Skocz do zawartości
sosik1

PS4 Pro - brak obrazu 4K przez amplituner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję pomocy z uzyskaniem obrazu 4K z PS4 Pro przepuszczonego do telewizora przez amplituner. PS4 Pro łączy się bezpośrednio z telewizorem Samsunga (model UE55JU6740) dając obraz 4K. Natomiast gdy sygnał przechodzi przez amplituner Pioneera (VSX-323-K) na wyjściu jest już tylko zwykłe 1080p - 2160p mam w ustawieniach konsoli oznaczone jako niedostępne. Jest to o tyle dziwne, że amplituner ten posiada, tak jak wspominałem, 4K passthrough.

 

Dziękuję z góry za każdą poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

skoro amplituner ma możliwość przepuszczania 4K to według mnie albo coś w ustawieniach amplitunera trzeba zmienić, albo masz stary kabel z amplitunera do TV. Z tego co pamiętam to przewód musi być z oznaczenie High Speed - tak piszą w internecie.

Przed zakupem kabla warto podmienić na jakiś nowszy.

A jeżeli się mylę to przepraszam. Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kabelki „high-speed“. Znaczy ten łączący PS4 z ampli, i ten łączący ampli z TV. Każdy jeden bezpośrednio pod telewizorem daje 4K. Przeczytałem praktycznie całą księgę dołączoną do amplitunera i nie znalazłem funkcji, która mogłaby być za to odpowiedzialna. Tak, jakby całe to „4K passthrough“ było odpalone w standardzie. Hm. Może jest tak, że amplituner jest „4K ready“ - znaczy 4K przyjmie, ale dalej nie puści? No nic, jak nic nie wymyślę, to zostanę najwyżej przy obecnym rozwiązaniu - czyli PS4 pod TV + optykiem do amplitunera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ampli gdzie sygnał 4K chromą 4:4:4 nie przejdzie. Normalnie bym powiedział "Spróbuj z 4:2:0. Zamiast RGB wybierz yuv420", ale 4K wcale nie działa

HDR masz wyłączone ? Ustaw wszystko na automatico :24_stuck_out_tongue: Pogrzebałem trochę w internecie i ampli nie powinien sprawiać żadnych problemów. Konsolę podpinasz do ampli po wejściu HDMI (Game) ?

 

Edit: Spróbuj także wyłączyć i/lub włączyć HDCP.

Znalazłem instrukcję do twojego ampli i jest passtrough 4K, ale tylko 24Hz, 25Hz i 30Hz.

Ostatnia deska ratunku podchodząca pod sajens fikszon, to zmniejszenie przepustowości na kablu. Zmień zakres RGB na Limitowany, wyłącz Deep Colour, wyłącz HDR, wyłącz dźwięki HD i obczaj ten HDCP. Bardzo wątpliwe, że to podziała ale kto wie.... :24_stuck_out_tongue:

Jak to nie pomoże to pozostaje podłączenie konsoli bezpośrednio do TV, a z tv puścić dźwięk do ampli.

 

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Wszebor
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ampli nie puszcza 4K,także ps4 pro mam podłączone bezpośrednio do TV, a dźwięk do ampli przez hdmi arc - opóźnienia nie zauważyłem.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za rady. Przetestowałem wszystkie, niestety bez skutku. HDR próbowałem ustawiać na OFF i na AUTO (zresztą, TV i tak nie obsługuje HDR). Wyłączenie HDCP również nie pomogło. RGB Limitowany i Deep Colour również. Cóż, być może faktycznie chodzi o to, że amplik nie akceptuje sygnału 4K@60 Hz. Co do formatu 4K, po podłączeniu bezpośrednio do TV dostępny mam YUV420, RGB niedostępny.

 

Ok, postanowiłem podłączyć konsolkę bezpośrednio pod HDMI1 (dla pewności) i użyć funkcji ARC. Oczywiście, nie obyło się bez problemów, no bo jakżeby inaczej. W amplitunerze ustawiłem ARC ON, tutaj wszystko jasne. W TV Samsunga funkcja ta nazywa się Anynet+ (HDMI-CEC). Włączam, klikam „wyszukaj urządzenia“. Wyszukiwanie dochodzi do 30%, pokazuje się „wyszukiwanie urządzeń Anynet+ (VSX-323)“... i nagle 100% + „nie znaleziono urządzeń“. :38_worried: Nie dane jest mi cieszyć się bezstresowo nowym sprzętem.

PS: gniazda HDMI w TV mam opisane następująco: HDMI1 (STANDBY), HDMI2 (MHL), HDMI3 (ARC) i HDMI4.

Konsola podłączona jest do HDMI1, natomiast HDMI OUT z amplitunera do HDMI3.

 

Ja przepraszam, że tak zawracam gitarę, ale może spotkaliście się z podobnym przypadkiem?

Edytowane przez sosik1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest tak by TV obsługiwał chromę 4:4:4 należy "nazwać" HDMI na "PC". Jak to nie podziała to prawdopodobnie masz telewizor z początków 4K.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gdzieś też natknąłem się kiedyś na taką radę na jednym z zagranicznych forów. Korci mnie jeszcze podłączenie konsoli do TV i użycie funkcji ARC, która z poziomu TV póki co nie chce połączyć mi się z amplitunerem. Spróbuję zaraz użyć kabla dołączonego do PS4, w celu połączenia ampli z TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na pewno nie masz innego ustawienia w TV oprócz hdmi cec?

 

Pytam, czy czasem hdmi cec nie służy do sterowania ampli przez tv.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mi coś nie pasuje, bo jestem na takim etapie, że mi się co jakiś czas ampli sam przełącza w tryb TV + mogę sterować jego głośnością za pomocą pilota od TV. Ogólnie trochę cyrk. Niby za ARC w tych Samsungach odpowiada funkcja Anynet+, oczywiście jest włączona. Do trzech odbiorników dźwięku (głośniki TV, urządzenie BT i złącze optyczne) doszedł jeszcze HDMI Receiver - i o dziwo zaznaczony jest jako aktywny! Podpinam PS4 pod HDMI1, wybieram Anynet+ (żeby puścić dźwięk „zwrotką“ na ampli), pokazuje mi się wyszukiwanie, przez moment widzę model Pioneera (VSX-323) i po chwili „nie znaleziono urządzeń“.

 

Edit: Dobra, facet na infolinii Samsunga doradził jeszcze odłączyć wszystkie urządzenia i wykonać przywracanie ustawień fabrycznych. Bez większych nadziei, ale ok, spróbuję. Dam znać, czy pomogło. Bo jak na razie jest tak jak mówię - w TV dźwięk idzie przez HDMI Receiver, amplituner jest w trybie TV, a w głośnikach martwa cisza.

 

Edit2: Nope, nadal nic.

Edytowane przez sosik1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×