Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi



Dla mnie bomba i do tego slowa zony: "To byl najlepszy z Twoich glupich pomyslow."


Chciałbym od swojej też coś takiego usłyszeć 12_slight_smile.png
Ja generalnie słyszę tylko "chyba cie bóg opuścił" i "wyłącz to w końcu" ziobro.png
No proszę ależ macie troskliwe zoneczki :) Bany tylko liścia na ryj, zamknij mordę i spadaj do komórki grać na swoim monitorku zwyrolu...

Moja w sumie jest zadowolona z XE9005, ale nie wiem jak by projektor pod sufitem przeżyła, no Way... ;)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych żon, tylko konkubiny. Życie staje się wspaniałe. Polecam. Na TV wydałem 5k i nawet nie szlochła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnych żon, tylko konkubiny. Życie staje się wspaniałe. Polecam. Na TV wydałem 5k i nawet nie szlochła.

No chyba że z tajniaka wydajesz pieniądze żony Bany systematycznie 5 zeta podbiera ... Chwila strachu i żyje jak król 10_wink.png

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba swojej starej te 5zł podbiera
O hooyales swojej to ja pobieram a nie żaden amator Bany...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

No chyba że z tajniaka wydajesz pieniądze żony emoji14.png Bany systematycznie 5 zeta podbiera ... Chwila strachu i żyje jak król 10_wink.png

 

Ona ma swoje ja mam swoje, nie ma lepszego układu Digi. Nie przeyebie kasy na żadną zonę, ale to chyba nie ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baba? jak kocha to połyka :messi:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Śledzę sobie to forum od czasu zakupu PS4 i dzisiaj wyczytałem w temacie do VR, że częste zmienianie kabla hdmi może powodować kłopoty, google na szybko potwierdziło, więc zdecydowałem się napisać tutaj.

Gram sobie na monitorze (benq gw2765), bo nic ponad 40 cali i tak mi się nie mieści, ale mam też pc, którego używam równie często, więc obecnie robię taką żonglerkę tymi kablami hdmi. Jest to mało wygodne i myślałem już nad kupnem krótkiej przejściówki, żeby wygodniej mi się je zamieniało- obecnie muszę wstawać, chwilę tam na czuja pocelować i jakoś się udaje, ale jest to dość irytujące. Informacja, że taka zabawa może być szkodliwa dla monitora powoduje jednak, że pasowałoby przyspieszyć jakiś wybór i teraz- czy taka krótki kabel-przejściówka coś pomoże? Czy może lepiej jakiś switch na 2 wejścia? Jeśli opcja druga to macie jakieś rady? Kompletnie się na tym nie znam i nie wiem nawet na co zwracać uwagę, żeby było ok.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co zwracać uwagę przy wybieraniu jakiegoś? Żeby nie było spadku jakości obrazu, itp. Widziałem też, że niektóre potrzebują dodatkowego zasilacza, żeby działały prawidłowo(?). 

Jak ktoś ma chociaż firmy godne zaufania to proszę o rady, wtedy model jakiś sobie już znajdę. I ile trzeba wydać, żeby to się nie rozleciało po dniu? Ceny są różne z tego co patrzyłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem TV Samsung UE55MU7042. Niestety mam problem ponieważ ps4 nie wykrywa hdr. Ma ktoś jakiś pomysł, jak ustawić ten tv tv zęby działało HDR? Ten tv bedzie ok, czy poszukać czegoś innego w rtv euro agd w tej cenie?

 

Edytowane przez cyricano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, cyricano napisał:

Witam zakupiłem TV Samsung UE55MU7042. Niestety mam problem ponieważ ps4 nie wykrywa hdr. Ma ktoś jakiś pomysł, jak ustawić ten tv tv zęby działało HDR? Ten tv bedzie ok, czy poszukać czegoś innego w rtv euro agd w tej cenie?

 

Włącz format UHD w ustawieniach TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radekl2 napisał:

A na co zwracać uwagę przy wybieraniu jakiegoś? Żeby nie było spadku jakości obrazu, itp. Widziałem też, że niektóre potrzebują dodatkowego zasilacza, żeby działały prawidłowo(?). 

Jak ktoś ma chociaż firmy godne zaufania to proszę o rady, wtedy model jakiś sobie już znajdę. I ile trzeba wydać, żeby to się nie rozleciało po dniu? Ceny są różne z tego co patrzyłem.

 

Po prostu nie kupuj najtanszego i powinno byc ok. To sygnal cyfrowy, wiec teoretycznie nie da sie miec gorszej jakosci .. sygnal albo jest albo go nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, haobao_PRO napisał:

Włącz format UHD w ustawieniach TV.

 

W ustawieniach, w tym ustawieniach eksperckich nie mam takiej możliwosci:/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto czekał na obniżki - na sony centre  zacna promocja, 65XE93 za 8463 pln / 65XE90 za 7279  pln. Rabaty wchodzą po dodaniu do koszyka.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, mozna brac ten tv https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

 

Czy lepiej czekac na obnizki cen tego modelu?

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-kd-49xe9005?gclid=EAIaIQobChMIutvIqO-q2AIVQ5SyCh3XJwmKEAQYAiABEgJrYvD_BwE

 

Nie interesuje mnie segment premium bo wydatki na samochod rodzine itp nie pozwala mi sie skupic finansowo tylko na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, seria 9 jest o niebo (a nawet dwa nieba) wyżej niż seria 7. Zależy jaki rozmiar będziesz chciał brać, bo seria 9 im większa, tym bardziej czyści portfel. Z tego co obserwuję, teraz w jakichś wyprzedażach noworocznych pewnie wszystkie tv zjadą trochę z cenami, powiedzmy o dwie-trzy stówki, ale największe promo wyrwiesz dopiero w okolicach maja, wtedy wchodzą nowe modele i sklepy robią dobre promocje. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ma ktoś ten tv - Sony 55XE7005? nadaje się pod konsole? martwi mnie 50 hz ale niby motionflow pomaga, obecnie jest za 2800

czy też czekać na 49XE9005 obecnie za 4200 co daje różnice 1400 zł?

a może jakiś samsung pod ps4 pro? szukam tak do 3500 zl

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, arkadiuszj napisał:

witam

ma ktoś ten tv - Sony 55XE7005? nadaje się pod konsole? martwi mnie 50 hz ale niby motionflow pomaga, obecnie jest za 2800

czy też czekać na 49XE9005 obecnie za 4200 co daje różnice 1400 zł?

a może jakiś samsung pod ps4 pro? szukam tak do 3500 zl

 

 

Witam, a może pomyśl nad tym https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55ex600e?querystring=PANASONIC+TX-55EX600E+
 

Ma bardzo niski input lag, matryca VA też na plus. HDR-a tu nie zobaczysz, jest tylko na papierku, w takiej cenie żaden TV nie ma HDR-a, ale podejrzewam, że na tym Ci akurat nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamillo napisał:

Witam, a może pomyśl nad tym https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-panasonic-tx-55ex600e?querystring=PANASONIC+TX-55EX600E+
 

Ma bardzo niski input lag, matryca VA też na plus. HDR-a tu nie zobaczysz, jest tylko na papierku, w takiej cenie żaden TV nie ma HDR-a, ale podejrzewam, że na tym Ci akurat nie zależy.

 

są praktycznie identyczne włącznie z input lagiem z Sony 55XE7005 - jedyne co się dokopałem iż 50 i 55 cali ma niestety IPS a nie VA w panasonicu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem styczność z Oled od LG, dokładnie była to b7v 55''.
Powiem krótko, chyba się zakochałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2017 o 14:13, rockyzib napisał:

Kto czekał na obniżki - na sony centre  zacna promocja, 65XE93 za 8463 pln / 65XE90 za 7279  pln. Rabaty wchodzą po dodaniu do koszyka.

Saturn tez obnizył do tej ceny. W EURO stówkę drożej tak jak i w MediaMarkt - 7399.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem  65XE93. Jak na razie próbuję ogarnąć wszelkie aspekty związane z tym modelem ale mam kilka pytań i bardzo prosiłbym o podpowiedzi. Zaznaczam, że na razie tv nie jest podłączony do neta ani żadnej kablówki a sygnał jest tylko z anteny zewnętrznej. To wszystko dopiero będzie w docelowym miejscu zakwaterowania telewizora  ;).

Póki co testuję za pomocą materiałów zawartych na pendrivie oraz konsoli ps4 pro.

1.Ustawienia obrazu. Tak wiem, że to kwestia indywidualna ale jakby ktoś się podzielił swoimi to chętnie przetestuję. Przeglądając ten wątek znalazłem ustawienia Kamillo ale może coś przeoczyłem. Ilość opcji, ulepszaczy mnie powaliła. Rozważam profesjonalną kalibrację - nie tą za pośrednictwem maila :P - chociaż gość z sonycenter mi odradzał twierdząc, że 95% ustawień fabrycznych w tych modelach jest optymalna. Mnie się wydaje, że jednak może być inaczej ?

2. Dysk HDD. Planuję zakup czegoś takiego i prosiłbym o doradzenie konkretnego modelu. No chyba, że wezmę tuner z nagrywarką z kablówki.

3. Czy w konsoli muszę coś zaznaczyć w opcjach aby cieszyć się HDRem ? W tv ps4 jest podłączona pod HDMI3/ARC  - tryb HDR automatyczny.  Czy konsola w jakiś sposób mnie informuje, że przechodzę w tryb HDR ?

4. Warto kupić jakiś droższy przewód HDMI  aby połączyć konsolę z TV ?

5. Jak sprawdzić ten słynny clouding ? Wczoraj próbowałem w ciemnym pomieszczeniu  wyłączając w opcjach Automatyczne Lokalne Przyciemnienie. Chyba tak się sprawdza.

6. W jaki sposób konserwujecie wyświetlacze ?

 

Jeżeli moje pytania są lamerskie to prosiłbym o powstrzymanie się z komentarzami a za wszelkie pomocne wskazówki z góry dziękuję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kalibracji to prawde mowiac po niej obraz bedzie „mniej kolorowy” za to bardziej realistyczny ;) Daruj sobie jesli to co jedt Ci odpowiada.

 

Ustawienia tv poszukaj w google, na duzych forach znajdziesz tego wiecej niz tutaj.

 

Kabel HDMI kup zgodny ze standardem 4K HDR, cena nie gra roli. 

 

O tum ze masz wlaczony HDR informuje cie TV. Sprawdz czy gra ktora odpalasz stosuje ta technologie i czy w ustawieniach masz to wlaczone.

 

Ekran czyscisz tak jak kazdy innym ekran, zgodnie z instrukcja - wilgotna szmatka lub piankami/plynami do ekranow.

 

 

Edytowane przez czacha79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny kabel hdmi który był w zestawie ps4 spełnia te wymogi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×