Skocz do zawartości
yung98

Ps4 Czy to żart?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem konsoli Ps4 SLIM od dwóch miesięcy. Kupiłem zestaw z Mafią 3 oraz Fifą 17, i zaczęły się problemy. Menu konsoli strasznie na moje oko się zacina, chodzi mi o latanie w prawo i w lewo po menu, jest to mocno zauważalne i drażniące. Postanowiłem zagrać w kozacką odsłonę serii Mafie 3!. Po godzinie rozgrywki pragnąłem jednego, aby jakiś cud pomógł mi odzobaczyć to co działo się na ekranie. No fakt Mafia 3 została okrzyknięta porażką, i wiem że zacięcia błędy tekstur oraz wszelakie bugi to wina gry. Następnego dnia postanowiłem wybrać się do sklepu, wyszedłem z niego z GTA 5 i Need for speed 2015. Drugie podejście do konsoli, tym razem w jej paszczy siedziała płyta z Gta 5. Okej wyglądało to lepiej ale graficznie, pod względem FPS to wyglądało fatalnie. Nie były to dropy FPS tylko stałe utrzymywanie ich na poziomie 20? Masakra jak na konsoli nowej generacji gra z przed lat może tak fatalnie chodzić ? Pomyślałem sobie, zagram online, rany Chrystusa to był największy błąd, gorszej wydajności gry nie widziałem ps3 wypadało 12435128 razy lepiej. Nie spadają Fpsy tylko w mieście lub przy jakiś akcjach one po prostu spadają i tak zostają to jest straszne. Kolejna gierka Nfs 2015 tam też zauważyłem spadki Fps, gry typu Paragon (free to play) to samo spadki FPS. Czy to jest wada gier? konsoli? Czy po prostu z moim sprzętem coś nie tak ? Mogę oddać to na gwarancję ? Jeśli źle sformułowałem swoją wypowiedź to jestem gotowy na lincz, jeśli źle umieściłem temat to proszę i wybaczenie i przeniesienie w poprawne miejsce. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde balans, ale to aż tak ? :O Zawsze myślałem że konsola służy do tego żeby grać bez obaw o wydajność :38_worried: Czyli to znaczy ze kupiłem sobie konsole bo mój PC już nie jest wydajny i mam konsole która tez nie jest wydajna :38_worried: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 kosztuje ile? 1300? Za tą cenę masz dokładnie taką jakość grania. Jak połowa gtx 1070 ;) A nawet nie, bo jeszcze lipny procek, dysk i ram tam jest w cenie...

 

Oczywiście zaraz znajdą się puryści konsolowi, którzy będą przekonywać, że to nieprawda itd. Ale ja miałem większość konsol począwszy od Atari 2600 i ostatnio przesiadłem się znowu na granie pecetowe. To jest po prostu inny świat.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było jak człowiek zapytać na forumku, to każdy by tobie powiedział:

 

Kup nadkąsolę XboxOne lub czekaj na XboxOne X oooo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszelkie recenzje Ps4 wprowadziły mnie w błąd, nikt nie mówił o tak słabej wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gra jest zle zoptymalizowana to nie poradzisz, CODy, BFY, Titanffalle potrafia chodzic w 60 klateczkach :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA 5 to kompletna porażka moim zdaniem :) Na ps3 mi chodzi lepiej :D, fakt gorsza grafika ale byłbym w stanie poświęcić parę kępek trawy więcej i o 5 samochodów gęstszy ruch dla wydajności. Zostawię tą konsole młodszemu bratu, ona sobie tak gra w litle big planet czy jakoś tak :1_grinning: Dobrze że z grami 2d sobie radzi :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill konsole teraz sa tanie i to chyba ich największa zaleta slimki 500gb chodziły po 999pln, a xo s dzis dostałem maila ze proszę ciebie 1TB z fifa za 849pln

@yung98 od kiedy nie grałeś na konsolach? Mając i ps3 i ps4 i mając okaze odpalać te same tytuły na obu widać różnice. Nawet rzeczone gta v wypada zdecydowanie lepiej na ps4 choć czuć troszke ze gra tkwi w poprzedniej generacji, ale z drugiej strony na PC za 1000pln gta v to nawet nie odpalisz. Z gier przez Ciebie wymienionych grałem tylko w demo czyli prolog mafii 3 i to wypadało dobrze, jesli chodzi o gta to spadki klatek moze i były ale takie dotkliwe odczułem moze pare razy na kilkadziesiąt godzin grania.

Wiec widzę dwie pare możliwości:

- jestes przyzwyczajony do 60fps jak w mordę strzelił i teraz przesiadka na cokolwiek poniżej wydaje sie tobie downgradem (sam mając okazje testować ta sama produkcje w 60 vs 30 widziałem różnice i lepiej grało mi sie w 60)

- jestes z zawodu ogrodnikiem i przesadzasz

- (mam nadzieje ze nie.... ale) zwyczajnie trollujesz

 

Wierz mi grając głownie na ps4 jak wróciłem do ps3 i tytułów wysoko ocenianych to mimo iż bawiłem sie dobrze to okropnie w oczy rzucały sie niedoróbki techniczne a to rozdziałka (czasami poniżej magicznego 720p), a to frame rate będący skrzyżowaniem żaby i zająca skaczący jak dziki, a to jakość tekstur czy grafiki ogólnie. Spędzając wiecej czasu z danym tytułem przyzwyczajalem oczy ale to co raz zobaczysz i zauważysz nie da sie odwidziec

 

Mając okazje jakieś starsze tytuły odpalic na PC w średniej jakości rozdzialce 900p i stabilnych 30fps juz czułem różnice w stosunku do ps3. A juz zupełnie starenkie w full hd i 60fps jak np NFS shift to panie jak dwie rożne gry.....

Edytowane przez MagEllan
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mafie nie grałem to się nie wypowiem ale z GTA to chyba lekko przesadzacie

Ok wiadomo ze na wypasionym PC będzie działać dużo lepiej ale ja tu widzę sporadyczne spadki a nie notoryczne.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CePeeN

Wez pod uwage ze takie testy to wycinek gry na paru sejwach, nie wiemy czy to czysta instalacja, czy konsola na ktorej jest masa gier.

Jak pisalem subiektywnie spadki byly ale takie dotkliwe to sporadycznie - i co ciekawe u mnie pojawily sie dopiero jak bylem blizej konca fabuly, co smieszne glownie kiedy jezdzilem z miejsca na miejsce w miejscach w ktorych wczesniej tych spadkow nie bylo. Ale raz jeszcze podkresle sporadyczne.

I tak niebo do ziemy w porownaniu do PS3 :)

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kill napisał:

Nie, po prostu ty widzisz coś, czego konsolowy gracz nigdy nie zobaczy. Dla niego jest super i płynnie.

 

Przetrwałem całą generację na ps3, nawet bayonette ukończyłem w tej wersji (kto nie wie, są porównania digital foundry). Kiepowata jaość obrazu tj. niska rozdziałka (często poniżej 720p), wszechobecny bloom, brak antyaliasingu itp. do tego większość gier nie trzymające nawet 30 klatek. Teraz znów słabszy xbox i radocha z takich paskunych gier jak carmageddon. Mógłbym zbudować pc-ta wypasionego, ale klimat by uleciał. Grafa na konsolach powinna być kilka lat wstecz względem pc-ta, a generacje powinny trwać minimum 10-12 lat. Najlepiej się bawiłem na ps3 jak powoli umierało w 2013 roku, porty pc-towe a natywne gry na konsole to były dwa różne światy. Właśnie sobie uświadomiłem, że gdybym kupił XOX skrzywdziłbym się, bo boli mnie, że mimo wszystko jakość obrazu w grach poszła sporo do przodu względem poprzedniej generacji. Brakuje tych brązowo-szarych militarnych strzelanek żenująco niskim FOV i poszarpanymi krawędziami. No i ten pad od ps3, przecież to była porażka! A i tak jest to chyba mój ulubiony pad w historii, choć obiektywnie ten z XO to wiele klas wyżej. Weźcie, bo zaraz ps3 kupię (a jest kwestia za którą nie tęsknię - XMB, czasy instalacji i psstore)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan Podoba mi się Twoja wypowiedź :1_grinning: Fakt na PC gram ale w CS  przy stałych 200 klatkach 140Hz monitor i w League Of Legends. Żadnych gierek typu Gta 5 nie odpalałem na tym kompie nigdy. Kupiłem Ps4 bo jest to wygodniejsza sprawa, można sobie pograć w co się chce bez obaw o konieczność upgrade PC. Powiem Ci szczerze, na pewno nie przesadzam, coś jest ewidentnie nie tak, to po prostu czuć że gierki nie trzymają stałych FPS. Na konsoli PS3 chyba nigdy nie zauważyłem spadku FPS i szarpania płynnością, przeszedłem wiele tytułów, mase nawet, na Ps2 tak samo. Stąd moje fantazje na temat idealnej płynności gry bo dotychczas od konsol to otrzymywałem :/ Cały czas myślę ze to wina mojego egzemplarza, bo tnie sie nawet menu :1_grinning: haha Robiłem reinstalacje wszystkiego czego się dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

menu po 1.5 roku też mi lubi się przywiesić (zlagować mniej więcej) jak np. mam odpaloną grę a na początku tego nie było :) nie wiem czy to aktualizacje czy już konsola zakopcona ostro :24_stuck_out_tongue: bedzie trzeba rozkręcić w końcu i przeczyścić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magellan proszę cię, to jest DigitalFoundry, chyba goście wiedza jak robić framerate test. Zreszta jest tez półgodzinny na yt. OP napisał ze ma nowa konsole.

Raczej jest tak jak pisze Kill czyli chłopak gra w wysokim framerate i te 30fps wydaje mu się mocno szarpiące.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, CePeeN napisał:

@Magellan proszę cię, to jest DigitalFoundry, chyba goście wiedza jak robić framerate test. Zreszta jest tez półgodzinny na yt. OP napisał ze ma nowa konsole.

Raczej jest tak jak pisze Kill czyli chłopak gra w wysokim framerate i te 30fps wydaje mu się mocno szarpiące.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A ty slepo wierzysz DF? Byly gry (nie pomne do konca tytulow jeszcze na PS3) gdzie troche narzekali ja gralem i subiektywnie nie odczuwalem zadnych spadkow. 

Podobnie - sugerujesz ze mam odpalic gta v i pobujac sie po miescie i nagrac specjalnie dla Ciebie przycinki zebys uwierzyl ze u mnie sie zdarzaja? 

Fakt ze pewnie musialbym jezdzic z 4h zeby jakas wieksza zalapac bo jak pisalem sa one sporadyczne. 

Jedyne co chcialem przekazac a z czym sie najwyrazniej nie zgaszasz to ze co innego srodowisko testowe a co innego konsola u przecietnego gracza. Co innego 30, 90, 120minut materialu a co innego ponad 50h w grze. 

 

6 godzin temu, yung98 napisał:

@MagEllan Podoba mi się Twoja wypowiedź :1_grinning: Fakt na PC gram ale w CS  przy stałych 200 klatkach 140Hz monitor i w League Of Legends. Żadnych gierek typu Gta 5 nie odpalałem na tym kompie nigdy. Kupiłem Ps4 bo jest to wygodniejsza sprawa, można sobie pograć w co się chce bez obaw o konieczność upgrade PC. Powiem Ci szczerze, na pewno nie przesadzam, coś jest ewidentnie nie tak, to po prostu czuć że gierki nie trzymają stałych FPS. Na konsoli PS3 chyba nigdy nie zauważyłem spadku FPS i szarpania płynnością, przeszedłem wiele tytułów, mase nawet, na Ps2 tak samo. Stąd moje fantazje na temat idealnej płynności gry bo dotychczas od konsol to otrzymywałem :/ Cały czas myślę ze to wina mojego egzemplarza, bo tnie sie nawet menu :1_grinning: haha Robiłem reinstalacje wszystkiego czego się dało.

 

 

uzyj share nagraj pare filmow pokaz. Jak bede mial wiecej czasu w weekend moge zrobic to samo od menu poprzez GTA V bo innej gry w ktora grasz nie posiadam.

Porownamy i zobaczymy. 

Mozliwe ze trafiles jakis zle zmontowany przez chinskie raczki egzemplarz. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MagEllan, nigdzie nie napisałem, że spadki się nie zdarzają. Nawet na pro sie zdarzają. Reszty nie skomentuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia, albo wadliwy egzemplarz. Chociaż przerzucenie się z tylu fps na 30fps może zamieszać w głowie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yung98

Chyba masz problemy z oceną, piszesz że na PS3 nie widziałeś spadków i płynność była super?

Przecież na PS3 większość gier chodziła jak kupa, zdarzały się perełki od Sony ale większość multiplatform działała średnio.

Nawet TLoU przy jakiejkolwiek akcji rwało do 20 fps, prawie tak samo jak każda inna gra.

 

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ma. Destiny wydawało mi się bardzo płynne jak na. 30fps. Pograłem w bf1 i wróciłem do Destiny to przez pare godzin nie mogłem znieść jak to zle chodzi. To są subiektywne odczucia, szczególnie jak ktoś jest przyzwyczajony do 200fps.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie, ja tylko zapytałem czy jest to normalka czy mój pech, bo do kupowania rzeczy to mam pecha. I tutaj kolejne pytanie, jest jakiś program który umożliwi nagranie materiału z gry z widocznymi klatkami ? Bo jeśli tak to zrobię to. Na pewno nie przesadzam i to nie kwestia przesiadki z Pc'ta. To jest czysta gra na 15FPS, zabawa jest przednia mówię wam, podzielę się z wami materiałem jak polecicie jakiś program który umożliwi mi popsucie wam oczu i skutecznie spędzi wam sen z powiek :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli jest tak jak mówisz i gry wyświetlają ci się w okolicach 15 klatek, to może masz coś walnietego z konsolą. Najlepiej jakbyś coś nagrał i tu wrzucił, ocenimy to. Dropy są, częściej w multi jak na ekranie się dzieje, ale żeby 15 klatek non stop? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki żeby klatki było widać to nie. Ale żeby nagrać po prostu, to wciskasz przycisk share na padzie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się to nagrać :1_grinning: Ale ostrzegam brutalna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×