jakiś swój sprawdzony.

W kwestii buildów to tak po sobie wiem, że nie warto się w 100% sugerować innymi. Głównie z powodu takiego, że znajdziesz jakiś mega ostateczny build dla jakiejś broni, ale wymaga on przykładowo dwóch megarzadkich dekoracji. No i już jest nie tak jak powinno :24_stuck_out_tongue:

Najlepiej znajdż sobie coś, co Ci w miarę leży, zobacz jakie są kluczowe skille dla tego sprzętu i modyfikuj go w zależności od swoich potrzeb i swoich dostępnych materiałów. Nie ma złotego buildu, który jest najlepszy a inne ssą.

Poza tym, jeżeli nie zależy Ci na ubiciu potworka 4,5 sekundy szybciej niż zwykle, to to czy będziesz miał 4 czy 5 ataku nie ma aż takiego znaczenia :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2018 o 14:27, mackowiak napisał:

Z eventów to wpadła mi tylko korona z Anjanath za zadanie na strój Aloy, reszta niestety mnie ominęła. Te śledztwa to największe utrapienie, zarządzanie nimi to męka. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak to dokładnie działa? Mam śledztwo "A" i jeśli w nim nie będę miał korony to już jest do skasowania i brać śledztwo "B" czy w ramach tego samego może się trafić zarówno mini korona jak i duża?

Sorry za głupie pytania, ale gra wciągnęła mnie na tyle, że będę walczył o platynę więc wszelka pomoc tu na forum jak i w grze mile widziana :)

Jeśli masz śledztwo A, a w nim np. 3 powtórzenia, to w momencie, kiedy po ubiciu potwora pierwszy raz nie poleci Ci korona, nie wyklucza to, że drugie powtórzenie nie dropnie korony. Gdzieś wyczytałem, że 8 powtórzeń to słaba opcja na korony i podświadomie się tego trzymałem. Farmiłem dobre śledztwa ubijając potwory, które mnie interesują - tutaj ważne, żeby zbierać ślady, rozwalać ich "części", to wszystko wpływa na zdobywanie nowych śledztw. Kiedy miałem ich sporo to robiłem weryfikację. Tak jak kolega wyżej napisał - srebro i złoto to najlepsza opcja. Sam nie pamiętam, żeby mi dropnęła jakakolwiek korona z questa, gdzie był brąz, ale 100% pewności nie mam. Tempered według mnie też nie boostuje jakoś drastycznie %. Na 10 koron z Elderów tylko 1 była z Tempera. 
Warto dodać, że zbierając te wszystkie punkty z potwora A, nie dostaniemy tylko i wyłącznie śledztw z nim. Chodzi tylko o lokację w której występuje. W taki sposób robiąc korony z Rabadaana potrafiło mi wpaść maaaasę questów za robienie fikołków z młotem. Co chwile pękały mu kolce i wpadało śledztwo, co było mi bardzo na rękę, bo farmiąc jednego potwora, po wbiciu jego obu koron miałem ogromnie dużo świetnych questów z Rotten Vale, a to tam miałem największe luki. 
Oczywiście najlepszym sposobem na korony są Eventy. Mam nawet screena jak z jednego Eventu poleciało mi 5 koron jednocześnie. Z tego co widzę, jest nawet Event w Rotten Vale, a dodatkowo wszystkie się mają zapętlać, zatem w przyszłości wróci ten z Ancient Forest i tak dalej. Na oficjalnej stronie jest kompletna rozpiska z datami. 
Dodam też, że momencie kiedy brakowało mi naprawdę mało koron i zacząłem ostry grind, a nie przypadkowe dołączenie do dobrych śledztw, skupiałem się tylko i wyłącznie na jednym przeciwniku. Na początku warto pokonać takiego kilka razy pod rząd, przyzwyczaić oko, pobiegać obok ogona, nóg i jeśli mamy np. małą koronę i widzimy, że potwór jest średni, to nawet nie zaczynać walki. Wracamy do Campu (co by nie tracić czasu na loading do HQ) i stawiamy kolejny quest. W pewnym momencie trasa do potwora będzie Nam zajmować kilka sekund, to samo ocena jego wielkości. Z czasem na YT pojawia się masa filmików, gdzie ludzie przez kilka minut biegają wokół bestii pokazując różne części ciała i porównują je do łowcy. Takie filmiki + Eventy to wcale niezła opcja na korony. 

Edytowane przez Zygo89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli wychodzi że 30 zaczyna się event w Rotten a tydzień później w Elder Recess.

Jak dadzą wszystkie potwory z tych lokacji zostaną  mi tylko Black DIablos i Bezel do zrobienia normalnie, tyle mogę jeszcze przeżyć :24_stuck_out_tongue:

Chociaż na fotce z rozpiski jest Beze więc może zostanie tylko Diablos :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi też na to, że od 6 kwietnia będą dostępne wszystkie eventy które były do tej pory jak np. zadanie na strój i łuk Aloy. Muszę trochę nadgonić zadania bo Poziom Łowcy nadal niski. Niestety zadanie na 29 lvl trochę mnie przyblokowało(2 temperowane bazelgeusy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mackowiak napisał:

Wychodzi też na to, że od 6 kwietnia będą dostępne wszystkie eventy które były do tej pory jak np. zadanie na strój i łuk Aloy. Muszę trochę nadgonić zadania bo Poziom Łowcy nadal niski. Niestety zadanie na 29 lvl trochę mnie przyblokowało(2 temperowane bazelgeusy)

Szybko padają od łuku. Bombowce są bardzo wolne i jak zrobią atak możesz spokojnie traktować je dragon piercerem bez narażania życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak będę musiał zrobić, bo z moimi Dual Bladami  daleko nie zajdę :1_grinning: Za pierwszym razem już jednego ubiłem, ale pośpiech mnie zgubił przy drugim. Ta gra ma coś z Soulsów, czasami lepiej na chwilę odpuścić i się uleczyć niż myśleć "a tam, jeszcze 2 ciosy i padnie". Najczęściej padam ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, mackowiak napisał:

Właśnie tak będę musiał zrobić, bo z moimi Dual Bladami  daleko nie zajdę :1_grinning: Za pierwszym razem już jednego ubiłem, ale pośpiech mnie zgubił przy drugim. Ta gra ma coś z Soulsów, czasami lepiej na chwilę odpuścić i się uleczyć niż myśleć "a tam, jeszcze 2 ciosy i padnie". Najczęściej padam ja :)

Rozwiązaniem na wszystkie problemy w tej grze są azjaci. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, czyli wychodzi że 30 zaczyna się event w Rotten a tydzień później w Elder Recess.
Jak dadzą wszystkie potwory z tych lokacji zostaną  mi tylko Black DIablos i Bezel do zrobienia normalnie, tyle mogę jeszcze przeżyć :24_stuck_out_tongue:
Chociaż na fotce z rozpiski jest Beze więc może zostanie tylko Diablos :24_stuck_out_tongue:
Mi z elderów brakuje dużej Kushali i Teostry. Najgorsze jest to, że miałem takie same rozmiary jak na filmikach i nawet srebrnej korony nie dostałem... Nie za cholerę o co chodzi. Szlag mnie trafia z tą śmieszną chińską gierką i ich gównianym rng. Jeszcze mini Nerg, ale tego jeszcze nie farmiłem...

Jak dadzą eventy z wszystkich krain to będzie luz. Zostanie raptem kilka do farmy. Może dadzą też kiedyś w końcu eldery pod korony, najwyższa pora...

Mimo wszystko jest to pierwsze i ostatnie MH jakie kupiłem. Lubię grind, ale tutaj to jest przegięcie, w dodatku przy tak znikomej zawartości. Typowa gra po chińczyków bez życia, którzy umierają przy kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2018 o 00:08, mackowiak napisał:

Wychodzi też na to, że od 6 kwietnia będą dostępne wszystkie eventy które były do tej pory jak np. zadanie na strój i łuk Aloy. Muszę trochę nadgonić zadania bo Poziom Łowcy nadal niski. Niestety zadanie na 29 lvl trochę mnie przyblokowało(2 temperowane bazelgeusy)

Podziwiam (albo współczuję?) wszystkich, którzy idą na Bazela bez broni dystansowej. Przecież większość jego ataków jest powiązana z wyrzucaniem tych bomb. Jak dla mnie to idealny odpowiednik Graviosa - bez łuku/strzelby ani rusz. 

EDIT:
A wracając do Twojego pytania o build. Tak samo polecam kombinować samemu, chociaż w tym Monster Hunterze nie wiedzieć czemu, dla mnie absolutnym MUST HAVE, niezależnie od broni jest Earplug. W momencie kiedy zacząłem chodzić na jakiegokolwiek potwora mając tego skilla na 5, odczułem, że jestem o wiele skuteczniejszy w każdej walce. 

Edytowane przez Zygo89
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patricko napisał:

Mi z elderów brakuje dużej Kushali i Teostry. Najgorsze jest to, że miałem takie same rozmiary jak na filmikach i nawet srebrnej korony nie dostałem... Nie za cholerę o co chodzi. Szlag mnie trafia z tą śmieszną chińską gierką i ich gównianym rng. Jeszcze mini Nerg, ale tego jeszcze nie farmiłem...

Jak dadzą eventy z wszystkich krain to będzie luz. Zostanie raptem kilka do farmy. Może dadzą też kiedyś w końcu eldery pod korony, najwyższa pora...

Mimo wszystko jest to pierwsze i ostatnie MH jakie kupiłem. Lubię grind, ale tutaj to jest przegięcie, w dodatku przy tak znikomej zawartości. Typowa gra po chińczyków bez życia, którzy umierają przy kompach.

Kushala, Teostra i duży Nerg zajęły mi najwięcej czasu, filmiki filmikami ale rzeczywiście o dupę to rozbić bo też miałem niby ogromną Kushalę a potem srebro lub nic.

Dobrze że sobie miesięczną przerwę zrobiłem bo teraz z chęcią pobiegam znowu za potworami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co to wrzucili wydarzenie z Gnijącą doliną do farmy koron i jest wydarzenie z gwarantową złotą koroną dla Kulu-Ya-Ku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydarzenie w dolinie poszło w miarę szybko, 4-5h i wszystko zrobione, jeszcze 5 potworków i platyna moja, mogę wtedy odłożyć tą grę na wieki :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpadło wszystko oprócz dużej korony za Bazelgeusa. Fakt, że szybko wszystko można zdobyć, bo jedno podejście to jakieś 15 min, ale po jakimś czasie się to nudzi :24_stuck_out_tongue: 

Teraz czeka mnie ulubiony przez wszystkich quest na 49lvl :) Pierwsze podejście niestety szybko się zakończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak zostanie korona z ostatniego potwora bo trzeba jednego zabić żeby pojawił się ostatni.

Miałem tak przy Legianie i Rathalosie, tutaj na szczęście został Giros więc od początku do końca zajmowało to max. 3 minuty, nawet nie sprawdzałem rozmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest coś gorszego, niż absurdalnie trudne trofea to są to skrajnie losowe trofea...

Nie ukrywam, że byłem grą zachwycony. Poświęcałem jej dosłownie każdą możliwą godzinę, tak bardzo się wkręciłem w zabijanie wielkich potworów. I po prawie 200h miałem dość. Odstawiłem grę na blisko miesiąc, wróciłem teraz w okresie świątecznym, żeby się z MH przeprosić i pofarmić trochę koron. I po jakią 10-15 próbach przypomniałem sobie, czemu przestałem grać :24_stuck_out_tongue: Niestety lubię pucharki i nie lubię zostawiać gry nieskończonej, kiedy już niewiele brakuje. Ale tymi pieprzonymi koronami to już rzygam.

Podziwiam każdego z Was, komu się chce podlatywać do dupy smoka i sprawdzać, do którego włosa na pośladzie sięga się czołem :/ Został mi z obecnego eventu tylko odogaron. Robi się go w 3 minuty, więc można zrobić kilka podejść i walnąć w cholerę. Z poprzednich eventów zostały mi 3 stworki (w tym pieprzona legiana, która jest czawartym i nie ma jej od razu na mapie :/). Nie robię żadnych śledztw, bo to nie ma kompletnie sensu. Wbiję platynę i pozbywam się gry. Początkowo byłem nią zachwycony i myslałem, że będę w to grał do końca życia konsoli albo mojego :24_stuck_out_tongue: 

Ale wygląda na to, że tym razem to pucharki mi grę obrzydziły, a nie sama gra mi zbrzydła. Z tym, że sama gra po tych 200h serio zrobiła się nudna...

Tym niemniej, mimo wszystko, zdecydowanie polecam xD

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? To można odpalić wydarzenie, zabić potworka i wyjsć z zadania i zaliczy korone jak rozmiar był dobry?? Bo tak wywnioskowałem z waszych postów.

Also nie wiem jakim cudem, ale zaczeło mi dropic śledztwa na temperowane starsze smoki, chociaż kirina nie zabiłem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JankoPL napisał:

Jak to? To można odpalić wydarzenie, zabić potworka i wyjsć z zadania i zaliczy korone jak rozmiar był dobry?? Bo tak wywnioskowałem z waszych postów.

Also nie wiem jakim cudem, ale zaczeło mi dropic śledztwa na temperowane starsze smoki, chociaż kirina nie zabiłem jeszcze.

Tak, wchodzisz na wydarzenie, zabijasz co Cie interesuje i przerywasz wydarzenie. Nie zaliczy Ci go jako wykonane, nie dostaniesz kasy i doświadczenia, ale jak trafiłeś dobrego rozmiarowo potworaska to korona wpadnie.

W kwestii śledztw na naostrzone smoki to w sumie nie wiem :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale cóż zrobić :/

Też macie wrażenie, że po aktualizacji mającej zmniejszyć czasy ładowania, wszystko ładuje się dłużej? Na PSbieda, ale mimo wszystko było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×