Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Dariusz1991 napisał:

Dziękuję :thumbsup: Czyli polecasz DLP i taki projektor jak masz Ty? No właśnie chodzi o efekt "WOW" i żebym nie żałował. 

Co do tej jakości, czy mógłbyś zrobić dla mnie jakieś podglądowe zdjęcia jak to wygląda w rzeczywistości? Wiadomo jak to na stronkach z projektorami dodają, niby wszystko cacy ale aż się wierzyć nie chcę że taki obraz w rzeczywistości, ale ja to czasem głupi jestem :rofl: 

Będę wdzięczny :) 

 

 

Polecam DLP, ale byc moze inne technologie sa lepsze - nie wiem bo ich nie widzialem i nie czytalem na ten temat ;) Czy bedziesz zalowal tego nie wiem - ja nie zaluje :good:

 

Zrobienie zdjecia ekranu nic Ci nie da i nie powie niczego na temat jakosci - to trzeba zobaczyc na zywo. Pamietaj ze przy zakupach przez internet masz 14 dni na zwrot, wiec jesli cos Ci nie bedzie odpowiadalo w jakosci to odeslesz projektor.

 

Zanim jednak cokolwiek kupisz koniecznie zmierz odleglosci w pomieszczeniu, gdzie bedzie ekran a gdzie projektor i jaki rozmiar ekranu musisz kupic. Przelicz to jakims kalkulatorem online. I pamietaj ze ewentualne mocowanie projektora do sufitu wiaze sie z robieniem dziur i dokladnym wyliczaniem srodka ekranu wzgledem osi obiektywu - niektore projektory nie maja korekcji poziomej, do tego jesli plaszczyzna ekranu nie bedzie rownolegla do plaszczyzny projektora to mozesz miec tak ze ktoras ze stron ekranu bedzie ostra a druga juz nie ;) Warto sie przylozyc do tego wszystkiego albo zatrudnic fachowca ze sklepu hi-fi ktory juz takie rzeczy robil - nie jest to fizyka jądrowa, ale liczy sie dokladnosc ;)

 

http://projectorcalculator.benq.com

 

PS. W wielu projektorach soczewka nie jest na srodku obudowy, ale z boku. Musisz to tez uwzglednic przy obliczaniu punktu mocowania projektora, zeby to soczewka byla na srodku ekranu a nie np.mocowanie do sufitu ktore jest przesuniete wzgledem niej np o 7cm  ;) 

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dziękuję Wam za odpowiedzi. 

A czy wystarczy biała ściana, czy jednak lepiej zakupić odpowiedni ekran? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okej dziękuję Wam za odpowiedzi. 

A czy wystarczy biała ściana, czy jednak lepiej zakupić odpowiedni ekran? 

Zależy od posiadanych funduszy, dobry ekran kosztuje sporo. Od biedy ściana pomalowana, niekoniecznie na biało, to jakieś wyjście. Podałem Ci forum od tych rzeczy, tam naprawdę jest masa ludzi z wiedzą. Ekran to myślę ze dwa, trzy tysiące w miarę ok. Pomyśl jeszcze przyszłościowo, treści 4K coraz więcej, wchodzi tv w tej rozdziałce ( canal sport now 4K np. ) filmy z odtwarzaczy wszelakich no i PS4 pro czy nowy xklocek. Takie projektory już są.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2017 o 16:43, Kamillo napisał:

@Tomisior Zrób tak jak Ci pisałem wcześniej, poczekaj aż wprowadzą nowe modele, po pierwsze  to w ogóle zarejestruj sobie swój TV na stronie Sony, potem po przez ich stronę robisz zgłoszenie naprawy, czekasz aż się z Tobą skontaktują, będą prosić o przesłanie zdjęć i wydaje mi się, że wtedy na bank Ci wymienią na nowy model z 2018r., bo tych z 2017 już nie będą produkować i nie będzie im się opłacało naprawiać.

 

@Sithman To tak samo jak ja mogę Ci powiedzieć, że używam Sony i nigdy nie miałem z nim problemów. Raz trafisz zajebiście, a raz chu...., takie życie.

Kamillo myślę nad Twoim rozwiązaniem. Dziś wyskoczył mi 4 na dole i w prawym dolnym rogu 5 i 6. Reklamować teraz, czy czekalibyście do listopada 2019 (do tego terminu mam gwarancje). Do tego czasu  w takim tempie tv będzie jednym death pixelem. Dawno się tak nie przejechałem na żadnym zakupie. Dziś na dodatkowe pixele zareagowałem radością, a tak mi się podobał ten tv...w OLEDach też mogą być takie kwiatki z pixelami? Tam wiem, że dochodzą jeszcze wypalenia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran kosztuje do tysiaka, chyba ze chcesz rozwijany automatycznie. Tutaj nie ma kosmicznej technologii chyba ze chcesz magic screen za 6tys. Ekran kup lekko szary, chyba ze masz pokoj pomalowany na czarno i nie bedzie odblaskow ;)

 

Tu zdaje sie masz 92'' - http://www.ekrany.pl/pl/p/Suprema-Feniks-Elegant-203x114-169/902

 

Uwazam ze nie ma co "myslec przyszlosciowo" bo projektor 4K to koszt 30-100tys zł ;) Do czasu gdy potanieja twoj ekran pozolknie  i bedzie trzeba go wymienic tak czy siak ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ekran kosztuje do tysiaka, chyba ze chcesz rozwijany automatycznie. Tutaj nie ma kosmicznej technologii chyba ze chcesz magic screen za 6tys. Ekran kup lekko szary, chyba ze masz pokoj pomalowany na czarno i nie bedzie odblaskow 10_wink.png
 
Tu zdaje sie masz 92'' - http://www.ekrany.pl/pl/p/Suprema-Feniks-Elegant-203x114-169/902
 
Uwazam ze nie ma co "myslec przyszlosciowo" bo projektor 4K to koszt 30-100tys zł 10_wink.png Do czasu gdy potanieja twoj ekran pozolknie  i bedzie trzeba go wymienic tak czy siak 10_wink.png
Bez brawury, Epsona 9300 kupi za 14 tysięcy np. Ja nie mówię żeby kupować już, można poczekać albo uzbierać i wydać te 14 koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzetelne odpowiedzi! :good:

35 minut temu, czacha79 napisał:

Ekran kosztuje do tysiaka, chyba ze chcesz rozwijany automatycznie. Tutaj nie ma kosmicznej technologii chyba ze chcesz magic screen za 6tys. Ekran kup lekko szary, chyba ze masz pokoj pomalowany na czarno i nie bedzie odblaskow ;)

 

Tu zdaje sie masz 92'' - http://www.ekrany.pl/pl/p/Suprema-Feniks-Elegant-203x114-169/902

 

Uwazam ze nie ma co "myslec przyszlosciowo" bo projektor 4K to koszt 30-100tys zł ;) Do czasu gdy potanieja twoj ekran pozolknie  i bedzie trzeba go wymienic tak czy siak ;)

Myślę, że w moim przypadku ten ekran będzie fajny i do tego dość spory :) 

Przy tym ekranie to pokój też musi być specjalnie pomalowany, czy może być w kolorze "ciepłego kakao"?

 

 

14 tyś. to dla mnie obecnie za duży wydatek, chciałbym już wykorzystać moc świeżej konsoli niż grać na 40" Led 1080p :dry:

Poza tym puki co, chyba nie ma dość dużo treści 4K. Może się mylę, ale konsola też nie ma natywnego 4K, a że to będzie główne źródło przekazu treści to chyba wystarczy dobry projektor Full HD. Może w przyszłości zamienię ;)  Tv jako takiej nie oglądam, jedynie jakiś film przez neta, czy serial.

 

Ogólnie  widzę, że wyniesie mnie to wszystko mniej jak Oled, który wam upatrzony podałem. Wychodzę na plus z efektem na plus :D 

Raz jeszcze dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rgomez napisał:

Bez brawury, Epsona 9300 kupi za 14 tysięcy np. Ja nie mówię żeby kupować już, można poczekać albo uzbierać i wydać te 14 koła.

No tak, ale to najtanszy 4K ... to raczej niezbyt dobrze o nim swiadczy ;) No mniejsza z tym ;) 

 

49 minut temu, Dariusz1991 napisał:

Dzięki za rzetelne odpowiedzi! :good:

Myślę, że w moim przypadku ten ekran będzie fajny i do tego dość spory :) 

Przy tym ekranie to pokój też musi być specjalnie pomalowany, czy może być w kolorze "ciepłego kakao"?

 

 

14 tyś. to dla mnie obecnie za duży wydatek, chciałbym już wykorzystać moc świeżej konsoli niż grać na 40" Led 1080p :dry:

Poza tym puki co, chyba nie ma dość dużo treści 4K. Może się mylę, ale konsola też nie ma natywnego 4K, a że to będzie główne źródło przekazu treści to chyba wystarczy dobry projektor Full HD. Może w przyszłości zamienię ;)  Tv jako takiej nie oglądam, jedynie jakiś film przez neta, czy serial.

 

Ogólnie  widzę, że wyniesie mnie to wszystko mniej jak Oled, który wam upatrzony podałem. Wychodzę na plus z efektem na plus :D 

Raz jeszcze dzięki!

Nie no pokoj mozesz miec jaki chcesz, bedzie to mialo jakis tam wplyw na to co widzisz na ekranie ale juz bez przesady ;) Ja mam lekkie capuccino na scianach i jest ok ;) Nikt tu przeciez nie robi sali kinowej z prawdziwego zdarzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Tomisior napisał:

Dziś wyskoczył mi 4 na dole i w prawym dolnym rogu 5 i 6. Reklamować teraz, czy czekalibyście do listopada 2019 (do tego terminu mam gwarancje).

Kurcze, rzeczywiście źle trafiłeś, w takim wypadku to reklamuj już teraz, nie ma bata teraz to już muszą Ci wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem.

Nie wiem czy tam pracują sami idioci, czy spychologia to ich taktyka aby zniechęcić Klienta.

 

Jak nie chcą dodatkowych zdjęć, to restartowania systemu. A to zdjęcie z bliska, a z daleka. Mimo, że wszystko dostali jak na tacy. No ręce opadają. Po raz kolejny dowód zakupu.

Moja cierpliwość zaczyna się już kończyć i powoli przestaję być miły. Nie odpuszczę im, choćbym miał się miesiącami z nimi szarpać.

Jak znowu wyślą technika, który powie, że to widać tylko z pół metra to nie wytrzymam. Na takie korporacje chyba publikacja na wykopie działa motywująco? Obawiam się, tylko później jakichś konsekwencji prawnych. To ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebuję.

 

Na dzień wczorajszy tyle miałem plamek na ekranie. Wg. Sony nie ma problemu - przecież nie ogląda się ciemnego ekranu z pół metra - głupi JA!

 

https://imgur.com/a/JyjCw

 

PS. to prawda, że LG wymienia matryce/tv od jednego martwego pixela? czy trzeba mieć wykupiona specjalna gwarancję? Wiem, że wypalone powidoki wymieniają w Polsce bez gadania. W USA ponoć nawet tego nie robią, więc szacun za podejście do Klienta.

 

UPDATE:

Sony kazało mi tym razem kontaktować się bezpośrednio z serwisem. No czeski film. Trzeci raz to samo wysyłam. Poprzednie zlecenie odrzucili i nawet mnie oficjalnie nie poinformowali. Babka w serwisie ton głosu jakby siedziała tam za karę. Obawiam się, że tutaj nawet 100 pixeli nie pomoże :/

 

 

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobiłem.
Nie wiem czy tam pracują sami idioci, czy spychologia to ich taktyka aby zniechęcić Klienta.
 
Jak nie chcą dodatkowych zdjęć, to restartowania systemu. A to zdjęcie z bliska, a z daleka. Mimo, że wszystko dostali jak na tacy. No ręce opadają. Po raz kolejny dowód zakupu.
Moja cierpliwość zaczyna się już kończyć i powoli przestaję być miły. Nie odpuszczę im, choćbym miał się miesiącami z nimi szarpać.
Jak znowu wyślą technika, który powie, że to widać tylko z pół metra to nie wytrzymam. Na takie korporacje chyba publikacja na wykopie działa motywująco? Obawiam się, tylko później jakichś konsekwencji prawnych. To ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebuję.
 
Na dzień wczorajszy tyle miałem plamek na ekranie. Wg. Sony nie ma problemu - przecież nie ogląda się ciemnego ekranu z pół metra - głupi JA!
 
https://imgur.com/a/JyjCw
 
PS. to prawda, że LG wymienia matryce/tv od jednego martwego pixela? czy trzeba mieć wykupiona specjalna gwarancję? Wiem, że wypalone powidoki wymieniają w Polsce bez gadania. W USA ponoć nawet tego nie robią, więc szacun za podejście do Klienta.
 
 
Nie wymieniają od 1 piksela, nikt nie wymienia...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musiałem mieć złe informację. Natomiast czytałem, że w Polsce bez problemu "wypalone" matrycje wymieniają. W USA już to takie oczywiste nie jest. Sony w przypadku oledów w ogóle nie uznaje tego pod gwarancję. To też pokazuje podejście ich serwisu do Klienta.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, DigitalMan_PL napisał:

Nie wymieniają od 1 piksela, nikt nie wymienia...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Oczywiście jest to nie prawda. Ojcu wymienili bez żadnego problemu.

Niestety wygląda na to że zależy na kogo się trafi.

 

 

Co do sprawy Tomisiora, niestety to jest właśnie Polska, niby ta sama marka (Sony), ale trafisz na jakichś debili którzy napsują Ci krwi i nic nie zrobisz.

BTW, ostatnio chciałem zareklamować w Polsce kupiony zegarek na Amazonie, który posiada międzynarodową gwarancje, zgłosiłem się do Polskiego dystrybutora/serwisu, i co?

No i jajco właśnie, oni nie uznają takiego czegoś jak międzynarodowa gwarancja, "Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz?".

 

Uznałem że to pierdole, wysłałem do Amazona, dzień po zgłoszeniu i opisaniu sprawy nowy zegarek już szedł do mnie, starego jeszcze nawet nie zdążyłem wysłać...

Edytowane przez TeraJacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeraJacek - LG tak świetnie potraktowało Twojego ojca, czy Sony? No niestety, żyjemy w takim kraju gdzie trzeba walczyć o swoje i udowadniać swoje prawa. Na pewno spławić się nie dam i nie odpuszczę dopóki nie zwrócą mi kasy/dadzą egzemplarza, który będzie mnie zadowalał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek w 2k17 :jaro: pewnie jeszcze taki na łańcuszku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Przyjmij do wiadomości ze mężczyźni noszą zegarki nawet w 2017. W gimnazjum rozumiem się nie nosi?

  • Like 6
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Przyjmij do wiadomości ze mężczyźni noszą zegarki nawet w 2017. W gimnazjum rozumiem się nie nosi?
Jesteś moim mistrzem!

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnety pewnie też nosicie :kwach:cygany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, bany ma zbyt pedalską dłoń aby nosić męski zegarek. Jakiś łańcuszek, drobna biżuteria jeszcze ujdzie, ale zegarek? Plizzzz :vxoAZzf:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakis moderator ktory wypieprzy stąd szanowne trolle? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru tu nikogo trolowac ale zegarek? Prawdziwy mężczyzna? Co wy kurfa Lord Kruszwil? I co sprawdzacie sobie która godzina na tym zegarku czy chodzi tylko o to żeby wystawał spod rekawa? To takie męskie, och, ach. :KappaPride:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Tomisior napisał:

TeraJacek - LG tak świetnie potraktowało Twojego ojca, czy Sony? No niestety, żyjemy w takim kraju gdzie trzeba walczyć o swoje i udowadniać swoje prawa. Na pewno spławić się nie dam i nie odpuszczę dopóki nie zwrócą mi kasy/dadzą egzemplarza, który będzie mnie zadowalał.

 

Ja wiem ze emocje, ale te czesto sa w takich wypadkach zlym doradca. 

Pierwsze - instrukcja i gwarancja - dokladnie przejrzyj warunki - jesli jest napisane ze np. 4 i wiecej pixeli to wada ktora kwalifikuje sie pod gwarancje - no to wtedy pomachaj im punktem X paragrafem Y i zapytaj co proponuja. 

Biorac pod uwage ze jakis czas temu pisales o 3 a teraz na fotce masz 6 walnietych pixeli to cos jest wybitnie nie tak. 

Wykop, to jedno, ale sa tez media spolecznosciowe Cwierkacze i inne FB - nie raz bylo ze dopiero po postach tam wrzuconych robiacych za marny PR nagle ludzie dostawali nowe sztuki (ostani taki przyklad to chyba koles ktory pieklil sie o PS4 i naprawe tejze w 2016r). 

Dziwne czasy ze trzeba na profilu firmy napisac ze nie jest sie zadowolonym zeby ci zareagowali. Ale ze masz dowod w postaci zdjec, podeprzyj to jeszcze punktami z instrukcji/gwarancji ktore mowia o tym co sie tobie nalezy i mysle ze spokojne przedstawienie sprawy na FB Sony raczej nie powinno prowadzic do konsekwencji prawnych - bo co od tego sa media spolecznosciowe zeby dzielic sie opiniami, a twoje moze byc negatywna w zwiazku z tym ze czujesz sie ignorowany. 

 

Tak czy inaczej nie odpuszczaj. 

 

Edytowane przez MagEllan
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×