Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, co forum to opinia i tak namnożyło mi się linków, więc stwierdziłem, że już konkretnie zapytam. Posiadam PS4 Slim, więc nie jest to w wersji PRO, dlatego nowy TV nie musi być wyżyłowanym OLEDem. Linki jakie udało mi się nazbierać to:

Panasonic TX-55EX620E

Philips 50PUS6262/12

SONY KDL-49WE750

Samsung UE55M5502

SONY 55XE7005

 

dacie względem tych propozycji jakiś feedback, względem czego się kierować? Jak widać wymagań nie ma wiele, żeby było w okolicach tych 49-55 cali, a cena od tych się waha od tych 2100 - 2800 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar, rozmiar i jeszcze raz rozmiar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, czy to odpowiedź do mojego pytania? Napisałem, że na podstawie wyszukanej listy interesuje mnie rozmiar 49-55 w kwocie o tej 2k - 3k. Użytkowanie głównie pod netflix, filmy z lapka, ale głównie pod granie na ps4 slim. Czy coś z podanych modeli jest warte zakupy, czy polecicie coś innego w tych zakresach? Jako, że do tv będzie te około 2,5m to skłaniałbym się blizej tych 55 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do slimki ten ostatni z listy xe7005 będzie git w tym budżecie. Niski input lag. Mam i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, r0wl3n napisał:

Nie bardzo rozumiem, czy to odpowiedź do mojego pytania? Napisałem, że na podstawie wyszukanej listy interesuje mnie rozmiar 49-55 w kwocie o tej 2k - 3k. Użytkowanie głównie pod netflix, filmy z lapka, ale głównie pod granie na ps4 slim. Czy coś z podanych modeli jest warte zakupy, czy polecicie coś innego w tych zakresach? Jako, że do tv będzie te około 2,5m to skłaniałbym się blizej tych 55 :)

Kieruj się moją radą. Z wybranych przez ciebie modeli odrzuć mniejsze rozmiarem, zostanie Ci Sony, Samsung i Panasonic w rozmiarach 55cali. Więc już wybór jest mniejszy :)

Teraz te trzy tv wrzuć w jakąś porównywarkę i zobacz który ma przewagę lub lepsze parametry. Patrz na niski input lag, częstotliwość odświeżania matrycy (natywne 100hz). Możesz poszukać też info czy matryca jest IPS czy VA, tu są dwa obozy, jedni wolą lepszą czerń i kontrast, inni kąty. 

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, r0wl3n napisał:

Nie bardzo rozumiem, czy to odpowiedź do mojego pytania? Napisałem, że na podstawie wyszukanej listy interesuje mnie rozmiar 49-55 w kwocie o tej 2k - 3k. Użytkowanie głównie pod netflix, filmy z lapka, ale głównie pod granie na ps4 slim. Czy coś z podanych modeli jest warte zakupy, czy polecicie coś innego w tych zakresach? Jako, że do tv będzie te około 2,5m to skłaniałbym się blizej tych 55 :)

Tak, to była odpowiedź do Twojego pytania i to bardzo dobra.

Przy 2,5m od tv to poniżej 55 cali nawet nie bierz pod uwagę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stary pryk powyżej wie co mówi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, jesteście w stanie doradzić jeszcze jakieś modele 55-tek w tej cenie? Pytam, bo zawsze lepiej mieć w czym wybrać, a może jest jakiś model na ktory się nie natknąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



A tak wyglada tegoroczny nastepca dobrze znanego na forum XE90. Nie wiem jak z jakoscia obrazu ale te nóżki to wymysł pijanego umyslu residentsleeper.png
 


Niestety prawda...
Ale są jeszcze gorsze - np u Acera w monitorze z serii BFGD (monitory 65" powstające pod patronatem nvidii)

afbecf980d43210cfb4830813c7a4cbb.jpg

Swoją drogą BFGD zapowiadają się ciekawie: 4k, 120Hz, HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, czacha79 napisał:

Nóżki kupa, za to dali Dolby Vision :)

 

XE93 też był reklamowany Dolby Vision a do dzisiaj nie dostał :kaz:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie spodziewacie po mid-range'ach sony?

 

1 godzinę temu, HarDy napisał:

Swoją drogą BFGD zapowiadają się ciekawie: 4k, 120Hz, HDR.

 

 

Zawsze twierdziłem że przyszłość jest w monitorach a wszyscy się śmiali :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Grecky napisał:

XE93 też był reklamowany Dolby Vision a do dzisiaj nie dostał

XE93, XE94, A1oraz ZD9 dostaną  Dolby Vision na początku lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grecky napisał:

A tak wyglada tegoroczny nastepca dobrze znanego na forum XE90. Nie wiem jak z jakoscia obrazu ale te nóżki to wymysł pijanego umyslu :residentsleeper:

 

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/xf9005-series

 

0278295797e9fd17c1991c7ca9865d1a?fmt=pjp

 

Nóżki klasa :pogchamp_by_twitchkreygasm-d81hs8a:U mnie i tak TV wisi na ścianie więc jakie by nie były i tak bym odkręcił, ale doceniam wyrafinowany design :xboss:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kamillo napisał:

XE93, XE94, A1oraz ZD9 dostaną  Dolby Vision na początku lutego.

 

Dobrze, ja to wiem, ale zobacz kiedy XE93/4 i A1 miały premierę. Ale rozumiem, w końcu 

 

greatness-awaits.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banda ignorantów! To są kuźwa wycieraczki, które będą wycierały ekran po waszym ślinotoku którego dokonacie po odpaleniu Tomp Rajdera :awesome:

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5100 za mid range'a to i tak sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mpluto napisał:

Dlaczego? Przecież bardzo chwalony jest za stosunek cena/jakość. 

 

Nie zwracaj uwagi na tego tłuka wyżej. Koleś każdy ekran powyżej 15 cali widział tylko na sklepowej półce.

 

Ja juz na 90% jestem zdecydowany na 65 cali B7. Jezeli C8 (B8 ma byc niestety wykastrowany) nie bedzie mial jakichs zabojczych ficzerów to nie ma sensu czekac kolejnych miesiecy az stanieje (tym bardzien ze premiera maj/czerwiec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×