Skocz do zawartości
DaraS

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem 3h i szału nie ma-wracam do Odyssey 

zobaczymy jutro ale hype zdecydowanie przesadzony 

sterowanie to średniowiecze

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś się nie bał i z@jebał :messi: aczkolwiek ostatnio miałem nieprzyjemność zagrać w shadow of the Colossus i tam jest o wiele gorzej ze sterowaniem a jazda konną to katorga 

Edytowane przez bany®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też się zastanawiam czy nie odpalić sobie jakiegoś kopiuj-wklej od ubisoftu, bo unikatowe tytuły mnie przerastają. Just dance może.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RDR2 jest zdecydowanie wolniejsza gra niz AC Odyssey. Tez mi troche brakuje tej dynamiki, bo w RDR gram od razu po graniu w AC, ale ta wolniejsza rozgrywka ma to swoj klimat ktory odzwierciedlaja nawet dialogi, ktore sa powolne ;) 

 

Grajac czuje ze gram w podrasowane i zmienione GTA, ale nie przeszkadza mi to :) 

 

Wkurza mnie natomiast ogień - po chwili pożaru gdy zapali sie nieco wiekszy obszar (kilka metrow raptem) na PS4 Pro mam slideshow na poziomie 10-15fps. No nie powinno to tak chodzic ;)

 

W misjach gdzie mamy kogos do pomocy nie mozemy sobie pozwolic na zbyt dlugie kampienie w miejscu, trzeba cisnac do przodu bo inaczej npc ktory nam pomaga lub go chronimy po prostu padnie. Takie sztuczne wymuszanie akcji nie do konca mi leży.

Edytowane przez czacha79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, czacha79 napisał:

RDR2 jest zdecydowanie wolniejsza gra niz AC Odyssey. Tez mi troche brakuje tej dynamiki, bo w RDR gram od razu po graniu w AC, ale ta wolniejsza rozgrywka ma to swoj klimat ktory odzwierciedlaja nawet dialogi, ktore sa powolne ;) 

To gra fabularna musi tak być ale dzisiaj po kilku browarkach mówie sobie odpale aby przejechać/przejść się miastem a tu wstep tak długi z napisami że olałem to :D

 

Grafika piękna XOX, śnieg cudowny, walka ta sama do RDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dla mnie ta gra to coś na co czekałem chyba od początku Ps4.

Byłem sobie w miasteczku a tam świnki w oborze - szybka akcja 4 świnki obrane ze skór a jedna na koniku i szybko w ciemności do obozu. Po drodze zaczepili mnie bandziory z nielubianego gangu ale im uciekłem... Kurcze a takich przygód pewnie czeka cała masa w grze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bany® napisał:

 



nie zdziwię się jak rdr2 wyjdzie na pc za jakiś czas i gra bedzie wyglądać i działać lepiej.

 

 

Tak dokladnie bedzie panie kolego... Pany ktos juz byl w lokacja z czesci pierwszej ? Wyglada to tak samo ? Np. jakis wąwóz z kryjówka bandytów czy inna charakterystyczna miejscowka ?

Edytowane przez Frog__PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na Xbox X wyglada rewelacyjnie w 4k i odstawia inne wersje o długość o czym mówi materiał Digital Foundry . Rockstar niesamowicie lubi i ogarnia ta maszynkę bo jedynka również śmiga w natywnej rozdzielczości a tych gier nie ma znowu aż tak wiele . Myślę że posiadacze tego sprzętu mogą już dziś być spokojni o GTA 6 bo na pewno będzie się dało na tym grać . 


Po kilkunastu h to jest najlepsza gra w jaką grałem ( truzim ) , klawiszologia wręcz przytłacza ( a ja siedzę przy kawce nie przy alko czy "papierosku" ) i nawet nie chce mi się przytaczać ilości przygód i kontekstowych akcji jakie miałem bo to jakiś kosmos jest.  Można trochę narzekać na czcionkę w 4k bo ona naprawdę mała jest , ale wszystkie te znaczniki i wskażniki są potrzebne i mają sens.  

Niesamowicie też cieszę się z tzw. ociężałości ja polecam sobie przypomnieć jak ruszał się wokół własnej osi Niko Bellic np. chyba że już niektórzy nie pamiętaja czy za młodzi są . 
Ogólnie realizm wymiata , Rockstar ma w dupie trendy typu press X to Jason . Wchodzą na terytorium po 5 latach ze swoim i ustawiają dzieci w szyku .

Nic nie będę pisał o fabule która na razie wydaje się dość oczywista jeżeli chodzi o plot ale sposób prowadzenia narracji i dialogi - mistrzostwo . Gra dla dojrzałego , dorosłego odbiorcy . 

Bardzo mi zależało właśnie na tym tytule i nie zawiodłem się , mesjasz już nie zniknie z dysku .

 

Gierka godna zakupu Xbox X i tv 4K  ( Jak ktoś kupuje konsole przede wszystkim dla tej gry )

Edytowane przez Danielski_82
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Danielski_82 napisał:

Gra na Xbox X wyglada rewelacyjnie w 4k i odstawia inne wersje o długość o czym mówi materiał Digital Foundry . Rockstar niesamowicie lubi i ogarnia ta maszynkę bo jedynka również śmiga w natywnej rozdzielczości a tych gier nie ma znowu aż tak wiele . Myślę że posiadacze tego sprzętu mogą już dziś być spokojni o GTA 6 bo na pewno będzie się dało na tym grać . 


Po kilkunastu h to jest najlepsza gra w jaką grałem ( truzim ) , klawiszologia wręcz przytłacza ( a ja siedzę przy kawce nie przy alko czy "papierosku" ) i nawet nie chce mi się przytaczać ilości przygód i kontekstowych akcji jakie miałem bo to jakiś kosmos jest.  Można trochę narzekać na czcionkę w 4k bo ona naprawdę mała jest , ale wszystkie te znaczniki i wskażniki są potrzebne i mają sens.  

Niesamowicie też cieszę się z tzw. ociężałości ja polecam sobie przypomnieć jak ruszał się wokół własnej osi Niko Bellic np. chyba że już niektórzy nie pamiętaja czy za młodzi są . 
Ogólnie realizm wymiata , Rockstar ma w dupie trendy typu press X to Jason . Wchodzą na terytorium po 5 latach ze swoim i ustawiają dzieci w szyku .

Nic nie będę pisał o fabule która na razie wydaje się dość oczywista jeżeli chodzi o plot ale sposób prowadzenia narracji i dialogi - mistrzostwo . Gra dla dojrzałego , dorosłego odbiorcy . 

Bardzo mi zależało właśnie na tym tytule i nie zawiodłem się , mesjasz już nie zniknie z dysku .

 

Gierka godna zakupu Xbox X i tv 4K  ( Jak ktoś kupuje konsole przede wszystkim dla tej gry )

Widziałem porownanie xox z pro I fakt na xox wygląda ostrzej, ale dla porownania wersja na xbox one wygląda najbrzydziej I bardziej dostaje od ps4 ... Gra wymiata I napewno warto dla niej kupić konsolę, a jaką to niech decyduje budżet I biblioteka gier. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o 4K , wersja na koksa ma natywna rozdziałkę która wygląda niesamowicie na żywo , wersja na Pro średnie skalowanie plus spadki klatek . (Różnica według DF jest największą w historii , krótkiej bądź co bądź ) .

Jeżeli ktoś siedzi  na podstawowych modelach i full hd imo nie ma aż takiej różnicy bo animacje są te same  
minus oczywiście framerate . 

 

Ale jeżeli ktoś ma nowy tv i mega ochotę przede wszystkim na mesjasza ( a ja np. tak robię , kupuje sprzęty dla 1-2 gier ) to wybór jest oczywisty co podkreśla DF , i bałagam nie ciagnijmy tego dalej bo to będzie czyste polskie pierdolamento , opcja dla najaranych jest ? Jest . 


Jeden z moich filmików "to są właśnie te detale " i zapewniam że rozdzielczość mocno robi przy takich akcjach . EOT z mojej strony bo jeszcze ktoś pomyśli tutaj że ja może nie mam plejstejszyn , gra jest oczywiście do ogrania na każdej platformie. 

 

https://xboxdvr.com/gamer/louisthegreat82/video/62642800

Edytowane przez Danielski_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma prosiaka to kupno xox po to żeby ograć rdr2 to nieporozumienie. Nawet jeśli gra wygląda lepiej na xox to prosiak ma już kilka takich graficznych mesjaszy w postaci dopieszczonych ekskluzywów i kilka następnych na horyzoncie a nowa generacja zbliża się wielkimi krokami. Swego czasu myślałem nad wymianą pro na x bo są takie oferty na Olx ale po odpaleniu horizonka czy gow na Oledzie stwierdziłem że to nie ma najmniejszego sensu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersje na Pro, gra wygląda słabo. To jest pierwsza gra w której wyłączyłem HDR, bez niego wyglada sporo lepiej. Kolory w trybie HDR są płaskie, wyblakłe. 

Ogólnie jak to w grach R rozkręca się powolutku. Gra jest bardzo dobra, ale moim  zdaniem noty 100/100 są mocno przesadzone.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HDRu - jaką wartość ustawiliście na starcie ? Niby zalecana jest 100, ale ciemno jak w doopie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, haobao_PRO napisał:

Co do HDRu - jaką wartość ustawiliście na starcie ? Niby zalecana jest 100, ale ciemno jak w doopie...

ja testowałem od 100 do 500. Wyłącz HDR i zobacz czy na twoim TV nie wygląda to lepiej. 

Edytowane przez Gregor_TSK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gregor_TSK napisał:

ja testowałem od 100 do 500. Wyłącz HDR i zobacz czy na twoim TV nie wygląda to lepiej. 

Ustawiłem 300 i w szału nie ma... Jaki masz TV ? Może faktycznie warto wyłączyć ten cały HDR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, haobao_PRO napisał:

Ustawiłem 300 i w szału nie ma... Jaki masz TV ? Może faktycznie warto wyłączyć ten cały HDR...

MU7000. Sprawdz sobie w 2 akcie w lesie  bo w 1 przy tej zimie to i tak nic nie widać. Zresztą co za problem wyłączyć HDR, w opcjach gry masz on/off. Myślalęm, że tylko u mnie jest coś nie tak ale duzo ludzi na necie pisze, że gra bez hdr wyglada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Gregor_TSK napisał:

MU7000. Sprawdz sobie w 2 akcie w lesie  bo w 1 przy tej zimie to i tak nic nie widać. Zresztą co za problem wyłączyć HDR, w opcjach gry masz on/off. Myślalęm, że tylko u mnie jest coś nie tak ale duzo ludzi na necie pisze, że gra bez hdr wyglada lepiej.

Ja mam MU8002, czyli praktycznie ten sam TV. Jeszcze mam zimę, sprawdzę to niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na starej konsoli i tv fullhd nie mam problemów z 4k i hdr:1_grinning: Co do tempa gry to nie przeszkadza mi a wręcz pasuję, nie chciał bym aby postać biegała po mapie jak Bolt i zbierała przedmioty z 2 metrów, ja się bawię świetnie i już nie mogę się doczekać kiedy znowu odpale grę, jak pogram dłużej to pewnie będę miał lepszy przegląd sytuacji, ale jak ktoś odbił się na początku to raczej ciężko będzie go przekonać że gra jest naprawdę dobra.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gram na starej konsoli i tv fullhd nie mam problemów z 4k i hdr:1_grinning: Co do tempa gry to nie przeszkadza mi a wręcz pasuję, nie chciał bym aby postać biegała po mapie jak Bolt i zbierała przedmioty z 2 metrów, ja się bawię świetnie i już nie mogę się doczekać kiedy znowu odpale grę, jak pogram dłużej to pewnie będę miał lepszy przegląd sytuacji, ale jak ktoś odbił się na początku to raczej ciężko będzie go przekonać że gra jest naprawdę dobra.
Mano, kineskop to nie tv fullhd :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PROsiaku nie wygląda to źle ale mogłoby wyglądać lepiej. Myślę, że zostanie to poprawione - w sumie powinno być bo obecnie to najgorszy chackbording 4k w historii Ps4 Pro a konsole stać na więcej, przynajmniej na tyle aby różnice były minimalne w stosunku do XOX.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jebie, zalozcie sobie osobny temat o rozdzialkach w rdr2 i tam pierdolcie te swoje pctowe farmazony, bo nie da sie tego czytac

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę dostarczyć zwierze jako prowiant do obozu ? W obozie mam opcje upuść i kładzie to w jakimś oddalonym miejscu. Tak ma być - bo nic się nie wyświetla ani nie ma żadnego info, dialogu ze dostarczone ? Tez po dostarczeniu żaden wskaźnik się nie zwiększa ... to samo z przedmiotami do skrzynki - mam full ekwipunek a mogę oddać zaledwie 2 rzeczy

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowiant przekazujesz u gościa od zaopatrzenia, nie musisz nawet ściągać go z konia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie podchodziłem do niego to nie mam z nim żadnej opcji dialogowej. Jak Ty dostarczasz to jest jakieś dodatkowe info - coś wyskakuje na ekranie albo jakiś npc coś wspomina ? Polowałem chyba z 2 godziny nazbierałam tego truchła a tu dupa. Leży i gnije ...

 

 

Istnieje opcja ze jest za wcześnie na dostarczanie żarcia ? Bo w sumie spacerkiem wszystko robię wiec misje prawie nietknięte.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Danielski_82 napisał:

Ale ja mówię o 4K , wersja na koksa ma natywna rozdziałkę która wygląda niesamowicie na żywo , wersja na Pro średnie skalowanie plus spadki klatek . (Różnica według DF jest największą w historii , krótkiej bądź co bądź ) .

Jeżeli ktoś siedzi  na podstawowych modelach i full hd imo nie ma aż takiej różnicy bo animacje są te same  
minus oczywiście framerate . 

 

Ale jeżeli ktoś ma nowy tv i mega ochotę przede wszystkim na mesjasza ( a ja np. tak robię , kupuje sprzęty dla 1-2 gier ) to wybór jest oczywisty co podkreśla DF , i bałagam nie ciagnijmy tego dalej bo to będzie czyste polskie pierdolamento , opcja dla najaranych jest ? Jest . 


Jeden z moich filmików "to są właśnie te detale " i zapewniam że rozdzielczość mocno robi przy takich akcjach . EOT z mojej strony bo jeszcze ktoś pomyśli tutaj że ja może nie mam plejstejszyn , gra jest oczywiście do ogrania na każdej platformie. 

 

https://xboxdvr.com/gamer/louisthegreat82/video/62642800

Nie. Roznice widac tylko jak porownujesz dwie konsole, ale grajac w nia na PS4 PRO nie czujesz ze ci czegos brakuje, gra wyglada dobrze i tyle.

 

Co do HDR to moim zdaniem jest spoko, w dupach sie poprzewracalo od landrynkowych Horizonow i Assasinow ... w RDR wszystko ma swoje zrodlo, od blota na ubraniach po nieprzekolorizywany swiat. To wszystko dopelnia calosci. A ze w nocy jest ciemno ... a jak ma kurwa byc? :30vm3cw:

8 minut temu, Eloszki napisał:

Właśnie podchodziłem do niego to nie mam z nim żadnej opcji dialogowej. Jak Ty dostarczasz to jest jakieś dodatkowe info - coś wyskakuje na ekranie albo jakiś npc coś wspomina ? Polowałem chyba z 2 godziny nazbierałam tego truchła a tu dupa. Leży i gnije ...

 

 

Istnieje opcja ze jest za wcześnie na dostarczanie żarcia ? Bo w sumie spacerkiem wszystko robię wiec misje prawie nietknięte.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A nie robisz tego przy stole? Masz tam opcje przekazywania albo wytwarzania przedmiotow.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×