Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mataman napisał:
10 minut temu, wrobellito napisał:
A ewentualnie biorąc nieco większy np 43 cale zauważyłem 2 modele.    1:  https://www.x-kom.pl/p/337440-telewizor-33-43-philips-43pus6501.html.                     2:   https://www.x-kom.pl/p/375944-telewizor-33-43-sony-kd-43xe7005.html                      będą lepsze od tego Samsunga co podałem wcześniej ?       

 

Tego Philipsa omijaj szerokim łukiem. Sony też jest na IPS więc dno.

Czyli nie warto się pchać w te modele i pozostać póki co przy Samsungu rozumiem ? Jakaś alternatywa przy dopłacie może ?

Edytowane przez wrobellito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepiej poczekać i odłożyć nieco więcej gotówki niż pchać się w byle co. Tym bardziej, że mówimy o dodatkowych kwotach rzędu 1-2 tysiące, a nie 5-10.  4K pokazuje pazur w połączeniu z HDR, a TV za 2-3 tysiące to niestety wydmuszki. 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,wiem że niektórzy z Was użytkują wraz z telewizorem takie ustrojstwo jak soundbar. Właśnie zamierzam sobie go kupic. Ale niestety mam bardzo mało miejsca na regale i mój soundbar będzie stał bardzo blisko telewizora.
Dosłownie 5-6 cm od niego. Czy nie będzie to szkodliwe dla TV. Gdzies kiedys czytałem,że głośników nie powinno sie stawiać tak blisko. Dodam,że tylko listwa będzie tak blisko . Sub będzie stał w dalszej odległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Sipap napisał:

Koledzy,wiem że niektórzy z Was użytkują wraz z telewizorem takie ustrojstwo jak soundbar. Właśnie zamierzam sobie go kupic. Ale niestety mam bardzo mało miejsca na regale i mój soundbar będzie stał bardzo blisko telewizora.
Dosłownie 5-6 cm od niego. Czy nie będzie to szkodliwe dla TV. Gdzies kiedys czytałem,że głośników nie powinno sie stawiać tak blisko. Dodam,że tylko listwa będzie tak blisko . Sub będzie stał w dalszej odległości.

 

 

Oooo stary musisz zaktualizować dane :)))) To się tyczyło telewizorów kineskopowych :1_grinning:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym soundbary i przednie głośnik są ekranowane lub mają jakieś osłony na magnes.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bykovsky napisał:

Ale czy warto brać soundbar?

A w jakich kategoriach to rozpatrujesz? Gra znacznie lepiej niz glosniki wbudowane w TV, za to gra slabiej niz zestaw kina domowego lub hi-fi. Jak zawsze wszystko rozchodzi sie o kase i kto ile moze wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, czacha79 napisał:

A w jakich kategoriach to rozpatrujesz? Gra znacznie lepiej niz glosniki wbudowane w TV, za to gra slabiej niz zestaw kina domowego lub hi-fi. Jak zawsze wszystko rozchodzi sie o kase i kto ile moze wydac.

 

Dokładnie!! Dobrze gada chłop... zamiast gdybania trzeba liczyć siły na $$$... Dla mnie np. nie soundbar, nie kino domowe.... DLA MNIE dobre słuchawy (mam TB ELite 800X), a jak chcę "pograć muzę" mam leciwe Logitech Z5500 i starczy...

 

Ktoś napisze słabo, no jasne ZAWSZE może być lepiej... ale te Z5500 starcza absolutnie, więcej NIE WYMAGAM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki problem z IPLĄ na TV z androidem. Aplikacja pięknie działa, menusy itp. Odpalam jakiś serial, program , cokolwiek. Lecą sobie reklamy i jak odliczanie dobiega końca, to robi się czarny ekran oraz komunikat WYSTĄPIŁ BŁĄD ODTWARZANIA MATERIAŁU. Czasami uda się coś odpalić, ale kiedy dojdzie do wyświetlania pierwszych reklam, to po nich znowu wyskakuje powyższy komunikat.

Próbowałem już:

- przywracać ustawienia domyślne TV

- instalować na nowo TV

- usuwać pamięć tymczasową IPLI

- ustawiać na routerze DNSy

Nic to nie dało. Dodam, że problem pojawił się po aktualizacji oprogramowania w TV. TVN PLAYER działa dobrze, podobnie jak NETFLIX.

Ktoś ma jakieś pomysły? Domyślam się, że ten temat bardziej jest o poradach przed zakupem TV do grania, ale może siedzi tu ktoś, kto wie co poczynić?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też mam problem z Androidem.

 

Po ostatniej aktualizacji co chwilę wywala mi komunikat "Usługa Samba TV przestała działać. Zamknij aplikację". W opcjach wyłączam tę zjebaną aplikację, czyszczę dane, ograniczyłem liczbę procesów w tle do 1 (potem w ogóle wyłączyłem), ale komunikat co jakiś czas powraca i muszę znowu głęboko w opcjach grzebać, by ogarnąć dauna w Android TV. Jest to o tyle niewygodne, że gdy wywala komunikat, to muszę kliknąć na pilocie OK, inaczej nie mogę nic zrobić, a sam komunikat zasłania cały widok na środku, więc w trakcie gry jak się pojawia to lecą gurwy siarczyste, ogniste. Dodatkowo od momentu wspomnianej aktualizacji TV samoczynnie się już dwukrotnie ponownie uruchomił (w ciągu tygodnia) i oczywiście opcje się zresetowały do domyślnych i znowu walka z yebaną Sambą TV.

 

Być może podskórnie szukam wymówki, by denerwować się na drugi TV w 2017 roku i wziąć OLEDa, ale czy ktoś miał z tym problem i wie jak się z nim uporać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Grecky napisał:

W sumie też mam problem z Androidem.

 

Po ostatniej aktualizacji co chwilę wywala mi komunikat "Usługa Samba TV przestała działać. Zamknij aplikację". W opcjach wyłączam tę zjebaną aplikację, czyszczę dane, ograniczyłem liczbę procesów w tle do 1 (potem w ogóle wyłączyłem), ale komunikat co jakiś czas powraca i muszę znowu głęboko w opcjach grzebać, by ogarnąć dauna w Android TV. Jest to o tyle niewygodne, że gdy wywala komunikat, to muszę kliknąć na pilocie OK, inaczej nie mogę nic zrobić, a sam komunikat zasłania cały widok na środku, więc w trakcie gry jak się pojawia to lecą gurwy siarczyste, ogniste. Dodatkowo od momentu wspomnianej aktualizacji TV samoczynnie się już dwukrotnie ponownie uruchomił (w ciągu tygodnia) i oczywiście opcje się zresetowały do domyślnych i znowu walka z yebaną Sambą TV.

 

Być może podskórnie szukam wymówki, by denerwować się na drugi TV w 2017 roku i wziąć OLEDa, ale czy ktoś miał z tym problem i wie jak się z nim uporać? 

 

Pisałem o SAMBIE po aktualizacji właśnie już z 2 tygodnie temu musiałeś przegapić :24_stuck_out_tongue:

 

Wywala monit który musisz potwierdzić pilotem (co wkur... niesamowicie) i tak co chwilę... Więc podpowiem co musisz zrobić ;)

 

MUSISZ wejść w apki, odszukać wspomnianą usługę Samby (menadżera czy jak tam się zwie :P) i koniecznie WŁĄCZYĆ!!! Przy wyłączonej usłudze (właśnie po aktualizacji) wywala ten monit: "Usługa Samba TV przestała działać. Zamknij aplikację".

Też mnie irytowało, że wymusili włączenie usługi ale hooy im w oko... I tak sobie podkręciłem TV, w opcjach programistycznych i jest lepiej niż było :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

 

Pisałem o SAMBIE po aktualizacji właśnie już z 2 tygodnie temu musiałeś przegapić :24_stuck_out_tongue:

 

Wywala monit który musisz potwierdzić pilotem (co wkur... niesamowicie) i tak co chwilę... Więc podpowiem co musisz zrobić ;)

 

MUSISZ wejść w apki, odszukać wspomnianą usługę Samby (menadżera czy jak tam się zwie :P) i koniecznie WŁĄCZYĆ!!! Przy wyłączonej usłudze (właśnie po aktualizacji) wywala ten monit: "Usługa Samba TV przestała działać. Zamknij aplikację".

Też mnie irytowało, że wymusili włączenie usługi ale hooy im w oko... I tak sobie podkręciłem TV, w opcjach programistycznych i jest lepiej niż było :)

 

Tylko, że u mnie po kilku dniach i tak ten komunikat wraca :frog: podejrzewam, że ma to związek z samoczynnym uruchomianiem się ponownie Androida (co oznacza powrót do fabrycznych ustawień w aplikacjach). Dwa razy byłem tego świadkiem, więc pewnie jak gdzieś odszedłem od TV to skurwisyn musiał się restartować. Yebałbym Android TV maczetą. 

 

edyta:

Tylko właśnie kłóci się to z tym, że Samba ma być odpalona. Bo po restarcie muszę ją wyłączyć i wyczyścić dane, by chodziło :30vm3cw:

Edytowane przez Grecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grecky napisał:

 

Tylko, że u mnie po kilku dniach i tak ten komunikat wraca :frog: podejrzewam, że ma to związek z samoczynnym uruchomianiem się ponownie Androida (co oznacza powrót do fabrycznych ustawień w aplikacjach). Dwa razy byłem tego świadkiem, więc pewnie jak gdzieś odszedłem od TV to skurwisyn musiał się restartować. Yebałbym Android TV maczetą. 

 

U mnie nawet po ponownym CAŁKOWITYM uruchomieniu pamięta ustawienia i problemu z Sambą nie mam... Faktycznie musiał tu mieć wpływ na to ten powiedźmy "samoczynny" reset...

 

Niby w nowym patchu właśnie zmieniono algorytm oszczędzania energii (poszperam w opcjach może coś tam znajdziesz)... Choć Ja tam żadnych resetów nie uświadczyłem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grecky napisał:

Yebałbym Android TV maczetą. 

 

Hmm nie bylo nic z WebOS3.5 co spelnialo twoje wymagania? 

Prywatnie smart TV moze i fajna rzecz ale widac ze niektore firmy tego nie ogarniaja (moj Philips to doskonaly przyklad - mimo iz to era przed Android TV). 

 

Ja musze poczekac az bedzie jakas mala obnizka ale z tego co widze to LG wallpaper TV 65" (LG OLED65W7P) to dobra propozycja, male minusy przy HRD ale to tez mozna troche zniwelowac ustawieniami. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, MagEllan napisał:

 

Hmm nie bylo nic z WebOS3.5 co spelnialo twoje wymagania? 

Prywatnie smart TV moze i fajna rzecz ale widac ze niektore firmy tego nie ogarniaja (moj Philips to doskonaly przyklad - mimo iz to era przed Android TV). 

 

Ja musze poczekac az bedzie jakas mala obnizka ale z tego co widze to LG wallpaper TV 65" (LG OLED65W7P) to dobra propozycja, male minusy przy HRD ale to tez mozna troche zniwelowac ustawieniami. 

 

 

Ja tam zadowolony z Andka na Soniaku, ale fakt jak wcześniej miałem Philipsa to Smart w nim to jakaś kpina... 

Sam procesor ogarniał wszystko nieźle (tj. upiększacze i polepszacze obrazu) ale już mocy zdecydowanie brakowało na Smart-a i nawigacja w menu to była katorga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MagEllan napisał:

 

Hmm nie bylo nic z WebOS3.5 co spelnialo twoje wymagania? 

 

 

 

LCD od LG to niestety słabizna na IPS, więc zostaje tylko OLED. 

 

Już przytaczałem moją historię. Miałem początkowo Samsunga KS7000. Super smart TV, płynność bajka. No niestety rozkleił się i smutny pan z Samsunga go zabrał. Dostałem od firmy kwit, który upoważniał mnie do wzięcia innego modelu za taką samą lub wyższą kwotę w Media Markt. Zwrot gotówki nie wchodził w grę, bo wziąłem go w połowie na raty. No i miałem do dyspozycji kwotę 4500 zł. Był to maj, więc tegoroczne OLEDy były w okolicach 10 tysięcy jeszcze. Różnicę do innego TV musiałem dopłacić tylko i wyłącznie w gotówce, więc utargowałem wówczas tego XE90 za 6500 zł, bo miałem tylko te 2 tysiące wolne. I o ile z obrazu byłem i jestem mega zadowolony, tak problemy przy regulacji głośności w trybie HDR (TV wówczas dostaje czkawki i obraz klatkuje) i ogólne zamulenie odbiornika mnie czasami dobijają. 

 

Serio, coś czuję podskórnie, że rok 2017 skończę z trzema TV na koncie i tym ostatnim będzie OLED :obama:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grecky 

no to kijowo trafiales z TV. Dobrze ze miedzy Samsungiem a Sony tylko doplacales.

Ja wlasnie dlatego podalem przyklad oleda od LG tyle ze ceny miedzy 24K a 36K (piersza w PL druga w SE po przeliczeniu na PLN) ale czytajac o tym TV wiem ze to jest co chce.

OLED i bdb input lag. Jak pisalem HRD ma male bolaczki ale pewnie to w kolejnej serii poprawia. Do tego podoba mi sie nowoczesne wzornictwo i mocowanie.

Ba nawet moja kobieta powiedziala ze bedzie pasowal po tym jak przemeblujemy chate.  

77" tez by weszlo ale na styk no i roznica w cenie ponad 2 krotna :38_worried:

 

Tak czy inaczej powodzenia, skoro Sony sie nie rozkleja, ma dobry wyswietlacz to moze jakas aktualizacja naprawi bolaczki android tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan I tak już z kobietą ugadałem, że najpoźniej za rok w salonie stanie OLED, więc niech se Sony robi co chce. Jednak chyba poczekam na modele na rok 2018. Może uda im się zbliżyć w trybie HDR do 1000 nitów? W połączeniu z czernią to będzie kosmos :notbad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grecky 

A jak wypadaja tresci o nizjszej nizli uhd rozdzialka? 

np. BD z filmem to w wiekszosci 1080p - ktore mozesz puscic nieskalowane lub rozciagniete. 

Juz na full HD rozciaganie obrazu z nizszych rozdzialek potrafi zakłuć w oczy. 

Wiec zastanawiam sie czy efekt w wypadku UHD jest dokladnie ten sam. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odtwarzasz z bd  lub pliku w mkv możesz włączyć remastered 4k, ale filmy na bd  lub z pliku z wyłączoną w/w funkcją też wyglądają bd i nic nie rozciąga idzie tak jak fabryka dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MagEllan napisał:

@Grecky 

A jak wypadaja tresci o nizjszej nizli uhd rozdzialka? 

np. BD z filmem to w wiekszosci 1080p - ktore mozesz puscic nieskalowane lub rozciagniete. 

Juz na full HD rozciaganie obrazu z nizszych rozdzialek potrafi zakłuć w oczy. 

Wiec zastanawiam sie czy efekt w wypadku UHD jest dokladnie ten sam. 

 

 

Jeżeli chodzi o skalowanie treści to obraz jest bardzo dobry. Nie siedzę z nosem wbitym w ekran, więc ciężko wychwycić jakieś niedoskonałości. Pod tym względem zarówno Samsung, jak i Sony dają radę. Z tego co wiem nieco gorzej wypadają OLEDy od LG jeżeli oglądamy papkę z telewizji w SD. No, ale kto ogląda te liche kanały? Problem w zasadzie sam się rozwiązuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowaliście telewizor przez internet?

Nurtują mnie pytania:

 

1) Jak to jest z dostawą 55 calowego TV? Czy transport jest bezpieczny? Są dodatkowe zabezpieczenia, oznaczenia?

1.1.) Nawet jeśli będzie uszkodzony, to zanim się go rozpakuje, postawi, odpali, to minie sporo czasu - jak spisać protokół z kurierem?

1.2.) Może to dziwne pytanie, ale...przyjedzie kurier, wystawimy 55 calowy TV z dostawczego auta na chodnik i co dalej...? Sam wnoszę? :1_grinning: W końcu to dostawa do domu, a nie pod dom :1_grinning:

 

2) Czy kupowaliście na Allegro? Mówię oczywiście o "dobrych sprzedawcach" z odpowiednią ikoną, 100% pozytywnych komentarzy, kilkanaście-dziesiąt osób kupiło - zapewne są to sklepy które mają swoją sprzedaż na Allegro. Wszystko gra w takich transakcjach?

2.2.) Czy raty Payu 0% to naprawdę 0%?

2.3.) Jak z gwarancją? Producenta?

 

Prosiłbym o odpowiedzi ze względu nie tylko na mnie, ale też na przyszłych kupujących, którzy będą czytać ten temat, a informacje te mogą być bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

15 godzin temu, Bykovsky napisał:

1) Jak to jest z dostawą 55 calowego TV? Czy transport jest bezpieczny? Są dodatkowe zabezpieczenia, oznaczenia?

A jak sadzisz, w jaki sposob docieraja do sklepow? Podpowiem, ze raczej nie przez teleportacje ;) 

 

15 godzin temu, Bykovsky napisał:

1.2.) Może to dziwne pytanie, ale...przyjedzie kurier, wystawimy 55 calowy TV z dostawczego auta na chodnik i co dalej...? Sam wnoszę? :1_grinning: W końcu to dostawa do domu, a nie pod dom :1_grinning:

Jesli nie chcesz patrzec jak kurier leci na pysk niosac twoja drogocenna paczke wazaca 30-40kg, to moze po prostu pomoz mu ja wniesc... ? 

 

15 godzin temu, Bykovsky napisał:

2.2.) Czy raty Payu 0% to naprawdę 0%?

Wiem ze takich rzeczy ucza dopiero gdy sie zaczynasz doktoryzowac z matematyki, ale moze zwyczajnie podziel cene na ilosc rat i... i bedziesz wiedzial :24_stuck_out_tongue: Tylko sprawdz najpierw cene tego samego przedmiotu w innych sklepach poza allegro bo zapewne gdzie indziej bedzie taniej ;) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×