Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2017 o 11:33, cyricano napisał:

Witam zakupiłem TV Samsung UE55MU7042. Niestety mam problem ponieważ ps4 nie wykrywa hdr. Ma ktoś jakiś pomysł, jak ustawić ten tv tv zęby działało HDR? Ten tv bedzie ok, czy poszukać czegoś innego w rtv euro agd w tej cenie?

 

 

Za kilka dni będę w domu to mogę Ci powiedzieć jak ustawić ten TV. Według mnie, w przedziale cenowym 4000-4500zł to najlepszy TV do grania (w 55 calach) . Sam taki posiadam i jedynie żałuje, że nie w 65 calach bo 55 szybko się się skurczyła :( 

W tej cenie nic lepszego w RTV Euro nic nie znajdziesz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Gregor_TSK napisał:

 

Za kilka dni będę w domu to mogę Ci powiedzieć jak ustawić ten TV. Według mnie, w przedziale cenowym 4000-4500zł to najlepszy TV do grania (w 55 calach) . Sam taki posiadam i jedynie żałuje, że nie w 65 calach bo 55 szybko się się skurczyła :( 

W tej cenie nic lepszego w RTV Euro nic nie znajdziesz.

 

Od 4500zł juz blisko do 55XE9005 - w Euro za 5099 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napaliłem się na ten 55XE7005 ale po analizie raczej się wstrzymam z zakupem do marca 49XE9005

podobno najlepsze przeceny na tv są marzec/kwiecień plus akurat na ten czas będę potrzebował nowego

 

ktoś z forum może użytkuje 49XE9005 pod ps4pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czacha79 napisał:

Od 4500zł juz blisko do 55XE9005 - w Euro za 5099 ;)

od 5099 blisko do Oleda B7\C7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65XE9005 w Euro RTV za 7399PLN, raty 0% x 20 i pierwszą ratę oni płacą i odroczona spłata do maja 2018r. Mi to chyba wystarczy i biorę się za zakup. Czekałem od dłuższego czasu na lepszą cenę. Miałem kupić w czerwcu jak się inne raty zakończą ale to się opłaca.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
65XE9005 w Euro RTV za 7399PLN, raty 0% x 20 i pierwszą ratę oni płacą i odroczona spłata do maja 2018r. Mi to chyba wystarczy i biorę się za zakup. Czekałem od dłuższego czasu na lepszą cenę. Miałem kupić w czerwcu jak się inne raty zakończą ale to się opłaca.
 
Dokładnie! Trzeba mierzyć siły na zamiary... Tu na forumkach po wpisach sądząc to większość kupuje od razu 65" za gotówkę (takie same burżuje mamy, albo wstydzą się przyznać :P)...

Czekasz pół roku na obniżkę 400zl...
To już wolałbym na te 20x zero, jak Ty... Po pierwsze nie dajesz daniny do banku po 2 nie znika tobie z funduszów od razu kilka tysi... Same plusy :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję ta promocja jest do końca roku, czyli Jeszcze dwa dni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja jest do bodajże 7.01 lub 6.01

 

49 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Dokładnie! Trzeba mierzyć siły na zamiary... Tu na forumkach po wpisach sądząc to większość kupuje od razu 65" za gotówkę emoji14.png (takie same burżuje mamy, albo wstydzą się przyznać :P)...

Czekasz pół roku na obniżkę 400zl...
To już wolałbym na te 20x zero, jak Ty... Po pierwsze nie dajesz daniny do banku po 2 nie znika tobie z funduszów od razu kilka tysi... Same plusy :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja do tego podchodzę dość logicznie. Mogę kupić ten TV za gotówkę, ale po co skoro mogę go mieć na raty 0% i do tego jeszcze jedną ratę płacą za mnie (370PLN) więc TV wyjdzie mnie 7030PLN zamiast 7400PLN, a ostatnio chciałem już kupić w Sony Center za 7600PLN. Więc reasumując jestem  570PLN do przodu w miesiąc z haczkiem. To, że ktoś ma gotówkę na koncie, a i przy okazji głowę na karku to nie znaczy, że lata z kasą w portfelu i wydaje na prawo i lewo. Gdzie się da kupić coś na raty 0% to nie ma co gotówki zamrażać w sprzęcie, jak może być na koncie i czekać na bardziej konieczne wydatki/inwestycje.

 

PS. TV zamówiony :-)

 

Edytowane przez SharkGT
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie wziąłem nic na raty\kredyt itp a wiecie dlaczego? Bo nie musiałem :30vm3cw: proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bany® napisał:

w życiu nie wziąłem nic na raty\kredyt itp a wiecie dlaczego? Bo nie musiałem :30vm3cw: proste

Pieprzysz dla szpanu albo czego innego. Większość o tym wie (że pieprzysz), ale pewnie są tacy, co to łykną, więc ich uświadomię:

Sam piszę raty u mnie w firmie i najczęściej z 0% korzystają Ci, co najwięcej zarabiają ;)

Ot taki paradoks. Wolą gotówkę przeznaczyć na coś innego.

 

Przy okazji małe info dla nie uświadomionych, bo często się spotykam z tym - ubezpieczenie jest NIEOBOWIĄZKOWE i mówi o tym ustawa ze stycznia tego roku.

Nie dajcie sobie wciskać nieuczciwym sprzedawcom, których szefostwo ciśnie na ubezpieczanie rat.

Jak będą Wam wciskać poproście o regulamin. Taki sprzedawca łamie prawo.

 

A co do tv - to już się naczytałem i przekonałem - obecnie tylko B7/C7, a jak kogoś stać, to fenomen - W7.

Edytowane przez Sithman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sithman napisał:

Pieprzysz dla szpanu albo czego innego. Większość o tym wie (że pieprzysz), ale pewnie są tacy, co to łykną, więc ich uświadomię:

Sam piszę raty u mnie w firmie i najczęściej z 0% korzystają Ci, co najwięcej zarabiają ;)

Ot taki paradoks. Wolą gotówkę przeznaczyć na coś innego.

Jak ktoś sie bawi w jakies lokaty, zlecenia stałe to raty 0% mogą mu coś tam dać w dłuższej perspektywie. Ja wchodze, wyciągam złotą karte i płace, tyle w temacie  :misio:

 

 

12 minut temu, Sithman napisał:

A co do tv - to już się naczytałem i przekonałem - obecnie tylko B7/C7, a jak kogoś stać, to fenomen - W7.

 

Też tak myślałem ale ostatnio zaczynam sie zastanawiać...  Jakbym kupował OLEDa to tak myśle że chciałbym żeby mi wystarczył na jakieś 5 lat. Nie wiem czy nie lepiej kupić jakiegoś mid range i powiedzmy po 2-3 latach zmienić na kolejnego mida

Możliwe korzyści
-gwarancja praktrycznie non stop
-wydaje mi sie że mid range za 2-3 lata bedzie na nie gorszym poziomie niż tegoroczny OLED i pewnie dojdą nowe ficzery\standardy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wiem w czym jest lepszy ten b7 od np x93? Wyczytałem tu w wątku ze czerń tylko. Coś jeszcze bo może nieuważnie przeczytałem. 

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Eloszki napisał:

Osobiście nie wiem w czym jest lepszy ten b7 od np x93? Wyczytałem tu w wątku ze czerń tylko. Coś jeszcze bo może nieuważnie przeczytałem. 

Nie wiem w czym. Wiem tylko że OLED wszyscy olali oprócz LG. I teraz ktokolwiek ma OLED, to ma matrycę od LG.

11 minut temu, bany® napisał:

Też tak myślałem ale ostatnio zaczynam sie zastanawiać...  Jakbym kupował OLEDa to tak myśle że chciałbym żeby mi wystarczył na jakieś 5 lat. Nie wiem czy nie lepiej kupić jakiegoś mid range i powiedzmy po 2-3 latach zmienić na kolejnego mida
 

Jedyny powód wstrzymywania się z zakupem najdroższych tv teraz to chyba HDR. Ta technologia nadal będzie się rozwijać, aż osiągnie wymarzone 1500 nitów i wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Eloszki napisał:

Osobiście nie wiem w czym jest lepszy ten b7 od np x93? Wyczytałem tu w wątku ze czerń tylko. Coś jeszcze bo może nieuważnie przeczytałem. 

tak na szybko to czerń->kontrast, kąty widzenia a jak zgasisz światła to w ogole masakracja soniacza overall. Sony ma chyba tylko wiekszą jasność 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Sithman napisał:

 

 

A co do tv - to już się naczytałem i przekonałem - obecnie tylko B7/C7, a jak kogoś stać, to fenomen - W7.

 

Myslalem ze wyczytałeś coś więcej. A to ze Lg robi najlepsze matryce oled i sprzedaje je dalej to średnio jest argumentem na plus oled vs LCD :). Może oled vs oled tak ale tutaj nie bardzo to do mnie trafia. 

5 minut temu, bany® napisał:

tak na szybko to czerń->kontrast, kąty widzenia a jak zgasisz światła to w ogole masakracja soniacza overall. Sony ma chyba tylko wiekszą jasność 

 

A jak to się ma do konsoli input lagi itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Eloszki napisał:

A jak to się ma do konsoli input lagi itd?

Oled LG ma chyba jednego z najnizszych lagow, kolo 20ms, sony chyba pod tym wzgledem kuleje

37 minut temu, Sithman napisał:

Jedyny powód wstrzymywania się z zakupem najdroższych tv teraz to chyba HDR. Ta technologia nadal będzie się rozwijać, aż osiągnie wymarzone 1500 nitów i wyżej.


Dołożyłbym jeszcze HDMI 2.1 i wszystkie technologiczne możliwości ktore dzieki temu powstaną klik

Edytowane przez bany®
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bany® napisał:

tak na szybko to czerń->kontrast, kąty widzenia a jak zgasisz światła to w ogole masakracja soniacza overall. Sony ma chyba tylko wiekszą jasność 

Nie tylko - aż! HDR w oledach nie istnieje, sa zbyt ciemne. Jesli ktos ma TV ustawiony pod oknem lub w jasnym pomieszczeniu to OLED bedzie takim sobiem wyborem. Warto miec na uwade ze jasnosc telewizora to dosc znaczacy parametr, zeby potem nie bylo trzeba gasic swiatel w pokoju i robic nocy jak przy projektorze zeby wyciagnac to co oferuje ta technologia.

I dlaczego wspominam o HDR? Bo na dzien disiejszy to HDR sprawia ze obraz wyglada niesamowicie. Nie rozdzielczosc 4K a wlasnie HDR, a zeby sie tym cieszyc telewizor musi byc JASNY ... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpaliłem Horizona w HDR i podpisuję się pod wszystkimi zachwytami nad tą technologią. Coś przepięknego i efekt przerósł moje oczekiwania.

A OLED będzie moim następnym wyborem gdzieś w odległej przyszłości.. Poczekam jak się będzie rozwijała ta technologia i wszelkie aspekty związane z nią.

 

Miałem wieszać tv na ścianie ale patrząc na jego ciężar to mam potężne wątpliwości. Planowałem uchwyt z ruchomymi ramionami aby mieć łatwy dostęp do złącz ale teraz mam obawy. Ma ktoś doświadczenia w tym temacie ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel73 z jakiego materiału masz tą ścianę? i do tego dobrać odpowiednie kołki do mocowania i wszystko będzie w porządku.

Edytowane przez manoszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to może być problem. Jest to blok z wielkiej płyty. W połowie stycznia będę miał mieszkanie do swojej dyspozycji i wtedy będę wiedział dokładniej. Generalny remont będzie także i ewentualnie można by chyba jakoś wzmocnić umocowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, majkel73 napisał:

No właśnie to może być problem. Jest to blok z wielkiej płyty. W połowie stycznia będę miał mieszkanie do swojej dyspozycji i wtedy będę wiedział dokładniej. Generalny remont będzie także i ewentualnie można by chyba jakoś wzmocnić umocowanie.

 

Wzmocnić nie wzmocnisz :P

 

Masz płytę, na to poszła szpachla i farba... Zależy ile masz cm tynku :P 

 

Jeżeli dużo, to najwidniej musisz dłuższe kołki rozporowe kupić, bo te z zestawu co najwyżej złapią z 1-2cm płyty tylko, ale się w niej nie osadzą i TV yebnie :P

 

Po prostu, BEZ względu na to czy masz "dobrą" ścianę, czy nie, kupujesz jakieś dłuższe o kołki rozporowe, mocujesz i jazda...

 

BTW: Te w zestawie są z reguły ok. 6cm, więc jak coś bierzesz z 10cm i z głowy (średnica może zostać taka sama :P)

 

EDIT: Jak to blok w wielkiej płyty, to jak znam życie, Yanusz fachurka nayebał tam pewnie z 4-5 cm tynku....

Edytowane przez DigitalMan_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR na OLEDach to około 700 nitów. Wiadomo, że LCD są nieco jaśniejsze (XE93 nawet mocno, ale już na przykład XE90 to w zasadzie ten sam poziom, seria MU od Samsunga jest wręcz słabsza), ale pomijając gierki to filmy w HDR tylko OLED. Szczególnie mocno widać to przy nocnych seansach, gdy LCD rozjaśnia wszystko dookoła, łącznie z czarnymi pasami na górze i dołu ekranu plus kwestia białych napisów, które również walą po oczach i robią paćkę na ekranie. Tego problemu nie ma na ekranach organicznych, bo tam świeci się tylko to, co ma się świecić. Ja zdecydowanie wolę wieczorny seans filmów/seriali niż granie w gierki, więc wiadomo - OLED. 

 

Nikt nie olał OLEDów poza LG. Po prostu koszt wybudowania fabryki plus prace nad samą technologią to grube miliardy dolarów, więc nie widzę sensu, by każdy stawiał swoją. Taniej i lepiej dla każdej strony jest kupować od Koreańczyków. Zresztą widać to nawet po samych matrycach, które są identyczne w każdym modelu od B7 po W7. Sony, Philips, czy Panasonic również wyróżniają się co najwyżej własnymi pomysłami wewnątrz samego TV, a ekrany mają w 90% te same właściwości. LG musiałoby wpompować dodatkowe grube ilości $, by stworzyć kilka linii produkcyjnych dla każdego modelu. 

 

Teraz jest mnóstwo przecen w sieciach i np. taki Saturn sprzedaje B7 za 6900 zł. 

 

A co do rat 0% to jak najbardziej korzystam. Dzięki temu mogłem szybko wyposażyć mieszkanie w potrzebny sprzęt (lodówka, pralka itd, no spora suma się zrobiła), nie odczuwając tego mocno po portfelu a następnie płaciłem po kilka rat, pod koniec pozostałą część wpłaciłem na raz. Zdecydowanie lepsze to rozwiązanie, niż odkładać do skarpety i patrzeć na pustą ścianę. Za gotówkę to tylko Xbox One X z szacunku do marki :auij5j:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nieco ponad tydzien beda targi CES2018 .. wstrzymalbym sie z wszelakimi zakupami telewizorow ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×