Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli pixeli swieci to raczej nie jest martwy - dead pixele jak sama nazwa wskazuje sa martwe wiec nie moga swiecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kiedyś czytałem o jscreenfix, ale ja to nie wierzę w takie rzeczy, ale może ktoś tu miał z tym doświadczenie to może się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy ktokolwiek spotkał się z problemem gdzie HDCP 2.2 nie jest prawidłowo rozpoznawane przez tv w połączeniu z PS4 pro ?? Konkretnie problem z LG B7 , przestawienie na 1.4 pomaga ale to tylko tymczasowe załatwienie problemu .wielkie dzięki za odpowiedzi 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2017 o 12:24, Kamillo napisał:

Coś kiedyś czytałem o jscreenfix, ale ja to nie wierzę w takie rzeczy, ale może ktoś tu miał z tym doświadczenie to może się wypowie.

Żaden z tych programów i migających filmików na yt nie działa :/ W poniedziałek ma się ze mną kontaktować serwisant w celu umówienia terminu "naprawy". Pewnie chodzi o wymianę matrycy. Szczerze mówiąc nie wiem czy się godzić na takie rozwiązanie. Miesięczny telewizor i już wymieniany z najważniejszym komponentem. Nie wiem jak do to dokładnie wygląda, ale obawiam się, że po wymianie może być gorzej (paprochy pod ekranem, nierównomierne podświetlenie itd.). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, kupiłem niedawno PS4 Pro, podłączyłem do tv - Samsung KS7000 i występuje taki o to problem. Z reguły występuje to zaraz po włączeniu konsoli. Kilkukrotne rozłączenie i podłączenie okablowania do OneConnecta (moduł do którego podłączamy urządzenia, 4 gniazda HDMI, gniazdo cyfrowe dla zestawu audio) rozwiązuje problem. Obawiam się jednak, że takie "migotanie" może uszkodzić matrycę. Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.
https://www.youtube.com/watch?v=pTM-MEPNLzw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc niedokladnie wlozona wtyczka kabla HDMI, albo uszkodzony kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam w tym tygodniu Samsunga UE55MU7002 i kurde obawiam się dostawy przez kuriera. Co prawda zamawiam z Allegro od oficjalnego sklepu Samsung, jutro do nich zadzwonię i się wypytam jak oni to wysyłają, czy dają jakieś wytyczne kurierom itp. Poza tym nie wiem czy kurier pomoże go wnieść na drugie piętro i poczeka ok. pół godziny aż sprawdzę TV przed spisaniem protokołu - TV musi postać ok. 20 minut w temperaturze otoczenia przed jego włączeniem + wizualne sprawdzenie czy wszystko działa.

Serio mam obawy jak to zrealizować, w końcu to nie sprzęt za 50 zł a za ponad 4000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cwir napisał:

Szanowni TV Szpece.

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-75xe8596

 

czy

 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue75mu7002t

 

czy też jakiś inny 75 może ktoś polecić i uzasadnić?

SONY ma matrycę IPS, nie wiem jak w tym modelu wygląda obraz w praktyce, ale prawdopodobne jest, że nie uświadczysz czerni. Samsung ma matrycę VA, także ja bym brał ten, niestety stać mnie tylko na 55 cali tego modelu :)

Jak poradzisz sobie z transportem i wniesieniem takiego kolosa?

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku to już chyba tylko o kurierach jest i o znoszeniu jajka czy będzie TV cały...

Kur... kupa w sklepie i jak nie macie swojego transportu to dzwońcie na takse zyczycie sobie DUZY wóz z pojemnym bagaznikiem i już....

Kupujecie TV po 4-7k a 20zl na taksówkę żal?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bykovsky napisał:

SONY ma matrycę IPS, nie wiem jak w tym modelu wygląda obraz w praktyce, ale prawdopodobne jest, że nie uświadczysz czerni. Samsung ma matrycę VA, także ja bym brał ten, niestety stać mnie tylko na 55 cali tego modelu :)

Jak poradzisz sobie z transportem i wniesieniem takiego kolosa?

 

Kupię przez internet i mi przywiozą pod dom? Wniosę go drzwiami frontowymi :smart:

 

Ale w jakim sensie nie uświadczę czerni? Jakiejś super czerni widocznej dla videofilów? Czy nawet janusz obrazu co wciąż jedzie na 8 letniej Bravii 40 cali bez Smart TV i jest zadowolony, będzie kręcił nosem?  Bo ja widziałem go na żywo w Media Markcie i mi zaschło w przełyku z wrażenia. Oczywiście tylko demko co leci w sklepach, ale mimo wszystko..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni TV Szpece.
 
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-75xe8596
 
czy
 
https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-samsung-ue75mu7002t
 
czy też jakiś inny 75 może ktoś polecić i uzasadnić?
Szanowny Panie specjalnie dla ciebie jutro w robocie te modele sprawdzę na wlasne oczy (o ile mam ten i ten) lub ich odpowiedniki...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 
Kupię przez internet i mi przywiozą pod dom? Wniosę go drzwiami frontowymi smart.png
 
Ale w jakim sensie nie uświadczę czerni? Jakiejś super czerni widocznej dla videofilów? Czy nawet janusz obrazu co wciąż jedzie na 8 letniej Bravii 40 cali bez Smart TV i jest zadowolony, będzie kręcił nosem?  Bo ja widziałem go na żywo w Media Markcie i mi zaschło w przełyku z wrażenia. Oczywiście tylko demko co leci w sklepach, ale mimo wszystko..
A owiany legenda XE9005?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

W tym wątku to już chyba tylko o kurierach jest i o znoszeniu jajka czy będzie TV cały...

Kur... kupa w sklepie i jak nie macie swojego transportu to dzwońcie na takse zyczycie sobie DUZY wóz z pojemnym bagaznikiem i już....

Kupujecie TV po 4-7k a 20zl na taksówkę żal?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

No ale jak TV nie będzie cały to go oddam? Sprzęt za 10 klocków i się mam pocić czy mi zjeb kurier nim nie rzuci o krawężnik?

 

Zresztą nieważne. Zwerbuje ziomka z vanem i pojedziemy po niego. Skupmy się na jakości :)

 

7 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Szanowny Panie specjalnie dla ciebie jutro w robocie te modele sprawdzę na wlasne oczy (o ile mam ten i ten) lub ich odpowiedniki...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

A owiany legenda XE9005?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Sprawdź proszę jak śmiga ten Android TV bo słyszałem że muli na soniaczach.

 

XE9005 w 75 calach kosztuje 18 tysi :). Na razie nie jestem gotowy zejść do 65 (ale jest to możliwe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Sprawdź proszę jak śmiga ten Android TV bo słyszałem że muli na soniaczach.
 
XE9005 w 75 calach kosztuje 18 tysi :). Na razie nie jestem gotowy zejść do 65 (ale jest to możliwe).
Jeżeli chcesz pogadam o Andku i Sony zapraszam... Odblokowalem tryb programisty (jak w smartfonach) i sobie ustawiłem kilka opcji jak trzeba... Cwir słuchaj android ma swoje wady, ale ma też zalety typu podatność na modyfikacje, personalizacje... Jak się zaczyna wieszać to można zrobić naprawdę wiele aby poprawić komfort...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLEDa od LG 65 weź @cwir obraz i wrażenia zrekompensują ci te 10 cali. W euro dają do niego Xboxa x  za pół ceny i jak sprzedasz wyjdzie poniżej 10k

 

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b7v.bhtml?gclid=CjwKCAiA9rjRBRAeEiwA2SV4ZbuPgtkVWXOG3mjM25Mnu5DHaSZ5hBnrGSgwy_MLaxzkCffzW2Mt-xoCKRYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COuRz4z_gtgCFZNIGAodPhgPHQ

 

Najlepszy TV w tej wielkości 

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/65-inch

 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest Xbox?

 

Jak wspomniałem, nie zależy mi jakoś specjalnie na Oled. Moja recepcja wzrokowa jest mało wymagająca. Czarne czernie czy milion herców vs 2 miliony u mnie ma mniejsze znaczenie. Bardziej operuję parametrami typu: patrz jaki wielki; zajebisty obraz żyleta; jest płynnie; jaki ładny pilot :)

 

Mam Sony Bravia 40 cali z 2009 roku i jestem z niego zadowolony for fucks sake :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz pogadam o Andku i Sony zapraszam... Odblokowalem tryb programisty (jak w smartfonach) i sobie ustawiłem kilka opcji jak trzeba... Cwir słuchaj android ma swoje wady, ale ma też zalety typu podatność na modyfikacje, personalizacje... Jak się zaczyna wieszać to można zrobić naprawdę wiele aby poprawić komfort...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

W każdym markecie dajo nawet w ME czy MM... Taka akcja LG... Ja OLED LG 65 mam za 10k...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

" userid="8865"] OLEDa od LG 65 weź [mention=1078]cwir[/mention] obraz i wrażenia zrekompensują ci te 10 cali. W euro dają do niego Xboxa x  za pół ceny i jak sprzedasz wyjdzie poniżej 10k
 
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled65b7v.bhtml?gclid=CjwKCAiA9rjRBRAeEiwA2SV4ZbuPgtkVWXOG3mjM25Mnu5DHaSZ5hBnrGSgwy_MLaxzkCffzW2Mt-xoCKRYQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=COuRz4z_gtgCFZNIGAodPhgPHQ
 
Najlepszy TV w tej wielkości 
 
https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/65-inch
 
W każdym markecie dajo nawet w ME czy MM... Taka akcja LG... Ja OLED LG 65 mam za 10k...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

minut temu, cwir napisał:

Co to jest Xbox?

Puszka pandory, może być ciężko że sprzedażą :messi:

Tak na marginesie to nie znam konkretnych modeli i też nie jestem specem ale jak w MM zobaczyłem koło siebie LED Samsunga, Sony i OLEDa od LG to różnice widać gołym okiem

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spory dylemat, rozumiem potrzebe posiadania wiekszego rozmiaru, ale chyba wzialbym OLED w tej kasie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cwir Android na TV to największa pomyłka w dziejach. Niestety, nawet grzebiąc mocno w opcjach potrafi przymulić w najmniej oczekiwanym momencie (zmiana głośności) lub po prostu się zrestartować. Ja to najbardziej odczułem po przesiadce z Samsunga, który stoi na Tizenie. Ten system to już rakieta. Wszystko śmiga, bez przycięć, no widać, że napisany został pod telewizor, a nie jak Android na wszystko od odkurzaczy po żelazka. Dodatkowo Tizen jest lepszy pod względem parowania z innymi sprzętami. Android niestety często marudzi i muszę korzystać z dwóch pilotów. W Samsungu wszystko można robić jednym i nie ma najmniejszych problemów pod tym względem. System operacyjny to zdecydowanie 1:0 dla Samsunga.

 

Nie wiem jak z serią MU w porównaniu do KS, ale w sklepie widać, że to podobny system spasowania obudowy, a więc klej i zatrzaski. Być może udoskonalili ten patent, ale zeszłoroczne TV się rozklejały, czego jestem najlepszym przykładem :263g3sw:  Sony zdecydowanie lepszy pod tym względem. Są śruby, wszystko solidne zamocowane. Jakość wykonania to plus w stronę Japończyka i mamy 1:1.

 

Zostaje najważniejsze, czyli obraz. Opisywałem modelem XE85 kilka stron wcześniej, zacytuję

 

W dniu 24.11.2017 o 14:40, Grecky napisał:

Moja matka kupiła sobie 2 tygodnie temu Sony XE85, chyba w Media Expert. Rozmiar 55 cali kosztował ją 4,5 albo 4,6 tysiąca złotych. Typiarka mogła napisać do mnie, to bym jej za tę kwotę sprzedał mojego XE90 i dołożył do OLEDa :30vm3cw: No, ale mniejsza z tym. 

 

W każdym razie chwilę się nim pobawiłem parę dni temu i niestety szału nie robi. HDR jest w tym modelu umowny, co zresztą widać po testach na rtings. Niecałe 400 nitów nie sprawi, że kopara opadnie. Dodatkowo brak funkcji lokalnego wygaszania (mocno mnie to zdziwiło. wchodzę w opcji, a tu pusto), więc czerń pod wieczór jest czernią tylko z nazwy, ale jednocześnie tragedii nie ma. Kontrast na poziomie 4500 to solidny wynik, szczególnie w dzień. Na plus na pewno matryca VA i jakość wykonania. Z racji podświetlenia edge jest też dosyć smukły. Z kolei pilot w porównaniu do modelu XE90 jest pozbawiony gumy, więc w dotyku sprawia wrażenie taniej, plastikowej zabawki. 

 

Nie mam porównania do Samsunga MU7000 czy Panasonica, ale za kwotę bliską 5 tysięcy złotych raczej bym XE85 nie brał. 

 

ALE jeżeli nie jesteś wideofilem, to raczej zarówno Samsung, jak i Sony powinien spełnić Twoje wymagania, bo to solidne urządzenia. Najlepiej w sklepie zobacz jak wygląda jakość wykonania, pobaw się systemem operacyjnym i na tej podstawie wybierz. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

W tym wątku to już chyba tylko o kurierach jest i o znoszeniu jajka czy będzie TV cały...

Kur... kupa w sklepie i jak nie macie swojego transportu to dzwońcie na takse zyczycie sobie DUZY wóz z pojemnym bagaznikiem i już....

Kupujecie TV po 4-7k a 20zl na taksówkę żal?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

Kurwa mać człowieku, w prawie każdym poście obrażasz innych i wyzywasz się na użytkownikach forum którzy zadają pytania (od tego jest forum). Masz jakieś kompleksy czy co? W sklepie dla klientów też taki jesteś?

Już nic nie można powiedzieć na tym forum bo jest kilka osób które kurwa od razu najeżdżają na innych. Ludzie zluzujcie trochę.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Bykovsky napisał:

Kurwa mać człowieku, w prawie każdym poście obrażasz innych i wyzywasz się na użytkownikach forum którzy zadają pytania (od tego jest forum). Masz jakieś kompleksy czy co? W sklepie dla klientów też taki jesteś?

Już nic nie można powiedzieć na tym forum bo jest kilka osób które kurwa od razu najeżdżają na innych. Ludzie zluzujcie trochę.

dostał bloka na SB i wyżywa sie teraz w tematach. I pomyśleć że tacy ludzie obsługują klientów w polskich sklepach z elektroniką...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Zmieniamy nieco kryteria. Nie będę się już upierał przy 75 calach, bo widzę że nieproporcjonalna kupa kasy idzie w rozmiar. Czyli generalnie szukam zajebistego TV do 10 tałek od 65 cali wzwyż :)

 

I teraz ten LG OLED65B7V brzmi zajebiście tylko jest droższy o tałkę. Myślicie że to może jeszcze stanieć w tym roku?

 

Natomiast XE9005 też brzmi kusząco, do tego 2 tysie tańszy. Tylko z kolei ten Android teraz brzmi odpychająco...

 

:ExHPnhn:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×