Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

Questy z przynajmniej jedną srebrną i jedną złotą nagrodą.

Dobra, chyba chodziło o zdobywanie questów na nie, tego też niestety nie pamiętam.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie koron...
Robiliście backup save i przywracaliście jak skończyły się questy? Czy po prostu jechaliście z kolejnymi questami? Bo na redditicie gość mi napisał, że przywracanie save resetuje wskaźnik RNG odnośnie koron, co jest dość głupie, a przede wszystkim podejrzane, bo gra musiałaby mieć dodatkowy ukryty plik, który śledzi ile razy przywróciliśmy save, a nigdy się z czymś takim nie spotkałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba czas odkurzyć PS4 :) Piszą, że będzie można podejść do tego zadania w 4 drużyny jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Patricko napisał:

Odnośnie koron...
Robiliście backup save i przywracaliście jak skończyły się questy? Czy po prostu jechaliście z kolejnymi questami? Bo na redditicie gość mi napisał, że przywracanie save resetuje wskaźnik RNG odnośnie koron, co jest dość głupie, a przede wszystkim podejrzane, bo gra musiałaby mieć dodatkowy ukryty plik, który śledzi ile razy przywróciliśmy save, a nigdy się z czymś takim nie spotkałem...

Robiłem backup i restore przy prawie każdym potworze, na jednego zostały mi 2 questy a i tak dałem rade wyfarmić korony.

Nie ma znaczenia kiedy i ile razy przywracamy, specjalnie po przywróceniu sprawdzałem rozmiary w tych samych questach i zawsze potwór w innym rozmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie o tym nie pomyślałem i skończyły mi się śledztwa na kirina :/ A nafarmić śledztw na smoki to chyba nie ma jak, tylko tempered można jakoś w konkretne sposoby :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie o tym nie pomyślałem i skończyły mi się śledztwa na kirina :/ A nafarmić śledztw na smoki to chyba nie ma jak, tylko tempered można jakoś w konkretne sposoby :/
Pod korony olej tempery, szkoda czasu i nerwów. Rób normalne tylko i wyłącznie. Najszybciej zrobisz questy na eldery grając te eventy po 5 potworów. Graj ten rejon z którego potrzebujesz eldera. Po jednej grze zawsze miałem przynajmniej jeden quest z elderem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem temepered :24_stuck_out_tongue: pisałem tylko, że w kwestii farmieniu śladów to są tricki tylko na temepered, normalne muszą wypaść przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eldery farmi się jak każdego innego potwora - badając ślady i inne pozostałości czy rozłamując części INNYCH potworów, ale koniecznie występujących w tej lokacji, gdzie jest monster o którego Nam chodzi. Chyba wcześniej opisałem moją sytuację z Rotten Vale, gdzie brakowało mi najwięcej koron. Wziąłem się za pierwszego Radobaana i to był bardzo dobry wybór, ponieważ jako użytkownik młota robiłem mu na plecach front flipy co chwilę łamiąc części i zyskując punkty do nowych questów. Efekt był taki, że w momencie kiedy zaliczyłem jego obie korony, miałem bardzo dużo zajebistych questów na Great Girrosa i Odogarona, gdzie również mi brakowało obu koron. Powpadały takie perełki jak questy z 3 potworami, w tym te dwa wyżej wymienione, do tego 1 dead, 2 playerów, a i inne 15 minutowe. 
Odnośnie nowej zawartości i questa z 16 graczami - wow, wow, wow! Naprawdę mocno wspierają tę grę. Nie przepadałem nigdy za tymi mega dużymi boss fightami z serii, były jakieś takie mozolne i mało kiedy skupiały się w 100% na walce, zamiast tego biegało się po jakiś murach i aktywowało armaty. Jeśli tutaj będzie 16 vs 1, no to wracam do gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korony wbite... Ja jebie co za gówno... Wbiłem dużą Kushale po kilkunastu próbach, a potem przeszedłem na Black Diablosa i miałem od razu mini wersję, której potrzebowałem. Dokończyć resztę i do śmietnika z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jebe... Nareszcie. Dawno już nie robiłem tak długiej platyny. 9899c3278f48d50a88c19b0e1fdaff5b.jpg
Menu po angielsku? Pfyyy

Ale gratuluję, podobno korony niszczą psychicznie...

Dla mnie to świetna gra, ale grind iście japoński...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi została duża czarna Diabla ehhhh :38_worried:

 

Wczoraj się poddała. Wreszcie platynka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie jak włączyć zadania specjalne i znaleźć nowe potworki? Właśnie zabiłem eKirina 9 gwiazdek po dłuższej przerwie było pare update ubilbym nowe stworki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu premiery zostały dodane dwa potworki. Devilho i khulva. Musisz znaleźć ślady na ekspedycji i wtedy ich poodblokowujsz. Khulva jest eventowym potworkiem który aktualnie trwa i można go tylko rozpocząć z centrum zgromadzeń (te 4 piętro). 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://mobile.twitter.com/monsterhunter/status/1001795359088226304

 

Takie info jak kogoś jeszcze ta gra interesuję.

Z góry informuje, że nie będzie to zwykły recolor teostry. Także jej tempered wersja ma być inna, ma się nazywać "arch tempered elder dragon" i jak ma być silniejsza od złotego ogórka to czas zacząć się bawić w min-maxing :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, jeśli ktoś jeszcze poluje na korony to w tym evencie specjalnym z Lunastrą jest gwarantowana złota duża za Teostrę :)

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, i to jest powód, żeby odpalić grę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co bawili sie ta gra w wersji cooperacyjnej.

Czy ta gra zrobila mnie w bambuko, czy moze ja jestem jakis "niedorozwiniety" i czygos nie rozumiem?
Gralem sobie w te gre powolutku, nie za bardzo ruszalem fabuly, bo chcialem ja przejsc razem ze znajomym (wiadomo - zabijanie potworow w dwoje jest lepsze niz zabijanie samemu).
Fabularnie zatrzymaem sie na 3 tej pradowej wiewiorko-jaszczorce (Tobi-kadachi) - czyli to raczej poczatkowy etap.
Poki znajomy nie doszedl do tego momentu to podlaczalem sie do jego rozgrywki i razem bilismy stwory.
Wczoraj znajomy odblokowal misie na ubicie Tobi-kadachi'ego (czyli zrownal sie ze mna).
Wlaczyl te misje, ja chcialem sie podlaczyc i ....
... ze kur...wa co? Nie moge, bo mam za malo ukonczona fabule.
Takiego facepalma to dawno nie strzelilem. Dwa tygodnie czekalem, by zagrac razem ze znajomym, a gra (ktora tak jakby notabene stworzona jest pod coopa) nie pozwala grac fabuly razem. WTF??
To mam "sam" ubic stwora i dopiero jak go "sam" pokonam, moge isc do znajomego i mu pomagac zabic tego stwora?

No chyba ze czegos nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda (a na pewno większość) misja fabularna ma na początku jakiś filmik. Taka cutscenka, gdzie idziesz idziesz i zauważasz potwora :P Oskarów za to nie będzie.

I dopiero po obejrzeniu tego tego ktoś może do Ciebie dołączyć. To jest strasznie słabe, ale tak zrobili i już, da się to przeskoczyć mimo że irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych filmikach wiem.

Jak dolaczalem sie do znajomego to czasem mialem napis, ze nie moge bo kolega nie obejrzal filmika (ktory ja widzialem jak sam gralem te misje).

Jak filmik sie skonczyl to moglem wskoczyc do misji znajomego i mu pomoc.

W przypadku o ktorym pisze wczesniej to zgola inna sparwa.

Obaj chcielismy pierwszy raz odpalic misje na upolowanie Tobi-Kadachie'go.

Znajomy odpalil misje, ja chcialem sie dolaczyc i mialem napis ze nie moge sie dolaczyc bo mam za malo ukonczonej fabuly.

Czyli albo ja czegos nie rozumiem, albo gra nie pozwala by dwie (czy wiecej osob) mogly wspolnie odpalic misje po raz pierwszy.

Znajomy sie wkurzyl i wylaczyl gre. Ja zostalem i sam ubilem te jaszczurke.

Teraz jak znajomy odpali gre i ustawi te misje, to bede mogl mu w tym przypadku pomoc (bo ja juz tego stwora w swojej grze ubilem).

Problem jest taki ze chcielismy razem "poznawac" gre i wspolnie odkrywac nowe potwory - po to czekalem jak glupi te 2 tygodnie na znajomego.

 

No chyba ze czegos nie rozumiem i mozna razem wspolnie przechodzic gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co zacząłem przygodę jednak jestem ciekaw jaką bronią najczęściej graliście? Pytam bo przy trzecim dużym stworku już 3 razy zmieniałem broń i aktualnie posługuje się glewią. Ktoś korzystał z tego typu broni? Pytam bo szczerze mówiąc ten styl walki aktualnie odpowiada mi najbardziej (szybki w dodatku walka w powietrzu) tylko czy sprawdzi się na kolejne walki? Przez cała grę skupialiście się na jednym typie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero co zacząłem przygodę jednak jestem ciekaw jaką bronią najczęściej graliście? Pytam bo przy trzecim dużym stworku już 3 razy zmieniałem broń i aktualnie posługuje się glewią. Ktoś korzystał z tego typu broni? Pytam bo szczerze mówiąc ten styl walki aktualnie odpowiada mi najbardziej (szybki w dodatku walka w powietrzu) tylko czy sprawdzi się na kolejne walki? Przez cała grę skupialiście się na jednym typie?
Graj czym chcesz, ważne żebyś był szczęśliwy.
Graj w party nawet z randomami.
Zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Patrykos napisał:

Dopiero co zacząłem przygodę jednak jestem ciekaw jaką bronią najczęściej graliście? Pytam bo przy trzecim dużym stworku już 3 razy zmieniałem broń i aktualnie posługuje się glewią. Ktoś korzystał z tego typu broni? Pytam bo szczerze mówiąc ten styl walki aktualnie odpowiada mi najbardziej (szybki w dodatku walka w powietrzu) tylko czy sprawdzi się na kolejne walki? Przez cała grę skupialiście się na jednym typie?

Ja przeszedłem praktycznie całą grę switch axem. Jak graliśmy z chłopakami w pełnej ekipie, to miałem set z mieczem i tarcza, ale typowo pod support i leczenie. Próbowałem różnych cudów, zawsze kończyłem z tym czym zacząłem, czyli switch axem :)

kazda broń jest równie dobra, najlepsza jest ta, która Ci się najlepiej walczy :) coś jak w bloodborne :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×