Skocz do zawartości
DaraS

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

No coś w tym jest w sumie.

 

Tymczasem ja wczoraj postanowiłem zakończyć drugi rozdział :P Mam już wykupione wszystkie ulepszenia obozu (na etapie trzeciego rozdziału, później może coś dojść, nie wiem), poulepszane praktycznie wszystko u Pearsona, z kasą nie mam co robić a nie robiłem żadnych wałów, tyle że znalazłem wszystkie skarby :) Co polecam wszystkim, bo raz że jest luz z kasą a dwa, że po wykupieniu sprzętu u trapera dostajemy dodatkowy pasek zabójczej precyzji.

Niestety taki mam styl grania :/ Teraz pewnie będę leciał cały czas z fabułą, ale nic nie poradzę na to, że pewnie połowę czasu grania spędziłem na polowaniu bo raz, ze jest fajne a dwa że lubie mieć wszystko możliwie najszybciej ulepszone :)

Fabularnie pierwszy rozdział kończy się fajnie, nie spodziewałem się tego w sumie. Musi być spoiler, bez tego się nie obędzie.

Spoiler

wiedziałem, że będą zmieniać obóz, ale nie spodziewałem się wielkiej strzelaniny w mieście :)

 

Jedna ciekawa sprawa z mechaniką gry - wrzucając kasę/ przedmioty do skrzynki w obozie honor rośnie od każdego datku. Macie 5 zegarków, to wrzućcie jeden i wyjdźcie i tak w kółko. Trwa dłużej, ale równoważy głupoty związane z tym, że jak się w mieście otrze lekko o kogoś to od razu dostajemy minus do honoru :/ A maksymalny honor jest nieosiągalny na moim etapie gry, bo już mi nie wyskakują żadne powiadomienia.

W grze spędziłem już mnóstwo czasu a ciągle się przy niej doskonale bawię. Na finalną ocenę główny wpływ będzie miała fabuła, więc wstrzymam się od komentarzy i oceniania aż przejdę całość. Jest wybornie, ale raczej uważałbym z ocenami, że to jest nowa jakość gier. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nigdy nie wyjdę z drugiego rozdziału, tyle jeszcze do zebrania :siara:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, manoszek napisał:

Ja chyba nigdy nie wyjdę z drugiego rozdziału, tyle jeszcze do zebrania 

Rozwiń jak chcesz wiedzieć dlaczego warto skończyć ten rozdział :)

Spoiler

1. zmienisz lokalizację obozu na moim zdaniem wygodniejszą, sam wjazd do niej też nie jest taki głupi bo jest mniej drzew :P

2. dostaniesz łódeczkę na rybki :P

3. wystarczy przepłynąć na drugą stronę na małą wyspę gdzie są iguany, potrzebne do któregoś ulepszenia torby - poza tym iguany są tylko w tym obszarze, gdzie mamy 'poszukiwany żywy lub martwy" (blackwater i okolice)

Jak chcesz zbierać pucharki to przed zmianą trzeba dwóch rzeczy przypilnować, jak coś to napiszę później czego :P

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Eloszki napisał:

No dawaj jakich bo ciekawość mnie zżera :)

W spoilerze dla nadwrażliwych

Spoiler

- trzeba z kimś z obozu spędzić przyjemnie trochę czasu :P np pograć w pokera, napaść na dom, zapolować, takie tam (w sumie niemożliwe chyba do przegapienia... trzeba by lecieć na pałę do przodu)

- trzeba zrobić zadania, których nazw już nie jestem pewien :/ 

                  - zadanie od Straussa na zbieranie kasy od dłużników

                  - zadanie dostępne po przeczytaniu listu w namiocie Artura (Kto kiedyś kochał prawdziwie czy coś takiego)

                  - najlepiej od razu zrobić zadanie dostępne u szeryfa na złapanie gościa sprzedającego lewe lekarstwa

- dodatkowo do czwartego rozdziału włącznie trzeba wrzucić do skrytki w obozie 250$ (nie wyobrażam sobie nie zrobić tego, no ale mimo wszystko piszę) oraz zebrać 5 przedmiotów dla ludzi z obozu (też trudno by tego nie zrobić, bo ja czekam aż do obozu wróci babka żeby jej dać piątą rzecz a jestem na samym początku trzeciego rozdziału).

Tyle. Do tego przechodząc do social club można sprawdzać postęp trofeów - głównie trzeba uważać na pomocna dłoń (związane z zadaniami za honor).

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoiler

- zadanie dostępne po przeczytaniu listu w namiocie Artura (Kto kiedyś kochał prawdziwie czy coś takiego)

 

Pamiętasz może o co  chodziło w zadaniu powyższym? Resztę kojarzę ale tego nie bardzo... 

No chyba, że to nie dotyczy aktu 2, bo jeszcze go nie skońzzyłem :) ? 

 

Edytowane przez Eloszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Eloszki napisał:
  Ukryj zawartość

- zadanie dostępne po przeczytaniu listu w namiocie Artura (Kto kiedyś kochał prawdziwie czy coś takiego)

 

Pamiętasz może o co  chodziło w zadaniu powyższym? Resztę kojarzę ale tego nie bardzo... 

Spoiler

Jakaś jego obstawiam, była, albo po prostu stara znajoma chciała, żeby jej pomógł wyciągnąć jej brata z jakiejś sekty.

To wszystko są zadania z 2. rozdziału. Oprócz ostatniego, które teoretycznie można zrobić przez kilka rozdziałów.

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - zrobione wydaję się że obecnie nic nie ominąłem - i nie chodzi tu o jakaś tram trofkę bo na to raczej mam wywalone ale o samą fabułę i zadania aby nic nie ominąć :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna będzie nagrodą tylko dla największych tryhard'ów. Trofki do pominięcia to jest małe piwo przy wbijaniu 70 złotych medali, przy czym nie działa to tak pięknie, jak przy GTA V. Trzeba spełnić wszystkie wymagania za jednym razem, aby otrzymać złoto. Do tego 90 wyzwań, skórowanie i badanie zwierząt, no troszkę zejdzie na to... :yao:

 

@Eloszki rozumiem, że jesteś chętny na multi, jak już będzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście multi na 100% - o ile nie wpierdzielą tam różowych koni, jetpacków, i jednorożców już na dzień dobry. Do multi muszę tylko skończyć fabułę więc pewnie na premierę multi się lekko spóźnię :)

 

Czy ktoś ma info dotyczące jednego plakatu znalezionego w grze nagroda - 100$:

Spoiler

Jest do zdobycia nagroda 100$ za znalezienie jakiejś księżniczki zaginionej 15 lat temu? Ktoś trafił na jakikolwiek ślad? Może być ciekawie 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wybijaniu złotych medali wymagania nie są największym problemem. Najgorszy jest fakt iż przy powtarzaniu misji Arthur ma tylko podstawowy rewolwer, karabin, staty na 2 poziomie i 0 przedmiotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



...po wykupieniu sprzętu u trapera dostajemy dodatkowy pasek zabójczej precyzji

Możesz doprecyzować, jaki to konkretnie sprzęt? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KOMARZYSKO napisał:

Możesz doprecyzować, jaki to konkretnie sprzęt? Dzięki.

No za zebranie wszystkich skarbów :) zestaw kabur i pasów z amunicją.

A mówiąc 'dodatkowy' pasek' miałem na mysli 9 poziom umiejętności, czyli trochę wydłużamy pasek, źle się wyraziłem.

Głównie chodziło mi o to, że ten zestaw zdecydowanie najłatwiej zebrać, bo wystarczy łącznie pojechać w 9 miejsc. Raz, że dostaniemy za to +1 do zabójczej precyzji po złożeniu (na stałe, nie tylko podczas noszenia wszystkiego) to jeszcze zbierając skarby dostajemy chyba 8 sztabek złota łącznie. Więc generalnie warto. 

Edytowane przez xavris
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartym rozdziale polecam

 

   po odbiciu małego Jacka i powrocie do obozu usiąść z całą kompanią przy ognisku. Widok chłopca na kolanach u Abigail wywołał u mnie niemałe wzruszenie do tego piosenka śpiewana przez Javiera - cud    

 

Tak naturalnej sceny w grach wideo jeszcze nie było i długo nie będzie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to bym znalazł paru chińskich ochotników przeciągnąć za koniem po asfalcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież myślałem że mnie rozniesie...

Cały dzień nie mogłem się pochwalić, że złowiłem pierwsza legendarna rybę :p

franca była o taka wielka |                                              |, takie oko miała szwagier. Dzielnie walczyła przez dobre kilka minut ale przegrała :p

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zabawiać z pannami lekkich obyczajów? Poza zamówieniem babki do pomocy w kąpieli nie widziałem takiej opcji. Kolega pyta jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Przemek_07 napisał:

Da się jakoś zabawiać z pannami lekkich obyczajów? Poza zamówieniem babki do pomocy w kąpieli nie widziałem takiej opcji. Kolega pyta jak coś.

Nie w RDR nie ma czegoś takiego :) 

 

Pytanie kto (prócz mnie) gra od premiery i nadal jest w 2 rozdziale a ma już przegrane z dobre ponad 50h? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AXA napisał:

Nie w RDR nie ma czegoś takiego :) 

 

Pytanie kto (prócz mnie) gra od premiery i nadal jest w 2 rozdziale a ma już przegrane z dobre ponad 50h? :)

Ja jestem na samym początku 3. rozdziału, naciągnijmy że się liczy :P Godzin ile mam przegrane nie mam pojęcia, ale 50 to na bank :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od premiery i z drugiego rozdziału jeszcze długo chyba nie wyjdę ;) .

 

Wczoraj cały dzień szukałem WAPITI - i dalej nie wiem gdzie to coś się chowa. Ktoś podpowie gdzie go szukać lub jaką ma ikonkę na mapie? Przejechałem chyba przez wszystkie ikonki zwierząt i w każdej trafiam na jelenie.... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Eloszki napisał:

Ja gram od premiery i z drugiego rozdziału jeszcze długo chyba nie wyjdę ;) .

 

Wczoraj cały dzień szukałem WAPITI - i dalej nie wiem gdzie to coś się chowa. Ktoś podpowie gdzie go szukać lub jaką ma ikonkę na mapie? Przejechałem chyba przez wszystkie ikonki zwierząt i w każdej trafiam na jelenie.... :) 

Taki trochę większy jeleń z dużym porożem. Sporo tego w sumie biega. 

Weź łosia znajdź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zaraz będę szukał idealnej skóry z wiewiórki - tu dopiero będą jaja jak czegoś dużego nie potrafię znaleźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Eloszki napisał:

Jeszcze zaraz będę szukał idealnej skóry z wiewiórki - tu dopiero będą jaja jak czegoś dużego nie potrafię znaleźć. 

Weź mi nie mów o wiewiórkach nawet... Mimo że to jest praktycznie wszędzie, to weź to wypatrz, doprowadź do sytuacji, żebyś mogł strzelić w łeb (powodzenia w gęstym lesie...) i jeszcze żeby franca miała 3 gwiazdki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja praktycznie nie poluję, sporadycznie coś zabiję, mam parę miejsc z legendarną zwierzyną może później się tym zajmę. Łowienie ryb ma sens, dostaję się sporo punktów do paska zdrowia, ale nie przepadam za rybami:1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×