Skocz do zawartości
DaraS

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dzisiaj skończyłem, a przed chwilą obejrzałem podsumowanie pierwszego RDR, którego kiedyś tam przeszedłem i jakie było moje zdziwienie jak okazało się, że jedyne co pamiętam z pierwszej części, to tyle że graliśmy Marstonem i to, że na końcu go zabili. Nic więcej nie pamiętałem, nawet tego, że John szukał pozostałych żywych członków gangu, żeby ich zabić i przez to do końca RDR2 nie wiedziałem kto przeżyje, a kto zginie, za wyjątkiem Johna i jego rodziny, dlatego dla osób, które nie grały w pierwszą część, druga będzie niesamowitym przeżyciem.



Dużo osób pisało na temat oprawy audiowizualnej, która szału nie robi, ale spróbujcie pograć chwilę na TV w 4K i HDR, to gwarantuje, że będzie bardzo dużo momentów w których kopara wam opadnie do podłogi. Te wszystkie pogodowe smaczki podczas konkretnych  misji robią niesamowite wrażenie i budują napięcie, a z ciekawości pograłem pół godzinki bez HDRu i widać ogromną różnicę, nawet jeśli to całe HDR jest tylko fake'owe jak już kilka osób tu pisało, w co nie chce mi się za bardzo wierzyć, bo różnice widać gołym okiem. W każdym razie dla mnie gra 10/10 i nawet jestem jej w stanie wybaczyć te wszystkie "immersyjne" niuanse.

Swoją drogą gry Rockstara są strasznie "trudne", szczególnie dla osób których RDR2 będzie pierwszą grą, bo z jednej strony fabuła jest napisana rewelacyjnie, ale z drugiej wiemy, że Rockstar nie bawi się w półśrodki i jakieś cudowne zakończenia, dlatego zawsze musimy się spodziewać się najgorszego i grając jedną postacią x godzin okazuje się, że za jakiś czas będziemy grać już kimś innym, niekoniecznie nas interesującym, bo Arthur, to genialnie napisana postać i wiedziałem, że nie uda mu się wyjść z choroby i tylko kwestią czasu jest, że umrze, więc może dlatego, aż tak się nie zirytowałem jak umarł, ale mimo wszystko 100x bardziej wolałem grać nim niż Marstonem

Edytowane przez swiatek94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, swiatek94 napisał:



Dużo osób pisało na temat oprawy audiowizualnej, która szału nie robi, ale spróbujcie pograć chwilę na TV w 4K i HDR, to gwarantuje, że będzie bardzo dużo momentów w których kopara wam opadnie do podłogi. Te wszystkie pogodowe smaczki podczas konkretnych  misji robią niesamowite wrażenie i budują napięcie, a z ciekawości pograłem pół godzinki bez HDRu i widać ogromną różnicę, nawet jeśli to całe HDR jest tylko fake'owe jak już kilka osób tu pisało, w co nie chce mi się za bardzo wierzyć, bo różnice widać gołym okiem. W każdym razie dla mnie gra 10/10 i nawet jestem jej w stanie wybaczyć te wszystkie "immersyjne" niuanse.
 

 

Grafika jest fenomenalna. Ja gram na XoX i to jest kosmos. Na dodatek to gra nie liniowa, tylko sandbox, więc jeszcze większy szacunek dla Rockstar. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam 3 pytania do osób które ukończyły grę.
 

Spoiler

 

1. Czy po ukończeniu 100% fabuły można jeszcze stworzyć torby, które były u Pearsona?

2. W New Austin są dostępne misje poboczne/nieznajomi?

3. Skąd mam 20k $ ? Która z ostatnich misji była tak dochodowa? (Kończyłem grę nad ranem, byłem już nieco padnięty ;))

 

 

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adriann napisał:

Hej, mam 3 pytania do osób które ukończyły grę.
 

  Ukryj zawartość

 

1. Czy po ukończeniu 100% fabuły można jeszcze stworzyć torby, które były u Pearsona?

2. W New Austin są dostępne misje poboczne/nieznajomi?

3. Skąd mam 20k $ ? Która z ostatnich misji była tak dochodowa? (Kończyłem grę nad ranem, byłem już nieco padnięty ;))

 

 

Oprócz ostatniego to to żaden spoiler :P

1. Tak, u pasera. I to za samą kasę, bez skór :/

2. Tylko jeden nieznajomy i listy gończe.

3. Ostatnia misja fabularna

Spoiler

John odzyskuje całą kase zgromadzoną przez gang i Dutcha. Na prawdę przespałeś jedyną istotną misję fabularną w epilogu? :P

 

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te Wasze posty i dochodzę do wniosku, że:

 

Spoiler

niemal każdy z Was posmutniał w momencie, kiedy przyszło kierować Marstonem, po śmierci Arthura

 

A ja Wam powiem, że:

 

Spoiler

dla osób, które ograły RDR to mega piękna sprawa, gdyż w pierwszej części takie samo uczucie było w chwili, kiedy umierał Marston i musieliśmy kierować jego nieopierzonym synem, także tutaj Rockstar wykonał piękny ukłon w stronę fanów. To było w sumie do przewidzenia, ale naprawdę mega się ucieszyłem, kiedy mogłem pokierować John'em i ruszyć do New Austin, odwiedzając stare miejscówki :banderas: To pokazuje jak wiele zależy od perspektywy, tzn czy ktoś zaczął przygodę od RDR2, czy zagrał już we wcześniejszą część na PS3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem o tym pisać, ale stwierdziłem że to i tak wyjdzie to sobie odpuściłem, bo już było za dużo tekstu :P

Ale tak, przypuszczam że odbiór fabuły w bardzo dużym stopniu zależy od znajomości bądź nieznajomości RDR 1. Kwestia podejścia.

Wczoraj w 'pewnym czasopiśmie o grach' czytałem, że RDR 2 ma rozmemłaną fabułę ale stanowi idealny wstęp do RDR 1. Wnioskuję po tym, że uznają historię w RDR 1 za lepszą, to ja nie wiem co tam się musi dziać, żeby to była lepsza historia.

Przy okazji, jako że pewnie za jedynkę się będę zabierał w najbliższym czasie - czy to jest taka sama gra jak RDR 2? Kojarzę, że jak żona grała to biegałem i zbierałem roślinki, więc to jest, ale tak samo się poluje np? Ekwipunek i ogólnie interface też chyba był bardzo podobny, więc wychodzi mi na to że to jest niemalże identyczna gra z inną historią.

A jeszcze wczoraj miałem cichy zawał. Jeżdże sobie spokojnie po bagnach, zbieram orchidee, wchodzi żona do pokoju i mówi (w zasadzie to jest spoler, także jak ktoś nie skończył gry to nie czytać)

Spoiler

"wyglądasz jak Marston. ukradłeś mu kamizelkę". Muszę mu zmienić tą kamizelkę, bo kapelusz ma Arthura i tak :) Jeszcze tylko zarosnąć trochę dla niepoznaki i grać po ciuchu, żeby nie było słychać głosu i może jakoś pójdzie :P

Sytuacja była dramatyczna, ale zastosowałem stare, sprawdzone "tak wyszło" :P

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, xavris napisał:

Oprócz ostatniego to to żaden spoiler :P

1. Tak, u pasera. I to za samą kasę, bez skór :/

2. Tylko jeden nieznajomy i listy gończe.

3. Ostatnia misja fabularna

  Ukryj zawartość

John odzyskuje całą kase zgromadzoną przez gang i Dutcha. Na prawdę przespałeś jedyną istotną misję fabularną w epilogu? :P

 

Spoiler

Pamiętam starcie w górach, ale już podjęcie skrzyni jak przez mgłę, chyba na chwilę mi się przysnęło :D Szkoda tylko że New Austin coś słabe w aktywności. Dzięki!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze tapa nie daje spojlerow, Ja bym Wam bany powlepial za spojler co post.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Szkoda ze tapa nie daje spojlerow, Ja bym Wam bany powlepial za spojler co post.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Ja tu widzę bardzo proste rozwiązanie. Przestań używać Tapatalka. Normalna wersja mobilna działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, danken000 napisał:

Ja tu widzę bardzo proste rozwiązanie. Przestań używać Tapatalka. Normalna wersja mobilna działa bez problemu.

 

Powoli się przesiadam, ale czasem jeszcze odruchowo TAPA klepię, no i wersja mobilna pomimo ustawionych wszystkich powiadomień, niestety nie pokazuje ich na telefonie (aplikacja Chrome ma przyznany dostęp itp, ale dalej dupa :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XDDDDDDDD

Jestem prawie pewien, że to nie nasza wina, że nieprawidlowo działa Ci aplikacja, która wg tego co pisał Ćwir jest lekko upośledzona. Także ten...

Edytowane przez xavris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że w rodziale 6 zniknęły mi listy gończe? Pojawią się jeszcze, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem na to uwagi, czy zniknęły, ale po zakończeniu je miałem. No i też często listy gończe w trakcie gry mi znikały. Był chwilę w jakimś mieście, a nagle zniknął i potem znowu wracał. Niekoniecznie robiąc jakąś misje w tym czasie. 

A tak swoją drogą. Po zakończeniu gry gdy się przechadzałem, akurat " robiąc" list gończy w Rhodos natrafiłem znowu na tych dwóch więźniów. W sensie od nowa ta sama misja. Robiłem to już dużo wcześniej, więc nie wiem czy to jakiś bug czy co. Miał ktoś tak? I jeszcze jedno. Po zebraniu wszystkich kości dinozaura powinienem chyba dostać jakieś zaproszenie na pokaz z tego co słyszałem. Trochę dni w grze minęło, a tylko nagrodę odebrałem. Do mieszkania też się przejechałem czy nie ma jakiegoś listu i też nic. Trzeba czekać dłużej czy co?

Edytowane przez mikelsgrom1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Dilerus napisał:

Czy to normalne, że w rodziale 6 zniknęły mi listy gończe? Pojawią się jeszcze, prawda?

Mi chyba też zniknęła nagroda, którą miałem aktywną. Ale sumie to nie jest jakiś wielki problem, bo później będą dostępne kolejne, także luz.

12 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

 natrafiłem znowu na tych dwóch więźniów. W sensie od nowa ta sama misja. 

A to dziwne... Rozumiem, że doprowadziłeś zadanie do samego końca? Może faktycznie jakiś bug. Szukałeś na necie czy ktoś też to miał? Ja ich nie spotkałem, ale też po tamtej okolicy za dużo później nie jeździłem.

12 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

Po zebraniu wszystkich kości dinozaura powinienem chyba dostać jakieś zaproszenie na pokaz z tego co słyszałem. 

Jeszcze zbieram, dam znać czy u mnie też był problem z tym.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mikelsgrom1 napisał:

A tak swoją drogą. Po zakończeniu gry gdy się przechadzałem, akurat " robiąc" list gończy w Rhodos natrafiłem znowu na tych dwóch więźniów. W sensie od nowa ta sama misja. Robiłem to już dużo wcześniej, więc nie wiem czy to jakiś bug czy co. Miał ktoś tak?

Miałem to samo, a dokładnie:

 

Spoiler

Nie dokończyłem tego questa Arthurem i w momencie, kiedy kierowałem już Marstonem, cały quest zaczął się od samego początku, też się zdziwiłem. Widocznie jakiś mały bug.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak dostałem od niej te zaproszenie:D Trzeba było trochę dłużej poczekać.

Co do tych więźniów. 

Spoiler

No nie pamiętam właśnie czy ukończyłem ich wątek Arturem. Pamiętam, że ostatnie jak ich widziałem to leżeli chorzy i Artur im kazał chyba, żeby każdy poszedł w swoją stronę, a czy to był już koniec to nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mikelsgrom1 napisał:

Co do tych więźniów. 

Nie był, czyli jest odpowiedź :) co nie zmienia faktu, że i tak uważam to raczej za bug, skoro zaczynasz zadanie od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak to jest z tymi skórami :smile:  Zdobyłem w końcu skórę z jelenia w idealnym stanie. Zainwestowałem w narzędzia kaletnicze i chciałem sobie stworzyć jakąś torbę. Potrzebuje np skórę jelenia, wiewiórki i szopa czy tam susła.  I teraz u Pearsona pokazuje mi, że nie mam ani jednego wymaganego składnika, więc dałem mu tą skórę jelenia, którą miałem i dalej to samo. I teraz pytanie, czy mogę mu po kolei dawać te skóry czy mam je nosić ze sobą aż zdobędę wszystkie trzy.  I pytanie numer dwa dlaczego nie pokazuje, że jeden wymagany składnik już posiadam.? Czy możliwe, że upolowałem nie ten gatunek jelenia :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sLk napisał:

Mam pytanie, jak to jest z tymi skórami :smile:  Zdobyłem w końcu skórę z jelenia w idealnym stanie. Zainwestowałem w narzędzia kaletnicze i chciałem sobie stworzyć jakąś torbę. Potrzebuje np skórę jelenia, wiewiórki i szopa czy tam susła.  I teraz u Pearsona pokazuje mi, że nie mam ani jednego wymaganego składnika, więc dałem mu tą skórę jelenia, którą miałem i dalej to samo. I teraz pytanie, czy mogę mu po kolei dawać te skóry czy mam je nosić ze sobą aż zdobędę wszystkie trzy.  I pytanie numer dwa dlaczego nie pokazuje, że jeden wymagany składnik już posiadam.? Czy możliwe, że upolowałem nie ten gatunek jelenia :confused:

Najlepiej spisz sobie na kartce ile jakich skór potrzebujesz i mu je sprzedaj od razu, będą sobie leżeć i czekać. Całą reszte skór sprzedawaj traperowi to może uzbierasz na jakieś ubranko od niego :)

Dlaczego nie pokazuje, że sprzedałeś mu skórę to nie wiem... Jeśli była idealna powinno się normalnie pojawić, bo skóra jelenia to skóra jelenia.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w co warto inwestować u trapera? Zauważyłem, że ma jakieś pasy, bandoliery itp.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, sLk napisał:

A w co warto inwestować u trapera? Zauważyłem, że ma jakieś pasy, bandoliery itp.  

Pasy i bandoliery to koniecznie, bo to jest ulepszenie takie ogólne - kabury zmniejszają zużycie broni (i u trapera możesz mieć szybciej drugą kaburę niż fabularnie ją dostajesz), pasy amunicyjne, odziwo, zwiększają ilość amunicji, którą mozesz nosić :) Odblokowujesz kolejne elementy za wykonywanie wyzwań bandyty, zbieracza itp. Warto kupić jak najwsześniej dowolne ulepszenie każdego z 4 elementów, niestety początkowo nie będą pasować do siebie :/ Zabranie 4 elementów każdego setu masz określony bonus, dodatkowy kwadracik jednej ze statystyk. Kolejny kwadracik dostajesz za zebranie trzech całych setów dających konkretny bonus. Czyli żeby mieć maksymalnie ulepszone wszystkie statystyki musisz zrobić wszystkie wyzwania i kupić cały sprzęd od trapera :)

i nie kupuj kabur i pasów u rusznikarza bo są gorsze.

A ubrania to po prostu ubrania. Co najwyżej są cieplejsze i tyle, ale tak to tylko wygląd.

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One się czymś od siebie różnią poza wyglądem?  Czyli jak zdecyduje się na set powiedzmy bandyty to już kupować wszystkie elementy z jednego setu? 

Niektóre są nagrodami za wyzwania. I teraz np za wyzwanie hazardzisty jest kabura i gdzie ona jest? Mam zrobione to wyzwanie ale jakoś nie zwróciłem uwagi czy pojawiłą się nowa kabura. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sLk napisał:

One się czymś od siebie różnią poza wyglądem?  Czyli jak zdecyduje się na set powiedzmy bandyty to już kupować wszystkie elementy z jednego setu? 

Niektóre są nagrodami za wyzwania. I teraz np za wyzwanie hazardzisty jest kabura i gdzie ona jest? Mam zrobione to wyzwanie ale jakoś nie zwróciłem uwagi czy pojawiłą się nowa kabura. 

każda kabura sama w sobie daje dokładnie to samo. Różnica pojawia się dopiero na etapie zebrania 4 elementów jednego zestawu.

Nagrody za wyzwania dostępne są za wyzwania 1, 3, 7 i ostatnie. Nie każdy set zbiera się w tej samej kolejności, w sensie jedno wyzwanie na 1 poziomie da kabure a inne na 1 poziomie da pas z amunicją. Pewnie nie masz jeszcze żadnego zrobionego całego (polecam poszukiwacza skarbów, można szybko wbić), więc kupuj różne lementy, żeby mieć wszystkie wzmocnione z dowolnego zestawu.

Później dla wyglądu możesz sobie ustawić który chcesz, raz zdobyty bonus zostaje. Bnadoliera na klacie nie musisz nosić w ogóle a i tak masz bonus do amunicji.

http://www.accelerated-ideas.com/news/red-dead-redemption-2-how-to-unlock-reinforced-equipment.aspx

Tu masz to w jednym miejscu wyjaśnione wszystko, tak będzie najłatwiej.

Edytowane przez xavris
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest tak dobra że chyba będę musiał ją uhonorować platynowym pucharkiem i tu pojawia się pytanie... Czy trofeum "Chłopiec na posyłki"(5 przedmiotów dla towarzyszy) ma wpływ na "Najlepszy na zachodzie"(100% gry)? Chodzi o to że nie zdobyłem przedmiotów przed końcem 4 rozdziału i nie wiem czy liczy się to do ukończenia 100% gry, a słabo by było klepać wszystko na marne. Ktoś wie?

btw. Jak można zrobić trofea do pominięcia w grze z otwartym światem, trochę pomyłka..

Edytowane przez Adriann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adriann napisał:

Ktoś wie?

btw. Jak można zrobić trofea do pominięcia w grze z otwartym światem, trochę pomyłka..

To trofeum nie jest potrzebne do przejścia na 100%, to co jest wymagane możesz sobie sprawdzić na ekranie postępu.

Ale tak, pomijalne trofea w tego typu grach to zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×