Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, okoni napisał:

Sugestia że na fotkach nic nie widać? Robię foty telewizora trzyletniego i porównuję z dziesiecioletnim, różnicę na zdjęciu widać gołym okiem. Więc pewnie porównanie telewizora LCD (powiedzmy trzyletniego) z nowiuśkim oledem i różnice w obrazie  też będą widoczne. 

Różnicę jakąś tam zauważysz, ale OLED w praktyce wygląda lepiej niż na zdjęciu. Poszukaj sobie porównań ekranu Vity. Pierwszy model miał OLED, a drugi LCD.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani  aparat (zwlaszcza w telefonie), ani ekran w kompie nie jest w stanie oddac rozpietosci tonow jakie daja wspolczesne telewizory, juz nawet nie mowiac nic o HDR, ktore nie da sie pokazac na zdjeciach ktore ogladasz potem na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Grecky napisał:

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Allegro mi za to zablokowało konto :21ozlae: pewnie jakiś fanboj japońskiej marki. W każdym razie wrócę do domu to opiszę jak te tłuki z allegro funkcjonują, bo to jedna wielka beka. 

 

No i skąd ten ban ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21.02.2018 o 17:15, arkadiuszj napisał:

Co sądzicie o samsung 55mu7002? Rozważać go jako zamiennik Sony 49xe9005 czy pozostać przy polowaniu na soniaka? W porównywalnej sa obecnie cenie

tv pod ps pro i xbox

 Stałem przed dokładnie takim samym wyborem. Wybrałem Samsunga. Ogólnie jestem zadowolony, gdyby jednak miał 60-65 cali byłbym bardzo zadowolony.  Nie wiem z jakiej odległości oglądasz tv, ale jak powyżej 2,5m to nawet nie bierz pod uwagę 49cali.

 

@Kamillo

4299zł. Co za problem wpisać w allegro Sony 55xe9005 w zakończonych aukcjach :) od razu widać biała półeczkę i czarnego XoXa więc nie trudno się domyśleć która to aukcja  :)

Edytowane przez Gregor_TSK
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaka inwigilacja :newell:

 

Tak, telewizor sprzedałem w niedzielę. Przyszedł Pan, obejrzał, obadał, obmacał, wszystko fajnie, bo się egzemplarz mi dobry trafił, zapłacił i wyszedł z TV. Po kilku godzinach mail od Allegro: 

 

Cytuj

Zawiesiliśmy Twoje konto, automatycznie usunęliśmy wszystkie wystawione przedmioty oraz anulowaliśmy oferty kupna złożone w licytacjach.

 

Czytam, czytam i kurde nie mam pojęcia dlaczego. Absurdem był sposób odblokowania konta

 

Cytuj

W trosce o bezpieczeństwo transakcji i Twojego konta prosimy Cię o przesłanie zdjęcia towaru wystawionego na sprzedaż wraz z umieszczonym obok niego Twoim dokumentem tożsamości. 

 

Tego towaru co ja go już sprzedałem? :kaz: No to ja piszę do Allegro, by się ogarnęli i z jakiej racji wyczyścili mi wszystko z mojego konta

Cytuj

Czy Pan był właścicielem telewizora, czy wystawił go na sprzedaż na prośbę lub zlecenie innej osoby lub firmy? Proszę wybaczyć tę dociekliwość, ale zetknęliśmy się już z przypadkami, kiedy nasi klienci nawiązywali współpracę z nieznaną osobą lub firmą, oferując podobne przedmioty w jej imieniu, które nigdy nie docierały do kupujących. Chciałabym wykluczyć taką sytuację.

Czy przedmiot trafił już do kupującego? Czy może Pan przedstawić jakiś dokument potwierdzający przekazanie towaru?

 

Co tu się odjaniepawla? :obama: Niestety tu również nie pomyślałem, by kazać stanąć kupującemu pod ścianą z telewizorem pod pachą i wyciągniętym kciukiem, by zrobić zdjęcie. No więc dalej pisałem do nich, że TV był mój, że mam mnóstwo dowodów na to. Zaproponowałem tym geniuszom również najprostsze rozwiązanie, czyli napisanie do osoby, która telewizor kupiła. No, chyba może potwierdzić, że go wzięła :30vm3cw: W razie czego mam monitoring w budynku... Odpisali na drugi dzień

Cytuj

Tak, napisałam do kupującego już pół godziny temu i właśnie przed chwilą otrzymałam odpowiedź, że wszystko jest w porządku.

Pana konto jest aktywne. Przepraszam za niedogodności związane z jego zawieszeniem i dziękuję za współpracę z Pana strony.

 

I faktycznie, odblokowali. Szkoda tylko, że wszystko co się na nim aktualnie znajdowało, czyli oferty kupna i sprzedaży poszły do lasu i już nie wróciły.... 

 

Taka opowieść. Niech się lepiej zajmą prawdziwymi oszustami :263g3sw:

Edytowane przez Grecky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było zostać przy rozklejającym się Samsungu, miałbyś konto w pełni sprawne :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wystawić ten TV na forum, może by ktoś kupił a ty byś nie płacił prowizji. Swoją drogą od wczoraj (tzn. 22.02)  allegro zaczyna przeglądać wiadomości wysyłane miedzy klientem- sprzedawcą. Propozycje, kupię 10zł taniej bez allegro będą "surowo" karane xD także tego... teraz zamiast pisać kupię taniej bez allegro, trzeba będzie napisać "mam kilka pytań odnośnie przedmiotu, czy może Pan podać numer telefonu" :) Kombinują, bo mało kasy na prowizjach zarabiają, serwery kosztują, obsługa też, pewnie dokładają jeszcze do tego interesu wiec szukają gdzie tu jeszcze można zarobić xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w lutym po spełnieniu kilku warunków można było wystawić za darmo i bez prowizji. 

 

Bobrze, jak mnie ten oled robi. Nawet M jak Miłość wygląda na nim jak produkcja z wyższej półki :KappaPride:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam serdecznie.

 

Na początku chciałbym bardzo serdecznie przywitać się jako nowy użytkownik forum, na które zaglądam od lat, a do którego piszę po raz pierwszy.

 

Mam pewien dylemat dotyczący zakupu konsoli do mojego nowego telewizora.

Otóż od 7 lat jestem zagorzałym użytkownikiem PS3, do której żywię ogromny sentyment. Aczkolwiek - w roku 2017 - wzialem ślub, i zakupiłem telewizor LG model 49UH6507.

 

Przyznam szczerze, że trochę podkupił mnie sprzedawca, bowiem namówił do kupna telewizora z 4K, a ja, jako laik, kupiłem. Telewizor sam w sobie jest bardzo dobry i w pełni nadaje się do codziennego użytkowania, aczkolwiek - nawet mimo wieku i obowiązków - chciałbym jeszcze znaleźć czas na gry, i zakupić nową konsolę Sony. TV jest oj, ale nie jestem pewien co do jakości 4K.

 

Myślę nad zakupem PS4 Pro, ale - jako że wychowałem się od najmłodszych lat na konsolach, począwszy od PSX - z zastrzeżeniem, że jestem raczej niedzielnym graczem, który jedną grę przechodzi w średnio dwa miesiące, i bardziej interesuje mnie radość z grania niż wodotryski.

 

Mimo, ze mój telewizor ma w nazwie 4K, obawiam się, ze nie jest to na tyle imponujący model, który dalby mi az tak dużą różnice pomiędzy 1080p a UHD. Czytałem - już po zakupie - o jego właściwościach, i pojawiły sie znaki zapytania - czy HDR to 4K, czy moja matryca IPS i 50hz są wystarczające do PS Pro etc. Nawet nie wiem, jakie mam odśnieżanie, recenzji na stronach brak, a tym bardziej porównania konsol na moim modelu.

 

Byłbym wdzięczny za podpowiedź i pomoc, bowiem jestem na rozstaju dróg. Co prawda, pieniądze nie sa problemem, ale już minęły czasy, kiedy mogłem kupić co chciałem (żona+), a różnica pomiędzy używaną slimką a PRO może wynieść nawet 1000 zł.

 

Czy znacie Państwo odpowiedź na pytanie, czy mój telewizor LG 49UH6507 nadaje się do PS Pro, czy też nie poczuję dużej różnicy przy przesiadce (chodzi o jakość obrazu na telewizorze) ze zwykłej czwórki na Pro?

Czy do takiego telewizora wystarczyłoby ustawienie HDR na starszej PS4 i czy na telewizorze z 4K (który w teorii posiadam, ale nie mam jak sprawdzić) będzie widoczna różnica?

 

Pozdrawiam! 

 

Edytowane przez mshm90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko twój TV 49UH6507 :4K/60Hz/HDR

TV raczej z dolnej półki. Input lag ok 20ms (w trybie HDR ok 55ms). Na HDR nie nastawiałbym się w tym modelu ale na 4K już tak. Ludzie kupują mocniejszą wersje konsoli posiadając TV FHD i widzą różnice, wiec kupowanie PS4 posiadając TV 4K to grzech.. Skoro piszesz, że pieniądze nie są problemem to bierz zdecydowanie PRO. Różnice poczujesz, bo obraz skalowany z 900p do 4K nie jest fajny.

PRO kosztuje  1400+ zł nowe (a i bywały po 1100zł z amazonu.de) więc różnica to nie 1000 zł a ok 500-600 zł miedzy Slim. Kupisz PRO- starczy ci na dłużej, skoro do tej pory grałeś na PS3 to pewnie następną konsole szybko nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Wczoraj dużo czytałem o HDR i 4K i właśnie zacząłem skłaniać się ku PRO.

Czyli dobrze rozumiem, że posiadam 4K, i będę widział różnicę pomiędzy PRO o zwykłą czwórką?

 

Skoro takie są różnicę (a głównie skupiam się ku sieciówką, ponieważ interesuje mnie sprawdzona gwarancja) to na pewno będzie to PRO.

Pytanie, gdzie kupić i jak szukać, ale nie będę zaśmiecał tematu.

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądaj to forum, strony www sklepów itp. Polecam też stronę łowcygier.pl

 Generalnie jak nie zależy ci na grach ekskluzywnych SONY, to rozważ też zakup XBOX ONE X - tanie granie, wykupisz abonament ea access za 80zl/rok i masz na start 50 gier. W każdym razie wybieraj miedzy PRO/ ONE X - zwykłe wersje konsole nie bierz w ogóle pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche powielasz wątek na temat TV do konsoli, ale nic tam, moze moderator zlaczy.

 

Co do pytania to mysle ze nie wazne z jakiej polki kupilem telewizor, jesli ma 4K to zobaczysz roznice. Co prawda najwieksze wrazenie i tak robi HDR a nie rozdzielczosc, ale nie warto juz kupowac zwyklych wersji PS4 czy XBOX'a. Gregor dobrze pisze, zastanow sie ktora konsole wybrac - kup PS4 PRO jesli sa gry na ktorych ci szczegolnie zalezy i nie ma ich na XBOX'a .. w przeciwnym wypadku bralbym XOX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, od zawsze jestem użytkownikiem sony (od 1998 roku) i głównie skupiam się na wyłącznych grach, w związku z czym pozostanę przy PS.

 

W takim razie klamka zapadła, jeżeli na telewizorze z 4K starszy model będzie nieefektywny i widać będzie różnice, to wybieram PRO.

 

Dziękuję za odpowiedzi :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przywiazanie to ludzka rzecz, ale mowimy o konsoli - po odpaleniu gry nie widzisz na czym grasz ;) No, jedynie czujesz majac w reku inny pad - podobne te od klocka sa wygodniejsze... nie wiem bo nie uzywalem ;)

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)


Witam wszystkich! 


Otoz przeczytalem caly temat ktory rozjasnil mi nieco wybor Tv za co dziekuje ale mam jeszcze pewne watpliwosci i pytania.
Wiec krotko i zwiezle:
Szukam Tv do Ps4 (wersja bez PRO), 49cali, budzet max 3000tys.

 

1. Jak wyglada sprawa skalowania materialu fullHd do 4k, jako ze narazie nie planuje upgradu do wersji PRO stad ciekawi czy obraz na tv 4k nie bedzie gorszy itp, czy np do normalnej Ps4 lepszy bedzie dobry fullhd.
Na poczatku bralem pod uwage full hd:   SONY BRAVIA KDL-49WE750,
teraz mysle nad tv 4k:   Sony KD-49XE7005

Domyslam sie ze tej cenie nie znajde tv 120hz z matryca va, IPS mi wystarczy, 60hz tez z tego co rozumiem do Ps4 w zupelnosci wystarczy.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz i wszelkie sugestie.
Pozdrawiam 
 

Edytowane przez Andreas77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach nie warto kupowac FullHD. Na 4K obraz i tak powinien byc troche lepszy nawet jesli masz zwykle PS4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest lepszy bo masz HDR, który prawie zawsze występuje w tv 4k

 

 ale Sony ma budżetowy tv 1080p z HDR i jak kogoś nie stać na wydatek rzędu 4000-5000 takim powinien się zainteresować

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pablos_PRO napisał:

Obraz jest lepszy bo masz HDR, który prawie zawsze występuje w tv 4k

 

 ale Sony ma budżetowy tv 1080p z HDR i jak kogoś nie stać na wydatek rzędu 4000-5000 takim powinien się zainteresować

Tyle tylko, ze ten HDR w Sony FHD to raczej taki na papierze. Poczytaj sobie testy na hdtvpolska, tam to maja ladnie rozpracowane. Notabene na tanich tv 4K ten HDR tez jest troche naciagany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czyli nic nowego, jak chcesz dobry tv trzeba wyłożyć te 5000 na modele z zeszłego sezonu.

 

Wszystko tańsze to już daleko idące kompromisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że w telewizorach za trzy tysie ten hdr to tylko ładnie na kartonie wygląda. Ogólnie ciężko jest znaleźć kompromis, tak jak pisze Pablos, albo wyższy budżet, albo udawanka. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Czyli jednak 4k bedzie lepszym wyborem,  takze zostane przy Sony KD-49XE7005. 

Rozumiem ze nie warto doplacac prawie 1k do kolejnego modelu XE80,  posiada dodatkowo Triluminos , i stad moje pytanie czy ktos moze sie wypowiedziec jak ta szersza paleta barw wypada glownie w grach na PS4? czy jest ogromna roznica i warto doplaca do tv z Triluminos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto doplacic do lepszego sprzetu :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam monitora do ps4 jak i do PC
Cena:1000-1300 zł
Przekątna ekranu:24-27cali
Grał będę oczywiście tylko na konsoli na PC tylko do internetu.Pozdrawiam.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×