Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

Łapaniem stworów zajmiesz się później, najpierw poćwicz różnymi rodzajami broni, zobacz, co leży Ci najlepiej. Jest arena treningowa, na której można ćwiczyć. Co do story, to fabuła jest tylko słabym dodatkiem przed daniem głównym, więc leć jak najszybciej, możesz wystrzeliwać flarę i zazwyczaj po kilkunastu sekundach, max kilku minutach, pojawiają się randomy. Grają głównie azjaci i kitajce, także często będziesz jedynie obserwował jak tłuką, a Twoim jedynym zadaniem będzie nie zginąć  Gra ma wysoki poziom wejścia, w sensie dużo interfejsu, sprzętu, itemów itd, ale jak pokonasz pierwsze kilka godzin, to potem będzie bajka. Sam cioram non stop od początku lutego, na liczniku już ponad 100h. Postawiłem sobie za cel platynę, co jest prawie równoznaczne z wymaksowaniem gierki, ale i bez tego gra jest na setki godzin, jeśli się wciągniesz.
 
Co do walki, to koniecznie jedz posiłek w kantynie przed zadaniami, ale to raczej w późniejszych questach. Wbijanie leveli nie daje przyrostu HP oraz wytrzymałości, tutaj wszystko opiera się na sprzęcie, amuletach, buffach, eliksirach na późniejszym etapie gry. Gra może wydawać się grindem, jednak surowce i materiały lecą obficie i nie trzeba grać nie wiadomo ile, żeby zrobić właściwy gear.
100h to Ja miałem z@SephiroT z 2 tygodnie po premierze (a.trzeba brać pod uwagę sprawę że nie mamy naście lat i nie gramy 20h dziennie, człowiek pracuje, ma rodzinę, dzieci itp. a graliśmy nocami :P).

Tak nas srogo gra wjebała.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja też nie wiem jak ta gra to robiła, że nakręciłem na niej ponad 200h... A najlepiej się bawiłem w zasadzie pod koniec grania, kiedy graliśmy z chłopakami w 4 a ja biegałem w buildzie do leczenia i supportu, to było mega dobre :)

Wysiadłem dopiero przy polowaniu na korony u smoków.

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, xavris napisał:

Wysiadłem dopiero przy polowaniu na korony u smoków.

 

To jest największa drzazga w dupie, bez dwóch zdań. Szkoda, że na smoki nie zrobili takiego eventu, jak na wszystkie zwykłe potwory. Zostawię to na sam koniec, natrzepię śledztw i zrobię backup save'a :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To jest największa drzazga w dupie, bez dwóch zdań. Szkoda, że na smoki nie zrobili takiego eventu, jak na wszystkie zwykłe potwory. Zostawię to na sam koniec, natrzepię śledztw i zrobię backup save'a
Jedyna opcja, też tak robiłem do zesrania. Daora (ten od wiatru) został mi jako ostatni. Koniecznie obczaj filmiki z mierzeniem ich, mega pomocne. Wchodzisz, patrzysz, wychodzisz. Czas eventu i ilość potworów też ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promo za 79 zł. Warto do coopa nigdy w żadną część nie grałem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem premierowo i spędziłem w tej grze kilkaset godzin. 

Skrajne dziadostwo, kupuj bez obawien :) zwłaszcza jak będziesz miał z kim grać, wtedy to jest coś niesamowitego.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem premierowo i spędziłem w tej grze kilkaset godzin. 
Skrajne dziadostwo, kupuj bez obawien zwłaszcza jak będziesz miał z kim grać, wtedy to jest coś niesamowitego.
Tak samo, oj ile godzin pękło z@SephiroT bywało że z pasem w dłoni aż zasypialem,

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dobra jak grać kampanię w coopie. Niby jesteśmy razem w grze bo chat z gry się odpala ale nie możemy grac razem.Jak chcę dołączyć do zadania mam ciągle napis,że jestem za blisko z fabuła.Niby jest zaproś do grupy a nie do gry ale nic nie można zrobić bo może to zrobić tylko dowódca itd.

 

Obaj ubyliśmy oddzielnie tego pierwszego większego monstera co zjada inne.

Edytowane przez Siudak83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo i tu będzie problem. Faktycznie był jakiś motyw, żeby robić jakaś misje fabularna z kimś trzeba było ukończyć samemu albo chociaż obejrzeć filmik wprowadzający do misji. Nie wiem czy tam po którejś misji się nie odblokowuje możliwość grania z kimś.

Ogólnie ten cały "matchmaking" był taki mocno średni, ale dało się to ogarnąć, więc albo pograjcie jeszcze solo trochę, albo po prostu metoda prób i błędów :(

 

jeszcze taka uwaga na przyszłość- we dwóch jest najtrudniej. A przynajmniej było jeszcze kiedy grałem, więc jak będziecie dostawać po dupie to się nie zrażajcie, bo we dwóch gra się chyba najfajniej :p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najtrudniej bo we 2 masz koty do pomocy.
We trzech już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczasz flare, przychodzą chińczycy i robią całą mapę w 5 minut, a Ty tylko biegasz i zbierasz. Nawet w grze robią za darmo XD

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że Iceborne to będzie stand-alone DLC! A co za tym idzie - osobna platyna. Wiedziałem, że to będzie duże rozszerzenie, no ale nie myślałem, że aż tak. Z mniej przyjemnych rzeczy (przynajmniej dla niektórych tutaj) - wracają korony, haha. Swoją drogą ciekawe czy dorzucą Khezu, jak zwiastowałem ponad rok temu. 
Jak myślicie - Iceborne będzie do odpalenia z menu głównego, a co za tym idzie - zupełnie nowa postać, nowa wioska i tak dalej? A może wczytujemy wcześniejszy zapis z podstawki i ruszamy na nowe potwory, no ale "lekko" OP? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie można zaimportować swoją starą postać, bo ma to być kontynuacja fabuły z podstawki. Ja tylko zastanawiam się czy brać wersje na PS4 czy czekać na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sponsorzdecydowanie ps4;)

Z chęcią wrócę do grania jak tylko ukaże się dodatek.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceborn jest zwykłym dodatkiem wymagającym podstawki, a nie standalone grą. By otrzymać dostęp do nowych lokacji będzie wymagane ukończenie podstawki i 16 poziom łowcy. Dla tych co się boją, że będzie za łatwo przypominam, iż będzie dodany nowy poziom trudności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@manoszekpewnie tak się stanie, bo na pc w podstawce nie szło nikogo znaleźć do wspólnej gry. Wysyłałem flarę i mogłem sobie czekać i czekać do końca questa aż w końcu przeszłem solo. Z drugiej strony na starość zachciało mi się kolejnych studiów i nie wiem jak będzie z czasem na wspólne granie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie irytować gra chyba,że ja coś źle robię.

 

Kamera po namierzeniu potwora to jakiś dramat dostaje pierdolca i nie widać nic bez namierzania często biję powietrze 2 cm od potwora.Walka trwa długo to co chwila coś ucieka i pół mapy trzeba to gonić.Albo dobiegam przez pół mapy tam gdzie leci i nagle wstaje i znów leci gdzie indziej i tak zamiast walki 30 min biegam po mapie.Wystarczy,że jakiś potwór lekko się unosi i znów biję powietrze bo nic go nie trafia.

Jakieś porady bo stracę cierpliwość i usunę to z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczyna mnie irytować gra chyba,że ja coś źle robię.
 
Kamera po namierzeniu potwora to jakiś dramat dostaje pierdolca i nie widać nic bez namierzania często biję powietrze 2 cm od potwora.Walka trwa długo to co chwila coś ucieka i pół mapy trzeba to gonić.Albo dobiegam przez pół mapy tam gdzie leci i nagle wstaje i znów leci gdzie indziej i tak zamiast walki 30 min biegam po mapie.Wystarczy,że jakiś potwór lekko się unosi i znów biję powietrze bo nic go nie trafia.
Jakieś porady bo stracę cierpliwość i usunę to z dysku.
Odpowiednie przygotowanie to podstawa, jakieś bomby błyskowe, paraliżujace, pułapki i jedziesz...

Nie zdąży ani spier ani nic...

Ja z@SephiroT ubilem setki bestii, więcej! Zlapalismy a nie ubilismy a to większa sztuka :)

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tą grą tylko jak zwykle nie wiem na co kupić. Pc czy Ps4. Ktoś wyżej pisał że na pc jest gorzej z randomami a na Ps4 jest ktoś kto nie dawno zaczął i by chciał wspólnie polatać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kończę fabułę więc mogę polatac jak coś i pomóc Ci z fabułą. Gram codziennie gdzieś od 12 później siłownia i znów wieczorem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra po aktualizacji mam jako ICE Born to tylko ikonka czy mam z tym dodatkiem grę?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wlasnie

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie update i tyle. Zmienili wszystko pod nowe dlc, łącznie z podstawą. W Destiny tak robią za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×