Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Wy to jesteście masochisci... Naczytajo się o cloudingach srołdingach i szukacie dziury w całym... Cóż :38_worried:

A TV jest świetny :)
 

EDIT: Wiecie jak to jest, na specjalistycznych portalach zajmujących się testami TV, każdy będzie miał jakieś ALE, aże to a tamto... Tylko na miłość boską, w większości domów nie zaobserwujecie minusów które podają takie portale, bo warunki domowe a powiedzmy "studyjne" gdzie wykorzystuje się specjalny sprzęt do testów/określania parametrów to druga sprawa... 

I hooy, że taki Bany wam powie, że tylko OLED, a nie jakieś słabe TV MID RANGE.... A sam siedzi na gówno monitorku... I jedyne co potrafi to pitolić i się wymądrzać, samemu nie mając podstaw "praktycznych" do wyrażenia opinii....

 

Dziękuję....

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kamillo napisał:

Gratuluje wyboru, obraz wgniata w fotel, wczoraj oglądałem Logana z HDR i mi szczena opadła. Tylko żałuję, że nie mam 65 cali, no ale to już następnym razem :)

Clouding u mnie jest, i niestety widać to na filmach z czarnymi pasami, ale gdy włączę opcję lokalne przyciemnianie wtedy plam już nie widać.

Jestem w ciężkim szoku, że w tv z pełnym podświetleniem ekranu (FALD) za 8500 występuję Clouding. Akurat to nie jest żaden wymysł. Oglądam/gram głównie wieczorami i nocami :/

jak komuś coś takiego nie przeszkadza (link) i uważa za fanaberie, to nieźle.

http://i.imgur.com/cu5CPnX.jpg

 

mocno ochłodziłeś mój entuzjazm :38_worried: no ale zobaczę na żywo.

 

Do tego dziś zobaczyłem ten artykuł, oledy  >15k i takie cyrki. Myślałem, że to tiviki idealne. Jednak każda technologia ma swoje mankamenty.

http://www.ppe.pl/blog/28477/8967/oled-do-hardcorowego-grania-tak-czy-nie-ma-mowy.html

 

PS. specjalnie wyłączyłeś strefowe wygaszanie, żeby to zobaczyć? Czy inni posiadacze XE9005 z forum też to zauważyli u siebie?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takiego cloudingu jak na tym zdjęciu co przesłałeś to nie mam, jak bym taki miał to bym pewnie zareklamował.
Miałem domyślnie ustawione wyłączone, z ciekawości włączyłem automatyczne lokalne przyciemnianie i clouding zniknął, ja mam model XE93, ale pewnie w XE90 też to doświadczysz.

Najbardziej widoczne to było w filmach z HDR, gdzie podświetlenie masz na max, ale na szczęście pomogło włączenie tej opcji.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tv już w domu :) powiem szczerze, że jeszcze go nie ogarniam, na razie tylko włączyłem HDR. Teraz pytania :)

1. Dostępny mam tylko HDR10 i HLG, a gdzie dolby vision ? Aktualizacja się zrobiła po włączeniu sama. Którego HDRa używać ?

2. W netflixie przy Stranger Things miałem ikonkę HDR, po kolejnym odpaleniu znikła i zastąpiła ją Ultra HD 4k, tak ma być ?

3. Ogólnie bardzo mocno świeci przy HDR, mega jasno co trochę mnie męczy. Czy ściemnienie nie popsuje efektu ?

Na razie to tyle pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Ok tv już w domu powiem szczerze, że jeszcze go nie ogarniam, na razie tylko włączyłem HDR. Teraz pytania
1. Dostępny mam tylko HDR10 i HLG, a gdzie dolby vision ? Aktualizacja się zrobiła po włączeniu sama. Którego HDRa używać ?
2. W netflixie przy Stranger Things miałem ikonkę HDR, po kolejnym odpaleniu znikła i zastąpiła ją Ultra HD 4k, tak ma być ?
3. Ogólnie bardzo mocno świeci przy HDR, mega jasno co trochę mnie męczy. Czy ściemnienie nie popsuje efektu ?
Na razie to tyle pytań.


Masz model XE93?

Dolby Vision bez sensu bo prawie nic w tym nie lata.

Co do sciemniania to poczytaj na forumkach bo przy HDR, musisz ustawić odpowiednio jasność itp.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupiłem XE93 :)

A z tym netflixem tak ma być ?

Przez konsolę jak oglądam mam napisane, że jest Ultra HD 4k, a jak apkę przez TV odpalam to pisze, że HDR...

Edytowane przez wesoly_kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony VR do konsoli? Bo jeśli tak, to ten pierwszy moduł przetwarzający do gogli nie obsługuje HDR. Naprawili to dopiero z drugą wersją, która chyba jeszcze nie trafiła do sprzedaży.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączony ulepszony format hdmi, szukaj w ustawieniach - format sygnału HDMI, chyba tak się to nazywało.

Co do Dolby Vision to poszukaj na necie jakie filmy netflix obsługuje ten format.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój 55xe9305 ma clouding...  trochę się pobawilem ustawieniami i zminimalizowalem go bardzo. Jeździć i wymieniać mi się nie chce, bo to jest loteria z tymi matrycami. Czy apki preinstalowane można wywalić z tv? Jeżeli tak to jak? Co warto jeszcze zainstalować dodatkowo? Dolby Vision jeszcze nie ma u mnie, czekam na odpowiednią aktualizacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie ES File Explorer, będziesz mógł sobie instalować co chcesz, tylko najpierw musisz sobie wybrany program/gre ściągnąć na jakiś dysk zewnętrzny i podpiąć pod TV, potem instalujesz przez ten program, no i oczywiście Kodi też sobie zainstaluj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie konsolę PS4 Slim 1TB, niestety nie gram zbyt często, bo sytuacja zmusiła mnie do posiadania dość starego telewizora LCD, LG 28 cali, na którym nie gra się zbyt komfortowo. Ponadto zakupiłem GTA5, w którą nie mogę grać, bo obraz gry rozjeżdża się jakby poza krawędzie ekranu i jest ucięty.

 

Przymierzam się do kupna telewizora 4K UHD 55", dokładnie to Samsung UE55MU7002 (jeśli inny, to też z matrycą VA, ale w tej cenie nie dostanę innego z VA 120 Hz).

Odległość kanapy będzie ok. 2,5 metra.

 

Tutaj moje pytania:
- czy gra na takim telewizorze będzie komfortowa na standardowej wersji PS4?
- czy raczej konieczny będzie zakup PS4 Pro?
- czy jednak PS4 Pro będzie opcjonalne, da lepsze doznania, ale nie będzie konieczny?

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie konieczny ale da lepsze doznania. Pooglądaj sobie profesjonalne porównania na digitalfoundry  i sam musisz siebie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz wydać w na PS4pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądać, to przeglądałem już sporo Pablos. Zależy mi na opinii użytkowników naszego forum, którzy naprawdę dostrzegają lub nie, różnicę z zwykłej konsoli a wersji Pro na telewizorze 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i proszę o pomoc.

Od dawna chodzi za mną chęć kupienia sobie jakiejś konsoli (w życiu nie miałem, chyba, że zaliczę do tego Pegasusa, którego miałem dobre kilka(naście?) lat temu), a zawsze bardziej myślałem o PS, ponieważ jest kilka gier, które dane mi było widzieć tylko na YT, a w które chciałbym zagrać. Tak więc używałbym jej raczej do tych tytułów, których nie ma na PC- Uncharted 4, The Last of Us, itp. Początkowo chciałem dodać do tego Assassyny i przykładowo Fifę, ale teraz nie wiem czy tak będzie, bo mam problem, z którym trafiłem do tego właśnie tematu.

A więc nie owijając już w bawełnę- nie mam telewizora w pokoju (mam jeden w domu, ale tam nie miałbym żadnej swobody grania z powodu seriali, filmów, itp., więc on odpada). Chciałem jakiś kupić, ale nie cierpię na nadmiar miejsca, mam jedną półkę gdzie byłoby idealnie, ale ma ona ograniczone wymiary ok. 50cm wysokości i 80 szerokości, głęboka jest wystarczająco nawet na telewizory starego typu, więc po przeglądnięciu różnych ofert doszedłem do wniosku, że wcisnę tam max. 32 cale. Mam jednak monitor 27 cali (dokładnie BenQ GW2765HT), którego używam z komputerem i stąd w końcu moje pytanie: czy, a jeśli tak to jak "mądre" jest to wyjście, mogę kupić samą konsolę i wrażenia z gry na tym konkretnym monitorze będą zbliżone do tego co mogę osiągnąć kupując 32 calowy telewizor (oczywiście prosiłbym o przeskalowanie tego kosztami- tz. z monitorem nie muszę dokładać ani grosza, a z telewizorem to pewnie 1000-1500 trzeba dać, więc nie wiem czy o te 5 cali warto)?

Nie znam się kompletnie na konsolach, więc jakby ktoś był łaskaw odpowiedzieć, czy jakbym podłączył PS4 do tego monitora to nic nie będzie się działo (jakieś złe skalowanie, wychodzący obraz, czy ogólnie powinno to ładnie wyświetlać, czy konsole raczej nie są do tego dostosowane).

I już ostatnie pytanie- z tym monitorem to jedyną słuszną opcją jest PS4, czy warto dołożyć do PS4 Pro?

Z góry dzięki za jakieś odpowiedzi i rady oraz proszę o wyrozumiałość, bo może pytania są banalne, ale jak ktoś ma podobne wrażenia to będę wdzięczny za każdą opinię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał monitor z tunerem TV, równiez miał mały pokój. Grałem u niego kilka razy - nawet ma split screen w CoD Zombie i powiem, że było okej. Nie wiem ile miał cali, był dość szeroki, ale wiadomo, nie był to kolos. Grało się przyjemnie. Może sprzedaj obecny monitor i kup większy? Skoro używasz do PC to i tak potrzebny.

 

PS4 Pro raczej się nie nada, jak widzisz po moim wcześniejszym zapytaniu, ja mam taką rozterkę przy 55 calach - bo tutaj to się obawiam czy będzie komfortowo grać na slimce czy na pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czasami gram przy biurku na monitorze gdy TV jest zajęty, mam stary monitor 22'' więc 27'' będzie w zupełności wystarczające.

Gra się bardzo fajnie, siedzę blisko monitora więc mały rozmiar matrycy aż tak nie przeszkadza, chociaż szykuję się do zakupu większego monitora.

 

Nie ma scenariusza w którym wolę grać na monitorze, jednak duży TV i wygodna sofa to zupełnie inna bajka.

Jednak nie ma sensu moim zdaniem płacić kasy 1000-1500 zł za te kilka cali, monitor masz dobry więc nie powinno być problemu.

 

Co do PROsiaka to ja bym na pewno brał wersję PRO jakbym teraz kupował konsolę, może kiedyś kupisz monitor/TV 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jeszcze większy monitor to dla mnie dobre rozwiązanie, ponieważ w grach jest fajnie jak się można wygodnie rozłożyć z padem w rękach, ale codzienne używanie coraz to większych kolosów z takiej odległości może być średnie dla moich oczu :) Więc raczej ten 27 calowy by został. Czyli mówisz, że konsola nie powinna mieć problemu z wyświetlaniem na nim obrazów? Chodzi mi o kwestie rozdzielczości, itp., żeby właśnie nie było takiej sytuacji, że nie rozumie się ona z monitorem i nie wie jak wyświetlać obraz, żeby był on i ładny i w całości pokazany na ekranie. Pytam o to tak szczegółowo, ponieważ konsola zawsze kojarzyła mi się właśnie z telewizorem, chociaż widziałem opinię ludzi, którzy grają na monitorach (i to nawet mniejszych).

 

Shemaforash- dzięki za opinię. Jakbym miał miejsce (budżet jakoś bym znalazł) na telewizor powiedzmy przynajmniej 40 cali to pewnie nie rozważałbym gry na monitorze, bo różnica w wielkości byłaby spora, a tak to "marne" 5 cali. Co do wersji Pro- myślę o tym właśnie dlatego, że ja nigdy nie kupuję rzeczy na kilka miesięcy, więc i ta konsola chciałbym, żeby mi posłużyła na dłużej, a kto wie, może za rok-dwa zrobię sobie centrum rozrywki w innym pokoju gdzie będzie miejsce i na 50 cali? :) Tak w ogóle to mój monitor ma rozdzielczość 2560x1440 jak w takiej sytuacji będzie wyświetlany obraz? Będzie skalowane jakoś do full HD, czy PS obsługuje też taką rozdzielczość? Pytam, bo czytałem tylko o opcji FHD i 4K jeśli chodzi o telewizory i wiem, że na tych powinna działać, a jak jest z innymi to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proporcje monitora to 16:9 więc wszystko powinno wyglądać normalnie, poniżej gameplay z PS4 na tym modelu monitora więc tym bardziej wszystko powinno działać i u ciebie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o tym, żeby poszukać czegoś na YT podając konkretny model monitora. Czyli wygląda na to, że mogę czekać na jakąś udaną promocję PS4 i wtedy pewnie ją sobie kupię. Jeszcze pozastanawiam się nad tym czy warto dopłacić do wersji Pro i może podejmę jakąś decyzję w sensownym czasie.

Dzięki wielkie za odpowiedzi, obym w najbliższym czasie mógł zapytać jakie gry polecacie dla kogoś kto nigdy nie grał na PS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PRO to tak jak wyżej pisałem, ja bym brał PRO, kiedyś może zainwestujesz w 4K/HDR no i niektóre gry sprawują się lepiej na prosiaku (mniej spadków fps).

W dziale Gry masz przypięty wątek gdzie na pytania o polecane tytuły, nie chcę tu spamować.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim przypadku, 55 calowy TV 4K UHD, warto przesiadać się z PS4 Slim na PS4 Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×