Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale premiera w maju z cenami 10000+ za najtańszego OLEDa i znowu pół roku czekania na obniżki, by dowiedzieć się, że zaraz targi w 2019 i lepiej się wstrzymać :kaz:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko to tylko tydzien a moze sie okazac ze w tej samej cenie dostaniesz wiecej ;) Podobno maja pokazac technologie mikro LED ktora sprawi ze OLED zostanie pozamiatany ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że OLED B7\C7 jest mało jasny to jakieś brednie 700nitów spokojnie wystarcza w jasnych pomieszczeniach i jest to wartość która spełnia wszystkie obecne standardy HDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Grecky napisał:

Tak, ale w 150 calach wiec zanim Kowalskiego bedzie stac to minie kilka ladnych lat 

Tego nie wiemy, narazie sa tylko plotki. Za tydzien sie wyjasni ;)

10 minut temu, bany® napisał:

To że OLED B7\C7 jest mało jasny to jakieś brednie 700nitów spokojnie wystarcza w jasnych pomieszczeniach i jest to wartość która spełnia wszystkie obecne standardy HDR

Oddychaj ;) 

 

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/peak-brightness

 

Wypada znacznie slabiej od XE930

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, czacha79 napisał:

Tego nie wiemy, narazie sa tylko plotki. Za tydzien sie wyjasni ;)

Oddychaj ;) 

 

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/peak-brightness

 

Wypada znacznie slabiej od XE930

 

ale ja nie twierdze że jest lepszy pod tym względem tylko że ta jasność wcale nie jest zła i można spokojnie używać OLEDa w jasnych pomieszczeniach 

 

Jeśli chodzi o targi za tydzien to mnie głównie interesuje wsparcie dla HDMI 2.1 a co za tym idzie dynamiczne HDR

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turaj ładny test z wypalania tv.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

Ten oled to jak dawniej plazma z tego co pamietam. Czerń Ok ale lubi zostawić ślad. Ja jednak wybieram LCD i poczekam aż dopracuja oled bo na chwile obecna tak sobie to wyglada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 nitów w oled i ta sama wartość w lcd to dwie różne bajki, więc proszę mi tu nie gadać głupot że HDR na oled nie istnieje bo parsknę śmiechem.
Nieskończony kontrast i totalna czerń pozwalają na to że nawet te 700 nitów robi ogromne wrażenie.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Eloszki napisał:

Turaj ładny test z wypalania tv.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

Ten oled to jak dawniej plazma z tego co pamietam. Czerń Ok ale lubi zostawić ślad. Ja jednak wybieram LCD i poczekam aż dopracuja oled bo na chwile obecna tak sobie to wyglada. 

jeśli używasz TV do wyświetlania statycznych obrazów\reklam po 20h na dobe to może sie wypalić, w codziennym użytkowniau nie bedzie problemu, poza tym testują stary model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś plazmę i akurat znaki ktore były często wyświetlane logo np danej stacji zostawały na tv wiec trochę jestem już uprzedzony. U mnie tv średnio to 10h na konsoli śmiga  wiec potem miałbym mapę z bf lub r6 na ekranie przy oglądaniu filmów :) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miałem kiedyś plazmę i akurat znaki ktore były często wyświetlane logo np danej stacji zostawały na tv wiec trochę jestem już uprzedzony. U mnie tv średnio to 10h na konsoli śmiga  wiec potem miałbym mapę z bf lub r6 na ekranie przy oglądaniu filmów 12_slight_smile.png . 

To musiałeś mieć stara plazmę, ja miałem dwie i na żadnej nic nie zostawało dłużej niż kilkanaście sekund do minuty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eloszki napisał:

Turaj ładny test z wypalania tv.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

Ten oled to jak dawniej plazma z tego co pamietam. Czerń Ok ale lubi zostawić ślad. Ja jednak wybieram LCD i poczekam aż dopracuja oled bo na chwile obecna tak sobie to wyglada. 

W którymś z postów zwróciłeś mi uwagę, że rzekomo "za mało czytałem".

Póki co widać, że czytałeś mniej ode mnie, bo wrzucasz stare testy i powtarzasz historie, które dotyczą pierwszych OLEDów.

W najnowszych tv jak np. B7 samo LG gwarantuje 100 000 godzin świecenia bez utraty jakości czy ściemniania obrazu.

Używasz tv 10h dziennie? Świetnie, daje Ci to doskonały obraz przez jakieś 27 lat. Wątpię byś tyle trwał przy jednym modelu tv.

 

Co do hdr to dobrze już napisał Mataman, więc nie będę powtarzał. W każdym razie ta technologia bardzo dynamicznie się rozwija.

Poczytajcie trochę więcej zanim zaczniecie wywody, bo wprowadzacie ludzi w błąd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już mam namieszane niezle. Pewnie się skończy tak ze nic nie kupię :) . Czyli w tym b7 nie ma szans ze po oglądaniu jednego programu non stop zostanie ślad na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katując do upadłego, to i LCD można zajechać. Korzystaj normalnie, nie ustawiaj oczojebnego trybu i jasności na 100, zostawiając TV włączony na 20 godzin i wyłączając poprzez wyciągnięcie z gniazdka, to nic mu się nie stanie. 

 

Nikt też przy zwykłym korzystaniu nie załącza co 5 minut plansz testowych w poszukiwaniu powidoków. Nie dajmy się zwariować. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eloszki poczytaj choćby ten test: https://hdtvpolska.com/lg-b7-oled55b7v-test-modelu-2017-ultra-hd-hdr/

Dużo informacji na temat obecnej technologii OLED obalające mity, które powstały po starych modelach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55b7v i jeszcze tych powidokow nie uswiadczylem, ogladam normalnie tv i nawet po kilku godz. nie zauwazylem loga stacji po zmianie kanalu. Co do jasnosci to nie mam zadnych problemow z ogladaniem w trakcie dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.12.2017 o 08:08, majkel73 napisał:

Wczoraj odpaliłem Horizona w HDR i podpisuję się pod wszystkimi zachwytami nad tą technologią. Coś przepięknego i efekt przerósł moje oczekiwania.

A OLED będzie moim następnym wyborem gdzieś w odległej przyszłości.. Poczekam jak się będzie rozwijała ta technologia i wszelkie aspekty związane z nią.

 

Miałem wieszać tv na ścianie ale patrząc na jego ciężar to mam potężne wątpliwości. Planowałem uchwyt z ruchomymi ramionami aby mieć łatwy dostęp do złącz ale teraz mam obawy. Ma ktoś doświadczenia w tym temacie ?

 

Ja wczoraj wieszałem na ścianie 65" mam uchwyt którym jestem zauroczony. Praktycznie wieszasz taki duży TV samemu. Mam taki uchwyt: https://www.google.pl/search?hl=pl&tbm=isch&source=hp&biw=1536&bih=686&ei=3wdKWtvAKKTX6QSeiK6gDg&q=uchwyt+tv&oq=uchwyt+tv&gs_l=img.3..0l10.967.2980.0.3401.10.8.0.2.2.0.269.699.6j0j1.7.0....0...1ac.1.64.img..1.9.703.0...0.I4QrwQE57AE#imgrc=gLNdFULMo0w9JM:

Dostęp do tylnej części TV jest całkowicie bezproblemowy. Odsuwasz TV od ściany bardzo daleko, w praw czy lewo ? Nie ma problemu, szczerze polecam. Mam go już ponad 4 lata i każdy kto do mnie przyjdzie i pojawi się temat uchwytu to po prezentacji jego możliwość jest zachwycony.

Co do mieszkania w wielkiej płycie (mam takie mieszkanie), jak będziesz montował TV na zewnętrznej ścianie to możesz tam nawet samochód powiesić. W uchwycie który ja mam były kołki 10 i dość długie, sam je zmieniałem na 8 bo 10 to przegięcie, a było ich 6 w zestawie. Ja zastosowałem tylko 4 i tak jak pisałem 8. Po przykręceniu uchwytu do ściany, a przed powieszeniem TV sam się na nim podwieszałem i nie ruszyło go to więc powiesiłem TV.

 

 

PS. A tak przy okazji bo się męczę od rana, nie potrafię ustawić TV tak by w PS4 PRO była dostępna funkcja 2160p RGB, co mam ustawić w wyjściu TV (przypomnę, żę kupiłem KD65XE90) by mi się ta funkcja aktywowała ? W TV ma do wyboru  Przestrzeń kolorów: Adobe RGB, BT.2020, Automat, sRGB/BT.709, DCI. Któryś z tych muszę wybrać czy to jeszcze coś innego trzeba zmienić ?

 

Edytowane przez SharkGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SharkGT napisał:

Ja wczoraj wieszałem na ścianie 65" mam uchwyt którym jestem zauroczony. Praktycznie wieszasz taki duży TV samemu. Mam taki uchwyt: https://www.google.pl/search?hl=pl&tbm=isch&source=hp&biw=1536&bih=686&ei=3wdKWtvAKKTX6QSeiK6gDg&q=uchwyt+tv&oq=uchwyt+tv&gs_l=img.3..0l10.967.2980.0.3401.10.8.0.2.2.0.269.699.6j0j1.7.0....0...1ac.1.64.img..1.9.703.0...0.I4QrwQE57AE#imgrc=gLNdFULMo0w9JM:

Dostęp do tylnej części TV jest całkowicie bezproblemowy. Odsuwasz TV od ściany bardzo daleko, w praw czy lewo ? Nie ma problemu, szczerze polecam. Mam go już ponad 4 lata i każdy kto do mnie przyjdzie i pojawi się temat uchwytu to po prezentacji jego możliwość jest zachwycony.

Co do mieszkania w wielkiej płycie (mam takie mieszkanie), jak będziesz montował TV na zewnętrznej ścianie to możesz tam nawet samochód powiesić. W uchwycie który ja mam były kołki 10 i dość długie, sam je zmieniałem na 8 bo 10 to przegięcie, a było ich 6 w zestawie. Ja zastosowałem tylko 4 i tak jak pisałem 8. Po przykręceniu uchwytu do ściany, a przed powieszeniem TV sam się na nim podwieszałem i nie ruszyło go to więc powiesiłem TV.

 

 

PS. A tak przy okazji bo się męczę od rana, nie potrafię ustawić TV tak by w PS4 PRO była dostępna funkcja 2160p RGB, co mam ustawić w wyjściu TV (przypomnę, żę kupiłem KD65XE90) by mi się ta funkcja aktywowała ? W TV ma do wyboru  Przestrzeń kolorów: Adobe RGB, BT.2020, Automat, sRGB/BT.709, DCI. Któryś z tych muszę wybrać czy to jeszcze coś innego trzeba zmienić ?

 

 

Z tego co pamiętam to musisz podłączyć pod HDMI 2/3 i w ustawieniach telewizora włączyć jedną opcję. Około 1:40 jest pokazane jak włączyć to ustrojstwo

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Majkielq napisał:

 

Z tego co pamiętam to musisz podłączyć pod HDMI 2/3 i w ustawieniach telewizora włączyć jedną opcję. Około 1:40 jest pokazane jak włączyć to ustrojstwo

 

 

No tego mi brakowało w ustawieniach. Teraz jest jak należy. Dziękuję bardzo za pomoc.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2018 o 11:11, SharkGT napisał:

Ja wczoraj wieszałem na ścianie 65" mam uchwyt którym jestem zauroczony. Praktycznie wieszasz taki duży TV samemu. Mam taki uchwyt: https://www.google.pl/search?hl=pl&tbm=isch&source=hp&biw=1536&bih=686&ei=3wdKWtvAKKTX6QSeiK6gDg&q=uchwyt+tv&oq=uchwyt+tv&gs_l=img.3..0l10.967.2980.0.3401.10.8.0.2.2.0.269.699.6j0j1.7.0....0...1ac.1.64.img..1.9.703.0...0.I4QrwQE57AE#imgrc=gLNdFULMo0w9JM:

Dostęp do tylnej części TV jest całkowicie bezproblemowy. Odsuwasz TV od ściany bardzo daleko, w praw czy lewo ? Nie ma problemu, szczerze polecam. Mam go już ponad 4 lata i każdy kto do mnie przyjdzie i pojawi się temat uchwytu to po prezentacji jego możliwość jest zachwycony.

 

 

Kupiłem coś takiego http://allegro.pl/uchwyt-wieszak-do-telewizora-led-32-85-ramie-3d-i5919075579.html?snapshot=MjAxNy0xMi0yN1QxMzoyMzo1Ny41NDdaO2J1eWVyOzM5ZjA5OGQ5ZDIxYjcxMzQzODIyMzM5MWQ4MTQyYTMwNTI4NjYwZTYyNjY1ODgyYjFkOWI3MjAyZjU1OTIyNmQ%3D . Wygląda dość solidnie. Mimo to cały czas się waham jak rozwiązać tą kwestię.

Edytowane przez majkel73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tapetowe OLEDy W7 od LG wieszają na magnesy :xzibit:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa linia OLEDów LG bedzie wspierać 4K HFR, z tego co widze to chodzi o streaming 4k w 120fps. Nie wiadomo jeszcze co HDMI 2.1

edit.
Nie bedzie HDMI 2.1 w tym roku od LG, nie bedzie dynamicznego HDR chyba że to rozwiążą jakoś software'owo przez streaming ale wtedy rownie dobrze mogą dać update do modeli z 2017. 4K w 120fps też tylko przez streaming. Pytanie po co? Geforce Now i streaming gier w 4K i 120 klatkach brzmi sensownie tylko że narazie max na geforce now to FHD 60fps :30vm3cw:. Netflix w 120fps? Po co? Jeśli ceny tegorocznych modeli będą jak zeszłorocznych rok temu to nic tylko brać zeszłoroczne obecnie...

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawa zajawka, tylko co na nim odtwarzac? Materiały demo? :rofl: Nawet nie wiem czy nazwalbym 8K przyszloscia, nosniki sa wciaz zbyt male a internet zbyt wolny. Podejrzewam ze kolejnym skokiem ktory zagosci w domach bedzie 16K. 8K wskoczy na chwile i szybko spadnie tak samo jak 3D w telewizorach, dajac czas na rozwiazanie problemow ktora stoja przed 16K ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×