Skocz do zawartości
Tomi915

BATTLE CHASERS: NIGHTWAR

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem chwilę (ok 3 godzin) u znajomego, urywa dupę, szczególnie fanom "Heroes'ów". Świetne (j)rpg z elementami turówki. Moja kopia już w drodze., bo cena niska jak na PS4. Tutaj macie reckę Recka na PSSite

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kopia dotarła, pograłem 2 godziny i bardzo mi się to podoba.

Nie spodziewałem się niczego rewolucyjnego i niczego takiego w tej grze nie ma.

Ładna kolorowa grafika, bardzo ładne animacje, bardzo klimatyczne lokacje. 

Jedynie do czego mogę się przyczepić to do tego co w każdej grze jrpg, dziesiątki potyczek z tymi samymi przeciwnikami które zaczynają bardzo szybko nużyć, ale taki urok tych gier.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy wersja kupiona w uk posiada polskie napisy ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy gra dalej się tak crashuje jak po premierze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona, było kilka łatek i od dawna wszystko śmiga. Dla mnie TOP3 tego roku, ale i tak wyprzedzą ją milionowe odcinki Fifa, Cod czy inne Lego. MOCNE 9/10

 

p.s. Po czasie już nie trzeba walczyć z tymi samymi wrogami, bo nasz lvl rośnie i oni się boją. Nie ma ich auto ataku. Jednak warto z nimi często walczyć, bo nasz lvl rośnie, a jak przyjdzie do Areny czy Bossów to "raczej" warto :) Od 20lvl 80% przez mapy NIKT nas nie rusza.

Edytowane przez Tomi915

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tomi915 napisał:

Gra ukończona, było kilka łatek i od dawna wszystko śmiga. Dla mnie TOP3 tego roku, ale i tak wyprzedzą ją milionowe odcinki Fifa, Cod czy inne Lego. MOCNE 9/10

Ile mniej więcej zajęło Ci przejście całości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Karaluch69 napisał:

Ile mniej więcej zajęło Ci przejście całości?

 

Spędziłem w tej grze 50 godzin, Platynek już dawno nie robię, ale tutaj robiłem wszystkie poboczne misje, NIE leciałem byle szybko do końca. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perełka. Jestem w połowie gdzieś po jakichś 20 godzinach. Fajny i nieskomplikowany, ale też nieprostacki, system walki. Na prawdę warto zwłaszcza, że jest na przecenie w ps store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry Panowie (i Panie)....

 

Pytanko mam do Was :P

 

Jestem na etapie ostatniego bossa, no i zamiata mnie jak chce :P Jak już zostaje 6k HP do zbicia maks to zawsze cały team pada na ryj po jakimś uber ataku + fatum :P

 

Macie jakieś rady??

 

Bo wychodzi na to, że będę musiał w Szczelinach Many farmić te ulepszone kryształy, z których podbiję ekwipunek fioletowy poziom wyżej czyli do legendy i to samo z armorem :P nie lubię mozolnego grindu / farmy ale tutaj jak widać chyba nie to czeka...

Oczywiście moja 3 ma wykraftowane legendarne bronie jak coś :P

 

No i jeszcze 2 sprawy ;) 

Mieliście wrażenie, że jest problem z balasnem w tej grze? Bo albo rozye.... jesz wszystko co stanie Tobie na drodze bez problemu, albo już biją Ciebie jak szmatę... NIGDY nie ma poziomu po środku...

 

No i podczas ostatniej walki boss rzuca Tarcze w 2 wersjach z redukcją magiczną, lub fizyczną... 

Więc na chłopski rozum gdy rzuca tarczę z redukcją magiczną, to powinniśmy bić fizycznymi atakami, które nie powinny być redukowane tak?? A gdy rzuca tarczę z redukcją fizyczną, to bijemy magicznymi atakami??

Tak Ja to widzę, ale bez względu na atak, to za każdym razem obrażenia są DRASTYCZNIE redukowane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakim składem grasz i jaki masz sprzęt (jaki lvl)? Ja osobiście ostatniego bossa pyknąłem na lajcie. Jeżeli chodzi o balans walk to faktycznie jak przeciwnicy mają jakoś 2,3 lvl więcej niż Twoja ekipa to w miarę to wyrównane, ale po wbiciu 30 lvl na moich 3 mainach czyściłem wszystko bez problemu. Jeszcze nie sprawdziłem dobrze NG+ bo może tam level przeciwników wzrasta.

 

Osobiście polcam skład Calibretto, Gully i Alumon. Dziewczyna tauntuje, robot leczy a alumon od dpsu plus pomocniczy heal od czasu do czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój skład: Gully, Monika, Alumon wbity każdy ma 30lvl... Każde z nich ma tą wykraftowaną legendarną broń (ona jest na bodajże 28 lvl, czyli maks ile się da wyciągnąć)... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę słabo z healem. Poszperaj w skillach też i może coś pozmieniaj, żeby zwiększyć przeżywalność kosztem DPSu. No i zanim pójdziesz naładuj bursta na 3 lvl i może odwiedź kilka kapilczek na mapie, które dają buffy. Alumon ma skilla, który przy jednym z tych podstawowych ataków dodatkowo ściąga jednego buffa z trafionego przeciwnika. Ja jak szedłem na bossa to broń legendarną miałem tylko na Calibretto a i tak poszło jak po maśle. Ogólnie dla mnie Calibretto to był jedyny pewniak w składzie więc może warto wymienić Monikę za niego?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karaluch69

 

...masz rację. Kapliczki zmieniają całą walkę.

Nawet nie zdążyłem rzucić żadnej kurwy a boss padł.

Zapomniałem naładować bursta, naładował się w trakcie walki i Gully ładnie ponad 10K nim zadała. 

Zestaw Gully, Monika, Alu, armor i akcesoria 24-27.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem w końcu grę i mimo tego ze wcześniej odbiłem się od gry to po dłuższym posiedzeniu w końcu przekonałem się do tytułu i rzeczywiście jedna z najlepszych gier jakie ostatnio grałem.

Mój skład to Gully, Alumon i Monika, trochę się obawiałem ostatniego bossa na NG+ bo nie szukałem specjalnie sprzętu, ale Monika ma builda 100% Crit który odkryłem pod koniec gry i poszło jak po maśle.

Pokłony za system walki, prosty ale dający mega frajdę, teraz gram w Persona 5 i system walki jest tak mdły w porównaniu że omijam ile walk się tylko da.

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się póki co odbiłem na nie spawnujących się poprawnie sterowcach. 

Skończyłem standardową grę i brakuje mi tylko tych pieprzonych mocniejszych sterowców żeby zamknąć bestiariusz i zdobyć ostatnią broń dla golema. 

Pewnie kiedyś machnę sobie NG+.

Póki co jestem ta grą znudzony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sterowcami nie miałem większego problemu, spawnują się zawsze w 5 lub 6 miejscach na mapie po skończonym dungeonie.

Ja zrobiłem tak że kończyłem Iron Outpust na szybko, potem latałem po mapie i szukałem sterowców za każdym razem znalazłem 5-6 sterowców.

Czasami trzeba poczekać nawet 5 minut zanim sterowiec się pojawi, niestety czasami trzeba będzie powtórzyć walkę z tym samym przeciwnikiem na sterowcu.

Pokonałem 3 zwykłych kapitanów, zrobiłem znowu dungeon pokonałem 3 koksów, zrobiłem znowu dungeon i pokonałem samego bossa.

Jak potrzebujesz mogę napisać miejsca w których spawnują się sterowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wiem gdzie się powinny spawnować (koło dungeonów zazwyczaj, zwłaszcza w Żelaznym Przyczółku, na Złomowisku, na Wrzosowiskach i przy teleporcie koło Mana Rift'a) a boss spawnuje się zawsze przy Mana Rifcie z tego co czytałem.

Generalnie trafiłem może max na 3 na raz, wybiłem już kilkadziesiąt podstawowych sterowców, ani razu nie pojawił się jeszcze kapitan nie mówiąc o samym bossie. 

 

Wkurza mnie to bo jest to ostatnia rzecz do zrobienia przed odpaleniem NG+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nigdy nie ma więcej niż jednego sterowca na mapie, więc trzeba używać fast travel między punktami i szukać sterowca.

Jak zabijesz bossa na sterowcu znowu latasz pomiędzy punktami i szukasz następny, zawsze powinno być 5-6 sterowców, jak już zniszczysz wszystkie to od nowa.

Może się zdarzyć że z tym samym bossem będziesz walczył po 3-5 razy.

Boss u mnie też był na Mana Rift zaraz obok teleportu.

 

Mapka i opis:

 

1AM3W1u.jpg

 

U mnie sterowce były:

2 - obok Iron Outpust trzeba kamerą na lewo popatrzeć nad wodę

14 - trochę na południe od tego punktu

16/17 - obok teleportu i drugi trochę trochę dalej na lewo od punktu 16

11 - między punktem 11 a teleportem

Mana Rift - zaraz obok teleportu lub na lewo za mostem i maksymalnie na północy

 

Wydaje mi się że to wszystkie punkty gdzie spotkałem sterowce, jak się za to zabrałem to w 45 minut zrobiłem.

[/spoiler[

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×