Skocz do zawartości
DaraS

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Karaluch69 napisał:

Jak dla mnie to jest chyba jedna z największych premier tej generacji, na którą absolutnie nie czekam. No nie jarają mnie westerny i podejrzewam, że nie jestem odosobniony w tej niechęci. W jedynkę pograłem może z 10 godzin i i odpuściłem bo zwyczajnie nie czuję klimatu dzikiego zachodu.

Dziwi troche Twoje podejscie nie kreca ciebie westerny a gre ktora w kolo tego buduje caly swiat czekasz.

Ja nie mam nic przeciw westernom RDR ogralem choc gdzies w 3/4 juz tylko parlem do przodu byle by fabule skonczyc. swiat mnie nie powral, fabularnie ok.

CoJ: Gunsligher za to w kategorii mniejsze, z pomyslem na siebie przyjemne mi podszedl.

Nie mam awersji do westernow ale z racji iz jako jeden z niewielu nie uwazam RDR za arcydzielo tylko dobra gre ktora technicznie na PS3 byla padaczka. To o ile jestem RDR2 zainteresowany o tyle jest to tylko zainteresowanie - nie hajp. 

 

4 minuty temu, malpka napisał:

Moje zainteresowanie premierami RDR2 i nowego TR jest takie samo i kompletnie mnie nie interesują.

No ja pewnie predzej siegne po TR nizli RDR2 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra gra jest dobra niezależnie od settingu. 

 

Do pierwszego RDR podchodziłem jak do jeża i skończyłem jakieś 5 lat po premierze mimo że miałem płytę day one.

R* tak jak Noughty Dog zawsze trzyma poziom , niezależnie że setting który może nam nie pasować.

 

Jako posiadacz XOX tym bardziej chcę zagrać, bo to będzie najlepsza gra do ogrania na tym sprzęcie, a jednocześnie XOX będzie najlepszym sprzętem do ogrania tej gry. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się jaram strasznie. Bo pierwsze RDR było dla mnie jedną z najlepszych gier jakie grałem w życiu.  Bardzo rzadko zamawiam preordery czy kupuję gry na premierę, ale w tym przypadku tak będzie.

 

Uwielbiam w tej grze jedno. Atmosferę. Jest ona gęsta jak stary majonez :banderas: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, hacker25 napisał:

A ja się jaram strasznie.

 

 

Uwaga bedzie oczywista oczywistosc - nie tylko skierowana do Ciebie ale takze do innych ktorzy wyczekuja premiery. 

To ze ja mam bardziej chlodne podejscie nie znaczy ze to cos ujmuje z waszego entuzjazmu. 

 

Odrobinke wam zazdroszcze nawet bo ja od jakiegos juz czasu nie potrafie odnalezc tej podrajki przedpremierowej. 

Z bogatej playlisty wybieram gre siadam i gram. Czasami jest swietna a czasami tylko dobra ale jesli jest po prostu dobra i tego sie spodziewalem to oczywiscie nie zaluje czasu spedzonego z produkcja. Bywa ze sie przemecze przez gre slabsza (bo jesli gra nie jest crapiszczem a rozgrzebalem to zal porzucic). 

Sa gry ktore jeszcze potrafia mnie zaskoczyc. np jako osoba nic nie wiedzaca o Yakuzie po zasiegnieciu opinii postanowilem zaryzykowac i mimo pewnych technicznych bolaczek gra zerwala mi czapke z glowy wkrecilem sie niesamowicie. 

Ale nie byla to gra ktora sie jaralem... Do Deusa Human Revolution zabralem sie jak kupilem 3cia kopie (lepiej pozno niz wcale) i gre ocenilem jako bardzo dobra. 

Moze to kwestia tego ze wole trzymac oczekiwania na wodzy zeby pozniej sie nie rozczarowac - bo ludzie pisza mesjasz, 11/10 - siegam ogrywam no jest dobrze moze dobrze z plusem i tyle. Koncze i zaczynam sie zastanawiac czego ja nie odnalazlem w danej grze ze ocenilem ja zdecydowanie nizej nizli wiekszosc graczy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MagEllan napisał:

Dziwi troche Twoje podejscie nie kreca ciebie westerny a gre ktora w kolo tego buduje caly swiat czekasz.

No nie czekam właśnie:

Jak dla mnie to jest chyba jedna z największych premier tej generacji, na którą absolutnie nie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Karaluch69 napisał:

No nie czekam właśnie:

Jak dla mnie to jest chyba jedna z największych premier tej generacji, na którą absolutnie nie czekam.

 

A to ja przepraszam widocznie jakis paproch mialem na erkanie i zakryl "nie"

 

63250352b48315sorki_potworki.jpg

 

W takim razie skoro nie czekasz to jestes jeszcze dalej nizli moja skromna osoba jesli chodzi o te gre. 

Ale premier troche bedzie wiec raczej na brak tytulow do ogrania nie ma co narzekac (nawet jesli nie ma sie 60 zaleglych tytulow do ogrania)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaram się , ile to lat minęło od ostaniego takiego trailera R* ..... Zupełnie szczerze to już nie jest dla mnie ta sama firma co kiedyś , ale jednak ktokolwiek może posunąć coś do przodu to tylko oni albo CD projekt ( stosunek wielkości mapy do jakości , więc odrzucam naughty czy ubi ) 

 

Jeżeli chodzi o gameplay widzimy rdr na sterydach nie ma co ukrywać , grafa nie porywa ( umówmy się , assasyn czy kingdom w 4k dają radę jeżeli chodzi o "lasy" ) ale jednak wystarczy kilka tych ujęć z hudem gdzieś na wzgórzach żeby wyobraźnia zaczela pracować , w przeciekach było też o złożonym a.i npcow czy zwierząt ... Jakoś nie widać tego ale też nie było jeszcze dedykowanego materiału o faunie . 

 

Czekam i biorę na Xbox x w dzień premiery ale poprzeczka jest wysoko , Wiesiek 3 bloodborne kingdom ta półka . Rdr 1 odświeżałem ostatnio i zestarzało się godnie ( zwłaszcza na koksie heh ) ale też uderza tam ewidentna smuta i koniec epoki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandboxy TPP znamy od początku gatunku .. Ghotic, Mafia, GTA3, Goodfather, Scareface, Assasin's Creed, Prototype, Just Cause, Batman AC itd itd - i w zasadzie każde studio dokładało jakąś cegiełkę do gatunku, ale po GTA4 ewolucję przechodziła tylko grafika, panowie doszli do momentu wyczerpania formuły i tytuły stały się do siebie tak podobne jeżeli chodzi o mechanikę oraz animacje że teoretycznie od kilku lat to gramy w jedną i tą samą grę tylko osadzoną w innych miejscach w innych czasach, system walki, strzelanie zza osłon, prowadzenia pojazdów, jazda konno, czy brak możliwości wejścia w relacje z NPC (poza misjami fabularnymi czy pobocznymi) to tylko manekin który robi sobie swój skrypt, ideą takiej gry jest dojechać od punktu A do B i wykonać misje ... czyli zabić, zdobyć przedmiot, porozmawiać z kimś, wrócić do punktu A. Dlatego jest tak dużo klonów, odgrzewanych kotletów itd itd ... 

 

Powiem teraz tak, po tym trailerze to ja tylko współczuje innym wydawcom którzy zaklepali termin dla swoich gier na październik, listopad czy grudzień, nadciąga ewolucja i rewolucja!... ogromna ilość nowych mechanik, oprawa na poziomie animacji, animacje bardzo realistyczna, w końcu będzie się dało wejść w relacje z spotkanymi NPC, detal taki jak ślady na błocie, smugi światła zależne od wilgotności powietrza, panowie właśnie na naszych oczach Rockstar pisze kolejny rozdział w branży gier. Nie mam wątpliwości że to będzie gra roku i pewno średnia ocen będzie blisko 10. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Malakay napisał:

Nie mam wątpliwości że to będzie gra roku i pewno średnia ocen będzie blisko 10. 

 

To troche nie dobrze, ze tyle przed premiera po jedynym zwiastunie z gameplay'ami juz sie dziesiatki pojawiaja - obiektywizm level hard ;) Wsztrzymajmy konie, bo juz Bungie pokazało jak to jest zaufac "renomie i marce", a potem obudzic sie z cudzym kolanem w tyłku ktore zdecydowanie nie jest nieruchome, tylko wykonuje ruch posuwisto-zwrotny nabierajac predkosci naddzwiekowej.

 

Uwielbialem GTA V, uwielbialem RDR ... ale nie przekonuje mnie to, ze "Rockstar to Rockstar" ... nie dzis ;) Dlatego wole byc sceptyczny i potem miec zajawkę jakie to jest dobre, niz sie rozczarowac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, czacha79 napisał:

Uwielbialem GTA V, uwielbialem RDR ... ale nie przekonuje mnie to, ze "Rockstar to Rockstar" ... nie dzis ;) Dlatego wole byc sceptyczny i potem miec zajawkę jakie to jest dobre, niz sie rozczarowac.

 

Co do nierobienia wygorowanych oczekiwan w pelni sie zgadzam.

A opinia o R* jako mesjaszu studiow produkujacych gry tez moim zdaniem jest przesadzona. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Co do nierobienia wygorowanych oczekiwan w pelni sie zgadzam.
A opinia o R* jako mesjaszu studiow produkujacych gry tez moim zdaniem jest przesadzona. 
 
Mesjasz to raczej nie (no dobra kiedyś, kiedyś może), ale najtrafniej można by było powiedzieć, że KREDYT zaufania maja i jeżeli chodzi o Mnie biorę na premierę na XboxOne X, bo lubię takie klimaty :)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Mesjasz to raczej nie (no dobra kiedyś, kiedyś może), ale najtrafniej można by było powiedzieć, że KREDYT zaufania maja i jeżeli chodzi o Mnie biorę na premierę na XboxOne X, bo lubię takie klimaty :)

 

Alez ja rozumiem ze gra wyczekiwana i ze ze ktos moze chcec kupic day 1.

Co do kredytu zaufania - u mnie malo ktora firma go ma.

Ale patrzac globalnie co sie sprzedaje i w jakich ilosciach to widac ze ludzie i tak kupuja. Czesto kupuja cos co znaja, moze nie bylo to rewelacyjne, ale wiadomo czego sie spodziewac (dobrej gry).

Sa tez przypadki ze jest posucha i ludzie kupia cokolwiek na premiere i dzieki temu sprzedaz w tygodniu 1 przewyzsza oczekiwania (pierwsze WD)

 

Ja pisalem wczesniej, moze wiek, moze zmeczenie materialu, moze nadmiar tytulow do ogrania (w tym tych dobrych i bardzo dobrych) ale ja nie potrafie juz odnalezc w sobie o jaram sie bo nowa gra.

 

Zakladam ze gra na KoXie jak i Pro wypadnie dobrze (lub swietnie) od strony technicznej ciekaw jestem jak bedzie na Sce i PS4 Amator.

Bo jesli bedzie to poziom RDR z PS3 no to z pewnoscia nie siegne po ta gre poki nie odesle PS3 na emeryture i nie zastapi jej Xbox (niewazne X czy nastepca).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MagEllan napisał:

Zakladam ze gra na KoXie jak i Pro wypadnie dobrze (lub swietnie) od strony technicznej ciekaw jestem jak bedzie na Sce i PS4 Amator.

Bo jesli bedzie to poziom RDR z PS3 no to z pewnoscia nie siegne po ta gre poki nie odesle PS3 na emeryture i nie zastapi jej Xbox (niewazne X czy nastepca).

 

 

Nie przesadzaj. Port Mafii 2 był znacznie gorszy.

Jak mówiłem tak zrobiłem i zamiast kupić RDR2, TR, AC:O czy JC4 złożyłem preorder na... Spyro.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malpka napisał:

Jak mówiłem tak zrobiłem i zamiast kupić RDR2, TR, AC:O czy JC4 złożyłem preorder na... Spyro.

 

Haha... Jedyna pewna inwestycja z tych propozycji :4_joy: Sam za szczeniaka ogrywałem Spyro na szaraku i na samą myśl o tej zremasterowanej trylogii mam mokre sny ale RDR 2 to będzie mesjasz. Ja wam to mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malpka napisał:

Nie przesadzaj. Port Mafii 2 był znacznie gorszy.

Mafia 2 to przecietna gra.

I nie przesadzam - M2 robiko 2K Czechy i inne oddzialy 2K, to nie sa studia ktore maja reputacje Rockstara.

Wystarczy spojrzec na materialy DF - M2 wykreslilem z pamieci, w RDR spedzilem wiecej czasu i technicznie na PS3 to byla i jest padaczka (od rozdzialki poczawszy na spadkach plynnosci podczas walki skonczywszy).

Mam do ogrania jeszcze Koszmar NieUmarlych ale jak sobie pomysle jak to wyglada i jak to dziala to mi sie odechciewa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i stwierdzam, że jest dobrze. R* to R* i poniżej pewnego poziomu nie schodzą. Oczywiście nie twierdzę, że będzie przełom Game of the Universe itp. ale skoro ludzie jarają się kupami od Ubi czy EA, które wychodzą co roku/2 lata lekko przypudrowane względem poprzednika, to tym bardziej będą jarać się  RDR. Dlatego zdziwiłbym się, gdyby gra nie miała ocen na poziomie 9X/100  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gier w klimacie westernu jest dziś jak na lekarstwo, dla mnie możliwość chwycenia za rewolwer i ramię w ramię w multi napadanie na innych/banki/konwoje aż miło :)

Poza tym argument z zada: R to R na mnie działa wierzę że poniżej pewnego poziomu nie spadną...

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, DigitalMan_PL napisał:

Gier w klimacie westernu jest dziś jak na lekarstwo

A to prawda jest. Gry osadzone w tej epoce maja potencjal. Ale jak widac chyba nie zarabiaja kroci skoro wielcy wydawcy nie rzucili sie na nie. 

Bo nie oszukujmy sie jakas gra chwyci a potem kazdy wiekszy wydawca chce miec swoja gre ktora tylko nasyca rynek a zostanie najlepszym (czyt zarabiajacym najwiecej) posrodku coraz wiekszej ilosci gier kopiujcych te same schematy nie nalezy do prostych. Rynek sie przesyca. 

Byl boom na strzelanki FPS, potem otwarte swiaty, teraz ciutek battle royale...

 

Nie jestem jakims wielkim fanem westernow - ale to choc jakas odmiana jesli chodzi o to gdzie gra sie rozgrywa, ba daje pole do popisu bo mozna fajna fabule zrobic. 

No i jak mowie cos innego z dopasowana mechanika pod realia nizli tasmowo wypluwane gry. 

RDR - bylo dobre (jak pisalem nie jestem z tych co wielbia ta gre)

CoJ Gunslinger - mala gierka ale dla mnie dobra z plusem, fajnie sie kleila i od strony historii jak i mechanik. 

 

Roznorodnosc to jest to co jest w grach potrzebne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, DigitalMan_PL napisał:


Poza tym argument z zada: R to R na mnie działa emoji14.png wierzę że poniżej pewnego poziomu nie spadną...
 

 

Oczywiście, że dobrze wszystko weryfikować i niczego nie brać za pewnik. Ale mimo wszystko,  w dzisiejszych czasach  gdzie ludzie grają w kolejne Fify, CoDy czy Ass Creedy zachwycając się wprowadzonymi  w kolejne odsłony nowinkami, są jeszcze firmy, które starają się utrzymać jakiś poziom swoich produkcji. I właśnie R* jest jedna z takich firm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sLk napisał:

 

Oczywiście, że dobrze wszystko weryfikować i niczego nie brać za pewnik. Ale mimo wszystko,  w dzisiejszych czasach  gdzie ludzie grają w kolejne Fify, CoDy czy Ass Creedy zachwycając się wprowadzonymi  w kolejne odsłony nowinkami, są jeszcze firmy, które starają się utrzymać jakiś poziom swoich produkcji. I właśnie R* jest jedna z takich firm. 

 

Ludzie graja i kupuja to co znaja, stad nowym IP ciezej. 

Gry od UBI oprocz kompletnej kaszanki techniczej wiesz czego po nich sie spodziewac. Nic szczegolnego pograc mozna. To samo tyczy sie innych firm. 

Bywaja dobre pewniaki gdzie okazuje sie ze kontynuacja nie wypadla lepiej (w mojej opinii Wolf: TNO vs TNC). 

 

Oczywiscie jesli chodzi o nowe IP czasami wyskoczy cos jak filip z konopii oczywiscie czasami dobre nowe IP nie musi zawsze byc sukcesem sprzedazowym.

 

Ja akurat do R* podchodze neutralnie.

 

Za to do dzis bije brawa za marketing W3. Genialne w swojej prostocie - pokazac ze jest sie przyjaznym dla konsumenta i liczyc ze konsument to doceni, jednoczesnie dbajac o to zeby produkt byl na poziomie. Rewelacyjnie rozegrane. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MagEllan napisał:

A to prawda jest. Gry osadzone w tej epoce maja potencjal. Ale jak widac chyba nie zarabiaja kroci skoro wielcy wydawcy nie rzucili sie na nie. 

Bo nikt nie próbował. Żaden duży wydawca się za to nie weźmie dopóki ktoś inny nie odniesie sukcesu, a niestety nie ma komu. Osadziliby CoD'a czy Battlefielda w tych klimatach i kto wie jakby się to skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, danken000 napisał:

Bo nikt nie próbował. Żaden duży wydawca się za to nie weźmie dopóki ktoś inny nie odniesie sukcesu, a niestety nie ma komu. Osadziliby CoD'a czy Battlefielda w tych klimatach i kto wie jakby się to skończyło.

Techland pod egida UBI probowal z CoJ.

Jak pisalem roznorodnosc w grach - to ze ja nie siegam po souls-like czy survival nie znaczy ze nie doceniam gier dobrych w tym gatunku. Ba co wiecej sledze doniesienia, informacje, a jesli gra ma dobre oceny to staram sie dowiedziec co w niej jest takiego co porwalo graczy.

 

Moim zdaniem Westerny to jest nisza ktora ktos powinnien zagospodarowac. Ryzyko jest, ale nikt przeciez nie musi inwestowac setek milionow mozna zrobic cos mniejszego, w mniejszej cenie i liczyc ze nadrobi iloscia sprzedanych kopii - tak pewnie nie zarobi setek milionow ale byly juz przyklady gier ktore choc robione za male pieniadze zarobily tego wielokrotnosc a to juz jest zarobek. Jak mawiaja ziarnko do ziarnka.

 

No ale co ja tam wiem, przeciez asset flipy sa tanie w produkcji i zarabiaja.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunt: Showdown - przyjemna gra na PC w klimatach westernowych z domieszką post apo i potworów (survival z pierwszej osoby - pvp+pve). Nie śledze tego tematu ale zakładam, że rdr2 sie pewnie dobrze sprzeda bo to R ale fajnie gdyby tryb multi zatrzymał graczy na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który inny wydawca nie prezentuje swoich tytułów na E3 gamescomie I innych targach? Dlaczego GTAV 4 lata po premierze jest nr1 na listach sprzedaży? Rockstar zapracował sobie markami na pozycje mesjasza wśród producentow czy się to komuś podobna czy nie. Rdr wykosi wszystko Co wyszło I Co wyjdzie w przyszłym roku, nadciąga najbardziej rozbudowany sandbox z grafiką która dorówna liniowym produkcją AAA... Czekam na kolejny materiał żeby zobaczyć misje w akcji, natomiast tytuł biore na premiere. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×