Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Grecky napisał:

 

Król obrazu muszący żebrać biednego koreańskiego kuzyna o matryce :awesome:   Sorry, ale w życiu nie dopłaciłbym 3-4 tysięcy złotych do Panasonica. Nie dość, że jakość obrazu w zasadzie ta sama co w LG (kolorki można skalibrować z różnicy w cenie i jeszcze zostanie na piwo i prostytutkę), to jeszcze system operacyjny bieda z nędzą. 

 

I tak i nie, matryce niestety od LG (notabene dlugi czas wspolpracowali z LG przy produkcji czy tam wdrozeniu). Jakość obrazu jednak zdecydowanie wyższa (przed kalibracja) jakość sprzętu nie wiem, mnie panasonic nigdy nie zawiodl ma mialem już 3 TV (dwa mam dalej). System operacyjny dla mnie idealny (WebOs nie mialem okazji uzywać) szybki i lekki, niezasmiecony, wystarczy mi YT i ten klient do multimediow co jest, i tak idzie mi wszystko Plexem po HDMI bezposrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy sagi z moimi 65XE9005. 

27.12 serwisant zabrał tv. Akurat wyjeżdżałem na urlop więc niespecjalnie rozpaczałem. 15.01 dostałem pisemko od serwisu o "nie naprawialności" mojego tv. Dostałem pisemko na podstawie, którego mogę odebrać identyczny telewizor w sklepie, gdzie dokonałem zakupu. Wszystko fajnie, tylko sklep ma cały czas te same 4 sztuki, które testowałem. Każda z minimum jednym walniętym pikselem lub kilka pikselami. Nowa dostawa nie wiadomo kiedy będzie, a brak telewizora zaczyna doskwierać coraz bardziej. Nie chcę zamienić siekierki na kijek i wziąć na pałę taki sam tv z defektem. Co radzicie, czekać, czy odebrać kasę i kupić gdzie indziej/lub może inny model? Tutaj jest świetna obsługa, nigdzie się nie spotkałem z tak zarąbistym podejściem do Klienta.

 

Najlepsze, że te 4 telewizory są z tej samej dostawy co mój egzemplarz. 

Pytanie, czy  jest w ogóle możliwe, żeby w telewizorze, który ma 8mln pikseli trafić na egzemplarz idealny? Wszyscy tutaj z forum twierdzą, że nie mają nawet pół kropki - ja miałem 6. Może te 1-2 piksele to rzeczywiście norma? sam już nie wiem co myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem szczerze co doradzić. 

 

A ten telewizor z jednym walnietym pixelem strasznie by ci doskwierał? 

Gdzie jest ten pixel? Może jak gdzieś z boku, to nie będzie aż tak wkurwiający? 

Ps. 

Serio nie są w stanie powiedzieć kiedy będzie nowa dostawa, czy ściemniają bo mają cię dosyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze jest swietna obsulga i takie podejscie do klienta jak musza sprzedac sprzed z defektem. Ja bym bral kase i szukal produktu w stu procentach sprawnego, bo taki chce i za taki place. Jak kupisz swiadomie z uszkodzonym pikselem to bedziesz sie caly czas na niego gapil i bedzie cie wkurzal:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okoni mają na stanie 4 sztuki + 1 ekspozycji, więc nie dostaną nowego towaru. Coś im musi zejść. Wiesz z boku jakiś piksel pewnie by nie przeszkadzał na dłuższą metę. To jeden piksel który byłem w stanie wyłapać w sklepie. W moim egzemplarzu, oglądając na sklepie nic nie widziałem na planszach. Dopiero w domu się zaczęło. Tutaj może być jeszcze gorzej.

Tak jak mówi Krzyzak, jak brać to igłę. Reklamowałem tv z pikselami i mam wymieniać na nowy z tym samym dziadostwem. Poczekam jeszcze tydzień i zobaczę jak się sprawa rozwinie. Mam nadzieję, że nowa partia, którą dostaną będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okoni mają na stanie 4 sztuki + 1 ekspozycji, więc nie dostaną nowego towaru. Coś im musi zejść. Wiesz z boku jakiś piksel pewnie by nie przeszkadzał na dłuższą metę. To jeden piksel który byłem w stanie wyłapać w sklepie. W moim egzemplarzu, oglądając na sklepie nic nie widziałem na planszach. Dopiero w domu się zaczęło. Tutaj może być jeszcze gorzej.
Tak jak mówi Krzyzak, jak brać to igłę. Reklamowałem tv z pikselami i mam wymieniać na nowy z tym samym dziadostwem. Poczekam jeszcze tydzień i zobaczę jak się sprawa rozwinie. Mam nadzieję, że nowa partia, którą dostaną będzie lepsza.
Stary w czym problem... Wchodzisz na stronę MediaExpert, EuroRtvAgd czy co tam. Zamawiasz do sklepu. A tutaj bierzesz zwrot gotówki..

Idziesz do sklepu gdzie zamowiles mówisz jak było u konkurencji i prosisz aby Tobie rozpakowali i sprawdzili...
Proste...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto brać 120hz ale mniejszy ekran czy 60hz wystarczy dla konsoli by grać bez zacięć.Moj 22"monitor 60hz z ps4 dziala super ale tv 32 z 2013 juz są mikro przycięcia i ghostling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DigitalMan_PL napisał:

Stary w czym problem... Wchodzisz na stronę MediaExpert, EuroRtvAgd czy co tam. Zamawiasz do sklepu. A tutaj bierzesz zwrot gotówki..

Idziesz do sklepu gdzie zamowiles mówisz jak było u konkurencji i prosisz aby Tobie rozpakowali i sprawdzili...
Proste...
 

 

Bez sensu bo traci mozliwosc zwrotu. Powinien wziac zwrot kasy i zamowic przez net z dostawa do domu. Jesli cos bedzie nie tak odda w ciagu ustawowych 14 dni i kupi gdzie indziej kolejny albo inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Bez sensu bo traci mozliwosc zwrotu. Powinien wziac zwrot kasy i zamowic przez net z dostawa do domu. Jesli cos bedzie nie tak odda w ciagu ustawowych 14 dni i kupi gdzie indziej kolejny albo inny.
NAPISAŁEM zamawia że strony Np. MediaExpert i odbiera w sklepie...

Więc ma 14 dni na zwrot

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W euro jak nie zaplacisz od razu to masz rezerwacje a nie zamowienie online, a to sie nie kwalifikuje do zwrotu przy zakupie przez internet, warto na to zwrocic uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W euro jak nie zaplacisz od razu to masz rezerwacje a nie zamowienie online, a to sie nie kwalifikuje do zwrotu przy zakupie przez internet, warto na to zwrocic uwage.
No to zostaje MediaExpert, zamawia, odbiera i płaci w sklepie (jako punkt odbioru).

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
warto brać 120hz ale mniejszy ekran czy 60hz wystarczy dla konsoli by grać bez zacięć.Moj 22"monitor 60hz z ps4 dziala super ale tv 32 z 2013 juz są mikro przycięcia i ghostling.
Do grania 60Hz w zupełności wystarczy. 120Hz jest przydatne przy oglądaniu sportu głównie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie grał w gry sportowe? :smart:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2018 o 21:57, Tomisior napisał:

 

Edytowane przez AmberMKS
Dopiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120hz

30 minut temu, mataman napisał:
3 godziny temu, PS4-wioskaGuy napisał:
warto brać 120hz ale mniejszy ekran czy 60hz wystarczy dla konsoli by grać bez zacięć.Moj 22"monitor 60hz z ps4 dziala super ale tv 32 z 2013 juz są mikro przycięcia i ghostling.

Do grania 60Hz w zupełności wystarczy. 120Hz jest przydatne przy oglądaniu sportu głównie.

tak z ciekawości w jaki sposob przydaje sie to przy ogladaniu sportu bo sie słabo orientuje? Są jakieś kanały podające obraz w wiecej niż 60fps?

 

Wydaje mi sie, że przy 120hz chodzi głównie o HFR streaming w przyszłości i ewentualnie o PC gaming jeśli standard HDMI w telewizorze na to pozwoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo przy oglądaniu sportu odpalasz sobie upłynniacze aby obraz był ostrzejszy w ruchu. Podczas grania wszystkie te ulepszacze i tak są wyłączone, a przynajmniej powinny być.

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, klatki są powielane przez co jest wrażenie płynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Jeśli matryca ma odświeżanie natywne 100hz (120hz), to tu nic nie jest powielane,matryca sama z siebie ma lepszą częstotliwość. Natomiast jeśli jest 50hz i ma jakieś bajery ficzery i inne pedalstwa wspomagające płynność (typu ultra perfect moułszon 1200hz), to te wspomagacze sztucznie "powielają" klatki, dając efekt płynności. Ale ma to swój minus, wszystkie te polepszacze płynności wprowadzają opóźnienia i smużenia i często daje to mizerny efekt podczas grania. 

Przynajmniej tak było jeszcze ze dwa lata temu, teraz może sobie z tym poradzili jakimiś kosmicznymi  technologiami. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę. 

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnej rozmowie i ok. wtorku-środy z magazynu ma przyjść nówka sztuka. Zobaczymy,  jaka będzie. Pozostaje jeszcze kwestia transportu. Na wielu forach jest napisane, żeby absolutnie nie wozić tv na płasko, zwłaszcza tak dużych. Inni piszą, że nic się nie stanie. Pytam, bo zawsze za friko tv może przewieźć mi brat combikiem. Będę mógł też za free odwieźć telewizor w ten sposób, jeśli w domu coś nie będzie mi pasowało.Transport w sklepie to ok. 90 zł. Ostatnio kumpel cwira wiózł oleda na płasko w kombiku i stanowczo mu tego odradzaliście jeśli będzie wiózł swój tv. Nie chcę przycebulić 90 zł a później żałować, że matrycę szlag trafił. Też uważacie, że jak transportować to tylko w pionie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie na plasko nie mozna byko przewozic plazmy. A inne to juz loteria. Matryca swoje wazy i glupi prog zwalniajacy tudziez jakas dziura na drodze moze ja zalatwic:) Wszysrkie lusta, okna itp nosi, przewozi sie w poonie:) Tak ze to juz zalezy od ciebie :) Ale znajac twoje szczescie do telewizorow nie ryzykowal bym hehe:) Ja osobisie na plasko bym nie przewozil. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:1_grinning: chyba mnie przekonałeś :) 90 zł to żadna oszczędność przy pękniętej matrycy w tv za prawie 8k :) Czytałem, że matryca jest najcięższym elementem telewizora i leząc na płasko, obciążenia są spore. Jakiś większy wybój, dziura i może się odkształcić, w najgorszym wypadku pęknąć. Pewnie to sporadyczne przypadki, ale ja mam swoistego pecha do takich sprzętów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, okoni napisał:

Zaraz, zaraz. Jeśli matryca ma odświeżanie natywne 100hz (120hz), to tu nic nie jest powielane,matryca sama z siebie ma lepszą częstotliwość. Natomiast jeśli jest 50hz i ma jakieś bajery ficzery i inne pedalstwa wspomagające płynność (typu ultra perfect moułszon 1200hz), to te wspomagacze sztucznie "powielają" klatki, dając efekt płynności. Ale ma to swój minus, wszystkie te polepszacze płynności wprowadzają opóźnienia i smużenia i często daje to mizerny efekt podczas grania. 

Przynajmniej tak było jeszcze ze dwa lata temu, teraz może sobie z tym poradzili jakimiś kosmicznymi  technologiami. Niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę. 

matryca 120hz odświeża sie 120 razy na sekunde pytanie tylko gdzie to wykorzystasz obecnie poza grami z PC przez HDMI 2+. Nie słyszałem żeby jakakolwiek telewizja podawała obraz w więcej niż 60fps podobnie jest z filmami i portalami typu Netflix. Jeśli faktycznie klatki są powielane sprzętowo to muszą dochodzić do tego jeszcze inne efekty które owe klatki zmieniają w jakiś sposób (może wyostrzają) bo ciężko mi jest sobie wyobrazić że puszczenie tej samej klatki x2 lub x3 pod rząd coś wniesie

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomisior pamiętaj ze jeśli wybierzesz własny lub zaproponujesz inny transport niż sklepowy, tracisz prawo do reklamacji z tytułu rekojmi za uszkodzenia w trakcie transportu.

 

@bany® ty jak zwykle coś piszesz żeby pisac, nie mając bladego pojęcia. Najprostsza jest interpolacja ale są tez inne bardziej zaawansowane techniki. (Wyostrzenie, sic!)

Edytowane przez CePeeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, CePeeN napisał:

 

@bany® ty jak zwykle coś piszesz żeby pisac, nie mając bladego pojęcia. Najprostsza jest interpolacja ale są tez inne bardziej zaawansowane techniki. (Wyostrzenie, sic!)

 

Napisałem wcześniej, że sie słabo orientuje w temacie i nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Napisałem też w nawiasie, że "może wyostrzają" co nie było żadnym stwierdzeniem. Krztusisz sie niepotrzebnie, bo masz problem z interpretacją treści. Pracuj nad tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada, nie wiesz / nie znasz się to japa i siedź cicho... A nie na siłę bełkoczesz...

Na siłę chcesz się udzielać...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×