Skocz do zawartości
gtaVplayer

Detroit Become Human

Rekomendowane odpowiedzi

"Kolejna produkcja autorstwa francuskiego studia Quantic Dream, znanego z gier Heavy Rain i Beyond: Two Souls. Tym razem poznajemy losy androida Kara, który wygląda i zachowuje sie jak prawdziwy człowiek.  "

 

Jakie są wasze oczekiwania co do tej gry? Ja po fenomenalnym Beyond Two Souls czekam z niecierpliwoscia na te produkcje, ale martwi mnie jedynie że cena na poczatku bedzie koło 200 stów uważam że w przypadku gie tego typu to za dużo. Nie chodzi mi o to że te gry są słabe, wręcz przeciwnie uwielbiam ten gatunek a poprzednie gry tego studia były genialne z tym że są to gry raczej na jeden raz a nie jak np. GTA że wraca się do niej ciągle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tytuł, w który pograłem trochę na WGW. Cóż można powiedzieć, Heavy Rain nowej generacji i tyle. Oprawa wizualna mistrzowska, niestety na oprawę dźwiękową było ustawione za cicho, żeby można było się dobrze wczuć. Scena przedstawiona w demie polega na ujęciu androida, który wziął zakładnika i jest w pełni gotów zabić siebie i jego. Praca gracza polega na znalezieniu na scenie zbrodni wskazówek i informacji, które potem pozwolą nam ocalić zakładnika za pomocą opcji dialogowych. Ponieważ nasza postać jest również androidem i pomaga policji - ludziom - w ujęciu przedstawiciela swojego "gatunku", nasuwa to całą moralną (i aktualną) problematykę w temacie konfliktu pomiędzy AI a naturą oraz tego, co tak naprawdę definiuje życie. Demko niezłe i udało mi się zakończyć je powodzeniem, ale na ekranach u innych widziałem, że można było też zawalić i zobaczyć inne sceny. Nie jest to gra, dla której będę pożyczał PS4, ale fani poprzednich produkcji studia będą pewnie wniebowzięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona ograła Life is Strange, teraz gra w Beyond Two Souls i oczywiście jeszcze do ogrania ma Heavy Rain, więc gdy pokazałem jej trailer to powiedziała, że kupuje w ciemno :1_grinning: a szczerze mówiąc, mnie gra też zaciekawia, głównie oprawą wizualną, ale mam ogromną nadzieję, że w końcu powstanie gra, w której faktycznie podjęte decyzje mają wpływ na przebieg fabuły i zakończenie.

 

PS. Cze przypadkiem nie zrobili downgrade grafiki w porównaniu z pierwszymi trailerami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, lekki downgrade, ale mi to nie przeszkadza aż tak bardzo. Podobno premiera ma być w okolicach kwietnia.

 

Wysłane za pomocą Playstation 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera 25 maja. Szykuje się gorący okres, w ciągu jednego miesiąca dwa solidne exy!

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bartek_Red napisał:

Premiera 25 maja. Szykuje się gorący okres, w ciągu jednego miesiąca dwa solidne exy!

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie raz dwa po wakacjach "pajacykowy jascik" wyjdzie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak jeszcze wsadzili Spider-Mana pod koniec czerwca to byłaby najlepsza wiosna w historii konsoli PS4. Choć w sumie już teraz jest. 

Czekam na Detroit bardzo, oby Cage nie zawiódł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mpluto napisał:

Faktycznie mega dużo tych wiosn z Ps4 było xD 

 

Patrzac na cykl zycia konsol od Sony to PS4 jest juz w wieku dojrzalym :1_grinning: 

Taka zlota jesien :1_grinning: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już pobierać demo z nowozelandzkiego PS Store. Waży zaledwie 2,92 GB i podobno posiada polski dubbing i napisy. No to sprawdźmy jak wygląda! ;)

 

Edit: Kurde zaskakująco fajne to jest. Taki mix Heavy Rain i Beyond z mnóstwem wyborów i konsekwencji. Raczej nie wezmę na premierę, ale cóż Kratosa też miałem nie brać...

Edytowane przez leschek87
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Banan91PL napisał:

Na amatorce niezłe to wyglada i smiga biorę na premierę 

no bedzie po miesiacu motywacja zeby PS4 odpalic pobrac demo i zobaczyc - bo przyznam ze do gier od QD mam slabosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MagEllan napisał:

no bedzie po miesiacu motywacja zeby PS4 odpalic pobrac demo i zobaczyc - bo przyznam ze do gier od QD mam slabosc.

Ogra się i potem plejka do szafy do września , wyjdzie spider men to się wyciągnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko ograne. Trochę nudne, takie kliknij wszystko to na pewno się uda. Mnie nie zachęciło, za to gra wygląda bardzo dobrze nawet na zwykłym ps4. Grafika do której xbox potrzebuje XOX i enhanced, Sony wyciska z podstawowej konsoli. Geniusze

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko fajne. Wiadomo było co dostaniem. Jest kilka drobnych zmian w w "gameplayu" - jak dla mnie na plus.

Liczę przede wszystkim na mocną historię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze demo w takiej grze nie ma wiekszego sensu, tu liczy sie historia i bohaterowie, a do podlapania klimatu trzeba nieco wiecej ogrania ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy :)

od Fahrenheit (PC) sie odbilem byla to wersja przed remasterem bez obslugi kontrolera (bo ten remaster to zenada w mojej opinii tylko dodana opcja obslugi pada i mozliwosc ustawienia wiekszej rozdzialki - to drugie pewnie i tak mozna bylo zrobic grzebiac w configach). Sterowanie mi sie siadlo mimo iz historia z poczatku wciagala.

Heavy Rain  - dla mnie rewelacyjna gra, dalem sie oszukac i kroczylem sciezka bedac wodzony za nos przez tworcow. Mimo slabszych momentow naprawde swietna pozycja.

BTS  - bylem zgrzany jak biala na swieta - i niestety rozczarowanie. Rozczarowanie wynikalo z 2 rzeczy - pierwsze nadmiar materialow przed premiera w sumie chyba byly obszerne fragmenty z 3 czy 4rech rozdzialow. Ale poszatkowana historia (brak chronologii) plus to ze sporo o grze wiedzialem mocno obnizylo ocene. Do tego w HR w jakis sposob bylem zżyty z bohaterami a w BTS ot Jodie teraz jest dzieckiem, teraz strzela a teraz cos jeszcze innego.... przez brak chronologii po prostu przechodzilem gre... fabularnie tez mnie nie porwala.

 

Detroit - omijalem materialy poza tymi co byly na E3 usiade do dema bo tutaj nie sadze abym zbyt wiele zobie zepsul. A zobacze jak prezentuje sie graficznie i co nowego w QTE lub wyborach (czyli jak QD podeszlo do tego od strony technicznej). Jestem na gre zgrzany bo temat ktory lubie, pytanie czy nie zawiedzie fabularnie. Zdecydowanie poczekam do recenzji. I potem sie zobaczy ale ogram predzej czy pozniej.

 

 

A tutaj (uwaga na mozliwe spoilery) wrazenia polygamii z playtestu - z tego co pobieznie przejrzalem material nie opisuje wiecej nizli bylo na jednej z prezentacji na E3. - http://polygamia.pl/pytania-bez-odpowiedzi-i-to-czego-nie-widac-detroit-become-human-juz-gralam/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam tylko nadzieję, że David Cage wreszcie napisze jakąś w miarę dobrą historię. Trzy gry i ani razu mu się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demo przejscie 1.

Powiem tak graficznie jest bardzo ladnie ale nic mnie z butow nie wyrwalo. Owszem odbicia i wszystko swieci sie jak psu jajca, ale juz obracajac kamere i patrzac na twarz postaci jest bardzo dobrze ale nie nie uber rewelcyjnie w mojej opinii.

Demko prezentuje Connora ratujacego dziewczyne wiec cos co znamy z E3.

Rozgrywka w demie to QTE znane z z wczesniejszych gier wychylanie prawego analoga na rozne sposoby akcja, i potem w demie mamy cos na ksztalt trybu detektywa ktory zrealizowany jest dosc prosto ale jednoczesnie fajnie - szukanie poszlak, mini retrospekcje. Do tego mamy kwestie dialogowe pod przyciskami geometrycznymi - te dostepne sa w zaleznosci od stanu naszej wiedzy co jest dosc fajne. Pod koniec dostajemy drzewko gdzie mozemy zobaczyc jak inaczej moglaby sie potoczyc historia. Wiec jesli w pelnej grze po zaliczeniu rodzialu bedziemy mogli go powtorzyc to mozna uznac to za mechanike cofania czasu.

Gralem po angielsku z polskimi napisami i chyba jedyne co moge zarzucic to ze wolalbym moze i ciut mniej realizmu kosztem nieco podbitego wokalu dialogow ja rozumiem ze jak jest halas to gorzej slychac co ktos mowi ale w grze w ktorej kwestie dialogowe moga byc istotne milo by bylo zeby je slyszec wyraznie.

 

Przejde jeszcze raz po polsku i porownam.

 

Poki co jestem na tak choc jak pisalem powyzej poczekam na recki ale czuje ze gra mi siadzie jesli tylko nie spiernicza jej po mistrzowsku fabularnie bo temat ma potencjal. Mam nadzieje ze w tej grze odpuszcza sobie naprzyrodzone moce lub kosmitow....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dźwięk z tv to zmień ustawienia w grze na "Duży tv". Trochę polepsza odbiór.

 

Co do fabuły - mocno liczę na moralne rozkminki dotyczące SI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, korwin napisał:

Jak masz dźwięk z tv to zmień ustawienia w grze na "Duży tv". Trochę polepsza odbiór.

 

Co do fabuły - mocno liczę na moralne rozkminki dotyczące SI.

 

To bylo pierwsze co zrobilem w ustawieniach.

 

Mysle ze fabula bedzie raczej bazowac na tym czym jest czlowieczenstwo i co je definiuje. Oraz czy maszyna moze stac sie samoswiadoma.

To fajne tematy bo lubie tego typu SF.

Tyle ze podchodze z dystansem - po SOMA spodziewalem sie ciekawej fabuly bo sam gameplay byl taki se, ale sie troche zawiodlem tzn nie bylo zle ale karty wylozono za wczesnie a osoba ktora sledzila wydarzenia w grze , a wczesniej czytala i/lub ogladala troche SF to poskladanie faktow do kupy pozwalalo odkryc twist jeszcze wczesniej.

 

Wiele zalezy od samego prowadzenia fabuly oraz tego jak bardzo sie zaangazujemy - mnie demko zaangazowalo co dobrze wrozy.

W HR prowadzenie fabuly tez mnie wciagnelo i jak pisalem dalem sie wodzic za nos, jesli tu bedzie podobnie to jestem kupiony.

 

 

Drugie wrazenia z dema

 W demie PL dub jest dobry, niczym mnie nie odrzucil, jego mix w stosunku do dzwiekow otoczenia jest dobry - nie mamy tutaj wtop jak krzyk szeptem i szept krzykiem.

Co do samego dema - mamy tam piekny graf wyborow i tego co zrobic mozna ale wybory sa dosc iluzoryczne bo czy dokladnie probowalem sie dowiedziec o co chodzi czy od razu bez zadnych informacji bieglem na dach pod koniec mialem nie wszystkie ale wiekszosc wyborow dzieki wybraniu takich a nie innych opcji dialogowych. Niemniej cos mnie trzyma przy demie zeby zobaczyc inne sciezki.

 

Pytanie czy gra pokusi sie o wybory ktore beda pozornie bez znaczenia z rozdziale X beda mialy konsekwencje w rozdziale Y.

 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć, ale coś mnie kusi żeby po pracy pojechać do mediamarktu...

Edit. a nie, jutro premiera. To jeszcze przemyślę :P

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wielką ochotę brać na premierę ale cena mnie odrzuciła, poczekam jak sytuacja się uspokoi a ceny używek będą przystępne:1_grinning:

@xavris przyjacielu jak kupisz na premierę i Ci się znudzi to chętnie odkupie, zresztą liczę że wpadniesz w końcu do nas w odwiedziny z żoną:1_grinning:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 z polskiej dystrybucji już lekko przesadzają. full price to powinien być dla gier wybitnych . taka gra powinna być 199-219

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×