Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie kupowałeś ten tv? Zawsze można uderzyć So sklepu i w związku z niezgodnością towaru z umowa (miał być Ok, a ma uszkodzona matryce), skorzystać z rekojmi i niech sklep się buja z Sony.@MagEllan to jest quality post

@bany aż rzuciłem okiem w twoje wypociny, bo zegarkami się interesuje, to jest ultra quality shitpost, zreszta nic innego po tobie się nie spodziewałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomisior Zarejestrowałeś TV na stronie Sony i zrobiłeś zgłoszenie też poprzez ich stronę ?, jak nie to nie baw się w telefony do nich tylko zrób tak jak Ci napisałem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wypalonych OLEDów LG to czytałem, że wszędzie robią problem z wymianą, ale nie w naszej Polsce. Gość zgłasza usterkę z C6 i wymieniają mu na nowy C7. W innym kraju z miejsca odmowa.
Można poczekać z tym Danzigiem :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MagEllan napisał:

 

Ja wiem ze emocje, ale te czesto sa w takich wypadkach zlym doradca. 

Pierwsze - instrukcja i gwarancja - dokladnie przejrzyj warunki - jesli jest napisane ze np. 4 i wiecej pixeli to wada ktora kwalifikuje sie pod gwarancje - no to wtedy pomachaj im punktem X paragrafem Y i zapytaj co proponuja. 

Biorac pod uwage ze jakis czas temu pisales o 3 a teraz na fotce masz 6 walnietych pixeli to cos jest wybitnie nie tak. 

Wykop, to jedno, ale sa tez media spolecznosciowe Cwierkacze i inne FB - nie raz bylo ze dopiero po postach tam wrzuconych robiacych za marny PR nagle ludzie dostawali nowe sztuki (ostani taki przyklad to chyba koles ktory pieklil sie o PS4 i naprawe tejze w 2016r). 

Dziwne czasy ze trzeba na profilu firmy napisac ze nie jest sie zadowolonym zeby ci zareagowali. Ale ze masz dowod w postaci zdjec, podeprzyj to jeszcze punktami z instrukcji/gwarancji ktore mowia o tym co sie tobie nalezy i mysle ze spokojne przedstawienie sprawy na FB Sony raczej nie powinno prowadzic do konsekwencji prawnych - bo co od tego sa media spolecznosciowe zeby dzielic sie opiniami, a twoje moze byc negatywna w zwiazku z tym ze czujesz sie ignorowany. 

 

Tak czy inaczej nie odpuszczaj. 

 

Dzięki Chłopaki za wsparcie i sensowne rady.

MagEllan ma rację, najpierw spróbuję na spokojnie. Jak nie poskutkuje, to wtedy social media. W gwarancji jest napisane, że 99,99% pixeli jest wykonane prawidłowo. Reszta ma prawo świecić na inny kolor i nie jest to wada, tylko cecha LCD (dobre). Przy liczbie pixeli ekranu UHD, ten 00,01% to ile dozwolonych dead pixeli?

 

Rękojmia raczej odpada, bo trzeba zawieźć tv na własny koszt - więc już jestem 100 zł w plecy. Jedno 100 zł już straciłem, gdzie pojechałem z tv i obejrzałem 4 sztuki. Wszystkie miały dead pixele. Do tego wezmą tv i będę bez wyświetlacza 10-14 dni, w najlepszym okresie gdzie mam urlop i mogę pograć. Chcę najpierw wszystko przerzucić na Sony/serwis. Mają przyjechać zabrać stary i zostawić nowy. 

 

Kamillo zarejestruję tv na stronie Sony i jeszcze raz od podstaw zrobię zgłoszenie i wszystko opiszę. Będę Was informował jak idzie moja batalia. Odpuścić nie odpuszczę, zawsze walczę o swoje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3840*2160*0,01%=829pixeli :messi:

pierwszy

Edytowane przez bany®
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Tomisior napisał:

Przy liczbie pixeli ekranu UHD, ten 00,01% to ile dozwolonych dead pixeli?

 

Biorąc pod uwagę, że 4k to 3840 x 2160, to daje to liczbę pikseli równą 8294400, z czego 0,01% to 829,44 piksela.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze :/ bardzo niedobrze. Sony sprytnie się zabezpieczyło. Kiedyś w instrukcjach było napisane, że są dozwolone max 3 pixele. Cholera zaczynam kiepsko to widzieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800pixeli to troszkę dużo się wydaje, można by z tego pionową linie prawie na pół wyświetlacza zrobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale powołają się na ten zapis i można się bujać. Wiedzieli co pisać żeby zabezpieczyć sobie tyłki.

Tutaj jest fajny artykuł dotyczący normy ISO. W przypadku ekranów 4k 3-4 pixele nie działają.

http://www.okazje.info.pl/porada/komputery/monitory-lcd/wadliwe-piksele-i-norma-iso-13406-2.html

 

a tutaj kalkulator
http://www.okazje.info.pl/porada/komputery/monitory-lcd/kalkulator-wadliwych-pikseli.html

 

zakładając, że to nawet matryca klasy 2 (nie znalazłem informacji w instrukcji), to dozwolonych jest 19 walniętych pixeli. Cholera jasna :( chyba zostaje tylko sprzedaż.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to się zdziwiłem że te 5-6 pixeli przy 4k aż tak widać , ile cali ma tv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnym oglądaniu tego nie widać, no chyba, że siedziałbyś bardzo blisko - do 1 metra. Chodzi o fakt, że są i pojawia się ich coraz więcej. Są ludzie, którzy mogliby mieć ich 100 i nie zwróciliby uwagi. Dla mnie to 6 jest irytujące. Ekran ma 65 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z remontem łazienki. Wchodzi sąsiad, rodzina, znajomi i się zachwycają jaka piękna wanna, jaki piękny kibel i jak świetnie glazura położona, a ty co wchodzisz to widzisz tylko jedną płytkę krzywo położoną. Jedną jedyną, gdzieś przy suficie, gdzie nikt nie zagląda i nie ma szans aby tam zajrzał, a ty co wejście, to obrazem centralnym staje się ta wkurwiająca płytka. 

Współczuję Ci mocno, bo kupno dużego tv to nie wydatek tysiaka, który można szybko odrobić i kupić coś nowego, tylko jednak kawał szmalu. I jak kupuje się za taki szmal to oczekuje się solidnej roboty, a nie jakiejś padaki. No nic, żadne współczucia ci nie pomogą. Ale czuję w moczu że ta matryca jest jębnięta i po świętach znów coś się pokaże. Cierpliwości. Tylko im nie pomagaj i nie naciskaj matrycy jakimś ołówkiem, bo jak serwis wyniucha że coś majstowałeś, to będą cwaniaczyć że wada fizyczna zrobiona przez właściciela. 

Ale aż jestem zdziwiony taką ilością, jestem posiadaczem trzeciego telewizora Sony, rodzicom wybrałem dwie sztuki i nie zaobserwowałem ani jednego zesranego pixla we wszystkich odbiornikach, nawet ze swoją firmową lupą poligraficzną lukałem i czysto wszędzie, a u ciebie sześć :/

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to ująłeś okoni. Niestety jestem właśnie typem takiego człowieka co widzi  walnietą płytkę. Perfekcjonizm i pedantyzm, którego w sobie nienawidzę. No ale mniejsza o to. Czy te telewizory, które wybierałeś rodzicom również były 4k, czy full hd? Nic nie naciskam niczym, nie chcę niczego spieprzyć. A co jeśłi serwis np. zarzuci mi, że wchodziłem w menu serwisowe i straciłem gwarancje? sam tego nie robiłem, ale mógł to zrobić sprzedawca,  który np wcisnął mi telewizor ze zwrotu. Widziałem nawet, że ludzie w sklepach biorą sobie pilota i sami wprowadzają sobie kod serwisowy żeby sprawdzić czy kupują nówkę. Dużo złego słyszałem o serwisie Sony i nastawiam się na najgorsze... Tak jak mówisz, droga zabawka. Kompletnie niepotrzebna, ledwie co żonę przekonałem. I oczywiście ftopa. Teraz przed świętami bujam się mailami z Sony i ich serwisem, nad którym nie mają żadnej kontroli / kontaktu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomisior ja nie jestem pedantem i kafelke bym olał ale jakbym miał takie jebniete pixle w tv za kilka\kilkanascie tysi to tez bym sie ostro wqrwil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery modele to full HD, mój pierwszy telewizor soniacza był hdready. Hm, pewnie jak zwykle cięcia kosztów, które odbiły się na jakości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bany no jestem ostro wku...y i nie odpuszczę. Okoni obawiam się, że przez większą gęstość pixeli w 4k, dla producenta taka ilość pixeli to będzie norma. Wcześniej miałem soniacze fhd i wszystko było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomisior napisał:

Bany no jestem ostro wku...y i nie odpuszczę. Okoni obawiam się, że przez większą gęstość pixeli w 4k, dla producenta taka ilość pixeli to będzie norma. Wcześniej miałem soniacze fhd i wszystko było ok.

 

Ciśnij ich dalej, nękaj mailami (oczywiście TVP Kultura), dzwoń. W końcu się ugną zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomisior

 

Az nie chce mi sie wierzyc ze sony leje na normy ISO i mowi o 99,99% 

Na osobie ktora nie wie co to rozdzielczosc to moze to robic wrazenie, ale kazdy kto policzy to mamy 829pixeli!!! noz to nie jest nic, nawet jesli byly by rozrzucone a nie byla by to linia to takiej ilosci nie da sie nie zauwazyc. 

 

Do do krzywego kafelka o ktorym pisal @okoni mysle ze wielu tak ma. Moj stary monitor dostal jednego sub-pixela, i niestety raz zobaczylem i juz nie ma odwrotu, tyle ze tego monitora uzywam sporadycznie (glownie jak pracuje z domu zeby nie meczyc sie na 14" lapciaku). 

 

Jeszcze jedna rzecz - wygooglaj lokalnego Rzecznika Praw Konsumenta u siebie w okolicy i do niego uderzaj, ci zazwyczaj potrafili doradzic co zrobic. Moze i w twoim wypadku beda pomocni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię MagEllan, zaraz zadzwonię i dopytam.

Nawet jeśli Sony nie leje na normy ISO, to wg. kalkulatora, który wrzuciłem parę postów wyżej. w przypadku matrycy 2 klasy dopuszczalne jest aż 19 pixeli przy wyświetlaczu UHD. Tak czy siak kapa. Nie wiem jakiej klasy jest matryca w XE9005, nigdzie takiej informacji nie znalazłem w instrukcji ani na stronie. No, ale zakładam, że nie jest to pierwsza klasa. Tam nie dopuszczalny jest nawet 1 martwy pixel.

 

Raz zobaczony pixel nie da się już odzobaczyć ;D

 

UPDATE:

OK rozmawiałem z dwoma rzecznikami. Jeśli zgłosiłem reklamację i zostanie odrzucona, to najwięcej można ugrać rękojmią w sklepie. Jeśli natomiast przyjedzie serwisant i zgodzą się na wymianę matrycy, nie mogę odmówić naprawy gwarancyjnej. Wtedy już pozbawiam się prawa do zgłoszenia reklamacji z tytułu rękojmi. Na pewno nie chcę mieć wymienianej matrycy (najważniejszej) części w miesięcznym telewizorze. Muszę przeanalizować kartę gwarancyjną i tam jest wszystko dokładnie opisane, co jest wyłączone z reklamacji.

 

UPDATE 2:

Miałem długą rozmowę z przedstawicielem Sony i powiedział, że serwis jeśli zgodzi się na wymianę, to będzie to refurb. Czyli zeszrotowana sztuka z nową matrycą i bebechami. Zgadzalibyście się na coś takiego, czy tylko nowa sztuka? Mnie szczerze mówiąc, nic innego niż funkiel nówka nie interesuje. Prędzej sprzedam swój egzemplarz i kupię nowy ze stratą, niż się na coś takiego zgodzę.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może być problem, bo nawet na rekojmi jesli stwierdza ze naprawa jest mozliwa to nalezy najpierw z tej opcji skorzystac, ale gdyby nie przyniosla skutkow, mozna dalej cisnac, o wymiane, albo zwrot pieniedzy. Nie wiem jak wyglada to w kwestii gwarancji producenta, ale przy rekojmi walczysz ze sklepem za pomoca niezgodnosci towaru z umowa, i wtedy zapisy producenta nie sa tak istotne, bo mozna sie podeprzec norma ISO np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak zrobię MagEllan, zaraz zadzwonię i dopytam.
Nawet jeśli Sony nie leje na normy ISO, to wg. kalkulatora, który wrzuciłem parę postów wyżej. w przypadku matrycy 2 klasy dopuszczalne jest aż 19 pixeli przy wyświetlaczu UHD. Tak czy siak kapa. Nie wiem jakiej klasy jest matryca w XE9005, nigdzie takiej informacji nie znalazłem w instrukcji ani na stronie. No, ale zakładam, że nie jest to pierwsza klasa. Tam nie dopuszczalny jest nawet 1 martwy pixel.
 
Raz zobaczony pixel nie da się już odzobaczyć ;D
 
UPDATE:
OK rozmawiałem z dwoma rzecznikami. Jeśli zgłosiłem reklamację i zostanie odrzucona, to najwięcej można ugrać rękojmią w sklepie. Jeśli natomiast przyjedzie serwisant i zgodzą się na wymianę matrycy, nie mogę odmówić naprawy gwarancyjnej. Wtedy już pozbawiam się prawa do zgłoszenia reklamacji z tytułu rękojmi. Na pewno nie chcę mieć wymienianej matrycy (najważniejszej) części w miesięcznym telewizorze. Muszę przeanalizować kartę gwarancyjną i tam jest wszystko dokładnie opisane, co jest wyłączone z reklamacji.
 
UPDATE 2:
Miałem długą rozmowę z przedstawicielem Sony i powiedział, że serwis jeśli zgodzi się na wymianę, to będzie to refurb. Czyli zeszrotowana sztuka z nową matrycą i bebechami. Zgadzalibyście się na coś takiego, czy tylko nowa sztuka? Mnie szczerze mówiąc, nic innego niż funkiel nówka nie interesuje. Prędzej sprzedam swój egzemplarz i kupię nowy ze stratą, niż się na coś takiego zgodzę.
Kupiłeś nówkę czy refurb?

Tylko nowy.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z pracy szuka monitora który będzie służył mu do pracy. Poniżej napisze oczekiwania. Będę wdzięczny za podanie jakichś modeli i doradzenie.

- monitor do pracy

- 32-34 cale

- głośniki

- panorama zwykła czy ultra (proszę o poradę)

- cel: CAD

- budżet 1500 zł ( z widełkami w górę)

- zakup do końca roku musi być zrealizowany

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500zł nie kupi monitora dedykowanego do pracy 32'' o dobrych parametrach. Niech kupi sobie jakiegos Della biurowego w tej cenie, albo uzywanego NEC'a 24'' FHD ktorego da sie skalibrowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na szczęście takich problemów nie mam ze swoim Sony. Po postach @Tomisior aż włączyłem kolorowe plansze i szukałem, ale nic nie znalazłem. Brałem w maju, więc może to były jeszcze modele po przejściu jakiejkolwiek kontroli jakości :smart: W Samsungu z kolei widziałem czarne paćki z kanapy (2,5 metra), więc tam już nie mieli możliwości wypiąć się na mnie. Od razu zawinęli pacjenta i stwierdzili zgon (albo zafoliowali i sprzedali jako nówkę jakiemuś łosiowi). 

 

Co nie zmienia faktu, że dzisiejszy sprzęt to buble, nie ważne jak bardzo premium i jakiej marki. Płyta indukcyjna Amica z górnej półki? Po 1,5 roku wysiadł wyświetlacz pod jednym "palnikiem" i trzeba na czuja ustawiać moc :residentsleeper:   Dobrze, że jeszcze na gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×