Skocz do zawartości
Tomi915

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Rekomendowane odpowiedzi

Demko w wersji PL na PSStore, zdecydowanie polecam. Recka, wszędzie wysokie noty, cena nie z kosmosu. :We_want_you:

 

RECENZJA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zacząłem pogrywać. Świetna gierka. Zachowany klimat comandosów i desperados. Dla tych ca pamiętają. Sterowanie też jest dobrze pomyślane i dobrze się gra na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila przerwy w robocie, nadrabiam forumka :24_stuck_out_tongue:

Więc...

 

Dorwałem ostatnio u lokalnego żydka pudełko.Ależ ta gra jest dobra, jest megadobra jak megazord. Co prawda jestem dopiero gdzieś w połowie, ale w taki masochistycznie przyjemny sposób ryje neurony, że nie jestem w stanie w to grać dłużej niż jakieś 2h na raz. 750 możliwych dróg przejścia każdej misji, 5 totalnie różnych postaci, w każdej misji kilka konkretnych rzeczy do zrobienia dla odznak. Idealna gra do maksowania.

Jedyne co mi się nie podoba, to odznaka za limity czasowe. Już pomijam, że kłóci się to trochę z założeniami gry, ale na konsoli to niektóre misje będą wymagały iście małpiej zręczności, żeby się wyrobić. Ale ludzie platyny mają, więc wszystko jest do zrobienia :)

Co z tego, że to dosłownie kalka Commandosów czy Desperados (czy też chyba mało znanej Star Trek Away Team, która jest moją ulubioną ze względu na ST :) ), brakowało mi takiej gry od kuźwa kilkunastu lat.

Absolutnie warto a nawet trzeba tego spróbować, tylko może faktycznie nie w premierowej cenie. 

Jakim cudem są w tym wątku tylko 3 posty? Iść i szukać po sklepach i bazarkach :)

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje, żeby pogadać sam ze sobą :P

Po dłuższej przerwie od gry wywołanej licznymi mesjaszami podjąłem się wbijania platyny. Nie ma co, na niektóre odznaki to się trzeba nakombinować.

Gdyby nie wał na resetowanie czasu to moim zdaniem byłoby to nie do zrobienia na konsoli :/ Sterowanie jest zrobione prawdopodobnie najlepiej jak się dało, ale nie osiągnie się na padzie takiej precyzji i szybkości w klikaniu i przede wszystkim zaznaczaniu jak na myszcze :/ 

Ale i tak ta gra jest bardzo grywalna na konsoli :P Nie jest do gra dla każdego (nie każdy musi lubić strategie), ale na ps4 jest tak mało dobrych tego rodzaju tytułów (strategii ogólnie), że na prawdę warto się przełamać i sprawdzić.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że muszę się leczyć :whyyy: to czekam na wersję na pstryka :banderas:( może się kiedyś pojawi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Strife napisał:

Jako że muszę się leczyć :whyyy: to czekam na wersję na pstryka :banderas:( może się kiedyś pojawi)

Kiedyś czytałem, że wersji na switcha raczej nie będzie, bo mieli duże problemy z przerobieniem tej gry na ps4 i xklocka, a że switch jest słabszy, to raczej taki port jest niemożliwy.

Także ten... kup sobie na nieznacznie mniej skośną konsole :P

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xavris napisał:

Kiedyś czytałem, że wersji na switcha raczej nie będzie, bo mieli duże problemy z przerobieniem tej gry na ps4 i xklocka, a że switch jest słabszy, to raczej taki port jest niemożliwy.

Także ten... kup sobie na nieznacznie mniej skośną konsole :P

Tylko że nie tykam ps4 praktycznie wcale czyt. od zakupu pstryka. Nawet DQ XI odpuściłem, bo czekam na wersję na tego bieda pseudo tablecika :Coolface:.

 

Ten tytuł bym chętnie przytulił, bo bardzo lubię takie klimaty, zobaczymy co na TGS zapowiedzą ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Strife napisał:

Tylko że nie tykam ps4 praktycznie wcale czyt. od zakupu pstryka. Nawet DQ XI odpuściłem, bo czekam na wersję na tego bieda pseudo tablecika

Ten tytuł bym chętnie przytulił, bo bardzo lubię takie klimaty, zobaczymy co na TGS zapowiedzą ciekawego.

Ale masz ps4, więc po co czekać jak możesz teraz pograć :P Pewnie do dostania za śmieszne pieniądze, ale może być ciężko dorwać.

Co do zapowiedzi to przecież będzie Desperados 3, na gamescomie pokazywali.

Czekam mocno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xavris napisał:

Ale masz ps4, więc po co czekać jak możesz teraz pograć :P

No właśnie wolę poczekać żeby sobie pograć bez przeszkód jak nie na tv to na porcelance, albo w innym ustronnym miejscu :dafuq:, po za tym mały ostatnio przejął ps4 ( a wciąż mam nie rozfoliowanego Monster Huntera :duda:)

Dziś Wasteland 2 się pojawiło na pstryku chociaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, i zapomniałem jeszcze dodać, że gra ma całkiem fajną historię. W sumie nie spodziewałem się po tego typu grze całkiem wiarygodnej historii i postaci, które można polubić. Oczywiście ta fabuła nie jest jakoś megarozbudowana, ale jest na prawdę przyjemna (w sensie że warta poznania do końca, a nie że przyjemna = miła, bo są tam wydarzenia niemiłe i nieprzyjemne momentami, a jedno to jest zwyczajnie smutne...). Także za to też spory plus ode mnie.

No i chyba nie musze dodawać, żeby nie psuć sobie klimatu angielskim dubbingiem i grać z japońskim... Megastycznie pasuje do klimatu gry. Jak oglądam jakieś speedruny na youtubie z angielskim to aż mnie skręca :/

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w coś po ingliszu jak miało jap. dubbing, bo to po prostu grzech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Strife napisał:

Nigdy nie grałem w coś po ingliszu jak miało jap. dubbing, bo to po prostu grzech.

Tutaj w sumie miewam różne podejście. Generalnie preferuje rozumienie dialogów że słuchu i raczej preferuje angielski dubbing. Ale jeżeli angielski jest taki jak przeważnie bywa polski w stosunku do angielskiego (czyli ssie mówiąc wprost) albo jeżeli gram w grę o feudalnej Japonii, no to japoński wygrywa :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 z 13 misji zaliczone na 100%. Idzie lepiej niż myślałem, ale przy pozostałych 4 misjach zejdzie mi pewnie tyle czo przy dotychczasowych :p

to chyba pierwsza gra, przy której takie męczenie daje satysfakcję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spamuje, ale nic na to nie poradzę, że nikt inny oprócz Strife czasami się odezwie :P

No to koniec. Poszedłem kurna spać o 1 w nocy, jestem półprzytomny, ale weszła 50 platyna :)

Cholernie dobra gra. Wbicie platyny w sumie nie jest tak trudne jak myślałem na początku, że będzie. Jednak jestem prawie pewien, że bez wałowania z resetowaniem czasu byłoby to fizycznie niemożliwe na padzie. Niektóre z pozostałych odznak też są dość ciekawe do zrobienia, kilka to musiałem oglądać podpowiadaczki w necie bo nie miałem wizji, jak coś obejść. 

Jak ktoś zacznie grać, polecam od razu grać na najwyższym poziomie trudności, nie przejmować się czasem i grać całkowicie po swojemu. Najwyższy poziom trudności sprawia tylko, że przeciwnicy nas szybciej zauważają, a generalnie i tak nie chcemy być w ogóle zauważeni a nauczycie się szybciej reagować na dostrzeżenie, przyda się przy wbijaniu odznak :) Drugie przechodzenia misji na normalu są prostsze i faktycznie ma się odczuwalnie więcej czasu, kiedy przeciwnik nas dostrzeże.

Nie polecam oglądać za szybko filmików z podpowiadankami, bo znajdziecie filmiki, gdzie goście przechodzą misję w 5 minut a Wy męczyliście się 2,5 godziny :P 

Bardzo, bardzo dobra gra. Jeżeli ktoś lubi strategie a chce w jakąś pograć na ps4, no to koniecznie do ogrania. Platyna wymagająca, ale bardzo satysfakcjonująca. Tak bym powiedział jak Bloodborne :) No i fabularnie też przyjemna. Chociaż na sam koniec zostawiłem sobie wbijanie resztę odznak w misji, która mi pewnie zapadnie w pamięć ze względu na pewne wydarzenie :/ Musiałem drugi raz oglądać pewien przerywnik (wszystkie w grze się da przeskoczyć oprócz tego) no i znowu było mi smutno :/ Chciałem przyszpanować screenem z platki, ale nie zrobiłem tego, bo musiałbym połowę wyblurować, bo można by się domyślić z listy odznak o jakie wydarzenie chodzi.

Czekam na Desperados 3, chociaż po tym filmiku wyżej co wrzucałem zacząłem się obawiać, że to będzie reskin w stylu asasynów :/ Te dwie postaci, które tam są mają takie same zdolności, jak tutejsi. Poza tym, że obaj mają więcej amunicji, co jest logiczne, i tym że jeden jest troszkę mixem dwóch postaci, no to szału nie ma. Oby nie ograniczyli się tylko do wymiany skillów między postaciami i dodali coś nowego.

Koniec ściany tekstu. Brać Shadow Tactics i grać bo warto :)

Edytowane przez xavris
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×