Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano. Zakupiłem dzisiaj tv sony Bravia xe90, na razie jest pod PS4(pierwsza wersja, niedługo bD pro) i moje pytanie czy w jakiś sposób konfigurować tv pod ps4 czy sam tryb "gra" wystarczy? Może są jakieś ustawienia które warto wyłączyć lub włączyć a które domyślnie sa wł/wył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odebrałem swój egzemplarz 65XE9005. Ponad miesiąc bez tv. 3 sprzedawców oglądało ze mną tv i nic nie wyłapaliśmy. W domu już nic nie oglądałem, nie podchodzę do tv bliżej niż na metr :1_grinning: wolę chyba żyć w przeświadczeniu, że wszystko jest super i cieszyć się z tv. Nigdy więcej użerania się z serwisem Sony (MIK), dno i dwa metry mułu. Gdyby nie interwencje sprzedawcy raczej nic bym nie zdziałał.

 

Panowie co sądzicie o ustawieniach tego typa?

https://www.youtube.com/watch?v=x0AuaufaQ3g&t=522s

 

Ludzie strasznie jarają się jego ustawieniami, ale szczerze nie wiem co o nich myśleć. Wszystko co profesjonalne kalibracje zalecają wyłączyć - on włącza. Do tego podświetlenie na max... ja mam na 15-20 i oczy chce wypalić (gram, oglądam w zupełnej ciemności).

Ogólnie podważa kalibrację rtings na każdym praktycznie kroku.

 

Jak macie ustawione opcje:

- Dostosowanie czerni (co to dokładnie robi?)

- Zaawansowane zwiększeniu kontrastu (co to robi?)

- Lokalne przyciemnienie macie na średnie czy na max?

- no i najważniejsze X-tended Dynamic Range - rting zaleca wyłączenie. Typ z mojego filmika twierdzi, że to dodaje powera. Ja z kolei zauważyłem, że jeśli mam to włączone to obraz strasznie daje po oczach - nawet jak mam 15 podświetlenia. Po wyłączeniu obraz od razu jest przygaszony.

 

Myślę też jaki sens kupować tv z tyloma bajerami, procesami obrazu, upłynniaczami jak przychodzi kalibrator, bierze 700 zł i wszystko wyłącza w pizdu.

Wiem, że mają za zadanie ustawić obraz najbliższy i najwierniejszy rzeczywistości, no ale po coś te "bajery" w tym tv chyba są.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są po to aby walić po oczach w sklepie i polepszać jakość słabego sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze @mataman. Co do ustawien, to po prostu ustaw tak jak sie tobie podoba, przeciez to zalezy wlasnie od np typu pomieszczenia. Mozesz wziac puscic jakies plansze testowe z kolorami itp na tv i tak dlugo ustawiac jak ci kolory i jasnosc beda odpowiadac, ja tak zrobilem, i jestem zadowolony, co wiecej jak ktos przyjdzie to tez mu sie podoba, wiec chyba nie jest tak zle. 

21 godzin temu, HarDy napisał:
23 godziny temu, Kamillo napisał:
https://www.videoprojektor24.pl/pl/benq-w1700.html
 
Jakby ktoś szukał projektora 4K z obsługą HDR, to można by się tym modelem zainteresować, dobrze wypadł w testach, i cena też spoko.

Tylko, że to nadal nie jest natywne 4K.

Jak to nie jest natywne? 3840 x 2160 w opisie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tomisior napisał:

 

Panowie co sądzicie o ustawieniach tego typa?

https://www.youtube.com/watch?v=x0AuaufaQ3g&t=522s

 

 

 

To ten palant, ktory jedzie po serwisach testujacych telewizory i twierdzi ze seria X900 jest topową :rofl: Swego czasu blokowal mozliwosc komentowania jego filmikow tyle hejtu dostawal ;) Omijaj go szerokim łukiem, a telewizor ustaw tak zeby ci sie podobalo, a nie dlatego ze ktos cos na YT powiedzial - ty go uzywasz i tobie ma odpowiadac.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czacha79 dokładnie to ten :1_grinning: uważa, że to najlepszy tv ever. Oledy nie mają startu i chyba nawet ZD9 jest gorszy :1_grinning: jego ustawienia mnie mocno zdziwiły i są tak jakby na przekór innych serwisów kalibrujących. Czyli bliżej Wam do ustawień Rtings niż tego oszołoma? Wszystkie ulepszacie wyłączacie? najbardziej chodzi mi o ten X-tended Dynamic Range, wyłączyliście to u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Tomisior napisał:

Czacha79 dokładnie to ten :1_grinning: uważa, że to najlepszy tv ever. Oledy nie mają startu i chyba nawet ZD9 jest gorszy :1_grinning: jego ustawienia mnie mocno zdziwiły i są tak jakby na przekór innych serwisów kalibrujących. Czyli bliżej Wam do ustawień Rtings niż tego oszołoma? Wszystkie ulepszacie wyłączacie? najbardziej chodzi mi o ten X-tended Dynamic Range, wyłączyliście to u siebie?

Ta opcja sprawia, że tv bardziej świeci. Najbardziej przydatne jest to podczas oglądania materiału HDR. Jeśli, jak pisałeś, świeci ci za mocno to wyłącz po prostu. Ja mam na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, CePeeN napisał:

Jak to nie jest natywne? 3840 x 2160 w opisie?!

 

Tak to --- Test BenQ W1700   (polecam akapit Rozdzielczość 4k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, HarDy napisał:

 

Tak to --- Test BenQ W1700   (polecam akapit Rozdzielczość 4k)

Niezła ściema:) ale summa Summarum daje radę wg tej recenzji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę Was zapytać o zdanie.

O ile w nowym egzemplarzu z pikselami wydaje się być wszystko ok, to podczas oglądania filmów na netflixie (głównie z hdrem) zauważyłem flashlighting w prawym dolnym rogu. Normalnie tego nie widać dzięki lokalnemu wygaszeniu. Jednak jeśli jest film z czarnymi pasami i w rogu pojawia się źródło światła (np. latarka, relektor samochodu), to pojawia się taka "latareczka" z dolnej krawędzi tv. Po wyłączeniu lokalnego wygaszenia jest to fest widoczny (na dole zdjęcie). Fotka wykonana z wyłączonym lokalnym wygaszeniem.

 

https://imgur.com/a/8mFBw

 

Ogólnie nie mam już siły bawić w się odsyłanie, wymienianie itd.  Po tym co ostatnio przechodziłem mam już serdecznie dość. Chcę się cieszyć tym rewelacyjnym tv.
To widać tylko i wyłącznie przy filmach z pasami i w ciemnych scenach. Z lokalnym wygaszeniem nie razi to jakoś bardzo mocno.
Skąd się bierze to mocniejsze podświetlenie w tym miejscu? Za mocno skręcona obudowa? Myślicie, że delikatne poluzowanie śruby może pomóc czy tylko można coś spieprzyć? Ewentualnie jak zniwelować ten efekt bez ingerencji sklepów i serwisów.

Dajcie proszę znać, co byście zrobili

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tomisior Tylko włączenie lokalnego wygaszania pomoże.
Ja to chyba następnym razem sprawie sobie projektor.

 

@Tomisior ogólnie to bardzo widoczny jest u Ciebie clouding, widać to na czarnych pasach, no chyba, że tak na zdjęciu tylko widać.

Edytowane przez Kamillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razor87PL - bez przesady, jestem wyjątkowo upierdliwym Klientem.

Ogólnie każda technologia ma swoje wady. LCD - nierównomierność podświetlenia, gorsza czerń. Oled - wypalanie, słabsze "świecenie" w hdr.

Gdyby ten telewizor nie miał lokalnego wygaszania nie brałbym go nawet pod uwagę.

 

Fotki są zrobione po wyłączeniu lokalnego wygaszenia, dlatego jest to tak widoczne. Ogólnie czerń jest zarąbista. Z włączonym lokalnym wygaszeniem widać tylko to jedno rozświetlenie w prawym dolnym rogu, w nielicznych scenach.

 

Czytałem artykuł na rtgins i twierdzą, że nie ma idealnego ekranu lcd w 100%. Zawsze będzie coś. Im większy ekran tym większe nierównomierności w podświetleniu.

Ja mam 65kę.

Tak wygląda u mnie czarna plansza po wyłączeniu lokalnego wygaszenia (na czarnej planszy)

 

https://imgur.com/a/w5slh

 

Wygląda to kiepsko, wiem. Z włączonym lokalnym wygaszeniem, czerń jest jak smoła. Pamiętam, że jeden z użytkowników też wrzucał fotki cloudingu ze swojego XE93 65 cali (model wyższy od XE90).

Gdybyście mogli proszęwrzucić fotki swoich ekranów z wyłączonym lokalnym wygaszeniem (na czarnej planszy). W smartfonie trzeba ustawić tryb robienia zdjęć z wysoką czułością (ISO).

najlepiej gdyby to była fotka 65 cali. 50 cali na pewno będzie wyglądał o wiele lepiej w identycznych warunkach.

 

Ja już nie mam siły do wymian, reklamacji i użerania się z serwisami/sklepami. To nie na moje siły. Clouding sam w sobie mi nie przeszkadza, bo przy normalnym oglądaniu z lokalnym wygaszeniem, nic nie widać. Wkurza jedynie tylko prawy dolny róg, ale nie wiem czy tam minimalne poluzowanie śruby by nie pomogło. Wygląda to jakby całość została za mocno skręcona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, odpuść sobie już ten stres. Wróć dzisiaj do domu, nalej i pierdolnij whisky, potem odpal telewizor,  włącz te bajery z lokalnym wygaszaniem i nigdy ich nie wyłączaj. Ciesz się widokiem kolorów i czerni i nie skupiaj na jednym małym duszku czy powidoku gdzieś w kącie. 

Będziesz się tak zamartwiał to zawału dostaniesz. 

  • Like 5
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Razor87PL - bez przesady, jestem wyjątkowo upierdliwym Klientem.
Ogólnie każda technologia ma swoje wady. LCD - nierównomierność podświetlenia, gorsza czerń. Oled - wypalanie, słabsze "świecenie" w hdr.
Gdyby ten telewizor nie miał lokalnego wygaszania nie brałbym go nawet pod uwagę.
 
Fotki są zrobione po wyłączeniu lokalnego wygaszenia, dlatego jest to tak widoczne. Ogólnie czerń jest zarąbista. Z włączonym lokalnym wygaszeniem widać tylko to jedno rozświetlenie w prawym dolnym rogu, w nielicznych scenach.
 
Czytałem artykuł na rtgins i twierdzą, że nie ma idealnego ekranu lcd w 100%. Zawsze będzie coś. Im większy ekran tym większe nierównomierności w podświetleniu.
Ja mam 65kę.
Tak wygląda u mnie czarna plansza po wyłączeniu lokalnego wygaszenia (na czarnej planszy)
 
https://imgur.com/a/w5slh
 
Wygląda to kiepsko, wiem. Z włączonym lokalnym wygaszeniem, czerń jest jak smoła. Pamiętam, że jeden z użytkowników też wrzucał fotki cloudingu ze swojego XE93 65 cali (model wyższy od XE90).
Gdybyście mogli proszęwrzucić fotki swoich ekranów z wyłączonym lokalnym wygaszeniem (na czarnej planszy). W smartfonie trzeba ustawić tryb robienia zdjęć z wysoką czułością (ISO).
najlepiej gdyby to była fotka 65 cali. 50 cali na pewno będzie wyglądał o wiele lepiej w identycznych warunkach.
 
Ja już nie mam siły do wymian, reklamacji i użerania się z serwisami/sklepami. To nie na moje siły. Clouding sam w sobie mi nie przeszkadza, bo przy normalnym oglądaniu z lokalnym wygaszeniem, nic nie widać. Wkurza jedynie tylko prawy dolny róg, ale nie wiem czy tam minimalne poluzowanie śruby by nie pomogło. Wygląda to jakby całość została za mocno skręcona.
To weź sobie tam w rogu przyklej czarną taśmę izolacyjna, albo sprayem zamaluj i nie będzie widać.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, okoni napisał:

Stary, odpuść sobie już ten stres. Wróć dzisiaj do domu, nalej i pierdolnij whisky, potem odpal telewizor,  włącz te bajery z lokalnym wygaszaniem i nigdy ich nie wyłączaj. Ciesz się widokiem kolorów i czerni i nie skupiaj na jednym małym duszku czy powidoku gdzieś w kącie. 

Będziesz się tak zamartwiał to zawału dostaniesz. 

Dzięki i o to właśnie chodzi ;) Zaje..y post :) to nic co spędza mi sen z powiek, mam gorsze zmartwienia na głowie. Chodziło tylko o zminimalizowanie tego poluzowaniem śruby, czy jakimś masowanie matrycy jak piszą ludzie na forach. Wtedy wszystko byłoby perfekt - pitch black. Nie chcę jednak nic kombinować, aby czegoś nie spieprzyć. Tak jak pisałem, odsyłanie reklamacje nie wchodzą w grę. Prędzej bym go sprzedał niż miał znowu reklamować w serwisie MIK. Co bym nie napisał o swoim tv, to wszyscy tutaj na forum mają idealne ekrany w swoich XE9005. Ani pół piksela, ani pół cloudingu. Więc wychodzi na to, że tylko ja trafiam na takie egzemplarze, albo jestem jeb....y ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście jednak, że jestem stary i ślepy i nic nie widzę takiego na moim XE9005... Dzięki temu cieszę się 4k i HDR i nie szukam z lupa jakiegoś gówna na matrycy :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest lokalne wygaszanie żeby z niego korzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczyło dołożyć troche grosza do OLEDa i byłby święty spokój. Jak to mówią, "mądry polak po szkodzie"  :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

szukam TV do PS4 PRO - maks budżet 3000 zł. Obecnie staram się przekonać małżonkę, że jest potrzeba wynieść się z konsolą z salonu.

W salonie mam Philipsa 55PUS6561 na IPS-ie, szukam czegoś teraz na matrycy VA.

TV będzie w 99% wykorzystywany do PS4, a więc z tego, co czytałem nie potrzeba 120 Hz, wystarczy 60.

Wszyscy chwalą Sony XE90 / XE93, ale niestety - modele mocno wykraczają poza budżet, raty również nie wchodzą w grę - także budżet się nie zmieni.

Odległość do TV to będzie w czasie gry maksymalnie 2,1m, a więc celuję w 55 cali - od biedy w 49, ale wolałbym 55.

Dlaczego wspomniałem o Sony? Bo znalazłem ciekawy dla mnie model 55XE7005 lub 7096 (to samo) w założonym budżecie. Wiem, 2 klasy niżej niż XE90/93 ale cóż - są ważniejsze wydatki obecnie.

Ma ktoś/gra ktoś na takim sprzęcie i może podzielić się opinią?

Jest jeszcze Panasonic 50EX700 - mniejszy rozmiar i dużo się naczytałem o artefaktach w ciemnych scenach :/

Poratujcie. Do zakupu jeszcze trochę czasu zostało, ale już chciałbym poznać zdanie innych osób.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, o dobry telewizor 55calowy za max trzy tysie będzie ciężko. Ten Soniacz XE z serii 7, to chyba ich najniższy model, więc nie oczekuj wodotrysków (tych modeli R4 i W6 unikaj i nie daj się skusić ceną, tańsze Samsungi oferują więcej.) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ostatnio kupił 55 calowego XE70. W kwestii obrazu się nie wypowiem, bo to totalny laik oglądający wszystko w oczojebnym dynamicznym trybie (jedno wielkie WTF, gdzie wszystko jest pomarańczowe, ale nie wnikam) tak brak Android TV na pokładzie to spory plus. Wszystko działa szybko i bez przycięć. Absolutne minimum w postaci Netflixa czy YouTube'a jest. Jedynie pilot to jeszcze większa padaka niż w wyższych seriach, ale w tym budżecie można przymknąć oko. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel ostatnio kupił 55 calowego XE70. W kwestii obrazu się nie wypowiem, bo to totalny laik oglądający wszystko w oczojebnym dynamicznym trybie (jedno wielkie WTF, gdzie wszystko jest pomarańczowe, ale nie wnikam) tak brak Android TV na pokładzie to spory plus. Wszystko działa szybko i bez przycięć. Absolutne minimum w postaci Netflixa czy YouTube'a jest. Jedynie pilot to jeszcze większa padaka niż w wyższych seriach, ale w tym budżecie można przymknąć oko. 
Ale guzik z netlflixem i yt jest Mam i w tym budżecie do giercowania jest spoko.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×