Skocz do zawartości
redo

Monster Hunter: World

Rekomendowane odpowiedzi

O pomysł z kirinem niezły, tylko teraz pytanie czy zebrane ślady nie znikną kiedy wyjdę po ich zebraniu z zadania, bo może trzeba będzie ubić skurwola a ponowna walka z tym typem, średnio mi się widzi.
Zostawiaj też kota w obozie, bo to debilne AI potrafi z dupy zaatakować i jest dupa. Japońce...
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepszy sposób na farmę "temperów" to dołączanie do innych ludzi.

Ustawiasz sobie odpowiednio wyszukiwanie żeby ci szukało śledztwa, z High Rank zmieniasz na "9 gwiazdek" (wtedy to juz tylko tempered bedzie ci pokazywac), ustawiasz zeby nagrody wciaz byly dostepne i szukasz.

Moim zdaniem najlepszy i najszybszy sposób na farmę. Wiadomo że czasem trafi się jakiś noob który padnie wam 3 razy i spierdoli quest, ale dzieje się to naprawdę, naprawdę rzadko. Większość ludzi ogarnia już na tyle że questy idą sprawniej.

W dodatku właśnie podczas robienia tych śledztw z innymi bardzo często wpadają nam śledztwa dla nas.

 

Jedyny bardziej problematyczny boss to właśnie tempered kirin, ale na niego też chyba znalazłem sposób. Łuk, + spamowanie z bliska  Power shotów ("O" na padzie). Jak puści się mu na głowę z 2-3 serie tych spadających kamieni to bardzo często pada na ziemię. (przynajmniej z moim buildem)

 

U mnie po ponad 150 godzinach z grą zaczęła już się pojawiać mała monotonia i aktualnie mam przerwę od MH, a za to gram sobie w FF XII:TZA na PC.

Edytowane przez Nóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy sposób na farmę "temperów" to dołączanie do innych ludzi.
Ustawiasz sobie odpowiednio wyszukiwanie żeby ci szukało inwestygacji, z High Rank zmieniasz na "9 gwiazdek" (wtedy to juz tylko tempered bedzie ci pokazywac), ustawiasz zeby nagrody wciaz byly dostepne i szukasz.
Moim zdaniem najlepszy i najszybszy sposób na farmę. Wiadomo że czasem trafi się jakiś noob który padnie wam 3 razy i spierdoli quest, ale dzieje się to naprawdę, naprawdę rzadko. Większość ludzi ogarnia już na tyle że questy idą sprawniej.
 
Jedyny bardziej problematyczny boss to właśnie tempered kirin, ale na niego też chyba znalazłem sposób. Łuk, + spamowanie z bliska  Power shotów ("O" na padzie). Jak puści się mu na głowę z 2-3 serie tych spadających kamieni to bardzo często pada na ziemię. (przynajmniej z moim buildem)
Wszystko fajnie, ale w 99% przypadków wywala błąd bo sesja jest już zajęta nim gra zdążyła Ci ją pokazać. Dołączenie to loteria, albo się uda albo nie. Dlatego wolę sam założyć i puścić flare i mieć święty spokój, niech głupie żółtki się biją o dołączenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Patricko napisał:

Wszystko fajnie, ale w 99% przypadków wywala błąd bo sesja jest już zajęta nim gra zdążyła Ci ją pokazać. Dołączenie to loteria, albo się uda albo nie. Dlatego wolę sam założyć i puścić flare i mieć święty spokój, niech głupie żółtki się biją o dołączenie :)

 

Nie wiem od czego jest to zależne, ale mi się to aż tak często nie zdarza. Ja zawsze staram się jak najszybciej odpalić misję, bo wtedy większa szansa że się zdąży przed innymi.

Na palcach jednej ręki mógłbym zliczyć sytuacje kiedy 2 razy pod rząd wywaliło mnie z misji bo inni byli pierwsi. Chyba że mam takiego farta... :24_stuck_out_tongue: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palcach jednej ręki to ja znowu ja mógłbym zliczyć ile razy udało mi się do kogoś dołączyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi też udaje się raz na 10 razy, widać że masa ludzi spamuje, jak odpalam flarę na misji Tempered to po 15 sekundach pełny skład.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie xD Kiedy pojawią mi się śledztwa na bardziej ambitniejsze potworki? W sensie, trzeba je jakiś odblokować? Czy mam wykonać te wszystkie poprzednie i potem pojawią się jakieś nowe? Czy jak skończę fabułę dopiero? W czasie znajdowania śladów gra "dodaje" mi jakieś sledztwa ,ale są one nadal mało ambitne, że tak się wyrażę. Nie ogarniam trochę tych sledztw ;dd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledztwa wpadają na bieżąco, te słabe po prostu usuwasz, a jak coś lepszego wpadnie to zostawiasz. To są questy pod farmę, to Ty decydujesz które chcesz grać.
High Rank pojawia się bodajże po drugim ubiciu Zoraha, a Temperedy dopiero po ukończeniu całej fabuły.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany dzięki za poradę odnośnie Kirina. To był strzał w 10. Po dwóch godzinach łażenia za kuniem ;) mam ok 30 śledztw na wszystkie tempered elder dragon. Co by przyspieszyć progres, użyłem talizmanu z perkiem uczony i klejnotów do szybszego i dalszego działania świetlików. W ramach podziękowania, mogę kogoś zaprosić na wieczorne bicie fioletowych smoczków.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj ubiłem z kumplem Kirinia z zadania opcjonalnego xD Udało się dopiero za drugim podejściem, bo aktualnie latam z całym setem Legiany (a to ma strasznie słabą odporoność na pioruny), więc musiałem na szybko wykuć coś bardziej przydatnego. W efekcie zostało mi 200 golda xD Ale udało się bestie zabić. Koleżkot zadowolony bo dostał od niego cały set ;d

 

Panowie ktoś mi z was wysłał kartę gildii i widziałem ,że jest w oddziale pssite.pl . Jak chcecie to z chęcią mogę do was dołączyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Patricko

Ile w tym prawdy, aż miło pozabijać Eldery bo nie lata na około ta menda.

 

 

Kushala masakra, 2 dni farmienia, użyłem wszystkie śledztwa i gdy zostało ostatnie na przedostatniej próbie w końcu wpadła mała korona.

Łącznie zabiłem ją/go 52 razy i pewnie drugie tyle wychodziłem bo mierzyłem i widziałem że jest za duża.

 

Jeszcze Nergigante, Vaal i Kirin, myślę że normalnie trzeba będzie jeszcze zrobić Black Diablosa, Bazela i Azure Rathalosa, reszta potworków powinna być w eventach.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narobiliście mi stracha z tym Kirinem. Miałem dłuższą przerwe z MH, czytalem co tam piszecie, a koniec końców to faktycznie latwa walka w przypadku great sworda. W sumie zabilem tylko 4 Kiriny na 130 godzin gry, więc nie ogarniałem nawet do końca schematu ataków :24_stuck_out_tongue: Tempered padł za drugim razem.

 


Takim pojedyńczym uderzaniem spraiwa sie, że co kilka strzałów pada na bok, potem szybkie przejście do 3 fazy ataku i tam pełne naładowanie. I tak do znudzenia. Pada bez wiekszych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SmaleC napisał:

Narobiliście mi stracha z tym Kirinem. Miałem dłuższą przerwe z MH, czytalem co tam piszecie, a koniec końców to faktycznie latwa walka w przypadku great sworda. W sumie zabilem tylko 4 Kiriny na 130 godzin gry, więc nie ogarniałem nawet do końca schematu ataków :24_stuck_out_tongue: Tempered padł za drugim razem.


Takim pojedyńczym uderzaniem spraiwa sie, że co kilka strzałów pada na bok, potem szybkie przejście do 3 fazy ataku i tam pełne naładowanie. I tak do znudzenia. Pada bez wiekszych problemów :)

 Tak z ciekawości jakie masz skille pod GS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy zacząłem się bawić mieczem z tarczą i stosunkowo często zdarza mi się wskakiwać potworaskom na głowy, przeokropnie zaczęli mnie irytować ludzie, którzy flashują podlatującego potwora z kimś na głowie... 

A polować na korony przymierzając się do kolan smoków póki co mi się nie chce, bo jeszcze mi za dużo zwykłych robaczków zostało. Niby ludzie wrzucają na psnprofiles na forum śledztwa, które im dały korony, ale chyba nie ma co się tutaj doszukiwać reguły, chociaż sprawdzalność zasady z jedną złotą i jedną srebrną nagrodą jest raczej wysoka. Trzeba tłuc jagrasa do porzygu, aż będzie korona (nie chciało mi się podczas poprzedniego eventu to mam nauczkę :24_stuck_out_tongue: ).

No i każdemu, komu gra się zaczęła nudzić polecam zrobić nową broń. Ja zacząłem z innym tasakiem i jest znowu całkiem przyjemnie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzta nie mają znaczenia, to jest totalne RNG.

Zrobiłem śledztwo na Vaala i dostałem nic,  pobrałem save z chmury, odpaliłem to samo śledztwo i dostałem małą koronę przy drugiej próbie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, shemaforash napisał:

Śledzta nie mają znaczenia, to jest totalne RNG.

Zrobiłem śledztwo na Vaala i dostałem nic,  pobrałem save z chmury, odpaliłem to samo śledztwo i dostałem małą koronę przy drugiej próbie.

Pamiętasz nagrody? Była srebrna i złota? Bo jeśli nie to wszelkie porady są o dupe rozbić.

Swoją drogą doceniam zaangażowanie w testy i wczytywanie savów z chmury :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba sobie pozostawiać te z takimi nagrodami a resztę można wypieprzać jak brak miejsca. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież fakt, że nagrody były takie a nie inne, to też może być kompletny zbieg okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno im bardziej hardcoreowy quest tym większe szanse na lepsze nagrody. Ograniczenie do 15min., tylko 2 graczy, mała ilość omdleń... Podobno łatwiej idą lepsze dekoracje na takich questach. Może tak samo jest z koronami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj robiłem Teostrę z warunkami na 1 zgon i 15 min i faktycznie dropła fajne kamyszki, min na czasową ochronę broni przed tępieniem - perk setu Odogarona. Dostałem też trzy kamienie bohatera do upgr broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KOMARZYSKO napisał:

Wczoraj robiłem Teostrę z warunkami na 1 zgon i 15 min i faktycznie dropła fajne kamyszki, min na czasową ochronę broni przed tępieniem - perk setu Odogarona. Dostałem też trzy kamienie bohatera do upgr broni.

Piękny jest ten kamień, też miałem kiedyś farta i mi poleciał. Jak znalazł pod mały mieczyk, nie trzeba się ostrzyć w krzakach co 30 sekund :) Ale z kamieniami do augmentów broni to jest bryndza straszna, okropnie to leci i jeszcze nie do tego co potrzeba :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ale z kamieniami do augmentów broni to jest bryndza straszna, okropnie to leci i jeszcze nie do tego co potrzeba :/ 


Hehe sam mam po kilka kamieni bohatera do upgr łuku i glewi, no ale po co mi one jak preferuję grę mieczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, KOMARZYSKO napisał:

Hehe sam mam po kilka kamieni bohatera do upgr łuku i glewi, no ale po co mi one jak preferuję grę mieczami :)

 

Takie mam wrażenie, że tu im się za bardzo grindometr podkręcił... niech dzielą na bohatera i wojownika, kij...

Ale różne kamienie dla różnych broni to już jest przegięcie :24_stuck_out_tongue: Jak jeszcze ktoś dostaje cegłą w łeb w drewnianym kościele, to swojej podstawowej broni nigdy nie ulepszy :24_stuck_out_tongue:

 

A swoją drogą przydatny tip. Odkryłem go wczoraj niezależnie od mojej ekipy, ale ja jestem cwany i napiszę pierwszy :24_stuck_out_tongue: U babki z kotłem za przedmioty z lowranku (jakieś skóry jagrasów i inne duperele) można kupować itemy. Generalnie wszystko jest do łatwego wyfarmienia, oprócz megaupierdliwych krzyczących strąków (to do wyciągania diablosa spod ziemi). Można szybciutko kupić dożywotni zapas u starszej pani :) wiedziałem że ona tam sprzedaje różności, ale od dawna do niej nie zaglądałem i zapomniałem :24_stuck_out_tongue:

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×