Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Za 1500zł nie kupi monitora dedykowanego do pracy 32'' o dobrych parametrach. Niech kupi sobie jakiegos Della biurowego w tej cenie, albo uzywanego NEC'a 24'' FHD ktorego da sie skalibrowac 10_wink.png
Dziękuję za podpowiedź. Kolega chce tylko w 32 i niżej nie chce. Jest to gość 55+. Ja nie znam się zupełnie na monitorach i powiedziałem że zapytam na forum. A czy jest coś w takiej wielkości co warto polecić (będę wdzięczny za jakieś konkretne przykłady). W grę wchodzi tylko nowy monitor.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Grecky napisał:

Ja na szczęście takich problemów nie mam ze swoim Sony. Po postach @Tomisior aż włączyłem kolorowe plansze i szukałem, ale nic nie znalazłem. Brałem w maju, więc może to były jeszcze modele po przejściu jakiejkolwiek kontroli jakości :smart: W Samsungu z kolei widziałem czarne paćki z kanapy (2,5 metra), więc tam już nie mieli możliwości wypiąć się na mnie. Od razu zawinęli pacjenta i stwierdzili zgon (albo zafoliowali i sprzedali jako nówkę jakiemuś łosiowi). 

 

Co nie zmienia faktu, że dzisiejszy sprzęt to buble, nie ważne jak bardzo premium i jakiej marki. Płyta indukcyjna Amica z górnej półki? Po 1,5 roku wysiadł wyświetlacz pod jednym "palnikiem" i trzeba na czuja ustawiać moc :residentsleeper:   Dobrze, że jeszcze na gwarancji. 

 

Plyta amica to tak naprawde plyta Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kamillo napisał:

@Grecky Ja to samo przez to wszystko wczoraj włączyłem kolorowe plansze :xzibit:

Aż mi się wierzyć nie chce, że nic nie macie. Też macie 65ki?

Na kolorowych tego tak nie widać.

Panowie :

- czarna plansza

- podświetlenie max

- wyłączcie całkowicie czujnik oświetlenia

- wyłączcie lokalne wygaszanie (to najważniejsze, bo inaczej jest czerń jak smoła)

Najlepiej widać w kompletnie ciemnym pomieszczeniu.

 

jak nie będziecie mieć nawet jednej świecącej kropki to skaczę z okna w pracy na banię. Nie dołujcie mnie, że miałem takiego pecha :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tomisior napisał:

Aż mi się wierzyć nie chce, że nic nie macie. Też macie 65ki?

Na kolorowych tego tak nie widać.

Panowie :

- czarna plansza

- podświetlenie max

- wyłączcie całkowicie czujnik oświetlenia

- wyłączcie lokalne wygaszanie (to najważniejsze, bo inaczej jest czerń jak smoła)

Najlepiej widać w kompletnie ciemnym pomieszczeniu.

 

jak nie będziecie mieć nawet jednej świecącej kropki to skaczę z okna w pracy na banię. Nie dołujcie mnie, że miałem takiego pecha :(

 

Ja rozumiem, że to wkurza w takich warunkach, ale czy w czasie ogladania to widzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bliska jak najbardziej tak. Z daleka, "przy normalnym" oglądaniu tego nie widać.

CePeen , nie w tym rzecz. Chodzi o to, ze kupiłem wyświetlacz bez skazy. Nie ma dnia żeby nie pojawiła się nowa kropka.

Obawiam się, że matryca jest walnięta, ma defekt i wszystko będzie się pogłębiać. Z 1-2 kropkami już byłem pogodzony jak mnie serwis spławił za pierwszym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomisior Już sprawdzałem zaraz po tym jak mi wymienili i nie było ani jednego, przez Twoje posty sprawdziłem jeszcze raz wczoraj, i nic, czysto, mam 55 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kamillo napisał:

@Tomisior Już sprawdzałem zaraz po tym jak mi wymienili i nie było ani jednego, przez Twoje posty sprawdziłem jeszcze raz wczoraj, i nic, czysto, mam 55 cali.

Żegnaj zatem okrutny świecie!

koniec problemów z pixelami i z wszystkim ;D

No nic, pogratulować i pozazdrościć matrycy.

 

Wiem, że pewnie wychodzę na przewrażliwionego świra, ale ewidentnie coś złego dzieje się z moją matrycą. Kurcze no Panowie kupujecie nowe auto, wyjeżdżacie z salonu. Wszystko pięknie, na masce wyskakuje rdza - jedna kropka. Auto jeździ? Jeździ. Podczas jazdy patrzysz na maskę? Nie. No ale nie wierze, że nie walczylibyśmy o swoje. Gdyby rdzy zaczęło pojawiać się więcej, stalibyście z założonymi rękami? Wiem, że są osoby, którym to nie przeszkadza, ale dla mnie 8000 to kupa kasy i będę walczył do końca. Jak przegram, to go sprzedam i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tomisior napisał:

Aż mi się wierzyć nie chce, że nic nie macie. Też macie 65ki?

Na kolorowych tego tak nie widać.

Panowie :

- czarna plansza

- podświetlenie max

- wyłączcie całkowicie czujnik oświetlenia

- wyłączcie lokalne wygaszanie (to najważniejsze, bo inaczej jest czerń jak smoła)

Najlepiej widać w kompletnie ciemnym pomieszczeniu.

 

jak nie będziecie mieć nawet jednej świecącej kropki to skaczę z okna w pracy na banię. Nie dołujcie mnie, że miałem takiego pecha :(

 

Mam 55 cali. Sprawdzałem na planszy białej, czarnej, czerwonej, zielonej i nic nie zauważyłem. Jeżeli gdzieś w rogu schował się jeden to powodów do płaczu nie widzę. Tak jak mówię, na Samsungu widziałem plamkę z 2,5 metra, więc tych pikseli obok siebie musiało być całkiem sporo. 

 

Nie martw się, ja i bez bubli sprzedaję Soniacza :smart: Wjeżdża OLED na salony proszę Państwa.  

 

34 minuty temu, CePeeN napisał:

 

Plyta amica to tak naprawde plyta Samsung.

 

Co te bulwy mnie okłamały, jak na  płycie widnieje Made in Germany, a nie jakaś koreja. Nawet namiastki Danzigu nie chcą bulwy dać :kanalie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, pozazdrościć :) Nie obawiasz się wypaleń? Widziałem sporo zdjęć z polskich forów. Np. wypalony wynik meczu piłkarskiego w lewym górnym rogu, ikony z menu PS4. Dużo nie trzeba żeby załatwić sobie ekran. Technologia za kupę kasy, a tam to trzeba dopiero uważać  :/ LG póki co wymienia matryce z wypaleniem, a co jak zaczną się wypinać na swoich konsumentów kiedy zobaczą, że zbyt dużo ich to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieźle, pozazdrościć 12_slight_smile.png Nie obawiasz się wypaleń? Widziałem sporo zdjęć z polskich forów. Np. wypalony wynik meczu piłkarskiego w lewym górnym rogu, ikony z menu PS4. Dużo nie trzeba żeby załatwić sobie ekran. Technologia za kupę kasy, a tam to trzeba dopiero uważać  :/ LG póki co wymienia matryce z wypaleniem, a co jak zaczną się wypinać na swoich konsumentów kiedy zobaczą, że zbyt dużo ich to kosztuje?

To zeszłoroczne mailu problem z wypaleniami, teraz teoretycznie nie powinien występować. Co do twojego problemu to oczywiście ze trzeba z tym walczyć szczególnie ze szybko ci się pojawiają nowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomisior napisał:

Nieźle, pozazdrościć :) Nie obawiasz się wypaleń? Widziałem sporo zdjęć z polskich forów. Np. wypalony wynik meczu piłkarskiego w lewym górnym rogu, ikony z menu PS4. Dużo nie trzeba żeby załatwić sobie ekran. Technologia za kupę kasy, a tam to trzeba dopiero uważać  :/ LG póki co wymienia matryce z wypaleniem, a co jak zaczną się wypinać na swoich konsumentów kiedy zobaczą, że zbyt dużo ich to kosztuje?

 

LG B7 można obecnie dostać za niecałe 7 tysięcy złotych, więc niewiele więcej niż dałem za XE90. A co do wypaleń, to przejrzałem mnóstwo wpisów dotyczących serii 7 i problemu nie ma. Wystarczy traktować telewizor z szacunkiem i nie oglądać 24 godziny na dobę TVN24 :smart:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamillo aż się wierzyć nie chce. No ale kropa spora.

U mnie wysyłają specjalną komisję z NASA. Dostałeś nówkę, czy odnowioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz, że nówka? Ten refurb ponoć też nie do poznania, dają nową 2 letnią gwarancję, wszystko ma wymienione. Ogólnie super Ci się trafiło :) graty. Jak prezentuje się równomierność podświetlenia w tym modelu? Myślałem nad dopłata do niego, mówią na niego "mały ZD9" - najlepszy tv Sony. Słyszałem jedynie opinie, że potrafi mieć mocny clouding (brak pełnego podświetlenia FALD)

 

Bułkazszynką - bez przesady. jak widzisz tylko ja mam problem, po prostu miałem pecha i tyle.

Edytowane przez Tomisior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę wierzyć na słowo gościowi z Sony co mi go przywiózł heh :D

Co do równomierności to jak sprawdzałem na planszach testowych to jest zadowalająca.

Nie mam porównania z ZD9, ale tak właśnie mówią, że jakość obrazu porównywalna do ZD9.

Clouding mam bardzo mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN

Co do widzenia czy nie, pewnie da sie to zamaskowac ulepszaczami i normalna dla tego TV odlegloscia ale ze pojawiaja sie nowe pixele to wybitnie jest cos nie tak.

Im blizej siedzisz tym gorzej. Jak pisalem wczesniej 22" monitor i jeden sub pixel. Niby nic, ale jak juz raz go zlokalizujesz to niewazne co jest wyswietlane film, sejm, owce na hali gdzies tam na podhalu, bo zawsze twoj wzrok biegnie w okolice tego miejsca gdzie jest martwiak i go dojrzysz. 

Wiec kolega ktory ma problem, nawet jesli ustawi TV tak zeby tego nie bylo widac bedzie go uwierac swiadomosc ze TV ma 6 walnietych pixeli i ze ilosc tych wzrosla w ciagu ilu to, 2-3 miesiecy. 

 

@Grecky 

 jakosc sprzetu. Wielokrotnie dyskutowany temat, wydaje sie ze producenci nie przykladaja sie lub przykladaja sie zeby sprzet dzialal, ale niekoniecznie przez wiele, wiele lat. Nie ma roznicy co to za sprzet, ale sporo nowszych ma problemy dziwnie krotko po koncu gwarancji lub np rok po jej skonczeniu, sprzety gdzie podobne ale starsze dalej dzialaja bez problemow. Moze to przypadek moze nie. Wiadomym jest ze nie oplaca sie robic sprzetu dlugowiecznego bo kto bedzie kupowal nowosci.... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, MagEllan napisał:

@CePeeN

Co do widzenia czy nie, pewnie da sie to zamaskowac ulepszaczami i normalna dla tego TV odlegloscia ale ze pojawiaja sie nowe pixele to wybitnie jest cos nie tak.

Im blizej siedzisz tym gorzej. Jak pisalem wczesniej 22" monitor i jeden sub pixel. Niby nic, ale jak juz raz go zlokalizujesz to niewazne co jest wyswietlane film, sejm, owce na hali gdzies tam na podhalu, bo zawsze twoj wzrok biegnie w okolice tego miejsca gdzie jest martwiak i go dojrzysz. 

Wiec kolega ktory ma problem, nawet jesli ustawi TV tak zeby tego nie bylo widac bedzie go uwierac swiadomosc ze TV ma 6 walnietych pixeli i ze ilosc tych wzrosla w ciagu ilu to, 2-3 miesiecy. 

 

@Grecky 

 jakosc sprzetu. Wielokrotnie dyskutowany temat, wydaje sie ze producenci nie przykladaja sie lub przykladaja sie zeby sprzet dzialal, ale niekoniecznie przez wiele, wiele lat. Nie ma roznicy co to za sprzet, ale sporo nowszych ma problemy dziwnie krotko po koncu gwarancji lub np rok po jej skonczeniu, sprzety gdzie podobne ale starsze dalej dzialaja bez problemow. Moze to przypadek moze nie. Wiadomym jest ze nie oplaca sie robic sprzetu dlugowiecznego bo kto bedzie kupowal nowosci.... 

 

Ale ja sie zgadzam z tym, szczegolnie ze niepokojace jest tempo wystepowania tych pixeli. Z tym ze kiedys po kupnie monitora oczywiscie sprawdzalem z planszami testowymi i odkrylem jeden dead subpixel :D tez sie wscieklem na poczatku, ale teraz mam ten monitor juz 6 rok ;) ale oczywiscie jeden sub pixel to nie szesc swiecacych kropek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN

I udaje sie Tobie ignorowac 1 walnietego pixela? 

Widzisz moj monitor ma 7 lat, pixel pojawil sie po 5ciu. Ale ciezko mi go nie widziec. 

I wiem ze w wypadku TV nawet jesli bym pare punktow zamaskowal ustawieniami - bo z tego co pisal @Tomisior da sie to zrobic. To i tak bylbym wkurzony. 

 

Licze na to ze majac dodatkowe informacje od rzecznikow, a takze informacje z instukcji oraz jakie sa opcje Tomisior jakos dojdzie swoich praw, bo wiekszosc sie zgadza ze jego przypadek (nawet jesli to pech na pechy) to jednak cos co powinno byc rozpatrzone pozytywnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=21568]CePeeN[/mention]
I udaje sie Tobie ignorowac 1 walnietego pixela? 
Widzisz moj monitor ma 7 lat, pixel pojawil sie po 5ciu. Ale ciezko mi go nie widziec. 
I wiem ze w wypadku TV nawet jesli bym pare punktow zamaskowal ustawieniami - bo z tego co pisal@Tomisior da sie to zrobic. To i tak bylbym wkurzony. 
 
Licze na to ze majac dodatkowe informacje od rzecznikow, a takze informacje z instukcji oraz jakie sa opcje Tomisior jakos dojdzie swoich praw, bo wiekszosc sie zgadza ze jego przypadek (nawet jesli to pech na pechy) to jednak cos co powinno byc rozpatrzone pozytywnie. 
 

On nie swieci wiec się nie rzuca w oczy tak jak te u Tomisiora


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kamillo napisał:

@Tomisior Zobacz sobie na podstawie jakiego zdjęcia wymienili mi TV :xzibit:

 

20170702_181316.thumb.jpg.8da1cd2eaa9bc1ffd7bf307e02e9afac.jpg

 

 


Niezły HDR

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuldi82 napisał:

 Dziękuję za podpowiedź. Kolega chce tylko w 32 i niżej nie chce. Jest to gość 55+. Ja nie znam się zupełnie na monitorach i powiedziałem że zapytam na forum. A czy jest coś w takiej wielkości co warto polecić (będę wdzięczny za jakieś konkretne przykłady). W grę wchodzi tylko nowy monitor.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

W tej cenie nic dobrego nie kupi w takim rozmiarze. Moze jakis Dell sie trafi 27’’, nie wiem jakie maja ceny, ale to nie bedzie dobry monitor. 32’’ w profesjonalnym wydaniu to ponad 10tys zl. No bo jesli 32’’ to koniecznie 4K. 27 mozna kupic 2560x1440 i jakosc obrazu spoko. Dell, Asus, Samsung, moze BenQ .. ale nie 32’’ tylko 27’’  za 1500.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jaki TV 4k by koledzy polecili (budżet: 8kPLN)  - do PS4 Pro.

Dzięki za pomoc.

TV: najlepiej 65"

Edytowane przez KMFMS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Pan Mantę.
Grosicki mówi z rodziną, że zajebisty.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×